Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Modeller
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - motordan gelen ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

motordan gelen ses

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hayatiozturk66 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 607 2.2 hdi 136cv
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: motordan gelen ses
    Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 06:36
arkadaslar bundan oncede paylasmistim sorunumu  ama cozum bulamadim :( 5 ustaya gittim  hepsi ayri bisey dediler ikisi  supab iticilerinden buyuk ihtimal dedi  ikisi krank milinden dolayi dedi artik  yataklarimi  soyluyo yada kollarimi bilmiyorum en son ustamda turktu cok met etttiler gittim  oda o  ustalarin dediklerinden olsa  araba kesin bi sekilde belli eder dedi yakit super cekiside iyi duman atma yag eksiltmede yok  kayisi 60 bin km oldu degiseli bakimi  aksatilmadan yapilmis  cikma motor taktir  tamiri cok pahali dediler 4000 5000 euro  bende ona karar vermistim ama en son turk ustam  buyuk sorun yok gibi ama kesin bisey diyemem  sorunu arayip bulana kadar bir suru para harcarsin en iyisi cikma motor al dedi cikti oda :)))  benim derdim kucuk bisey ise  yada 500 - 1000 euro luk biseyse yaptircam ama bula bilen yok sorununu simdi ufak bisey icinde  motor atilmazki  ne yapacam bilemedim  motor ustasi arkadaslardan yardim bekliyorum lutfen  video cektim ses icin asagiya link ekledim  

Çevrimdışı Zek-i Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : RCZ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zek-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 13:04
Ben gelen olarak sitenizi takip eden biriyim.
Şuana kadar aracımda bir sorun olmadı şukürler olsun.
3-4 kere daha olduğu ve dikkatimi çektiği için yazıyorum bunu.
Sitenizde birinin aracında sorun olduğunda bir konu açıyor.
Konuya kimse yazmıyor.
Yani burda birisi sorunun paylaşıyor.
İyi veya kötü doğru veya yanlış kimse yazmıyor.
Forumun amacı bu değildir.
Yanlış bir kelime yazdıysam düzeltebilirsiniz.
7-8 saattir yazılması gereken bir konu var. mesela

Gönderim Zamanı: 7 Saat 24 Dakika önce Saat 06:36

Düzenleyen Zek-i - 20 Mayıs 2013 Saat 13:07
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 13:16
geçmiş olsun. bilgili arkadaslar yardımcı olacaklardır.
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı Buğra Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
TRAKYA BÖLGE TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : Peugeot206 1.4HDİ panaromik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Buğra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 13:17
Orjinalini yazan: Zek-i Zek-i Yazdı:

Konuya kimse yazmıyor.

uyarınız için teşekkürler. şöle bişey var bu forumda yöneticisi dahil olmak üzere üyelerine kadar herkezin bu forum haricinde yapmakta oldukları bir işleri var. kimse foruma bi konu açılsında cevap yazayım diye nöbette beklemiyor ki böle konularda mağduru yanlış yönlendirmek olmaz. o yüzden doğru bilgiye sahip olmayan forumdaşlar konuyu okuyorlar fakat yanlış yönlendirme olmasın diye cevap yazmıyorlar. mesela ben otomobiller konusunda bi sertifikam veya ustalığım yok. ama genel olarak çoğu şeyi bilirim yada başı gelen şeyleri... bu arkadasın konusu hakkında fikrim yok. başımada böle bişey gelmedi ve duymadım. şimdi ben bu kişiyinin konusuna ne yazayım. en fazla ''geçmiş olsun bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.'' yazarım. 
bu durumdaki kişinin konuyu devamlı güncelleyerek bilgili arkadasların dikkatini çekmesini sağlamaktır.
saygılar.. 
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic
Çevrimdışı Zek-i Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : RCZ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Zek-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 13:56
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

Orjinalini yazan: Zek-i Zek-i Yazdı:

Konuya kimse yazmıyor.

uyarınız için teşekkürler. şöle bişey var bu forumda yöneticisi dahil olmak üzere üyelerine kadar herkezin bu forum haricinde yapmakta oldukları bir işleri var. kimse foruma bi konu açılsında cevap yazayım diye nöbette beklemiyor ki böle konularda mağduru yanlış yönlendirmek olmaz. o yüzden doğru bilgiye sahip olmayan forumdaşlar konuyu okuyorlar fakat yanlış yönlendirme olmasın diye cevap yazmıyorlar. mesela ben otomobiller konusunda bi sertifikam veya ustalığım yok. ama genel olarak çoğu şeyi bilirim yada başı gelen şeyleri... bu arkadasın konusu hakkında fikrim yok. başımada böle bişey gelmedi ve duymadım. şimdi ben bu kişiyinin konusuna ne yazayım. en fazla ''geçmiş olsun bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.'' yazarım. 
bu durumdaki kişinin konuyu devamlı güncelleyerek bilgili arkadasların dikkatini çekmesini sağlamaktır.
saygılar.. 

Senin dediklerine de katılıyorum.
Ama bu benim fark ettiğim 3 veya 4 konu.
Sitede şuan 16-17 kişi var.
Ben bu konulara dikkat edin biriyim ki bende çalışan biriyim.
Başka forumlarıda takip ediyorum.
Marka takındım yok.
Opel formunada giriyorum hyundaı forumunada.
7-8 saat önce açılan konuya hiç olmasa moderatörlerin yazması geretiğini düşünüyorum.
Bu nasıl birşeye benziyor biliyormusun.
Adam buraya gelse konu açsa azına geleni yazsa o zaman kimse müdahale etmeyecek mi?
Moderatörler konuları takip ediyorsa sorun yok.
O zaman takip edip bu konuya yazmamalırı yanlış.
Belki diyeceksin moderatörün bu kondu bilgisi yok.
Herkesi moderatör yapmamak lazım.
Mod. arkadaşlar yanlış anlamasın benim deiğimi.
Benim burda anlatmak istediğim farklı bir durum.
Moderatörün araştırmacı bilgili ve konulara hakim olmasını anlatmak istiyorum.
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 13:59
Arac kac km'de? Kac numara yag var? Birde motor ariza isigi yaniyor mu?
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 16:52
senin motor süper çalışıyor  yuotub taki vide senin araçınınsa birde araçın model marka yakıt benzinlimi dizelmi nedir bakımı nasıl yapıldı hepsini yazman gerekirki bizde yorum yapalım

Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 16:54
direksiyon pompa kayışı ve diskinde sanırım
Çevrimdışı cerci07 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : class B200 cdi/206 hdi S16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2013 Saat 23:25
hayati senin ustalarin soyledikleri assagi yukari benim soylediklerimle ayni seyi soylemis zamanla o ses articaktir belki ilerde ses artinca arizayi  bulmak daha kolay olabilir masrafli bir ariza olursa komple motoru degistirtirsin 
ama ben bu sesi kesicem dersen motoru degistir daha ucuza gelir kolay gelsin
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:40
arac 183 .000 binde  aldigim adam  5 40 koydurmus sonradan fark ettim  markali degil  labo  adi sanirim  iticilerin dusmani imis kalitesiz yag belki ondansa diye  zaten zamani geldi diye ben kendim degistirdim yagsini araba fab li oldugu icin total  5w 30 c2  tavsiye ediyolar bende ondan  koydum ve bide ses kesici  katki koydum ama hic azalma olmadi :( bu arada araba dizel  607  2.2 hdi 136  piyes
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:41
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Arac kac km'de? Kac numara yag var? Birde motor ariza isigi yaniyor mu?

arac 183 .000 binde  aldigim adam  5 40 koydurmus sonradan fark ettim  markali degil  labo  adi sanirim  iticilerin dusmani imis kalitesiz yag belki ondansa diye  zaten zamani geldi diye ben kendim degistirdim yagsini araba fab li oldugu icin total  5w 30 c2  tavsiye ediyolar bende ondan  koydum ve bide ses kesici  katki koydum ama hic azalma olmadi :( bu arada araba dizel  607  2.2 hdi 136  piyes motor ariza isigi filan yanmiyo dedigim gibi cekisi  yakisi  soguk sicak ilk marsta calismasi  super  yag eksiltme kara duman hic yok  sadece ses 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:44
Orjinalini yazan: cerci07 cerci07 Yazdı:

hayati senin ustalarin soyledikleri assagi yukari benim soylediklerimle ayni seyi soylemis zamanla o ses articaktir belki ilerde ses artinca arizayi  bulmak daha kolay olabilir masrafli bir ariza olursa komple motoru degistirtirsin 
ama ben bu sesi kesicem dersen motoru degistir daha ucuza gelir kolay gelsin
onlarda kestirmeden onu dediler bende ona karar vermistim 130 binde 1400 euro ya buldum 3 ay garantili bu son oren turk usta 180 euro el emegine takarim dedi  tabi faturasiz  tam karar verdim ama  buyuk bisey yok gibi ama emin olamam aranip bulunmasi lazim  sana mahcup olmak istemem   o yuzden motor al takayim dedi   bilmiyorum karar vermedim daha kardes
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:46
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

senin motor süper çalışıyor  yuotub taki vide senin araçınınsa birde araçın model marka yakıt benzinlimi dizelmi nedir bakımı nasıl yapıldı hepsini yazman gerekirki bizde yorum yapalım

evet benim arabanin video su kardes bakim her 20000 binde bir   yapilmis adam sifir almis 1 inci el yasli bi adam  bisey var 122 binde  subap iticileri ve  yag pompasi degismis sanirim  yag pompasi bozuldu iticilere yag cikmayinca zarar verdi  yardimci olur diye yazdim 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2013 Saat 01:49
tirger kayisi rulmonu  boyle tok bi ses yapabilirmi  oda olabilir diyen oldu   ekzantirik zinciri diyen de oldu baktirdim  gevsek degil  o degil sanirim acaba volan dan yapabilirmi?? bosta calisirken hic ses yok  biraz motor sarsintili gibi  yada bana oyle geliyo ama  rolantide hic ses yok  en cok 1000 1500 devir arasi yapiyo 2000 e kadar sonra ya gidiyo yada motor sesi fazlalastigi icin anlasilmiyo bilemiyorum artik   elinizden geldigi kadar ustalarim yardim ederse sevinirim hepiniz ALLAH a emanet olun  cvp niz icin  sagolun
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2013 Saat 21:59
cercide kardes yataktan olabilir demisti ama ustaya sordum  oda eger yataktansa simdiye  coktan  krankmiline  hasar verirdi pistonlarin iyi calismamasina ve gucun azalmasina neden olurdu dedi bilmiyorum mantiklimi ama hala ufak biseymi diye huylaniyorum cunki son usta geri kafami karistirdi ufak bisey icin motoru atmak istemiyorum varmi fikri olan arkadaslar ??
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hayatiozturk66 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2013 Saat 17:10
arkadaslar  fikri olan yokmu en son  bi peugeot garag ina gittim tanidik birine 30 senelik motorcu adam  dedim 5 usta gordum ikisi supap iticileri diyo ikisi krank mili diyo dedim adam sadece guldu  dedi onlar manyakmi dedi kendine cok guveniyo   dinledi sesi  zaten diger ustalarda tirger kayisi tarafindan geliyo diyolardi  dedi ordan geliyo bu ses motor sesi degil dedi  kesin eminmisiniz  garantimi dedim evet eminim kesin motordan gelmiyo dedi   simdi vaktim yok paska zaman getir  bakarim soruna neresi dedi ama kesin motordan gelmiyo diyo  icimi rahatlatti pek  umutlu degilim ama pazartesi bakacak insallah kucuk bisey dir :)  diyo kayis aksamindaki parcalardan birinden ola bilir diyor  bakalim  sorun cozulurse yazarim yinede fikri olanlar yardim ederse sevinirim herkeze hayirli gunler
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1560 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1465 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1434 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3286 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English