Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 1.4hdi bir kaç saniye çalışıp stop ediyor.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 1.4hdi bir kaç saniye çalışıp stop ediyor.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tredi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 1.4hdi bir kaç saniye çalışıp stop ediyor.
    Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 10:32
aracım 307 1.4hdi. ilk çalışmada bir kaç saniye içinde stop ediyor ama aracın yakıt seviyesi ve durduğu yerin eğimine göre değişiyor. mesela yakıt azaldıkça ve aracın burnu havada olacak şekilde çalıştırıldığında stop ediyor. burnu aşağıda ve yakıt dolu iken pek yapmıyor. ilk çalışmada biraz gaz verince stop ettirmemeye çalışıyorum. bir kaç ustaya götürdüm enjektörden dediler yakıt pompasından dediler bir de depoda bir pompa daha varmış ondan da olabilir dediler. böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu acaba. teşekkürler.
Çevrimdışı qqyyxx Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 45
Aracı : 2011 golf tdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı qqyyxx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 12:55
enjektörden ziyade mazot pompası olma ihtimali yüksek yakıt sistemiyle alakalı bir sorun gibi görünüyor. inceletmek gerek.
206 hdi x-line
307 hdi desingtech 1,6 90bg
Focus ghia 2008    1,6 109 bg
Astra 2012       1,3 cdti 90 bg
2011 golf tdi 105bg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 13:03
gösterdik mazot pompasından olsa daha farklı belirtiler olur dediler. kara duman falan atarmış. bi kaç yere sorduk değişik değişik şöyler söylendi. acaba burada böyle bi sorunu tecrübe etmiş biri varmıdır.
Çevrimdışı MemoTech Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Yaşı : 39
Aracı : PEUGEOT 308 SW HDI (2009)
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 15:03
Elcik denilen parçaya (mazotun havasını almaya yarayan parça) giden iki tane mazot hortumu var hatta birisi şeffaf onlardan birinde delik oluşmuştur dikkatlice bakarsan çok az bir miktar mazot etrafa akmış olabilir. Muhtemelen o hortumlardan delik olanını değiştirdiğinde sorundan kurtulacaksın. Arabayı park ettiğin yerin zemin eğimine göre yokuşta daha zor çalışma oluyor mu?
PEUGEOT 308 SW HDi PANORAMIC PREMIUM PACK   (2009 KÖPEKBALIĞI GRİ)
Çevrimdışı tellotello Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tellotello Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 15:13
Benim başıma böyle bir şey gelmişti ama bende ayağımı gazdan çeker çekmez stop ediyor ve düzenli gaza basmadan motor çalışmaya devam etmiyordu. Serviste mazot müşürü (sensörlü bir zımbırtıymış) arızası olduğu söylendi ve bu parça değişti. Hazır açılmışken ve nolur nolmaz diye mazot filtresini de değiştirmiştik bu ikisi değiştirdikten sonra hiçbir sıkıntı kalmadı. Geçmiş olsun.
2005 307 1.4 HDI XR 70bg
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 18:29
Orjinalini yazan: 307bursa 307bursa Yazdı:

buna benzer bi sıkıntıda bende var fakat benimki sadece araç bayır yukarı park edildiğinde ilk çalıştırmada baya zorlanıyor ( ön tarafı yukarı doğrru baktığında )  diğer koşullarda tık diye alıyor 
cevapları bende merakla bekliyorum Wink

hortum konusu bende doğru olabilir ona bi baktıracağım bakalım 

Tecrübe ile sabittir :) Denemek isterseniz aracı uzun süre çalıştırmadığınız bir zaman önce kaputu açın elciği bir kaç kez pompalayın şeffaf olan borunun içerisinin köpüklenerek havasının gittiğini ve elciğin sertleştiğini gözlemleyebilirsiniz. O hortum mazot filtresinden çıkıp elciğe kadar uzayan bir hortum. Hatta hortumdan ziyade sert plastik bir borudur. Dış tarafı ip sargılıdır dikkatle bakmanızda fayda var. Genellikle köşe tarafları aracın titreşimiyle deliniyor. Dış izalosyonu sebebiyle görülmesede mazota hava karışıyor. Eğer değişmesi gerekirse illa orijinalini almanıza gerek yok kaliteli bir hortum ile orijinalinden çok daha sağlam ve ucuza getirebilirsiniz. Çünkü orijinali elcikle beraber satılıyor. Fiyatı o tip bir boruya göre biraz yüksek diye hatırlıyorum.

Kolay gelsin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 20:12
aracın ön tarafı yukarıya gelince stop ediyor gaza basmazsam. aşagı doğru geldiğinde ise stop edecek gibi oluyor tekliyor ama calışmaya devam ediyor
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2013 Saat 23:09
Orjinalini yazan: tredi tredi Yazdı:

aracın ön tarafı yukarıya gelince stop ediyor gaza basmazsam. aşagı doğru geldiğinde ise stop edecek gibi oluyor tekliyor ama calışmaya devam ediyor

Mazot geri kaçıyor işte aynı sorun, eğer yakın zamanda yan sanayi bir mazot filtresi takmamışsanız sorun belirttiğim şekilde çözülecektir diye düşünüyorum.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2013 Saat 09:09
ilginiz için teşekkürler. ustalara nasıl tarif edeceğim konusunda fikir sahibi oldum. 
2. Vites
2. Vites
Simge
12 - Ağustos - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MemoTech Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2013 Saat 19:10
Çözümünü paylaşırsan çözüm konusunda da biz bilgi sahibi olalım :)
Çevrimdışı camoka Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı camoka Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2013 Saat 20:39
ben de aynı sorunu yaşadım.mazot filtresini değiştirdikten sonra olmuştu.Mazot filtresine giriş ve çıkışlardan hava yaptığını gördüm. izolabantla mazot filtresi giriş ve çıkışlarını sardım.sonra klipsleri geçirdim.1 aydır hiçbir sorun yok.basit bir sorun sakın ustalara orasını burasını oynatma. memotech arkadaşın dediği çok doğru.eğer sen de mazot filtresini değiştirdikten sonra başına geldiyse hiç üzülme 5 dakikalık iş. hortumda patlak çatlak varsa bilemem biraz daha pahalı olabilir.ayrıca mazot filtresinin altında bir vida vardır.ustalar da bilmez onun ne işe yaradığını.onun görevi mazot filtresi değişeceğinde içindeki mazotun depoya gitmesini sağlamaktır.filtre değişmeden o vida gevşetilir mazot depoya kaçar sonra filtre ortalığı batırmadan değiştirilir.böylece bir litreye yakın mazotta sende kalır çöpe atılmaz.belki de senin o vida gevşemiştir.onu sıkarsan sorun çözülür.arkadaşım ustaların akılsızlığını gördükçe kendim usta oldum inanır mısın?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2013 Saat 09:48
teşekkür ederim. dediklerinizi yarın yapmaya çalışayım bakalım becerebilecek miyim. bu sorun bende neredeyse 8 aydır var. sanayiye götürüp ustalara laf anlatmaya ve yaptıkları yalan yanlış şeyler boşuna para ödemektense idare edeyim diyordum:)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tredi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2013 Saat 11:15
arkadaşlar kusura bakmayın sorunu çözdük ama buraya yazmayı unutmuşum. yinede birilerine faydası olur. sorun yakıt filitresinin bağlantı yerinden hava alıyor olmasıymış. filitreyi değiştirdik sorunu çözdük. tabi başka yerden da hava alıyor olabilirdi. biz şanslıymışız ki kolay oldu başka bi yerden de olabilirdi ve çok daha zorlu olurdu. 
Çevrimdışı aslanaft Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 206 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanaft Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 11:38
şuan ayni sorunları bende yaşıyorum forumdaki arkadaşların tecrübelerinden faydalanacagim allah izin verirse kendim çözmeye çalışacağım pejo kardeşliği sağolsun
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanaft Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 17:43
sorunu çözdüm allaha şükür mazot geri dönüş hortumu ezilmiş ondan dolayı zarar görmüş buradan hava aldigi için araba hava yapıyor ve filtredeki mazot bosaliyormus şimdilik bantla sıkıca sardim sorun hallodu daha sonra o hortumu yenisiyle değiştireceğim sanayiye gitseydim bi güzel opeceklerdi
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 17:50
Orjinalini yazan: aslanaft aslanaft Yazdı:

sorunu çözdüm allaha şükür mazot geri dönüş hortumu ezilmiş ondan dolayı zarar görmüş buradan hava aldigi için araba hava yapıyor ve filtredeki mazot bosaliyormus şimdilik bantla sıkıca sardim sorun hallodu daha sonra o hortumu yenisiyle değiştireceğim sanayiye gitseydim bi güzel opeceklerdi
ellerine sağlık kardeşim . aynen sanayi insanı fıtık eder.
Clap
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanaft Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 20:18
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: aslanaft aslanaft Yazdı:

ellerine sağlık kardeşim . aynen sanayi insanı fıtık eder.
Clap
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanaft Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2017 Saat 20:19
Bu forumda öğrendiğim şeyleri okulda ogrenemezdim herhalde
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1673 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 223 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4910 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6012 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25180 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 123 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1124 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 254 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1461 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10853 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English