Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Magic's GS 206 gti VS Red S2000 V.s Um 106 gti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Magic's GS 206 gti VS Red S2000 V.s Um 106 gti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı elsoberano Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites

Yaşı : 41
Aracı : 307 XSİ
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:14
2.0 yanılmıyorsam gtı ile aynı motor var .
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı MagicPerformance Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
24 - Temmuz - 1978

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MagicPerformance Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:17
Orjinalini yazan: 307bursa 307bursa Yazdı:

imza kısmında yazıyor aracın model markası :)

dikkat etmemeişim teşekkürler :)

2.0 olan versiyonuda bizim makinede kullanılan motorun aynısı, bu makinelerin en ucuz ve verimli mod işi emme manifold ve gaz kelebeğini değiştirmek iyi bir yazılımla desteklendiğinde 20 hp lere kadar extra güç alınabiliyor.

Önerim budur 2.2 emme kelebek yada 206 rc emmesi ve kelebeği kullanabilirsiniz, bütçe uygunsa İTB aracın kaderini değiştirir :)
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:18
Orjinalini yazan: 307bursa 307bursa Yazdı:

imza kısmında yazıyor aracın model markası :)

bende unuttum orada yazdığını .bu videolar insanda kafa bırakıyor .Sleepy
Çevrimdışı Nightmares Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nightmares Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:19
maşşallah olmuş :)

Düzenleyen Nightmares - 16 Nisan 2013 Saat 21:24
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:25
itb ne oluyor ? biraz uğraşmak anlamak maddiyatla bizim yavruda canlanır demek ki .birde bu araçta sevmediğim yön 100 km ile uzun yolda gidiyorum devir 3000  e200 vardı bizde o 100 kmde 2500 le gidiyordu .şanzımandan mı kaynaklı?birde 406 2.0 larında 250 kadran var 220-230 yaptığı söyleniyor aynı motor benim aracın kadranı 220  406 ların farklı olan yönü nedir? sorular fazla oldu ama merak ediyorum (aslını sorarsanız 1 yılı geçti arabayı alalı bir kere denemek için 190 yaptım onun harici 3000 devir üstünü çok görmem uzun yolda 110 u geçmem kolay kolay)
Çevrimdışı MagicPerformance Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
24 - Temmuz - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MagicPerformance Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2013 Saat 21:35
benim araba 5. viteste 3500 devirde 90 yapıyor :)

Şanzımandan kaynaklanıyor evet bunu daha da kısaltıp uzatabiliyoruz, draglara hazırladığımız bir şanzıman var 1.  ve 2. vites aralığı daha uzun olan roll için daha kısa oranlı v.s v.s yani kısacası aracınızın daha düşük devirde daha fazla sürat yapmasını istiyorsanız 5. vitesi uzatacaksınız.

İTB bizim makinelerde tek olan kelebeği 4 adete çıkarmak daha fazla hava daha fazla yakıt dolayısı ile daha fazla güç demek, emme manifoldu ve gaz kelebeğinin yerine yaptığımız bir düzenek resimle göstereyim :)

Düzenleyen MagicPerformance - 16 Nisan 2013 Saat 21:36
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2013 Saat 10:52
Orjinalini yazan: MagicPerformance MagicPerformance Yazdı:

benim araba 5. viteste 3500 devirde 90 yapıyor :)

Şanzımandan kaynaklanıyor evet bunu daha da kısaltıp uzatabiliyoruz, draglara hazırladığımız bir şanzıman var 1.  ve 2. vites aralığı daha uzun olan roll için daha kısa oranlı v.s v.s yani kısacası aracınızın daha düşük devirde daha fazla sürat yapmasını istiyorsanız 5. vitesi uzatacaksınız.

İTB bizim makinelerde tek olan kelebeği 4 adete çıkarmak daha fazla hava daha fazla yakıt dolayısı ile daha fazla güç demek, emme manifoldu ve gaz kelebeğinin yerine yaptığımız bir düzenek resimle göstereyim :)

bu motora benim tek diyebileceğim 41 kere maşallah . ayrıca cevap verdiğiniz ve bilgilendirme  için çok teşekkür ederim . performans ve şanzıman konusunda bir değişiklik olacağı zaman size müracaat  edicem tekrar . bu arada yeni videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum .
Çevrimdışı Aziz Açılır Kutu Gör
BÖLGE TEMSİLCİSİ
BÖLGE TEMSİLCİSİ
Simge
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ

Yaşı : 38
Aracı : fiorino
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aziz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2013 Saat 11:07
307bursa, üstadım, arkadaş burda s2000 tokatlıyor, s2000 senin videoda Gallardoyu tokaltlıyor :D ne iştir bu ben aklımı kaybedeceğim :D
[pasaklıKontes]hy206 GTI
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2013 Saat 11:09
pardon ama 2000 motoru niye tercih ettiniz mademki çok sakin kullanıyosunuz niye yakıtı çok uygun olan dizel tercih etmediniz bende bunu çok merak ettim :)
şahsen bende buna anlam veremiyorum hem 2000 motor araca yazık 
kendimce ufak bir eleştiri yaptım maksadım kimseyi kırmak değil 
saygılar keyifli forumlar 
[/QUOTE]
kırılmak ne demek bu soruyla karşılaşıyorum hep. büyük motor alışkanlığı babamdan kalma hacimli araçları severiz. basarsam gideceğini bilmek beni mutlu ediyor .ayrıca aracım lpgli  lpg kullanımında genelde arabayı zorlamıyorum eğer basacaksam benzine alıyorum(genelde de lpg de kullandığım için sakin kullanıyorum) . 2 yaz önce kardeşim grande punto aldı 1.4 fire active oldukça temiz bir arabaydı 70.000km de kırmızı tek kapı bakınca güzel duruyordu .yurt dışına master için çıktı aracı bende kaldı 15 gün bindim daha sonra sattım tamam az yakıyor benim gidebileceğim hızlarda gidiyor ama diyelim ki oldu da basmak istediniz işte o anda sizin ihtiyaçlarınıza cevap veremiyor.kendime mercedes almak istiyordum 93-94 m111 136 beygir olanlardan ama elimdeki  paraya göre bir araç bulamadım .2.0 diğer araçlara baktım 307 xsi gördüm tamam bir mercedes değildi ama donanım açısından performans açısından ve görsellik açısından ihtiyaçlarımı karşıladı .yani tamamen keyfi bana mercedesi aratmasın istiyordum oda aratmıyorSmile macig performance konunu biraz karıştırdım , değiştirdim kusura bakma .

4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2013 Saat 12:02
[QUOTE=307bursa]tamamdır üstadım bu sözlere dicek bişeyim yok açıklaman içinde teşekkürler zahmet verdim ama merak ettim ciddden :))

ne zahmeti estağfurullah  . yalnız bizim arabaları bir değişsek sanki sahipleri ters düşmüş gibiTongue
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2013 Saat 18:39
ben aslanımdan memnunum dicem ama sen inanma :)))
bazen ben bile unutuyorum dizel olduğunu bigün motoru kucağımıza alıcaz ama bakalım hayırlısı :)
senin araç tek kapı galiba dimi işte bendeki sıkıntı o tek kapı araçla yapamıyorum :((
[/QUOTE]

işte benim aracın sıkıntısıda tek kapı olması şimdiye kadar sıkıntı yoktu nasip olursa 6-6,5 ay sonra aileye bir kişi daha eklenecek o zaman bakalım napacaz Confused 307 lere o kadar laf ediyorlar kimi görsem 307 neden aldınla başlıyor ama ben şimdilik bir sıkıntısını görmedim ufak tefek arızaları var ama o her araçta olur. peugeotun neler yapabileceğini  macig performance sayesinde gördük aslanımı daha da sevmeye başladım
4. Vites
4. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elsoberano Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2013 Saat 20:12
o zaman şimdiden ALLAH kavuştursun diyelim inşallah sağlıyıla dünyaya gelir bebeğiniz :))
aslana laf atan çoktur ama bu laf atanların çoğu bir kere bile peugeot kullanmamıştır ben yaklaşık 2.5 senedir kullanıyorum rutin bakımlar haricinde tamirci yüzü görmedik ALLAHA şükür 

[/QUOTE]

sağolun Allah razı olsun .peugeot kullansalar zaten öyle konuşmazlar dediğiniz gibi .
Çevrimdışı gs5165 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gs5165 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2016 Saat 14:16
243 hp 206 setup satılıktır arkadaşlar ilgilenenler 532 548 17 66 dan ulaşabilirler. ( gs 206 videodaki 206 nın parçaları satılıktır.) montaj konusunda yardımcı olurum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1434 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1396 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 153 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English