Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - debriyaj teli nasıl degısır
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

debriyaj teli nasıl degısır

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı soner09 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : peugeot
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı soner09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: debriyaj teli nasıl degısır
    Gönderim Zamanı: 28 Eylül 2012 Saat 16:27
arkadaslar merhaba debraj telini degıstırcem bılgısı olan warmı usta keratası 50 kagat ıstedı elımden gelıo yaparım ama resımlı anlatım yada yardım edebılırmısınız
Çevrimdışı cerci07 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : class B200 cdi/206 hdi S16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cerci07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eylül 2012 Saat 21:29
http://www.forum-auto.com/les-clubs/peugeot-206-207/sujet377654.htm
Çevrimdışı 06ÖzGüR06 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
14 - Eylül - 1987

Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 06ÖzGüR06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eylül 2012 Saat 21:44
Çok basit bizzat kendim değiştirdim.Bizim buralarda da ustalar 30-40 Tl ücret talep etti.Zaten debriyaj teli o para ediyor.
Öncelikle debriyaj teli komple değişiyor ve parçanın orjinal olmasına dikkat ediyoruz.***Bu işi bisiklet fren telini değiştirmeyi bilen herkes mutlaka yapar diye düşünüyorum.Bizzat aynı mantık işliyor***

Öncelikle şanzıman bölümünde bulunan debriyaj çatalından telin uç kısmını çekerek boşa çıkarıyoruz.Debriyaj telinin ucu boşta iken; debriyaj pedalını da komple söküyoruz(**Pedalı sökmeden önce debriyaj müşürünün soketini mutlaka çıkarıyoruz**.).Telin pedal kısmındaki ucunu da bu bölümünden boşa çıkarıyoruz(**Telin ucu pedalın üstündeki plastik bölümün içinde**).Bu biraz uğraştırıyor.Ama sonunda çıkıyor.Pedal sökülü iken debriyaj telini komple olarak motor bölümünden çıkarıp alıyoruz.Yeni debriyaj telinin ucunu önce pedala takıyoruz.Pedalı monte ediyoruz debriyaj müşürünün soketini takıyoruz.Sonra da telin çatala takılan ucunu teli gerdirerek debriyaj çatalına takıyoruz.İşlem tamam oluyor.Debriyaj pedalına birkaç kez basıp bırakıyoruz pamuk gibi oluyor.
***Anlatım kısa oldu biraz ama umarım yardımcı olur.Foto ile daha güzel anlatılabilirdi ama foto maalesef yok.kusura bakmayınız lütfen:((****
Çevrimdışı soner09 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı soner09 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2012 Saat 09:15
tesekkur ederım yarın tatıl yarın mutlaka yapıcamm:))
Çevrimdışı huseyin.ozcan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : 206 gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı huseyin.ozcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2014 Saat 10:07
bende dediğiniz gibi debriyaj telini taktım ama vites geçmiyor :(

Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2014 Saat 16:53
aerkadaşım teeli aldın fren merkezinin altında kablonun geçtiği eri açıp pedala ucunu takıcaksın sırasıyla kablonun geçtiği yuvalardan geçir ve şanzuman üzerindeki yuvasına kabloyu oturt sora telin ucunu şanzuman üzerindeki debriyaj çatalını hareket ettiren kola geçir ama aralarında pullar olur gerginliği sağlaması için onları takmalısın sora içerden pedala bas kavrama durumuna göre gergi ayarını yap tam ayarına geldiğinde gergi zaten viteslerin rahatça geçecektir ayrıca arkadaşlar parası bu kadar pahalı derseniz debriyaj telinin pedala gelen yerde plastik bir bağlantı yuvası var tel içinden geçer ve o plastikte pedala monte edilir o plastik krılmadıysa zaten genelde kırılma büyük motorsikletlerin kalın fren telleri vardır elfreni halatı gibi ondan alıp oraya takın şanzuman üzerindeki yeri içinde bir adet mobylette arka fren klipsi alın teli içinden geçirip vidasını sıkacaksınız eski kopan telinde dış koruma kanalını atmayın tel onun içinden geçeceğinden lağzım bu kadar kolay yeni debriyaj teli yapmak maliyeti 2,50 kuruştur ve ömrü orjinale göre %50 daha fazladır kolay gelsin bursadaki arkadaşlara heraman yardımcı olurum
change
Çevrimdışı huseyin.ozcan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 gti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı huseyin.ozcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2014 Saat 08:21
kardeşim gergi ayarını nasıl yapcaz parçacı kurmalı diyor ayarlayınca o kendini kurar diyor

Çevrimdışı eskihakem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eskihakem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ocak 2015 Saat 20:05
Selamlat. Arkadaslar gecen aksam evden ciktigimda bir iki kilometre gittikten sonra debriyaja basyigimda tak diye bir ses geldi ve debriyaj pedali bosa dustu. Yolfa kaldik. Debriyaj telinin pedala takilan pilas kismi kirilmis. Yol yardimi felan derken ankara sazmaz sanayisine gittik. Bir kac parcaciya fiyat sordum ve baskent sanayisinde yigit pejodan 50 tl ye aldim. Ustada iscilik olarak 10 tl aldi. Ilk cikan teli atmadim plastik aksamini tamir edip yedek olarak kullanicam. Birde eski tel otomatik ayarliymis. Yeni aldigimi usta eliyle ayarladi.debriyaj asagida kavramaya basladi ve aranin cekisi fark edilir derecede artti.
güzellikler
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2015 Saat 00:30
10 kağıtmı aldı işçiliğe helal olsun ne diyim burda 150 TL den aşağı değiştirmiyor üç kağıtçı herifler ucuza kapatmışsınızda yol yardım sıze pahalıya gelmıştır.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı eskihakem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 45
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eskihakem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2015 Saat 11:25
yok hocam yol yardımcı garanti kredi kartının asistans hizmetlerinden ücretsiz kurtarıcı geldi. onunla götürdük. yalnız şunu farkettim. pejolara parça alırken mutlaka üç beş yere sormak lazım çünkü fiyat çok fark ediyor. hani bir söz var ya para harcarken kazanılır diye. buna dikkat etmek lazım diye düşünüyorum. 
güzellikler
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2015 Saat 17:34
Anladım.Ucuz atlatmışsınız tekrar geçmiş olsun parçadan yana sıkıntı yok pek oynamıyor fiyatlar standartlar belli çünkü ama işçilikler çok fazla geliyor bana bulunduğum şehirde ayrıca aldıklarının hakkınıda vermıyorlar saçma olan da bu ben 10 TL işçilik deyince şaşırdım iyi yani keşke burdada bulabılsek böyle ınsanlar :)
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2015 Saat 09:02
arkadaşlar kurmalı debriyaj teli olan 106 sahipleri ayar çok kolaymış ya dün can sıkıntısına benim pedal aşağıda kavramaya başlamıştı bi bakayım dedim hadi debriyaj kablosunun tam ortada körüklü kısım varya ordaki plastik kısım açılıyor açın içinde beyaz bi plastik somun gibi birşey var tel tam ortasından geçiyor düz bir tornavida ile ortadaki yarığa tornavidayı takıp çevirin ordaki yivlerde o parça aşağı yukarı haraket edicek sola doğru ne kadar çevirirseiz pedalınız o kadar yukarıya kalkar sağa çevirince aşağıda kavrama yapıyor ve yumuşuyor pedal ben biraz pedalı yukarı kaldırdım

change
Çevrimdışı AnL06 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1997
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AnL06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mart 2021 Saat 18:37
Orjinalini yazan: serdaralısan serdaralısan Yazdı:

aerkadaşım teeli aldın fren merkezinin altında kablonun geçtiği eri açıp pedala ucunu takıcaksın sırasıyla kablonun geçtiği yuvalardan geçir ve şanzuman üzerindeki yuvasına kabloyu oturt sora telin ucunu şanzuman üzerindeki debriyaj çatalını hareket ettiren kola geçir ama aralarında pullar olur gerginliği sağlaması için onları takmalısın sora içerden pedala bas kavrama durumuna göre gergi ayarını yap tam ayarına geldiğinde gergi zaten viteslerin rahatça geçecektir ayrıca arkadaşlar parası bu kadar pahalı derseniz debriyaj telinin pedala gelen yerde plastik bir bağlantı yuvası var tel içinden geçer ve o plastikte pedala monte edilir o plastik krılmadıysa zaten genelde kırılma büyük motorsikletlerin kalın fren telleri vardır elfreni halatı gibi ondan alıp oraya takın şanzuman üzerindeki yeri içinde bir adet mobylette arka fren klipsi alın teli içinden geçirip vidasını sıkacaksınız eski kopan telinde dış koruma kanalını atmayın tel onun içinden geçeceğinden lağzım bu kadar kolay yeni debriyaj teli yapmak maliyeti 2,50 kuruştur ve ömrü orjinale göre %50 daha fazladır kolay gelsin bursadaki arkadaşlara heraman yardımcı olurum
Selam ustam bende pejo 106 debriyaj teli kopma sonucu degisim yaptirdim fakat rot kolunun arasinda kaliyor tel direksiyonu cevirdigim zaman tele surtuyor resim veya detayli bikgi verebikirmisiniz rica etsem magdur oldum
Çevrimdışı uufuk0 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Sprinter
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uufuk0 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2023 Saat 01:41
kral, eger elin alet tutmuyorsa bulaşma derim :D 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1408 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25149 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1410 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10814 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 517 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 563 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English