Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 monza açık hava filtresi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 monza açık hava filtresi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 CC
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2012 Saat 01:57
şimdi şöyle, kitin nasıl olduğunu bilmiyorum, bendeki filtre de seninki gibi mantar şeklinde ama bu mantarın üzerinde kaplaması var carbon hatta sana aşağıda link vereceğim. motordan bogazdan çıkan orjinal pejonun akordiyon seklindeki borusuna, başla bir boruyu yani filtre borusu diye satılan 5 liralık boruyu kelepçeledim onun ucucanada aşağı dogru sarkıtarak filtreyi bağladım ama filtre ile borunun birlesim yerinde de kelepçe var. en son olarak da aaşagı dogru sarkıttıgım filtreyi plastik kelepçe ile o bolgedeki saglam bir yere oynamasın diye sabitledim

işte böyle resim örnektir;

http://www.oto-aksesuar.com/Resim/Urun/Buyuk/vw-golf-v-16-fsi-hava-filtre-kiti.jpg
Çevrimdışı ufuk91 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Yaşı : 33
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 18:36

resimler geldi sıcak sıcak :))

şimdi dediğim olayı anlayabilirsiniz, filtreye bağladığım kısımda kelepçe + silikon var ama diğer taraf kutunun içine giriyor kelepçe takılamıyor. Şimdi bi soru daha, filtre hortumu kelebeğe girmeden önce 2 tane kablo bağlanıyor biri motordan geliyor diğeri aşşağılardan biyerden, işte o aşşağıdan gelen kablo ne onu bilmiyorum LOL filtre hortumu olarak düz kablo alıp egzantriğe de egzantrik filtresi takıcam ama bu alttan gelen kabloyu nereye bağlıycam :S

Şimdi o alttan gelen kabloyu da şu resimde görebilirsiniz lpg ile ilgili diye düşünüyorum ama bi
bilgim olmadığı için soruyorum mecbur napalım Big smile

bu üsstteki resimde, ucunda sarı bant olan motordan geliyor tamam da şu alttan gelen nerden geliyor ne ooo :D şimdi düz boru takmak istiyorum ben filtre hortumu olarak, sonra bunu napcam o zaman Ouch

Düzenleyen ufuk91 - 26 Mayıs 2012 Saat 21:14
Roland Garros 2000 1.6 8v 90bg
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 18:40
resimler neden gözükmüyor :S

sanırım anladım, photobucket'da kullanıcı adım uf**k ve site f**k kelimesini engelliyor, resim adres yolunda da o kelime geçtiği için resimler gösterilmiyor galiba LOL

edit3: dediğim sebeptenmiş farklı bi hesap açıp ordan hallettim Big smile

Düzenleyen ufuk91 - 26 Mayıs 2012 Saat 18:58
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 20:29
Ufuk filtreyi çok güzel yere yerleştirmişsin. Filtre yeri ayarlarken ne kadar motora yakınsa ve ne kadar soğuk hava geçiyorsa o kadar verimli olur. Bilmeyen arkadaşlar için de bilgi olsun. 

Seninki yakınlık ve soğuk hava çekmesi açısından en uygun yerde olmuş.

boğaz kelebeğinin altından gelen boruyu bende anlayamadım.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 21:32
bogaz kelebeginin altından gelen borunun bağlı oldugu akordiyok gibi olan parcayı zaten iptal etmene gerek yok, o yuzden alttan gelen boruya takılma hic. sen hava filtresinin altında duran eski plastik parcayı sök oradan, akordiyonun ucuna boru tak en sonda filtreni tak, filtreyi o kutuyu kaldırdıgın yerde olusan bosluga dogru yani arabanın altına dogru uzat oraya bir plastik kelepce ile sabitlre araba yol alırken alttan gelen soguk hava filtreyi, buz gibi yapar.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 21:34
işte böyle;

http://images.gittigidiyor.com/3155/SIMOTA-FILTRE-KITI-PEUGEOT-206-1-6-16V__31556484_0.jpg
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2012 Saat 22:29
@metin hocam teşekkürler zaten koyabileceğim tek yer orasıydı :))

Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

bogaz kelebeginin altından gelen borunun bağlı oldugu akordiyok gibi olan parcayı zaten iptal etmene gerek yok, o yuzden alttan gelen boruya takılma hic. sen hava filtresinin altında duran eski plastik parcayı sök oradan, akordiyonun ucuna boru tak en sonda filtreni tak, filtreyi o kutuyu kaldırdıgın yerde olusan bosluga dogru yani arabanın altına dogru uzat oraya bir plastik kelepce ile sabitlre araba yol alırken alttan gelen soguk hava filtreyi, buz gibi yapar.

o kutuya dokunmadım çünkü şu an alttan filtreye destek oluyor tutuyor. Sizin dediğinizi düşünmüştüm zaten başta benim amacım da bir boru alıp aşşağıya sarkıtmak ama kelebekle filtre arasında kutu gibi bişey var hani görüyosunuz o kutuyu aradan nasıl iptal edicem boruyu kesmem gerekir arada eklem noktası yokki, tek eklem benim silikonladığım yer, filtreyle o kutu gibi duran şeyin arasındaki yer. o kutunun arkasından çıkarabilcek biyer var mı ben mi göremedim Confused
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 10:39
kutunun baglantı yeri var cok kolay cıkarabilirsin, sagona soluna bir bak görebilirsin. evet senin kelebege baglı olan parca normalinden biraz büyük gözüktü bana da. ortasında kusutu fln var sende
Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 12:23
o şekilde olmaz o filtre.  alt tarafı kapalı olmuş. üstüne de kaput kapandı mı hava alacak yeri yok? kaputu altında dolaşan sıcak havayı çeker direk. orijinal filtre kutusunu sök direk. kaykıttırarak çekince gelir kolayca. 15-20TL'ye her şekle girebilen borulardan alıp aşağı uzattın mı tamamdır.
ayrıca da bir tane krank filtresi alırsan o gaz kelebeğine giren borunun ucuna takıp, yağlanmayı engellersin. açık filtreler daha çok yağlandırır çünkü.

Düzenleyen KenBlockJR - 27 Mayıs 2012 Saat 12:25
206 Roland Garros 1,6 16V
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 12:57
Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

Alta doğru uzatırsa, lastiklerden gelen tozu çekebilir ve tıkanabilir.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 12:57
Orjinalini yazan: KenBlockJR KenBlockJR Yazdı:

o şekilde olmaz o filtre.  alt tarafı kapalı olmuş. üstüne de kaput kapandı mı hava alacak yeri yok? kaputu altında dolaşan sıcak havayı çeker direk. orijinal filtre kutusunu sök direk. kaykıttırarak çekince gelir kolayca. 15-20TL'ye her şekle girebilen borulardan alıp aşağı uzattın mı tamamdır.
ayrıca da bir tane krank filtresi alırsan o gaz kelebeğine giren borunun ucuna takıp, yağlanmayı engellersin. açık filtreler daha çok yağlandırır çünkü.

Filtreyi koyduğu yer orjinal kutu içi filtrenin yeri yani alttan oraya hava geliyor.
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 14:09
yok alttaki kutuyu çıkarmayı biliyorum çıkardım daha önce de dediğim gibi alttan destelkiyor o diye dokunmadım. Ama hava almada ufak sıkıntılar çıkarabileceği ihtimalini ben de düşündüm ancak metin kardeşimin de dediği şekilde yorumladım dedim zaten onun da altı açık orjinal filtrenin aldığı havayı alır zaten alttan, hemde bir boru alana kadar elimden bişey gelmez böyle durması en doğrusu çünkü kutuyu alttan çıkarırsam filtre aşşağı doğru salcak kendini ve motora iyice yaklaşacak bu da aynı probleme sebep olcak yani.

O motordan çıkan kabloya bağlayacağım filtre krank filtresi mi yoksa egzantrik filtre mi ne diyorlar o mu ben o kısımdan hiç anlamıyorum? Hem onu çıkarırsam ayrı bi boru almam gerekir kelebeğe giden, boşta kalır çünkü o borunun girişi hiç olmaz. Bu çarşamba sanayiye gideceğim bi hem kelebeği güzelce temizledip adaptasyon yaptırcam hem de uygun bi filtre borusu bulup onu güzelce monte etmeyi düşünüyorum inşallah hallolur bunlar
Çevrimdışı KenBlockJR Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 RolandGarros
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KenBlockJR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 14:16
peki siz biliyorsanız tavsiyeye ihtiyacınız yok. bildiğiniz gibi yapın.

orijinal filtrenin hava girişi ufacık bir delik. ayrıca kutu kapalı olduğunda çeker ordan. kutu açıkken ordan hava alma şansı yok. o kutuyu sök, açık filtre orda aynı kalsın yine daha verimli olur.
206 Roland Garros 1,6 16V
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2012 Saat 14:32
Orjinalini yazan: KenBlockJR KenBlockJR Yazdı:

peki siz biliyorsanız tavsiyeye ihtiyacınız yok. bildiğiniz gibi yapın.

orijinal filtrenin hava girişi ufacık bir delik. ayrıca kutu kapalı olduğunda çeker ordan. kutu açıkken ordan hava alma şansı yok. o kutuyu sök, açık filtre orda aynı kalsın yine daha verimli olur.

hocam alınmayın ben biliyorum tavsiyeye ihtiyacım yok gibi şeyler söyledim mi Smile

olurunu yapmaya çalışıyorum sadece. Filtreyi yukarda tutmaya yardımcı bi yol bulmam lazım çünkü resimdede göründüğü gibi bağlantıyı silikonla yaptım tutacak bişey olmassa silikon gevşeyip aşşağı düşebilir bile Big smile

kelepçeyle falan tutturabilirmiyimki nereye sabitleyebilirim filtreyi alttaki kutuyu çıkarırsam?
Çevrimdışı RP393 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Partner Tepee
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RP393 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 Saat 07:34

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum fakat bilgi lazım. Bu resimde alttan gelen hortum ne hortumu. Motor çalışırken vakum yapıyor. Filtre kiti almayı düşünüyorum fakat 8v motorlara uygunluğu hakkında bir açıklama yok. Bu hortumların olduğu kısmı kesmekte istemiyorum.
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 Saat 12:21
Orjinalini yazan: RP393 RP393 Yazdı:

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum fakat bilgi lazım. Bu resimde alttan gelen hortum ne hortumu. Motor çalışırken vakum yapıyor. Filtre kiti almayı düşünüyorum fakat 8v motorlara uygunluğu hakkında bir açıklama yok. Bu hortumların olduğu kısmı kesmekte istemiyorum.

Ucu sarı renk olan ince hortumdan bahsediyosan, motorda buharlaşan yagı tekrar hava ile motora gondermeye yariyor.
Bazi kitlerde bu hortumun yeri oluyo. Yada ucuna küçük krank filtresi takiyorlar acıkta duruyor.
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
Çevrimdışı RP393 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Partner Tepee
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RP393 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2018 Saat 13:41
Orjinalini yazan: boruc boruc Yazdı:

Orjinalini yazan: RP393 RP393 Yazdı:

Ucu sarı renk olan ince hortumdan bahsediyosan, motorda buharlaşan yagı tekrar hava ile motora gondermeye yariyor.
Bazi kitlerde bu hortumun yeri oluyo. Yada ucuna küçük krank filtresi takiyorlar acıkta duruyor.

Onu biliyorum evet, ben diğer hortumu merak ediyorum. Alttan emiş borusuna bağlanan.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1587 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1470 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4904 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6005 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25169 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English