Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - CC(Cruise Control) Yardım Lütfen.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

CC(Cruise Control) Yardım Lütfen.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı data123 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: CC(Cruise Control) Yardım Lütfen.
    Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 13:15
Merhabalar, 
Daha önce bir (2006 model)Peugeot 1.6 Benzinli otomatik araba almıştım, daha öncesinde Opel kullanıyordum. Opelden sonra Peugeot çok hoşuma gitti. Araba Yetkili serviste CC(Cruise Control) taktırdım. Adamlar 1 saatte taktılar verdiler. İyi de para almışlardı gerçi (300 e yakın) ama çok güzel çalışıyordu. Sonra o aracı fazla yakıt tükettiiği  için sattıım. Birazda boş bir arabaydı. Sattım. Sonra aynı model full (Premium) Dizel düz vites araçtan aldım.
Bu araç çok daha güzel. Full bir araç yok yok. Tek olmayan CC. Onu taktırmak için yekisi servise gittim fakat artık yapamadıklarını (Fransadan yasaklanmış bazı araçlarda sorun çıkınca) söylediler. Mecburen bana sanayi göründü. Önce CC kolunu uygun sayılabilecek bir fiyata (100 TL) aldım.
Daha sonra aracı bir ustaya götürdüm. KOlun montajını hemen yaptı fakat tanıtma işini beceremedi.  
(ustanın yaptığı pp2000 de hem ECU hem de BSI de tanıttı.) Bir ihtimal fren müşüründen olabilir dedi. Fren müşürü aldım 15 TL ya. değiştirdik ama o da farketmedi. Olmadı anlayacağınız. 
Sonra topkapıda eski bir peugeot ustasına götürdüm aracı. bu usta önce işi hafife aldı. Çırağa verdi bilgisayarı al tanıt dedi. O yapamayınca kendisi aldı yaklaşık 4 saat uğraştık ben de aracın başında ama olmadı. 
Yaptıkları şunlar: PP2000 ve Citroen programlarıyla baktı.
Sonrasında iyi bir özel servise götürdüm. Fazla uğraşmadan bir taktı bilgisayara bunu sadece yetkili servisler yapabilir ama yasaksa ve yapmıyorlarsa bir şeklde tanıdık vasıtası ile yetkili servise git ve yaptırmaya zorla dedi.
Sonra bir beyin ustasına götürdüm, O da PP2000 ve Citronin programlarında baktı. Bazı şeyleri kurcaladı. Git bir dene dedi. Denedim olmadı. Dedi ki aracı bırakman lazım 1 gün. Uğraşıp yaparız dedi.
Çok güvenemedim, bırakmadım.
Araçta şuanki durum şu, cc kapalı iken yola çıkıyıorum. belli bir hıza gelince (90,100 farketmiyor) cc yi açınca devreye alma tuşuna hemen basarsam hızı bir an CC 90 diye yazıyor. Ama devreye alamıyor. Yanıp sönüyor.
Eğer cc yi açınca biraz beklersem devreye almak için bu sefer hızı ekrana da  yazmıyor. Sadece CC -- yazıyor.
bunları denerken bir çok farklı hızde test ettim. 
Bilgisi olan varsa, paylaşırsa  sevinirim.
Teşekkürler.
307 1,6 HDI Premium
Çevrimdışı cankose Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cankose Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 14:28
benim de berlingo 1.6 hdi aracım var bende aynı sorunları yaşıyorum bir türlü taktıramadım.
hangi programla açtılarsa aracın ekranı hata verdi.zaten ekranda kaç km.de sabitlediğimi falan görme şansımın olmadığı biliyodum ama açtığım zaman hata veriyor onu düzeltemedik.ışıklar yanıp yanıp sönüyor.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 17:03
sorun o kadar basitmiş ki, kendim hallettim, demekki aracı usta usta dolaştırmadan önce bir bakmak gerekiyor. aracın fren müşürünü sıfıra sıfır ayarlamışlar. ben her ne kadar frene basmasam da frene basıyormuşum gibi cc yi devre dışı bırakıyor sistem.
ama anlamadığım nasıl oluyordu da fren lambaları yanmıyordu...
herneyse sorun düzeldiği için mutluyum. 
yalnız bu cc yi devreye almak için 4. ya da 5. vitesde olmak gerekiyor. bunun bir ayarı var mıdır vitesi düşürmek için.  mesela 2. ya da 3. vitesde de giderken cc yi devreye alabilsem? bilen var mıdır?
307 1,6 HDI Premium
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 17:57
Orjinalini yazan: data123 data123 Yazdı:

sorun o kadar basitmiş ki, kendim hallettim, demekki aracı usta usta dolaştırmadan önce bir bakmak gerekiyor. aracın fren müşürünü sıfıra sıfır ayarlamışlar. ben her ne kadar frene basmasam da frene basıyormuşum gibi cc yi devre dışı bırakıyor sistem.
yalnız bu cc yi devreye almak için 4. ya da 5. vitesde olmak gerekiyor. bunun bir ayarı var mıdır vitesi düşürmek için.  mesela 2. ya da 3. vitesde de giderken cc yi devreye alabilsem? bilen var mıdır?

malesef en erken 4,vitesde devreye girer...
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 18:14
Orjinalini yazan: data123 data123 Yazdı:

Ne kadar basit birseymis ama ne yazik ki kac tane usta onu gorememis.
Fren musurunun icinde aslinda iki farkli musur var. Biri fren lambalari icin digeri ise cruise control icin. Eger ufakta olsa musurun ucu icerideyse fren lambasi yanmaz ama cc'de calismayabilir. Cunku birbirine ters musurlerdir. Birbirlerinin ters islev gorduklerini asagidaki resimde en altta en sagdaki semadan anlayabilirsin. Yani bir tanesi acik konuma gelirken digeri kapali konuma gelir. Soyle orneklendireyim. Musurun tam basili anina %0, tam acik konumuna %100 dersek, fren lambasinin yanmasi icin %90 gibi bir saliverme gereklidir. Ancak cc musurunun acik konuma gelebilmesi icin ise %10 basilma gereklidir (cunku ters Smile). Yani ozetle, %10 kadar basili olan fren musuru fren lambasini sonuk tutmaya yeterken Cc yi aktif etmeye yetmeyebilir. Biraz karisik gibi oldu ama umarim biraz fikir verebilmisimdir.

Düzenleyen koliva - 19 Şubat 2012 Saat 18:41
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 21:04
Evet ya maalesef artık ustalara hiçbir güvenim kalmadı. Sorunları ilk başta buraya yazağım, aldığım feedback lere göre kendim halletmeye çalışacağım.
Yani lanet olsun dedim bıraktım kaç aydır, geçen ay didime gittim tüm yol ayak gazda gittik, hem benzin hem konfordan olduk.
Ben de birkaç resim ekliyorum. Müşürün ucunu ayarlamadan  önce bir dizi resim çekmiştim. Kablolara bakar mısınız, bu pejo tabi elektirik sorunlarından kurtulamaz böyle :)

Yeşil başlı olan fren müşürü, 0 a 0 duruyor, hiç pay bırakmamışlar.

307 1,6 HDI Premium
Çevrimdışı badcombatant Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Aralık - 1988

Yaşı : 35
Aracı : 307 XR 1.4 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı badcombatant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 23:19
Helal olsun 
Gayette güzel bir bilgilendirme olmuş
2004 1.4 hdi 307 xr
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2012 Saat 23:27
yaw içime kurt düştü ben de baaya uğraştım ama sistemden bir türlü debriyaj müşürünü var edemedik.
Yarın ben bi bakıyım belki benzer bir durum olabilir bende de.

Güzel paylaşım teşekkürler
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı data123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2012 Saat 17:20
Orjinalini yazan: ScHerZo ScHerZo Yazdı:

yaw içime kurt düştü ben de baaya uğraştım ama sistemden bir türlü debriyaj müşürünü var edemedik.
Yarın ben bi bakıyım belki benzer bir durum olabilir bende de.

Güzel paylaşım teşekkürler
İnşallah aynı şeydir. Kaybolan çocuğunu bulmuş gibi seviniyorsun haberin olsun. :)
307 1,6 HDI Premium
Çevrimdışı muratoner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 307 1.6 HDİ PREMİUM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2012 Saat 23:49
   Ya arkadaşlar ANKARA da cruize controlu aktifleştirebileceğim güvenilir bir mekan söyleyebilirmisiniz.Kolu taktım süs gibi duruyor orda ayın 22 sinde ankarada olacağım aktifleştirebileceğim bir mekan söyleyin lütfen..
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2012 Saat 02:51
Ankara da cc için benim kadar uğraşan var mı bilmiyorum bana ulaşırsanız size yardımcı olabilirm.

DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı muratoner Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 307 1.6 HDİ PREMİUM
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muratoner Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2012 Saat 15:54
  Nasıl ulaşabilirim size?
Çevrimdışı suraylar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suraylar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 00:32
Selam. Peugeot partner origin 2008 aracima cruise control taktirmaya calistik, olmadi
Gosterge calismazken cruise calisiyor, gosterge calisirken cruise calismiyor.
Cozumu var mi, yoksa vaz mi geceyim calismaz mi?

Düzenleyen suraylar - 30 Mayıs 2019 Saat 00:36
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2019 Saat 09:13
O konuda @Alicilik arkadaşımız özelden mesaj atın kendisi bu konuda çok tecrübeli bir arkdaşımızdır yardımcı olacaktır. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suraylar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mayıs 2019 Saat 16:10
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

O konuda @Alicilik arkadaşımız özelden mesaj atın kendisi bu konuda çok tecrübeli bir arkdaşımızdır yardımcı olacaktır. 
@Alicilik yanit vermedi maglesef. 
PP2000 de iki secenek var bunlardan her ikisi de
 yukardaki sorunlari cikariyor. Yardim.
5. Vites
5. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2019 Saat 01:05
Hocam foruma cok aktiif giremiyorum.Sizin arac icin EMre ile konustum. Emre denemis yapamayinca gorustuk ama sizin aractaki problemi cozemiyoruz. Bu isle yillardir ilgilendigim halde cozemedigim nadir sorunlardan birisi bu 206 ve ppartnerlarda gosterge ile bsi arasindaki iletisim sorunu.
Bu isi diyarbakirda yetkili servis 2.0 partner da cozdu ama bize aciklama yapmadi maalesef. Nasil oldugunu halen anlayamadik.
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı suraylar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2019 Saat 01:12
ok. Simdilik bekliyoruz. 
Çevrimdışı Ozan Alagöz Berlingo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ozan Alagöz Berlingo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2021 Saat 12:38
İyi günler. Bizde 2008 berlingo var. 1.9 dizel alt kasalardan. Bu arabaya cruise control montajı oluyor mu? Kataloğunda bu kasalarda cruise controllü modeller var fakat gösterge de değişiyor. Gerçi gösterge çok da lazım değil ama cruise control takılıyorsa hiç fena olmaz. Ege bölgesinde bunu yapanlar var mı bilgi verir misiniz
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1757 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1485 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6016 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25197 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 130 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1129 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1479 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 541 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2057 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English