Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Akü Değişimi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Akü Değişimi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 12:34
Akü işi sıkıntılı benimde başıma geldi ansızın bende farketmedim işarette vermedi marş almadı araç o oldu yani.Sonra gidip ölçtürdüm şarja vereyim istedim akücü sorun yok dedi normal değerleri 3 yıllık aküydü.Bende inandım o gün öyle kullandım 2 gün sonra araca bındım yıne marş almadı gittim direk değiştirdim zaten eski akülerin şarjla kurtarılması pek mümkün değil en garanti olan direk yenilemek.Şansa bırakmamak lazım vurdurmakta ıstemıyorsak yada mumkun değilse takviye işi her an mümkün olmayabiliyor canı sıkılıyor ınsanın.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 13:35
100 110 lira bi sey ya. Maceraya ne gerek var 20 lira kar edecem diye.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 15:23
bayramda yola gideceğim için ve arefe akşam 8 civarı olunca hiç uğraşmayım dedim, saolsun akücüde geldi dükkanını açtı yenisini aldım taktık.
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2015 Saat 17:55
Bende vrta vardi 3 yil dayandi. Bi de en iyisi o diyolar. Ha gerci haftada bor ya da iki calisti araba cogu zaman onjn da etkisi var.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı madblueblacksea Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 206 1.4 HDI Look
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı madblueblacksea Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2015 Saat 02:22
Yeni nesil aküler eskileri gibi zayıflayarak kendini belli etmiyor ben bittim deyip çamura yatıyor. 
206 1.4 HDI Look 2004
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2015 Saat 04:46
Akuyu algilayip omru bitti tarzinda uyari olmaz. Ancak voltmetre araciligi ile voltaji olcerek tespitte tespitte bulunabilirsiniz.

Aku lambasi sarj dinamosunun calisip calismadigini belli eder. Sarj dinamosu akuyu sarj etmedigi durumlarda yanar sadece aku ile baglantisi yoktur.

Hersey normalken ertesi gun aku bitebilir tekrar sarj edersiniz 1 ay daha gider ama sonra eskisi gibi olur.

Akucuye gidersiniz aracin calisirken ve calismazkenki voltaj degerlerine bakar.

Arac calisirken sarj dinamosu 13.1 ila 14.6 v arasi voltaj saglar. Arac calismiyor iken aku akimina gecilir bu da 11 ila 13v arasidir 11in altinda ise ve voltaj stabil degil surekli azalirsa aku omrunu doldurmus veya kacak suphesi vardir. Gerekli tespitler sonucu aku degisebilir. Aku omru kullanima ve kaliteye gore degisir. 2004 corsanin akusu 9 sene tik demeden calisti 9. Sene sonunda degisti. 2011 206+ 4 sene dayandi onu da yeni degistirdik.

Bulabilirseniz almanya uretimi bosch alin yoksa da az beklemis varta mutlu son ihtimal inci dusunun ama az beklemis olmasi onemli.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı and Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 308 Millesim 1.6 VTI OV
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı and Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2015 Saat 12:48
Açıkçası o saatte araştırmaya pek vaktim olmadığı için mutlu aldım, umarım mutlu oluruz. 
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2015 Saat 16:15
Yeterli akım gelmez ise yeni nesil araçlarda malesef marş basmıyor... Tık Tık tık kalıyorsun... Birde takviye yapılacak ise farklı bir araçtan 300 amp den fazla iletken olan takviye kablosu gerekiyor. İnce takviye kabloları işe yaramıyor... 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2015 Saat 16:37
bende söyle bir sorun var akşamları farlar iç gösterge radyo bilgi ekranı vs. camları kaldırıp indirirken voltaj düşmesi oluyor tabi rölanti halinde iken sebep aküden kaynaklımıdır. yoksa sarj dinamosuna baktırmam mı gerekiyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2015 Saat 00:00
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

bende söyle bir sorun var akşamları farlar iç gösterge radyo bilgi ekranı vs. camları kaldırıp indirirken voltaj düşmesi oluyor tabi rölanti halinde iken sebep aküden kaynaklımıdır. yoksa sarj dinamosuna baktırmam mı gerekiyor. 

Motor zorlaniyor olabilir raylarin bakimini yaptirin derim. Bir de dinamoyu olcuturun belki akim dusuk geliyordur.
Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Çevrimdışı H-KAN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206+ Envy 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-KAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2015 Saat 12:33
aracımın üzerindeki fabrika aküsü 4.yılını tamamladı, herkes gibi bende acaba? diyerek acı sonu beklerken cuma günü marşa bastım ve aküm benimle vedalaş dedi :) ..
hep kendim değiştiririm düşüncesi vardı (elimden gelmesine rağmen) ancak akü aldığımız yerler veya elektrikçiler dinamo ölçümü vs. de yaptıkları için açıkçası hiç uğraşmadım..

orijinal aküm FIAMM 12v 640A(EN) 60Ah di, piyasada soğuk marş akımı 60 amperlerde (start-stoplar hariç) genelde 540A(EN) olduğundan istediğimi bulamadım, birçok marka ve modele baktım döndüm dolaştım MUTLU Silver taktırdım, bir de bunu deneyelim :) ..

bu arada; kapımın önündeki takviyeden, dükkandaki anahtar teslime kadar 150-TL (çay ve meyve ikramı dahil :)) .. herkese kazasız, belasız ve dertsiz günler dilerim..
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2015 Saat 13:39
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Motor zorlaniyor olabilir raylarin bakimini yaptirin derim. Bir de dinamoyu olcuturun belki akim dusuk geliyordur.

raylar derken pek duymadımda mazur görün bi baktıracam maaşı alalım malum :) çlçüm yaptıralım bakalım
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı kimiraikkonen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 Active ETG5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kimiraikkonen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2017 Saat 01:34
Orjinalini yazan: H-KAN H-KAN Yazdı:

aracımın üzerindeki fabrika aküsü 4.yılını tamamladı, herkes gibi bende acaba? diyerek acı sonu beklerken cuma günü marşa bastım ve aküm benimle vedalaş dedi :) ..
hep kendim değiştiririm düşüncesi vardı (elimden gelmesine rağmen) ancak akü aldığımız yerler veya elektrikçiler dinamo ölçümü vs. de yaptıkları için açıkçası hiç uğraşmadım..

orijinal aküm FIAMM 12v 640A(EN) 60Ah di, piyasada soğuk marş akımı 60 amperlerde (start-stoplar hariç) genelde 540A(EN) olduğundan istediğimi bulamadım, birçok marka ve modele baktım döndüm dolaştım MUTLU Silver taktırdım, bir de bunu deneyelim :) ..
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">bu arada; kapımın önündeki takviyeden, dükkandaki anahtar teslime kadar 150-TL (çay ve meyve ikramı dahil :)) .. </span><span style="line-height: 1.4;">herkese kazasız, belasız ve dertsiz günler dilerim..</span>

Hocam aynı sıkıntı bende de var. Aracımın orjinal Fiamm aküsü 60ah olmasına rağmen CCA marş akımı 640A. 60h Varta akü taktırmak istediğimde soğuk marş akımı genelde 540A olan modeller satılıyor. Sizce 540A sorun yaşatır mı? Çıkmaza girdim.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2017 Saat 11:15
Orjinalini yazan: kimiraikkonen kimiraikkonen Yazdı:

</span>
<span style="line-height: 1.4;">bu arada; kapımın önündeki takviyeden, dükkandaki anahtar teslime kadar 150-TL (çay ve meyve ikramı dahil :)) .. </span><span style="line-height: 1.4;">herkese kazasız, belasız ve dertsiz günler dilerim..</span>

Hocam aynı sıkıntı bende de var. Aracımın orjinal Fiamm aküsü 60ah olmasına rağmen CCA marş akımı 640A. 60h Varta akü taktırmak istediğimde soğuk marş akımı genelde 540A olan modeller satılıyor. Sizce 540A sorun yaşatır mı? Çıkmaza girdim.

Hocam araç dizel mi yoksa benzinlimi? start - stop varsa yüksek marş akımlı almanız iyi olur zaten o aküler ayrı oluyor. Yoksa 540a sorun çıkarmaz 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı kimiraikkonen Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 208 Active ETG5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kimiraikkonen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Aralık 2017 Saat 20:22

Orjinalini yazan: kimiraikkonen kimiraikkonen Yazdı:

</span>

Hocam araç dizel mi yoksa benzinlimi? start - stop varsa yüksek marş akımlı almanız iyi olur zaten o aküler ayrı oluyor. Yoksa 540a sorun çıkarmaz 

Hocam start stop yok bende. Benzinli 1.2 vti otomatik. Acaba diğer 208'in diğer versiyonları S&S olduğundan mı böyle özel CCA değeri olan akü koymuşlar bana da? Varta D24 düşünüyorum ama 540a CCA var. Sizce sorun olur mu?

Düzenleyen kimiraikkonen - 13 Aralık 2017 Saat 20:22
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1754 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1485 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6016 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25197 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 129 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1129 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1478 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 541 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2057 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English