Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Peugeot Ticari Sınıf >Bipper
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bipper Motor Yağı Oranları Hakkında Yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bipper Motor Yağı Oranları Hakkında Yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı mc_clayn27 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bipper Motor Yağı Oranları Hakkında Yardım
    Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 15:26
Herkese selamın aleyküm.

03.01.2011 trafik tescilli Peugeot Bipper Comfort Plus aracımı bu sabah yağ kontrolü yaptım ve aracın yağı eksik olduğunu tespit ettim.Aracın kilometresi 11.860 km de.Servise gittiğimde bu durumun normal olduğunu dizel araçların yağ eksiltmesinin normal olduğunu söylediler ve 1,5 lt yağ tamamlayarak beni gönderdiler.Sizce bu model ve bu km de olan bir araç için bu durum normal midir?

Ayrıca fren hidroliğine baktığımda yarı olmuş.Yanlış tahmin yürütmüyorsam eğer sizce bu km  de olan araç için balataların yarı olması normalmidir.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 15:33
Kesinlikle Katılmıyorum... Dizel Araçların Yağ Eksilttiğini Sanmıyorum Üstelik 1.5 Litre Confused
Aracın KM si O Kadar Düşükken..
Garantisi Devam Ediyorsa; Bu Durumun Üzerinde Durmanızı Tavsiye Ediyorum.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 15:35
Orjinalini yazan: AlbaYDemircaN AlbaYDemircaN Yazdı:

Kesinlikle Katılmıyorum... Dizel Araçların Yağ Eksilttiğini Sanmıyorum Üstelik 1.5 Litre Confused
Aracın KM si O Kadar Düşükken..
Garantisi Devam Ediyorsa; Bu Durumun Üzerinde Durmanızı Tavsiye Ediyorum.

Katılıyorum... +1
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 15:54
Evet arakadaşlar sizlerin bu yorumları üzerine peugeot müşteri ilişkileri ile irtibata geçtim.Talep açıldı ve 2 iş günü içerisinde konu hakkında bana dönüş yapılacağı söylendi.Bakalım ne çıkacak çok merak ediyorum şimdiden.
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 15:55
valla arkadaşım servis senı basından savmıs kesınlıkle bızım peugeot boxerımız var araba 170 bınde gram yag eksıltmıyo 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:04
İşin açığı korkuyorumda biraz.Motor yağ eksiltiyorsa tanıdıklarım servisin sekman atması gerekiyor diyor.Bende bu durumun olması taraftarı değilim.Servise sorduğumda motora sekman atılması ile ilgili bir durumla karşı karşıya kalırsam bu durum aracımı satmaya kalkarken karşıma çıkar mı diye kesinlikle söylenir deniliyor.Aracı alacak kişi bu durumda ya fiyatı kırmak isteyecek veya almaktan vazgeçecek.Böyle birşey olursa ne yapmalıyım sizce
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:07
aracın garantısı yokmu  garantıden yapıcaklar butun ıslemı bu araba daha once bakıma gırmedı buyuk ıhtımal daha 11 bınde araba  bu fabrıka uretım hatasıdır yada belkı  altında karter tapasında sorun vardır ordan atıodur oraları kontrol ettınızmı aracın altında yag varmı 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:07
Garanti Kapsamında Olduğu İçin Hiç Bir Sıkıntı Yaşayacağınızı Sanmıyorum...
Üstelik Segman Atılacağı Kesin Olmayan Bir Durumuda Göz Önünde Bulundurmakta Yarar Var.
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:30
Aracın garantisi devam ediyor ben aracı gözle kontrol yaptım ama birşey göremedim.Servise söyledim bi genel kontrol yapalaım nasıl olsa garantili araç herhangi bir problemi vramı diye.Servisteki görevlilerde gerek yok dediler ve banada servisten ayrılmak kaldı.
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:31
nerdensınız profılınızde yazmıyoda 
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:33
İstanbul Halkalı Gittiğim servis MEPA
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:48
ankarada olasınz servıs tavsıye ederdım ama ıstanbulu pek bılmıyorum en azından benım tavsıyem o gıttıgınz servısı degıstırın bellıkı bastan savma ıs yapıolar
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 16:53

Acaba başka peugeot servisine gitsem durumu onlara anlatsam onlar farklı yaklaşır mı? Yoksa servislerini korumak için doğru söylemişler deyip onlarda mı göndermek ister

1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 18:42
Evet arkadaşlar yavaş yavaş sonuç almaya başladım.Sabah gittiğim servisin genel müdürüyle görüştüm.Başka bir servisle görüştüğümü, aracımın 1,5 litre yağ eksilttiğini söylediğimde bu durumun normal olmadığını, aracı chek-up almaları gerektiğini ve randevuya çağırdıklarını söyledim.Ben size dönüş yapacağım dedi ve 5 dk sonra beni arayıp bir yanlış anlaşılma olmuş servisimize gelebilirmisiniz deyip yarın sabaha randevulaştık.Hepinize ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.Konu hakkında neler geliştiğini yine buraya yazacağım.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2011 Saat 18:59
Hakkınızda Hayırlısı Olsun...
İnşallah Hayırlı Bir Haberle Bizi Haberdar Edersiniz...
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2011 Saat 14:55

Arkadaşlar bu sabah peugeotdaki bütün yetkililer beni telefon yağmuruna tuttu ve sabah servise gittim.Aracın altında yada motor kısımlarında herhangi bir sızıntı veya akma tespit edilemedi.Bu yağ kayıp oranının normal olduğunu kullanım kitapçığında da her 1000 km de max. 0,5 lt yağ kaybı olabilir diye ifadesi olduğunu açıkladılar.Ayrıca aracın yağ göstergesi yanmadığı sürece araca yağ takviyesi yapılmaması gerektiğini yağ göstergesi yandığı anda bile içerisinde 1,5 lt yağ olduğunu söylediler.Sonuç olarak resmi olarak şikayetim kayda geçmiş oldu ve yarın birgün inşallah olmaz yağından dolayı bir arıza yaşarsam ellerinde sistem kaydı mevcut.

Bütün arkadaşlarıma ilginizden dolayı teşekkür ederim
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2011 Saat 15:02
dediğimiz gibi bazı pejo servislerı tabı bu  o bayının usta basının sucu elemanlarını takıp etmıyolar ve elemanlar ısı bastan savma yapıyo ugrasmamak ıcın  ıstersenız konuyu kapatmayın bence gıdın baska bı pejo servısıne gosterın 
Çevrimdışı sedataksu Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Aracı : C4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2011 Saat 15:06
Arkadaşım birde aracın egzos dumanına bak mavimi yoksa siyah mı .Mavisi ise araç yağ yakıyor demektir.Yakıta yağ karışıyor demektir.Yine yağ eksiltirse üzerine git bence bende dizel araç kullanıyorum yedi yıldır 100 200 gramdan fazla yağ eksiltmedi aracım.
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
Hızlı gidip geçmiş olsun diyeceklerine yavaş git hoşgeldin desinler...
* 28 ÇOTANAKLAR *
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2011 Saat 16:01
Orjinalini yazan: sedataksu sedataksu Yazdı:

Arkadaşım birde aracın egzos dumanına bak mavimi yoksa siyah mı .Mavisi ise araç yağ yakıyor demektir.Yakıta yağ karışıyor demektir.Yine yağ eksiltirse üzerine git bence bende dizel araç kullanıyorum yedi yıldır 100 200 gramdan fazla yağ eksiltmedi aracım.
Kesinlikle Katılıyorum...
Hayatımda İlk Defa Böyle Bişey Duyuyorum Desem Yalan Olmaz...
Benim Aracımda Dizel Fakat Şimdiye Kadar Hiç Eksilttiğini Görmedim...Confused

1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mc_clayn27 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2011 Saat 20:32

Yağ eksiltmesiyle ilgili genel merkezden beni arayan uzaman kişiyle konuştum kimi araçta 150-200 gr yağ eksiltir kimi araçta 750gr veya 1 lt eksiltir bunlar normal şeylerdir dedi.Ayrıca 100-200 gr yağ eksilten bir araçta belki arıza olabilir 1 lt eksilten bir araçta olmaz.Bunlar çek-up'a sokulmadan tespit edilemez.Aracınız yağ eksiltdi diye aracınızın motorunda problem olduğu varsayılmaz.Aracınız kullanım kulavuzunuzun 62 sayfasına bakarsanız burda da her 1000 km'de 0,5 gr yağ tüketmesi olabilir.Yani anlayacağınız arkadaşlar bugün sabah kontrol yaptılar ve birşey yok denildi.Sistemlerine servis kaydı açılarak konu hakkındaki şikayetime karşılık araç kontrol edildi ve herhangi bir aksaklık tespit edilemedi diye not düşüldü.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1755 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1485 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6016 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25197 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 130 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1129 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 188 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1479 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 541 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2057 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English