Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - AL4'ün kitabını yazabilir miyiz?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

AL4'ün kitabını yazabilir miyiz?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 12:37
abi buldum ben net bir şekilde. adı kontaktör diye geçiyor, şanzımanın üzerinde yer alıyor.

parça numarası 2529.27

fiyatı 250 TL cik Wall
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 12:43
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

abi buldum ben net bir şekilde. adı kontaktör diye geçiyor, şanzımanın üzerinde yer alıyor.

parça numarası 2529.27

fiyatı 250 TL cik Wall

Fiyati guzelmis Gülme ama bunun arizali olup olmadigini bilmiyoruz ki. Gerci sen vitesle ileri geri oynadim hepten gitti demistin yanlis hatirlamiyorsam. Bir acip bakmak gerek. Bu arada bunu kisa devre yapamazsin. ECU elden gidebilir unutma Gülme. Bu sensor gibi degil.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 12:50

yok abi bir usta gerekecek sanırım. yandıkki ne yandık. Disapprove

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 12:53
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

yok abi bir usta gerekecek sanırım. yandıkki ne yandık. Disapprove

Dur yahu hemen hem moralini bozdun hem de multi function switchi Gülme
Belkide sadece sigorta atmistir. Bir goster bakalim ona gore birlikte uzuluruz.
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 13:20
abi sigorta atsa hiç çalışmaz ki, bende aracı 3 kere çalıştırırsam 2 sinde çalışmıyor 1 inde çalışıyor oda aracı çalıştırdığım anda geri vitese gerek kalmadan çalışıyor (:
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 15:07
Belki bilinen bir husustur ama kayitlara gecmesi acisindan yazayim dedim.

Model: AL4 sanzumanli butun 307'ler.

Konu: Vites kolu kilidi manual olarak nasil devre disi birakilir. 

Vites kolununun kilidini manual olarak acmak icin sunlar yapilir.

Kullugun altindaki gozun tabanindaki plastik kaldirilir. Vites kolunun sag tarafina dogru kalan bolumde kara bir aciklik vardir. Kalem, tornavida ya da herhangi uzun bir nesne bu yuvaya yerlestirilir. Nesne asagiya itildiginde kilit acilacaktir. 

UYARI

Guvenlik icin bu islemi gerceklestirirken ayaginizin fren pedalinda oldugundan emin olunuz. 

Kaynak: http://www.peugeotlogic.com

Düzenleyen koliva - 23 Ağustos 2011 Saat 15:09
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 15:20
fren müşürü bozulduğu zaman kilit açılmayacaktır, bu şekilde vites kilidi açılabilir.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2011 Saat 16:16

İşte bu babacanlar, bakın kitabı yazmaya başladık. Koliva verdiğin linkteki al4 ile ilgili dökümanı inceledim de harbiden çevrilecek gibi değil. Çeviri konusunda uzman birilerini bulmak gerekecek veya bu dosyanın aynısının türkçesi var mıdır bir bakmak lazım.

Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2011 Saat 21:05
Çevrimdışı toga406 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haziran 2012 Saat 23:10
harika gidiyordu devamı neden gelmedi bilgilerin hadi kitap baslı kaldı kim yazacak!
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2012 Saat 06:07
Orjinalini yazan: toga406 toga406 Yazdı:

harika gidiyordu devamı neden gelmedi bilgilerin hadi kitap baslı kaldı kim yazacak!

Hangi konuda bilgi istiyorsun soyle arastirip yazalim?
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2012 Saat 10:08
hmm ben merak etmiştim. varsa böyle derli toplu bilgi içeren okuyacaktım zevkle 8 sayfalık olanı okudum devamını bekliyordum
ellerinize sağlık yinede
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2012 Saat 13:00
bi ara metinle ben koliva felan al4 hakkında bılmenız gereknler dıe bı baslık acmıstık ve baya bı yazmıstık :D sanzımanı komple yaptıran bırı olarak her turlu sorunuza yanıt verebılırım :D usta saolsun herseyı inceliğine kadar anlattı orjınal servıs ustası :D 
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı toga406 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Haziran 2012 Saat 15:53
harikasınız bilgi paylaştıkç güzeldir. saolsun varolun
Çevrimdışı zerzevat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı zerzevat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2020 Saat 04:11
kitap yarım kalmış.... arkadaşlar. 2005 model 206 AL4
cutoffa giriyor... 1500 e kadar düşüyor.. cutofftan çıkınca başlıyor ufaktan gaz vermeye 1800 devirlere kadar... uğraşmadığım denemediğim şey kalmadı.. şanzıman beyni.. enjeksiyon beyni.. farklı beyinlerle değişti. yine aynı.. yazılım güncel. boğaz kelebeği temizliği.. rölanti valfi değişimi.. potansiyometre deneme.... başka ne kaldı ki? yok. olmuyor..

hani ayağını frenden kaldırıyorsun.. ufaktan gitmeye başlıyor. sorun yok. normal. ama nasıl ki gaza dokundun biraz. 1200 devire filan gelince başlıyor 1800 devire tamamlıyor kendi kendine. yani düz yolda baktın ikinci vitese geçti... az bayır aşağı inişteysen. baktın 3. vitese geçti.. hiç motor freni kullanamıyorsun. hem fazla yakıyor.. hem ayağın sürekli frende... zaptetmek zor.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1447 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1409 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 163 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1418 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10823 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English