Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >5008 (2010-2016)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 5008-5008-5008
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

5008-5008-5008

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı guven uzman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 53
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı guven uzman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 5008-5008-5008
    Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 10:18
Selamlar,
Değerli Peugeot severler, sizinle yaşadıklarımı paylaşmak isterim...2 ay önce 2. çocuğumuz olduğunda bize uygun araç ararken 5008'e karar verdik. Aracı teslim aldıktan sonra motordan gelen şakırtı sebebi ile 1000 km'de iken servise götürdüm yükleme yapıldı oldu dediler ancak ses kesilmedi 2. sefer çağırdılar yine depoyu doldurarak bıraktım ancak sonuç aynı..Bu arada arabayı yıkarken sağ ön çamurluk ve kapıda boya lekeleri fark ettim ve tekrar Berke servise götürdüm vernik lekesi olduğu, gemide gelirken boyanmış olabileceği ama hemen halledebilecekleri şeklinde yorumlar oldu ben servis formuna yazdırdım ancak bir müdahele yaptırmadım, konuyu genel merkezlerine ilettim ve 1 hafta sonra geri döndüler aracı alıp inceleyeceklerini ilettiler ve üzerinden 1,5 ay geçti her gün mail atmama ve telefon açmama rağmen bana geri dönüş yapmıyorlar, acaba kaza yapmamımı bekliyorlar:)Bu arada Istanbul Antalya tatile gidip geldik 110-120 süratte frene basmak direksiyonun yerinden çıkması demek..böyle bir vibration yok..ve Antalya yolundaki tüm Peugeot servislerine uğradım boya lekeleri için bırakın resimlerini çekerek merkeze gönderelim dediler ancak ben zaten merkeze bildirdim ve 1 aydır bekliyorum. Bu hafta aramazlarsa herhalde arabayı ben götürüp bırakıcam merkezlerinin önüne :) Sanırım uluslar arası güçlü firmalar sadece bize araba satmak için buradalar, müşteri menuniyeti hele ki sanırım Türk halkının memnuniyeti sanırım en son planda..ama yanılıyorlar..
Güven uzman
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 10:25
Geçmiş olsun, büyük şanssızlık yaşamışsınız. Vernik lekesinin nedeni büyük ihtimalle araç gemiye veya tıra yüklenirken hasar almış. Daha sonra onarılmış. Çünkü fabrika boyasında vernik lekesi olma ihtimali yok. Ben sizin yerinize olsam Tüketici Koruma Derneği gibi kurumlara başvururum, gerekirse mahkemeye kadar götürürüm. Bir şekilde hukuki baskı olmadıkça tüketiciyi ti'ye almıyorlar. 
Çevrimdışı fbagci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fbagci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 10:30
bence sakın peşini bırakmayın bu çocuk oyuncağı değil bu iş. kesinlikle mahkemeye gitmelisiniz ama. geçmiş olsun 
2004 206 x-line 1.4 Benzin+LPG
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 10:31
evet sıfır araçlarda sağlam diye bişey yok boyalı çıkabiliyor. bursa otomobil odası başkanı bu yönde açıklama yapmıştı. alan kişilerin sıfır bile olsa iyice kontrol ettirmeleri gerektiğini söylemişti. aslında satıcının alıcıyı bilgilendirmesi, bu araç taşınma sırasında hasar aldı onardık diyip gerekli indirimi yapması gerekli. bence tüketici haklarında arayın. birde şikayetvar.com' da şikayette bulunursanız hemen geri dönüş yapıyorlar.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı cranberries26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cranberries26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 10:48
öncelikle geçmiş olsun, evet kesinlikle katılıyorum şikayet siteleri bu konuda oldukça etkili..şansınızı birde orda deneyin..kolay gelsin.
Çevrimdışı ErcaNKarşI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErcaNKarşI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 11:05
öncelikle geçmiş olsun umarım en kısa sürede sıkıntınız giderilir. Fakat forum kurallarımız gereği kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.Daha iyi iletişime geçebilmemiz için lütfen kurallar kısmını okursanız buradan size elimizden gelen her yardımı göstermeye gayret ederiz.
06 BK 6032   1999 Model 306XS 1.6- Manuel - Gri
Tel : 05334194902
Msn : techno_erc@hotmail.com
Desibel Çılgınlığı
Çevrimdışı efecelebi Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efecelebi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 11:39
Geçmiş olsun, inşaALLAH tez zamanda sorununuz çözülür, yeni araçta bunlarla karşılaşmak çok çok üzücü
0 araca da eksper ile mi gideceğiz yani
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 11:56
Büyük Geçmiş Olsun...
Peugeot Bu Tür Sıkıntılarda Nedense Çok Rahat Davranıyor.
Ama Siz Yinede Bu Olayın Peşini Bırakmayın. Mutlak Bir Sonuç Alacağınıza İnanıyorum.

Düzenleyen AlbaYDemircaN - 20 Temmuz 2011 Saat 11:57
Çevrimdışı Baybars Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Baybars Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 12:36
Öncelikle selamlar ben bir hukukcu olarak tükectici mahkemesine başvurmanızı öneririm eninde sonunda haksız ortaya çıkar egerkı aracınızda öyle birşey varsa zaten bilirkişi raparunda herşey ortaya çıkıyor çünkü aracınıza labarotuarda incelemeye alıyorlar
-digeri ise mümkünse berkeden su bile almayın ben aracımı ordan aldım pişmanım alalı 3 sene oldu hala arka bagaj panzutu verecekler 100 tl için ugraşmk ıstemedım ama sen bu işin peşini bırakma
PEUGEOT Partner 1.6 HDI Tepee Comfort Origin
0532 430 79 22
Çevrimdışı orhanax Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
01 - Ocak - 1982

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı orhanax Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 14:53
Geçmiş olsun. Haklarınızı arama konusunda diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Tüketici haklarına hemen başvurun. Direksiyondaki titreme olayına gelince; babam 5008 alalı bir aydan fazla oldu. Bir kere Aydın yolunda ben de kullandım. 170'in üzerine çıktığım halde ne bir titreme ne de ses var. Rot-balans ayarlarına baktırın isterseniz. Onlarda sıkıntı yoksa titreşimin nedeni araştırmalı.
2006 307 SW 1.6 HDI Comfort
(B Rh+)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 14:57
geçmiş olsun sonuna kadar savaşın elbet akzanırsınız.
saygılar
Çevrimdışı eren8er Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
17 - Temmuz - 1984

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eren8er Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 15:02
yazık günah yaa..mademki bi hasar oldu onarıldı..bu aracı indirim yapılarak satmaları ve almak isteyen müşteriye durumu anlatmaları gerekir..eğer bunu yapmıyolarsa bu resmen dolandırıcılıktır..
Çevrimdışı mimitt Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
06 - Mart - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mimitt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 15:22
imkan varsa direk fransaya ulaşın,hatta elinizdeki evrakları da dijital ortama dökün ve mail e ekleyin üzerinde ki tarihlerden olayın ne kadar gecikmeye uğradığını direk görmüş olurlar.aracınızdaki bütün sıkıntıları garantiden halletmeleri lazım.bu durum sadece peugeot için değil türkiyedeki bütün firmalar için geçerli.Toyota ile mahkemeliğiz.
Çevrimdışı alidemir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alidemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 22:23
geçmiş olsun hakkınızı aramanız gerekiyor sakın ihmal etömeyin. 110 -120 ile giderken frene dokunduğunuzda kasada değilde sadece direksiyonda bir titreme oluyorsa hemen disklerinizi kontrol ediniz diskleriniz eğilmiş olma olasılığı yüksek...sık sık aracı yıkatıyorsanız disklerin azda olsa soğumasını bekleyip sonra yıkatın...
Çevrimdışı 106_arts Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Forumdan Banlandı.

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 106_arts Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2011 Saat 23:48
milyarları sayıyorsun önlerıne sonra yüzüne bakmıyorlar
iyi sabır varmıs sizde gülerek anlatıyorsunuz ben olsa cıldıırırım
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Temmuz 2011 Saat 00:25
gecmiş olsun..

ama forumda gecen gene boyle bir konu okudum ve cevremde de boyle oldu bu pejo musterı hızmetlerı bespara etmezher keze aynı seyı yapıyorlar:(((

müsteri hizmetlerini su foruma versenler yemın edıyorum biz daha hızlı daha kalıtelı cozumler sonarız ve burda uzun zaman ve uzun zaman uye olan arkadaslar bır usta kadar bılgı yukludur :)))
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1675 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1479 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 223 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4910 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6012 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25180 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1417 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 123 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1125 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 381 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 255 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1461 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10854 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 535 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 602 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English