Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Diğer Modeller
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yardımmm !!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yardımmm !!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı efsanemurat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Ağustos - 1980

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efsanemurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: yardımmm !!!!
    Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2011 Saat 23:53
merhaba arkadaşlar iki konuda bilgilerinize başvuracam
1.üç gün önce arabayı park ettim 5 dakika sonra geldim kontağı çevirdim tık ses yok marş almıyor biraz bekledim tekrar denedim hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı dün her şey normaldi bu sabah ilk marşta çalıştı 30 km gittim stop ettim beş dakika sonra gene hiç ses yok bekledim gene bastım yok biraz iteledik çalıştı neden böle oldu anlamadım akü olsa hiç çalışmaz marş motoru diye düşündüm ama neden arada yapıyor anlmadım.
2.diğer sorun ise rampada hararet kırmızı çizgiye yaklaşıyor yani 107 108 civarı ve hararet o sınırda iken ufak bi çukura vurduğumda hararet mili oynuyor sanki boşluktaymış gibi 90 geliyor 100 e geliyor ve sallantı geçtiği gibi mil tekrar kırmızıya yakın yere geliyor anlamadım gitti bizim bu araçlarda hararet kaça kadar normal acaba fanmı devreye girmiyor servis uzak olduğu için telden aradım kırmızıya gelmeyinceye kadar sıkıntı yok dediler 108 e kadar normal dediler bazende sürekli değil 1 ve 2. viteslerde sanki araba gaz yemiyor sonra birden fırlıyor bunu arada yapıyor.
2004 model 307 hdi xr 120000 km de
Çevrimdışı beveta Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı beveta Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2011 Saat 00:02
selamlar geçmiş olsun 1 sorunun yanılmıyorsam araç ateşleme sisteminde bi yerden şase alıyor nasıl diceksin haliyle kabloların biri bir yere sürtrüyorsa bu sıkıntı meydana geliyor yani araç elektrik kesiyor... 2 sorunun ise ya hararet göstergen bozuk yada devirdayım pompanın pervanesi çürümüştür trigeri deiştirdiğinde devirdayım pompasını değiştinmi gaz yememe olayında boğaz kelebeğinden kaynaklanıyor... belirli bi zamanda kurum yapabiliyor 7 8 tl gbi bişey karbüratör açıçıyı sıkmak gerekli ii forumlar...
Peugeot 307 xr 1.6 16 Valf 110 Bg Benzinli
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Ağustos - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efsanemurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2011 Saat 00:51
güncel
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2011 Saat 09:45
aynı şey benimde başıma geldi iki gün boyunca vurdurarak çalıştırdım ustaya götrdm adam oturdu marşa bastı çalıştı iki gün sonra yine kesti.Marş dinamosunun şase kablosu felan gevşemiştir bi ustaya sıktır düzelir kendin denemek istersende motorun solundan kolunu sok arkasına doğru aşağıda bi yerlerde fişlerini oynat çalışırsa  sonrun ordadır ama yüksek ihtimal ondandır.
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2011 Saat 09:47
birde gece farların yavaş yavaş kararıyorsa şarj dinamosunun kömürleri bitmişte olabilir
1. Vites
1. Vites
Simge
25 - Ağustos - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efsanemurat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2011 Saat 23:56
yarın bi ustaya gösterecem bakalım ne diyecek
Çevrimdışı göktuğ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı göktuğ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2011 Saat 00:05
ben de de buna benzer bir sorun oldu. marşa bastığımda tık yoktu. götürdüm marş kömürü bitmişti 100 tl ye değiştirdim. allaha şükür sorun yok kardeş. ama sorunlar tam olarak aynı mı bilmiyorum. ben bastığımda çalışmıyordu sen demişsin 5 dakika sonra çalıştı diye orda tereddüt ettim. benimki ancak vurdurarak çalışıyordu ve vurdurarark çalıştıktan sonra motor sıcakken gün boyu stop etsem de tekrar çalışıyordu ama motor soğuyunca sabah çalışmıyordu...
2004 PEUGEOT 307 xr 1.4 hdı
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2011 Saat 00:17
marş motorunun kömürü bitmiş onu değiştir 30-40 liradan fazla verme 2, sorunun için bişey diyemem
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Çevrimdışı cranberries26 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cranberries26 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 01:29

mrb lar .1. sorunun aynısını yaşadım 15 gün önce.hemde tam araç muayenesi sırasında neyseki 1 saat bekledim çalıştı muayene olayını hallettim.evin önüne gittim denemek için tekrar bastım yine tık yok.sonra 1 saat sonra yine çalıştı, tabi hiç kapamadan doğru ustaya.sonuç marş motoru ve selenoidi problemliymiş.orjinal valeo marka sordum 700tl dediler, sonra sıfır çin malını aldım komple 125tl ye değiştirdik oldu, sorun yok. 2. sorun içinde muhtemel devirdaim pompası..umarım çok bişi tutmaz..kolay gelsin::))

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1414 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10818 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English