Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - elektrik ustasına sor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

elektrik ustasına sor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ates Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ates Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 20:59
merhaba ustam,
2000 model 106 quicksilver var bende. hararet sorununu bi türlü çözemedim yardımcı olursan çok sevinirim. soğutma sistemi normalde sorunsuz çalışıyor ancak uzun yolda yokuş çıkarken yada düz yolda aracı zorladığımda hararet ışığı yanmaya başlıyor. sistemde sorun yoksa bu ışık neden yanıyor diye sordum elektiriğine bi baktır dediler. ıspartadayım şuan öğrenciyim burda bi kaç yere gittim ancak sağlam bi usta bulmak zor. sence elektirikten olabilirmi? 
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 21:08
benım 307 dede termostat degıstı devır daım deıstı fln ama hala hararet rolantıdeyken 90 ustune cıkıyo  gıderkende 85 89 da kalıyo :D 
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2011 Saat 21:28
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

benım 307 dede termostat degıstı devır daım deıstı fln ama hala hararet rolantıdeyken 90 ustune cıkıyo  gıderkende 85 89 da kalıyo :D 

seninki normal...
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı leolev Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı leolev Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 00:08
merhaba öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkürler.benim problemim 206 roland garros umda devir saati çalışmıyor sormak istediğim sık yaşanan bir problemmi bu daha önceden böyle bir arıza ile ilgilendinizmi onarım maliyeti kaç civarıdır
Çevrimdışı aşil16 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
18 - Mart - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aşil16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 11:29
usta benım sorunum arabanın os sıs farlarının tekı yanmıyor xenonlar ıyı aydınlatmıyor gecelerı  en onemlısı ıse bu sonradan oldu kumanda ıle kıtıtlerı actıgımda veya kılıtledıgımde dortluler yanıcagına dortlulerle bırlıkte farlar sıslerde yanıp sonuyor bu durum neden olmus olabılır ne yapmam gerek ?acaba arabada sase felanmı var yakmayalım arabayı 
5546158013
model 2000
206 xs
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 11:47
Orjinalini yazan: aşil16 aşil16 Yazdı:

usta benım sorunum arabanın os sıs farlarının tekı yanmıyor xenonlar ıyı aydınlatmıyor gecelerı  en onemlısı ıse bu sonradan oldu kumanda ıle kıtıtlerı actıgımda veya kılıtledıgımde dortluler yanıcagına dortlulerle bırlıkte farlar sıslerde yanıp sonuyor bu durum neden olmus olabılır ne yapmam gerek ?acaba arabada sase felanmı var yakmayalım arabayı 

resmine baktım da farların sanırım halojen. bu yüzden halojen fara zenon uygulaması yapılmaz çünkü ışık dağıldığı için hem karşıdakinin gözünü alırsın hemde yolunu aydınlatamazsın.

mercekli far uygulaması yapmış olsaydın ozaman zenonla daha iyi gösterecektir ve de ışık dağılmadığı için karşındakinin gözünü almayacakdır.
Çevrimdışı ince oto elektrik Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ince oto elektrik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 19:30
Orjinalini yazan: voodoo voodoo Yazdı:

benim aracim 2001 206 gti..orrjinal teybin radyosu net istasyon bulamio hep cizirtili gelio ses anteni cikariom bi fark yok takiom gene bi fark yok teybin arkasinda antenide takili nedendir acaba...tsekkurler

anten su almıştır...büyük ihtimal oksitlenme olmuştur bu yüzden yeni bi anten almak en doğrusu

Düzenleyen ince oto elektrik - 21 Mayıs 2011 Saat 19:31
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ince oto elektrik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 19:35
Orjinalini yazan: ates ates Yazdı:

merhaba ustam,
2000 model 106 quicksilver var bende. hararet sorununu bi türlü çözemedim yardımcı olursan çok sevinirim. soğutma sistemi normalde sorunsuz çalışıyor ancak uzun yolda yokuş çıkarken yada düz yolda aracı zorladığımda hararet ışığı yanmaya başlıyor. sistemde sorun yoksa bu ışık neden yanıyor diye sordum elektiriğine bi baktır dediler. ıspartadayım şuan öğrenciyim burda bi kaç yere gittim ancak sağlam bi usta bulmak zor. sence elektirikten olabilirmi? 

özür dilerim bu konu hakkında fikrim yok...yani ilk aklıma conta yanmış olabilir
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ince oto elektrik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 19:36

neden değişti bilemiyorum ama bu söylediğin değerler zaten normal değerler
Çevrimdışı BAHTİYAR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
16 - Ekim - 1991

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BAHTİYAR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 19:43
böyle bir topic açtığınız için çok teşekkürler  ben aracımı sattımda saterken bakan servis birşeyler söyledi ama pek inanamadım araç 2003 307 1.6xr bva dı tüplüydü araçda antupoliton fault hatası vardı takmıyordum pcye bağlayınca hız sensörü arızası diyordu onuda kurcaladılar abs beynine girilmiyor dendi ya tesisatta ya beyinde sıkıntı var dediler ama abs çalışıyordu aracı satsamda hep kafamı kurcalamıştır merak ediyorum böyle bi sorun olabilir mi? yani abs çalışırken beyinin bozuk olması mümkün mü?
BAHTİYAR KILCI
2011 Focus SW 1.6AT COL.
Çevrimdışı sistemci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sistemci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 19:55
Usta varım yoğum sensin, bir ara özeline tüm sıkıntılarımı yazacağım. Ama öncelikle belirtmek istediğim şey, geçen gece arabayı çalıştırdığım ve farları yaktığım anda ikisi birden patladı. Elektirik kutusunu açtım ama hiç bir şey anlamadım.

Yağmur ve otomatik far sensörleri, hız topuzu ve ön sis lambaları çalışmıyor. Kontağı kapattığımda elektirik kutusundan zaman zaman tık sesleri geliyor. Aklıma gelen şimdilik bunlar ama izin verirsen fırsat bulursam yazacağım özeline.

Alıntı ile cevap verirsen çok memnun olurum, çok sağ ol...

2002 PEUGEOT 307 RAPIER 1.6 16V

Düzenleyen sistemci - 21 Mayıs 2011 Saat 19:57
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...
Çevrimdışı berk2309 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Eylül - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berk2309 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2011 Saat 20:03
Orjinalini yazan: ince oto elektrik ince oto elektrik Yazdı:

neden değişti bilemiyorum ama bu söylediğin değerler zaten normal değerler

şimdi dığer marka araçlarda 90da cakılı kalıyo ama nedense 307lerın cogunda  90 ustundekı cızgıye kadar cıkıyo yanı cok oynak :D su pompasını trıgerle beraber deısmıstım termostatıda  90 ustune cıkıo dıe deıstırdım 1 2 gun cıkmadı 90 ustune ama sonra tekrar cıkmaya basladı
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2011 Saat 00:03
Orjinalini yazan: BAHTİYAR BAHTİYAR Yazdı:

böyle bir topic açtığınız için çok teşekkürler  ben aracımı sattımda saterken bakan servis birşeyler söyledi ama pek inanamadım araç 2003 307 1.6xr bva dı tüplüydü araçda antupoliton fault hatası vardı takmıyordum pcye bağlayınca hız sensörü arızası diyordu onuda kurcaladılar abs beynine girilmiyor dendi ya tesisatta ya beyinde sıkıntı var dediler ama abs çalışıyordu aracı satsamda hep kafamı kurcalamıştır merak ediyorum böyle bi sorun olabilir mi? yani abs çalışırken beyinin bozuk olması mümkün mü?

bende de sürekli hız sensörü arızası veriyor bilgisyara bağlayınca. neden böyle yapıyordur sıkıntı nedir acaba
Çevrimdışı gurhan84 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gurhan84 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mayıs 2015 Saat 16:42
merhabalar benim 206 otomatik vites 1999 model aracım var elektrik konusunda bayağıdır problem yaşıyorum kışın hareket halinde araba birden gösterge panelindeki ışıklarda azalma oldu arabayı durdurup tekrar çalıştırmak istedeğimde araç çalışmadı marş bile yemedi tırttt die ses çıktı sanayii gittiğimde konjektör arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler ve değiştirdiler daha bir hafta olmadan aynı hatayı verdi akümün bittiği için olduğunu söyleyip aküyü doldurup verdi aynı arızayı tekrar verdi daha sonra usta değiştirdimşimdi ki usta bsi beyninin verdiği komutu kmsaatindeki beyin onaylamıyor die aküyü şarj etmediğini söyledi km saatini devreden çıkarttığını ve yeni akü verdi dene dedi kmsaati değişmesi gerektiğini söyledi bu konuda ne gibi bir tavsiyedebulunursunuz
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2015 Saat 00:11
tebrik ve teşekkür ederim ilginizden dolayı.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2015 Saat 10:20
konu biraz eski güncel olamaya bilir
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı bozlak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bozlak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2015 Saat 14:26
Ustam 2004 model peugeot 206 aracımın far sinyal kolunda problem var.Aracın farlarını açtığımda korna çalmıyor,yine far açıkken sinyal verdiğimde sinyal hemen duruyor bu far kolunun tamiri mümkünmü acaba ?
Çevrimdışı Gokmenbedir Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 301
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokmenbedir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2019 Saat 17:30
Peugeot 301 markalı aracın normal fan 0 da calisiyor 1234 pozisyonunda hareket yok klima 1234 pozisyonunda çalışması gerek lakin düğmeden mı bilmiyorum ama çalışmıyor klima lambası yanıyor arasira 1. Konumda iken çalışıyor yardımci olursan sevinirim 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1505 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1454 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 207 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10833 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English