Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106XS - HARARET. MÜŞÜR? TERMOSTAT? YARDIM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106XS - HARARET. MÜŞÜR? TERMOSTAT? YARDIM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2011 Saat 11:42

rıca ederım sorun degıl. bunun ıcın burdayız.

termostattan once radyator sıcaktı dıyorsan radyatorde tıkanıklık olmasa gerek. devırdaımınde de bır sorun olsa kalorıferınde ıyı ısıtmaması gerekır dıye dusunuyorum. sen termostatını bır kontrol ettır...
Çevrimdışı ALX Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ALX Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Şubat 2011 Saat 12:12
Termostat yokken zaten anlattığım gibi rölantide motor ısınıyordu, radyatör de sıcaktı, fan açıp kapanıyordu. Düz yolda giderken ise hararet düşüyordu, bu da tıkanıklık yok demektir. Termostat kalıyor.

İlk önce onu yapacağım. O da çözüm olmazsa diğer unsurlara da bakarız...

İyi forumlar...

Düzenleyen ALX - 09 Şubat 2011 Saat 12:19
Çevrimdışı erden1978 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
07 - Ekim - 1978

Yaşı : 45
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erden1978 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2011 Saat 10:52
Orjinalini yazan: Yazdı:

planet a baglayıp gosterge ıle bılg da gorunen ısıyı kıyas ettın mı hıc? 106 da nasıldır bılemıyorum ama benımkınde termostatın govdesınde 3 tane ısı musuru var. tugrahanda bılır cunku aynı motor ondada var. bendekı bu 3 musur ne ıse yarıyor dersen

-en usttekı mavı olan ısıyı gostergeye ıletıyor.
-ortadakı kahverengı ısıyı bıtron fan beynıne ıletıyor. gerek goruldugunde bıtron beyın fanlara tetık verıyor yada kesıyor
-el alttakı yesıl ıse ısıyı ecu ya ıletıyor. ecu da burdan gelen bılgıye motora jıkle yaptırarak yuksek devırde calıstırıyor ısındıgında rolantıyı asagı cekıyor...

bu anlatıklarımdan kendıne pay cıkarabılırsın...
Soğuk motorda stop etme sorunumum var.Acaba bu muşirlerle alakalı olabilirmi.
Çevrimdışı serdaralısan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 1994
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serdaralısan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2014 Saat 08:59
TERMOSTAT OLMAMASI SORUN DEĞİL SICAK HAVALARDA AMA SOĞUK HAVALARDA ANTFİRİZ YOKSA SAKINCALI OLABİLİR BENİMDE ARACIMDA YOK TERMOSTAT YÜZÜNDEN 4 KEZ CONTA YAKTIM BU YÜZDEN TERMOSTATI SÖKÜP ATTIM KIZDIM ŞUAN FAN BAYA UZUN SÜRE ÇALIŞIYOR AMA HARARET NORMAL YANİ ZATEN PEJOLARDA YARININ ÜZERİNDE DURMASI GEREK ORJİNALİ O TAM YARIDA DURMUYOR HARARET SIFIRIDA AYNIDIR BUNU SORUN ETMEYİN KIRMIZIYA 2 MM KALAYA KADAR NORMAL SAYILIYOR İBRE ONDAN SORASI SAKINCALI DİREK YA CONTA YAKTIRIR YADA RADYATÖRÜN YEDEK SU DEPOSNU PATLATIR BUNU ÇOK KEZ YAŞADIM RADYATÖR BİLE DELİNEBİLİYOR ÖZELLİKLE MOTORUN EMME MANİFOLTUNUN ALTINDAKİ SU ÇIKIŞ (T)Sİ VAR O ÇATLADIĞINDA HAFİF SU KAÇIRIYOR ANLAŞILMICAK ŞEKİLDE O ZAMAN HARARET GÖSTERGESİ YUKARILARDA DURUYOR ÇÜNKÜ İÇİNDE HAVA YAPTIRIYOR O PARÇAYI DEĞİŞTİRİP SİYAH CAM SİLİKONUYLA YAPIŞTIRDIM SÜPER OLDU
change
Çevrimdışı DgNTsN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 206 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı DgNTsN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2014 Saat 09:30
Bende 206 1.4 hdi var. 90 üstüne çıktımı hemen klima çalıştırıyorum düşüyor. normal şartlarda hep 70 civarı çalışıyor. bu anormal mi herkes 90 100 derecelerden bahsediyor.
Çevrimdışı ibanez_022 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Saxo 1.5d
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibanez_022 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2014 Saat 16:31
bildiğim kadarı ile 106 lar böyle yada peugeotlar diyelim, 4 tane 106 değiştirdim. şehiriçi vs sıcak hava 90 dan aşağı inmezdi, normal seyir halinde 80 lere düşerdi. yokuş aşağı kompresyonla inerken 60 lara düşüyordu.
106 98 xr
Çevrimdışı eran Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Citröen C5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2017 Saat 10:40
Arkadaşlar geçen hafta benim 99 model 106 xr sabah ilk yola çıkınca hararet son beyaz çubuğu da geçip kırmızı lambayı yaktı ve söndürdü. Yani 1-2 saniye yanık kaldı. Hararet en sona dayanmadı. Sonrasında ise gideceğim yere varana kadar hararet ortalarda, ortanın bir üstünde normal şekilde gezindi. Aynısını akşama da yaptı.

Ertesi gün aracı yetkili servise bıraktım. Baktılar, termostat dediler değiştirdiler. 1 hafta sorunsuz kullandım ancak 1 hafta sonra yine aynı sıkıntıyı yaptı.

Dediğim gibi 1 kere yaptıktan sonra sürüş tamamlanana kadar yapmıyor. İlk çalıştırıp hareket ettirip belli bir ısıya gelene kadar ilk seferde yapıyor.

Bazen de yapmıyor anlamadım.

Sorun tam olarak ne olabilir?Ouch
Çevrimdışı outlaw Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 106 XS
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı outlaw Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2017 Saat 16:24
Şu 106 yakmak lazım bu ne yaa vicdan azabı gibiler...
LOLLOL

SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2017 Saat 13:27
Soğutma sıvısı max çizgisinin 2 parmak üzerinde olursa bir sıkıntı olur mu acaba?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2017 Saat 16:21
Orjinalini yazan: eran eran Yazdı:

Arkadaşlar geçen hafta benim 99 model 106 xr sabah ilk yola çıkınca hararet son beyaz çubuğu da geçip kırmızı lambayı yaktı ve söndürdü. Yani 1-2 saniye yanık kaldı. Hararet en sona dayanmadı. Sonrasında ise gideceğim yere varana kadar hararet ortalarda, ortanın bir üstünde normal şekilde gezindi. Aynısını akşama da yaptı.

Ertesi gün aracı yetkili servise bıraktım. Baktılar, termostat dediler değiştirdiler. 1 hafta sorunsuz kullandım ancak 1 hafta sonra yine aynı sıkıntıyı yaptı.

Dediğim gibi 1 kere yaptıktan sonra sürüş tamamlanana kadar yapmıyor. İlk çalıştırıp hareket ettirip belli bir ısıya gelene kadar ilk seferde yapıyor.

Bazen de yapmıyor anlamadım.

Sorun tam olarak ne olabilir?Ouch

Bugün baktırdım. Devirdaim üzerindeki vidayı gevşeterek ve sol üstteki vanayı açarak havasını aldılar. Kalorifer bölümünde hava varmış, ondandır dediler. Deneyip göreceğiz bakalım.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1563 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1467 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 214 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1410 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 369 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3288 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English