Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 307 xr otomatik şanzıman
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

307 xr otomatik şanzıman

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Tui Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tui Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 307 xr otomatik şanzıman
    Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2010 Saat 08:11
merhaba
307 xr otomatik araba sahibiyim son günlerde sıkıntı  cıktı araç

otomatik şanzıman kumanda ünitesi aralıklı arıza , basınç ayar arızası  fark/tavsiye

böyle bir hata mesajı alıyorum bunun yorumu ne olabilir. ne yapmam lazım yaptırmak istedigimde masraf ne çıkar.

D konumunda yapıyor bir süre sürünce
ama triptoniğe aldıgımda yapmıyor..

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tui Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2010 Saat 08:54
kimse yorum yapamıyormu?
Çevrimdışı bayelektronik Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
07 - Eylül - 1983

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bayelektronik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2010 Saat 08:59
Orjinalini yazan: Tui Tui Yazdı:

kimse yorum yapamıyormu?
günaydın arkadasım.tabiki konunuza yorum yapılacaktır.biraz daha sabırlı olun.ilk yorumu ben yapayım.peugeot 307 al4 vites sistemindeki o problem ancak şanzıman açılmadan selenoid valve denilen yada başka bir deyişle elektro vana değişimiyle %90 olarak düzelmektedir.bu konuyla ilgili forumda bir sürü yazı var.yetkil servisinde 2 adet selenoid valve+ yağ değişimi 500 tl ye yapılıyor.eğerki düzelmezse hidrolik blok değişimi yapılıyor.yetkili servis maliyeti 1300 tl civarı. gene düzelmezse şanzıman revizyonu yapılması gerekiyor.sorununuz şanzıman yağ değişimi ve selenoid valve değişim ile biteceğini düşünüyorum
Çevrimdışı Haksen016 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
23 - Temmuz - 1973

Yaşı : 50
Aracı : peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Haksen016 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kasım 2010 Saat 10:57
Evet ilk cevabı yazan arkadaşıma katılıyorum. Bu sorunun benzerini geçtiğimiz sene yaşadım. Banada ilk söylenen selenoid valflerin değişmesi gerektiğiydi. Ama öncelikli olarak şanzuman yağını değiştirdim. Ve aradan geçen bir sene zarfındada sorun yaşamadım . Benim tavsiyem öncelikli olarak aracınızın şanzuman yağını değiştirmeniz olacak.Bu süre zarfında sorun devam ederse selenoid valfleri değiştirmek sorununuza çare olacaktır diye düşünüyorum.
Hayırlı günler.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tui Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2010 Saat 15:33
çok tşkler hemen dedklerinizi ustalarla paylaşıcam
Çevrimdışı padawantr Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı padawantr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2010 Saat 10:20
Eşimin 206 Otomatik aracı da Spor ve Kar mod lambaları yanıp sönüyordu sürekli. Bir kaç kere yaptı bunu gerçi devamlı bir olay değildi. AL4 tipi aksam kullanıldığını internetten yaptığım araştırmalarla öğrendim. Selenoid değiştirme vs. gibi çözümleri var ama bence de önce yağ değişimine dikkat edin. Ben öyle yaptım ve sorun düzeldi. ESSO marka bir yağ kullanmam gerektiğini öğrendim fakat piyasada ESSO marka yağ bulamadım. Bunun yerine muadili olan Mobil yağ bulduk. Sanırım ESSO artık Mobil olarak üretiliyor (ya da satın alınmış bilemiyorum).  sorun yağ değişiminden sonra ortadan kalktı
Çevrimdışı ErolSen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2010 Saat 20:39
mr mutlu onur ve diğer benzer oto şanzuman arızası  olan arkadaşlar;
bu vuruntu olayı bende de oluyodu vuruntu ile beraber spor mod ve kar mod işaretleri ekranda çıkıyor ve dııııt dıııt diye sesli uyarı bundan sonra vay halime araç gaz almamaya devri geç yükselmeye ve dolayısıyla çekiçten düşmeye başlıyordu hele ki dik bi rampaya vurduğunda durduktan sonra aracım hem geri kaçıyor hemde zor kalkıyordu. durumu foruma konu açarak arkadaşlara sordum ve  selenoid adı verilen bir parçanın değişmesi gerektiğini söylediler. neyse bir süre kullandım baktım olacak gibi değil 1 hafta önce kadar sanayiye götürdüm. ustaya durumu anlatır anlatmaz anladı zaten pejo oto viteslerin hastalığı bu dedi bilgisayara bağladı şanzuman basınç ayar arızası diye bir arıza düşmüş. burda arkadaşların selenoid dedikleri parçaya onlar elektrovana diyorlar onların değişmesi gerekiyormuş. açtık baktık sipariş verdi parçaları tanesi 177 liraydı 2 tanesi 350 felan yapıyor. şanzuman yağıydı işçiliğiydi sana 500 epatlar dedi. tamam dedim. parçalar gelsin yarın getireyim arabayı . ertesi gün sabah götürüp bıraktım akşam saatlerinde aldım yani öyle korkulacak  çok abartılı bir durum yok oto şanzumanın içini açmadan değiştirebiliyorlar bu parçaları. neyse arabayı almaya gittim ustayla denemeye çıktık. ilk defa aracıma hayran kaldım. canavar gibi çekmeye başlamış devri daha hızlı yükseliyor.dolayısla daha seri hale gelmişti arabam. usta anlatıyor aynı arıza ile gelen müşterilerden 3 sene böyle arızalı şekilde aracını kullananlar varmış. adamın arabasını yaptık biz boşa bunca sene böyle kullanmışız diyorlarmış. ben bir haftadır kullanıyorum hiçbir problem yok vites geçişleri yumuşamış vuruntu olayı kaybolmuş. benim  en çok canımı sıkan şey rampa da bayılma olayıydı. şimdi sürekli rampaya vuruyorum arabayı ne bayılam ne bişey süper çekiyo. tavsiyem kesinlikle yaptırın bu arızaları aracınıza hayran kalacaksınız. ben eskişehirdeyim ve gittiğim usta işinin ehlidir. yardım isteyen arkadaşlara elimden geldiğince bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. yönlediririm,hatta bizzat götürebilirim de.

Düzenleyen ErolSen - 28 - Şubat - 2010 Saat 3:08pm
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2010 Saat 16:22
benimde vuruntu sorunum vardı kartal sanayiye gittim 2000-2500 tl arası masraf çıkardılar, bu adamın müşteri kazıklamaya çalıştığını anlayınca internette uzun süre araştırdım. Bostancı sanayide otomatik şanzumancı AVNİ USTAYI buldum durumu anlattım yağı değiştirdi sorun kalmadı. Avni ustayı tavsiye ederim, otomatik şanzumanlarda işinin ehli vede ilk gitttiğim adam gibi kazıklamaya çalışmayan sadece arızayı yapan insan saygılar.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
Çevrimdışı duyukzede Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı duyukzede Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2017 Saat 12:00
selamın aleyküm arkadaşım Bozüyüklüyüm bede aynı sorun var 206 aracımda yardımcı olur musun numaram 0541 923 74 73 lütfen sms at ararım seni
PEUGEOT
Çevrimdışı duyukzede Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı duyukzede Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2017 Saat 13:06
slm arkadaşlar bu ustayı tanıyıp bilen var mı Eskişehir de olan erol şen arkadaşın bahsettiği
PEUGEOT
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 453 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5432 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1102 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 743 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 532 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 434 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 447 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 465 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 703 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 506 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5487 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English