Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Automotic Gear Fault 307
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Automotic Gear Fault 307

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bodrum7 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bodrum7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2010 Saat 10:17

Ankara'dasınız herhalde orada çok iyi otomatik şanzımancılar var buradaki Ankara'daki arkadaşlar telefon ve adres vereceklerdir. Belki selenoid sorunu değildir yağ eksilmişte olabilir. Ama bi göstermekte fayda var. Bilgisayara bağlandımı? Bağlandıysa arıza olarak ne gösterdi bilgisayar. Siz bir otomatik şanzımancıya götürün bence aracı onlar kesin çözümü bulur.

Çevrimdışı ErolSen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2010 Saat 20:55
arıza selenoid kaynaklı ise bilgisayarda basınç ayar arızası diye arıza düşer. yağ değişimi problemi çözmez. iki adet selenoid var tanesi 177 tl yağıydı işçiliğiydi 500 e mal olur ortalama fiyat budur. yaptırdığımdan beri 4 5 ay oldu aynı arızayı tekrarlamadı. bu arızası olan arkadaşlar yakıt sarfiyatından da şikayetçilerdir. araba bayağı çok yakar bastığın halde çekmez. yaptırıldığında yakıt tüketimi hissedilir derecede azalır.
Erol ŞEN
ESKİŞEHİR
21.02.1985
B Rh +
2005 206 X Line 1.4 O.V
Çevrimdışı bodrum7 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bodrum7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2010 Saat 21:03
Evet Erol Bey dedikleri doğru, daha önce kendisininde başından geçmiş ve sorunu halletmiş. Ankara'da bir otomatik şanzımancıya gösterin derim ben.
Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2010 Saat 21:34
ankaradaysanız tuna garajının iyi oldugunu duydum ben. aynı sorun bendede var %90 selenoidlerdendir.

2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
Çevrimdışı tolga41 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolga41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2010 Saat 09:30
slm arkadaşlar bende de 307 triptonik araç var yaklaşık 2 ay önce aracımın arıza lambası yandı (antipoliton fault)  özel servise gittim araç bil. bağlandı ve oksijen sonda arzızası olduğu sölendi parçayı değiştik ancak lamba yanmaya devam etti sonra yetkili servise gittim beyin programı ve şanzıman programı atıp gaz kelebeğini temizlediler ve arıza lambasının aynı hata kodu ile tekar yanması halinde triger sente ayarı ile başlayarak arıza çözülene kadar bir sürü işlem gerçekleştiriceklerini sölediler servisten çıktım yolda giderken arıza lambası tekrar yandı ve bu seferde gear fault hatası verdi stop edip tekrar çalıştırdığımda kalkışta vurmaya başladı tekrar servise döndüm arızayı sildiler tekrar bu hatayı vermesi halinde azami  3000 tl lik masraf olduğunu sölediler bu iki arıza ile ilgili deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum iyi günler 
Çevrimdışı ispinoze Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ispinoze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ağustos 2010 Saat 21:47
Orjinalini yazan: zeynep zeynep Yazdı:

merhaba,
yaklaşık 1 saattir ilgili hataya ilişkin forumlarıo okuyorum, bu işi ucuzundan halletmek istiyorum, arabayı 2.el aldım ve aldığımdan beri sürekli para harcıyorum, bir dönemde anti pollution fault veriyordu, neyseki o çözüldü.
şimdi bu vites hatası için aşağıdaki bir çözüm buldum, ve gidip ustaya bunu vericeğim ancak ortalama neye mal olur bilemiyorum, fikri olan var mı? şimdiden teşekkürler..

Madde 1 - İlk önce yetkili bir peugeot servisine gidiniz ve (yanlış duymadıysam ismi yakıt kelebeği idi) yakıt kelebeğinizi temizletiniz benim arabam 47000 km de içi bayağı bi kurumlaşmıştı sadece bu cihazı temizlemek için üretilmiş bir spreyle pırıl pırıl oldu. Dolayısıyla hava ve yakıt karışımı birbirini dengeledi.
Madde 2 - Aracınız LPG ile çalışıyorsa benzinden LPG ye geçiş ısısını mutlaka ama mutlaka 45 dereceye getirtin. LPG ustanız bilgisayara bağlayarak bunu maksimum 3 dakikada yapar.
Madde 3 - Şanzıman yağınızın seviyesini yine yetkili bir peugeot servisinde kontrol ettiriniz.
Madde 4 - En önemlisi LPG yakıt enjektörlerinizi 2 numaralı tığ ile delik çapını genişlettirin ondan sonra "Automatic Gear Fault" yazısını bir daha görmezsiniz. Ben kurtuldum çok şükür bu lanet olası arızadan. Bu dediklerimi uygularsanız inşallah sizde kurtulursunuz.

zeynep, anti pollution fault hatasını nasıl giderdiler?
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağustos 2010 Saat 00:11
vana gibi bişi değiştirmişler, bi kelebeği temizlemişler; 500 tl para aldılar, tatilden geldim yine arızam başladı :(
Çevrimdışı dr543 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dr543 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağustos 2010 Saat 03:05
Selam arkadaşlar ben de Mayıs ayında 2004 model 307 triptonik aldım ve aldıktan 1 hafta sonra automatic gear fault uyarısını verdi.Kayseri de otomatik şanzumancıya götürdüm ve selenoid denilen iki parça değişti progran yüklendi ve şanzuman yağı değişti.500 milyon tuttu.Araba düzeldi ve bu uyarıyı bidaha vermedi.Yaklaşık 10000 km yaptım.Ama bu sabah o lanet olası uyarıyı tejrar verdi.Araba ısınana kadar devamlı veriyor uyarıyı.' gün sonra tekrar ustaya götürcem arabayı basınç ayarını ölçecek.İnşallah hüdrolik bloğu değişecek demez.Çünkü yaklaşık 2 bin lira.Arabamı satmamı düşünüyorum artık.Bu konu da başka bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
Çevrimdışı dr543 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dr543 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2010 Saat 22:43
ARABAYI TEKRAR GÖTÜTDÜM VE HİDROLİK BLOĞUNUN ARIZALI OLDUĞUNU SÖYLEDİLER.sEVİSE GÖTÜRDÜM 2.600 MASRAF ÇIKARDI.ANKARADA OTOMATİK ŞANZUMAN USTASI BİLEN VARSA PAYLAŞSIN LÜTFEN.
Çevrimdışı ispinoze Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ispinoze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eylül 2010 Saat 23:18
dr543 araç kaç binde?
2005 307 xt otm.
Çevrimdışı nightfly Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nightfly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2011 Saat 09:49
selam arkadaşlar bende yaklaşık bu sorun 3 ay önce başladı geçen usta yağı değiştirdi kafana takma dedi . 2 ay önce şarj dinamosu değişti (abs fault braking fault) şimdi bu sorun sıklaştı araba 2 günde 3 kez stop etti .arabada çekişten düşme gaz almama hiç bir şey yok sadece spor ve kar modu çıkıp ses geliyor . bende burdan düşnüyorum şimdi selenoidi değiştirmeyi . ankarada bu  işi  yaptırıp çözüme ulaşan bildiği iyi bi ustası olan var mı?
307 xt triptronic 2005
Çevrimdışı alisuat Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
28 - Ağustos - 1989

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alisuat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2011 Saat 10:52
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ekim 2011 Saat 11:33
Orjinalini yazan: nightfly nightfly Yazdı:

selam arkadaşlar bende yaklaşık bu sorun 3 ay önce başladı geçen usta yağı değiştirdi kafana takma dedi . 2 ay önce şarj dinamosu değişti (abs fault braking fault) şimdi bu sorun sıklaştı araba 2 günde 3 kez stop etti .arabada çekişten düşme gaz almama hiç bir şey yok sadece spor ve kar modu çıkıp ses geliyor . bende burdan düşnüyorum şimdi selenoidi değiştirmeyi . ankarada bu  işi  yaptırıp çözüme ulaşan bildiği iyi bi ustası olan var mı?
307 xt triptronic 2005

bu abs fault şanzıman arzası değilki fren arızası. abs beyninizde yada hidroliğinizde sıkıntı olabilir. freni kökleyice abs devreye giriyor mu? fren balatalarınız bitmişsede yapabilir.

selenoidleride yetkili serviste değiştirin zaten arızalı onlar üretimden kaynaklı hatalı kesinlikle değişecek. değiincede yeni tip selenoidin çalşma frekansı farklı olduğu için yeni yazılım ayılması lazı şanzımana. bu yüzden yetkili servis şart özel servisler yazılım atamıyor eğiştirdikleri selenoid randımanlı çlışmıyor.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nightfly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2011 Saat 14:15
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Orjinalini yazan: nightfly nightfly Yazdı:

307 xt triptronic 2005

bu abs fault şanzıman arzası değilki fren arızası. abs beyninizde yada hidroliğinizde sıkıntı olabilir. freni kökleyice abs devreye giriyor mu? fren balatalarınız bitmişsede yapabilir.

selenoidleride yetkili serviste değiştirin zaten arızalı onlar üretimden kaynaklı hatalı kesinlikle değişecek. değiincede yeni tip selenoidin çalşma frekansı farklı olduğu için yeni yazılım ayılması lazı şanzımana. bu yüzden yetkili servis şart özel servisler yazılım atamıyor eğiştirdikleri selenoid randımanlı çlışmıyor.
1. Vites
1. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nightfly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2011 Saat 14:30
selam metin hocam daha yeni fark ettim cevabınızı  bugün selenoid namı diğer elektro vanaları ankara tek otoda alisuat kardeşimin tavsiyesi ile gidip değiştittirdim . 450 tl ye çıktı yanlız %20 indirimli fiyat yeni yazılım yapıldı gelirken test ettim bi sıkıntı kalmadı görüntüde . benim sanayideki ustama gelince pejo yetkili servisten çıkma imiş 8 sene önce . 307 ye biraz yabancı kalmış sanırım :)
ben birde burdan bugüne kadar yaptığım 2005 307 oto xt  aracıma yaptığım masrafları yazayım .aracı 3 haziran 2011 de aldım . önce fan kayışım koptu klima kasnağı bu sırada eridi , beraberinde korkup triger setini değiştirdim masraf 500 tl . sonra abs fault vs.. önce akü değişti 120 tl olmadı peşine şarj dinamosu  250 tl . derken sonbahar yağmurları ve sunroof contası  250 tl bunlar özelde benim ustamın yaptıkları  ve en son olarak selenoid valfi 450 tl  ile bitti derken yağ filitre gövdesi kaçağı ve şanzuman kulakçığı bunlar ucuz fakat işçiliği uzun süren yerde oldukları için  yetkili servis 300 tl dedi . (ha birde önceden şanzıman yağı 100tl)toplam şu ana kadar harcadığım para 1670 tl . 300 de yağacağım var 1970 tl yani düz hesap ile 2000 tl olacak . ben bu aracı 22400tl ye aldım araçtan soğudum mu daha soğumadım her ne hikmetse .  o yüzden burdan tavsiyem  307 alırken mutlaka bilgisayara bağlatın . lpg li ise  aynı marka tüp takan iyi bi usta bulup kontrol ettirsinler . saygılar
Çevrimdışı Kenan2603 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kenan2603 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2017 Saat 20:12
Merhaba erol bey b3nde eskişehirdeyim nerde yaptırdınız acaba bende aynı sorun var
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1706 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1480 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 224 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4914 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6014 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25185 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1420 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 126 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1127 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 186 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 383 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 258 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1466 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10855 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 537 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 603 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4131 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3298 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2056 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English