Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı tolgacem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgacem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yarın 106 ya bakıcagız nerelerine dikkat etmeliyim
    Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 01:27
merhaba arkadaslar

su zamana kadar 3 tane xs 1 tane quick kullandm araba alım aşamasındayken quick hiç yurumuo temiz gti lar ateş pahası bende tercihimi klimalı  bi 106 xs ten yana kullanııorm

yarın bi araca bakmaya gidicez hayırlısıyla sorunu yoksa p.tesi alıcam allahın izniyle

yarın incelememde neleri onerirsiniz nerelerine bakayım 106 nın ?? bana sonra masraf acmasın 

tesekkurler
Çevrimdışı shamed Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
31 - Mart - 1988

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı shamed Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 02:08

motor we yürürüne baktır değişen ve kazası varmı?tüm özellikler faal mi ona bak ama bunları ciddi alıcaksa pejo servisine götür baştan aşağıya expertiz yaptır kafan rahat olur hem

Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgacem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 02:13
çok fazla tutmasını istemiorm ama beni şu pişkillendirdi

araç 97 model airbagli direksiyon var ve aslan simgesi metal
benim bildigim bu direksiyon 99 ve sonralarında var airbag patlayıp yerine bunumu taktılar acaba..

klimasına bakıcam calısıyormu diye ama kazalı gibi durmuo fotolardan.. cunku genelde şasisini tam oturtamıolar bi falsosu oluyor kazalılarda kaput uzatma yapıolar..

peki arabayı kullanırken ne gibi şeylere dikkat etmem gerekli? mesela baskı balatası nasıl anlartım motorun performansı iimi ufleme yapıomu vs vs:)

ilk arabam biraz acemiyim
teşekkurler
Çevrimdışı shamed Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
31 - Mart - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı shamed Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 02:21
http://media.photobucket.com/image/peugeot%20106%20airbag/Dunnerz07/Photo0188.jpg
bu direksiyon die biliyorum ben ama o sölediklerini sen anlayamazsın sağlam bir usta bul git derim
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgacem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 02:23
synı direksiyon ama aslanı nikelaj metal var
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 09:24
97 arabada airbagli direksiyon varsa eğer aslan kabartmalı değildir. Değişmiş olmak ihtimali yüksek.
Kapılarını kapatıp kapıların sesini dinle. Arabanın genel hatlarına bak. Kaputu kaldırıp direklerin durumların bak arabayı calıstırıp motorun sesine ve çıkan dumanın rengine bak. iç aksamda bütün parçaların çalıştığından emin ol. Kaporta bölümüne sende az çok bakabilirsin ama motordan pek anlamıyorsan iyi bir motor ustasından yardım almanı tavsiye ederim.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı ali öncü Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 10:21

gokhan bişeyi anlamadım bu kapıları kapat kapıların sesini dinle demissin o ne demek? yani nasıl dinliycez ve nasıl bir sonuç çıkartmalıyız sese göre?

Çevrimdışı kerten Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 106 GTI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kerten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 11:28
direksiyon hidroliğinin rengine bak,

direksiyonu tam sağ tam sol hareket halinde yokuş yukarı ve sabit biçimde hareket ettir ve sesleri dinle.

arabada sağa sola çekme varmı diye direksiyonu tutarak ve bırakarak incele

arabayi ilk calistirdiginda ve stop ederken cik cik diye sesler geliyor mu mutlaka dinle

1. vitesten 2ye gecerken debriyajı biraz sert çek, darbeyi direksiyonda hissedecek misin diye bak..

devri 6000 7000 lere cikart, o sırada paneldeki ışıklara dikkat et sönüklük oluyor mu oluyorsa sarj dinamosunda sorun olabilir..

geri vitese sokmakta güçlük yaşıyorsan baskı balata zayıf olabilir..

trigeri kontrol ettir, bilyalardan ses geliyor mu dinle.

arka torsiyonlardan ses geliyor mu diye iyice dinlemeye calis..

yağın seviyesine rengine bak, ve yağı kokla benzin kokusu var mı diye

ilk araci calistirirken mutlaka duman rengine bak sogukta.. duman atiyorsa segmanlar zayiflamis demektir..

simdilik aklima gelenler bunlar..

Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 11:59
kaputu açtıgında çamurluk kaput vidalarına bak degişp degişmedigini anlayabilirsin zaten peugeot işareti olur kapı direklerine bak motorun durumu için ustaya götürüebilrsin bazı dyno vs yerler var oralar da expertiz yapıyolar oralarada götürebilirsin benim bildigim dirksiyonda amblem kabartma degil o modellerde
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 12:05
Orjinalini yazan: ali öncü ali öncü Yazdı:

gokhan bişeyi anlamadım bu kapıları kapat kapıların sesini dinle demissin o ne demek? yani nasıl dinliycez ve nasıl bir sonuç çıkartmalıyız sese göre?

Kapıları yavasca kapat, kapısı değişen ve kaportası sonrada düzeltilmiş arabalarda kapanmaz kapılar düşüktür sesleri dinle patatesse kendini belli eder zaten. Dahada konusmum bosver cok kişi araba alırken komple şüpheli bakıcak Gülme
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 12:15

teşekkür ederim çok önemli bilgiler, öğrenmek lazım ayrıca dahasıda varsa ustalarımızdan yardımları bekliyoruz

Çevrimdışı Aytaç Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
GTI

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aytaç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2010 Saat 12:42

ufak tefek kazalar normaldir..saselere cok iyi baktır ben arkadasıma 106 gti bakmaya gittimde sase numarası yoktu apar topar arabama binip gitmistik dikkat et boyle islere..motoru cok iyi bir ustaya baktırmanı tavsiye ederim.106 bu zorlanmamıs zordur..sende bilirsin arka torsiyon peugeotlarda problemdir dikkat et yani 106 alıyosun herseyine dort dortluk baktırmanı tavsiye ederim.gun ısıngında bak gece sakın gitme araba bakmaya bence pazartesi bekle acele etme ustanı al oyle git derim..hurmetler.....

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tolgacem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 02:35
bilgiler için tesekkurler.

bugun bulusmada sahibi bizi ekti vazgeçtim o modelden..

98 model klimasız sunroofsuz xs lere 8 falan istiyorlar 7 milyarım var diretiyimmi ne önerirsiniz?

1.4 almak istemiyorum gitmiyor hiç ucuz ilanlarda kapıldı cnm sıkkın 
Çevrimdışı yusufcilgin Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yusufcilgin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 03:11
arkadasım öncelikle hayırlısı olsun ama ben xs önermem yani kasa falan ii degil evet quık den ii gider ama cokda bi farkı olmaz düşüncesindeyim.. araç alırkende bence öncelikle arac kullanırken cok ses varsa arac içinde biraz düşün yani 106 larda özellikle bu cok oluyo kazalısı en cok satılan ve satıla bilen araba 106 modelidir eger aracın içinde cok gürültü patırtı gıcırdamalar vs gibi sesler varsa cok ii arastır cünkü bu tarz olanlar genelde cok kazalı oluyo..
Çevrimdışı FTH Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 43
Aracı : 206 cc
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı FTH Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 10:13
Araba ölü olacağına quik tavsiyemdir eğer ucmak istiyorsan Tercihin GTI olmalı 2 sene GTI kullandım şuan quik kulanıyorum...
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004
Çevrimdışı CIHANGIR_DONMEZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CIHANGIR_DONMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 15:53
BU saatten sora temız ve hatasız 106 bulmak colde kutup ayısını aramaya benzer kanımca bır kusur sene 98 xs kullanıp toplamda 30 bın km yapmıs bırı olarak xs tavsıye etmem dodıksız 106 olmuo kanımca yuyuru saglam ama artık 2000 den asagı 106 bakmayın ama quıkc olur ama gtı sıze bır tavsıye ucuz ılanlara kapılıp aldanmayın bazı seylerın bır bedelı vardır her zaman
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 16:37
7000 + alım satım +  sigorta + isteğe bağlı kasko + mutlaka yağ, yağ filt. hava filt. buji vs. periyodik bakım bunları göz önüne al bence.... Temiz araç satanda çok az bu devirde.... 106 dan soğuma sonra...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ali öncü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 16:55
haftalardır 106 quiksilver arıyorum,temizi yok denecek kadar az gerçekten Wall
Çevrimdışı okan77 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı okan77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 17:56
Çevrimdışı Aytaç Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
GTI

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aytaç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mart 2010 Saat 19:34
7liraya isin cok zor
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 2229 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5795 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1241 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1197 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 746 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2824 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1145 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1944 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12886 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 901 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 562 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 529 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 571 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 574 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 963 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 844 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16183 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5627 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1970 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 559 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
KnucklesTR 4
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
drneuron 3
antipollution 2
chanyilmz 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English