Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 - cut out- rölantinin yavaşlayınca düşmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 - cut out- rölantinin yavaşlayınca düşmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 - cut out- rölantinin yavaşlayınca düşmesi
    Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 01:23
arkadaşlar merhaba;

Problemimi şöyle özetleyebilirim. Bazen arabayı çalıştırırken rölanti tutunamıyor ve motor stop ediyor. Bir süre bekledikten veya gazlayarak motoru zorladıktan sonra kendine geliyor ve hiçbir şey yokmuş gibi eve kadar gidebiliyor.
Diğer bir problem ise ışıklarda ya da trafikte dur kalklar sırasında çok yavaşladığımda yine devir ibresi aşağıya inip çıkmaya başlıyor ve araba rölantide tutunamayıp aniden duruyor. Bu sorundan dolayı ciddi tehlikeler atlatıyorum. Malum frenler devre dışı kalıyor el freni dışında. Ayrıca ne kadar sinir bozucu olduğunu  anlatmama gerek yok. Gözüm sürekli devir ibresinde trafikte ilerlerken.
İki farklı tanıdık motor ustasına gösterdim aracı. bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir sorun görünmedi. Bunun dışında buji kabloları yenilendi, bobin temizlendi, küçük bir egsoz borusu çatlağı giderildi. Fakat hala sorun devam etmekte.
İngilteredeki 206 forumunda buna cut-out problemi demişler.
Fikir sahibi olanlar, neler yapılabilir, neden kaynaklanır. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 01:43
Mekanik arıza bilgisayarda cıkmaz Rolanti motoru diyelim kabaca..Değişecek.

Birde Gaz Kelebeğini Temizlet.Onu değiştirirken.
Carbon Clean Yaptır.Depoyada katkı at.

İyice rahatlar rölantin.

Geçmiş olsun.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 08:56
aracın benzinlimi dizel mi ayrıca motorda herhangi bir modifiye var mı 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 09:36
206 roland garros
1.6 motor 16 valf
125bin km

Araçta herhangi bir modifiye yok ve benzinli.
Akıncı, teşkkürler tavsiye için. Bu tavsiyeleri not edip öyle gideceğim önümüzdeki hafta servise ya da tanıdık ustaya.
Bu arada söylemeyi unutmuşum yukarıda. Bahsettiğim ingiliz 206info forumunda bu durumla ilgili 16 sayfa yazı var,özel bir bölüm oluşturmuşlar cut-out problemi için. problemin ateşleme bobininin yüksek voltaj yaratıp ECU'ya(motor kontrol ünitesi sanırım) zarar vermesinden kaynaklandığını söylemiş birkaç kişi. Ateşleme bobininin değiştirilmesi-ECU'nun upgrade edilmesi sorunun çözümü olabilirmiş.
Anladığınız üzre -mış lı -muş lu konuşmamdan belli, ben pek anlamıyorum bu işlerden. Sadece okuduğumu aktarayımda bu konudaki sizin fikirlerinizi alayım dedim. Hem daha sonra aynı problemle karşılaşabilecek arkadaşlara rehber olur.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2008 Saat 10:02
sencere katılıyorum aldıgın yakıt zaman la tortulasarak enjeksiyonları tıkamış olabilir kanımca cok gec olmadan enjeksiyon temızlıgı yaptırmalısın hava fılıtren de tıkanmıssa yeterlı hava gıtmedıgı ıcın aracı bogup stop ettırıyor olabılır bende de benzer sorunlar olmustu gungoren cagdas servıs sorunu cozdu 
Çevrimdışı amonse Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 01:44
konu eski ama yazayım.okuyan olur..rolanti ayar walfi bozuk..330 tl...yada temizlet.20 tl..3 ay daha gider. sakın araç seyri halindeyken boşa alma...stop eder çalışıo sanarsın fren tutmaz..aynen o sorun bende de vardı
Çevrimdışı djchaos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
01 - Ocak - 1980

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı djchaos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 01:51
Orjinalini yazan: amonse amonse Yazdı:

konu eski ama yazayım.okuyan olur..rolanti ayar walfi bozuk..330 tl...yada temizlet.20 tl..3 ay daha gider. sakın araç seyri halindeyken boşa alma...stop eder çalışıo sanarsın fren tutmaz..aynen o sorun bende de vardı

konu eskide olsa bilgilerini paylaşman güzel birşey +10Clap
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 01:57
kardeş okuyan oluyor ....bakıyor konu eski es geçiyor...arızasını başka yerdeki konularda arıyor o zaman...yazalım ki sorunu olanın belki işine yarar.bize bizden fayda var.peugeot servislerinden değil..
Çevrimdışı by_imp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:14
aaa benim aractada ayni sıkıntı var rolanti düzensiz ama daha stop etmis değil tabi bugün o düzensizlik basladi şimdi calisitirip deniyecegim bakalım stop edicek mi
kerem gaziantep gazikent mah.
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:20
kardeş rolanti sorunu bu rolanti ayarlayıcıdan kaynaklanır.sarsıntı titreme büyük ihtimal bujidendir.ben bugün bujiyi değiştirttim. boch marka buji..sarsıntı  ve egzozdan yoğun beyaz duman çıkması kesildi..rolanti ayarlayıcı 206 larda 330 tl.servis fiyatı...ben 20 tl ye temizlettim 1 aydır sorun yok..çalışırken 5 dk sonra stop etme...bosa alıp giderken stop etme...devir ibresinin inip çıkması sabit duramaması bundan kaynaklanır....
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:23
3 dkdir arac çalışır vaxiyete devir bin ve binyuz arasi gidip geliyor bazen gaz verip 1200 kadar çıkıyor 5 dk oldu daha ayni inip çıkıyor
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:25
tam dediğim anda stop etti aciri bi titreme vardi bugün servisten çıktıktan sonra boyle oldu
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:33
titreme bujileri bobinleri söküp takınca bir süre yapabilir.ama senin sorunun benimde başıma geldi rolanti ayar walfi. yani rolanti düzenleyici..dikkat et kardeş...sakın boşta gitme...stop eder fren ttumaz anlamzsın...temizlet 1 2 ay gider...ben öle yaptım...bir sürü bahane çıkarırlar.hatta motor bitik bile derler... :) ama sıkma canını bu düzenleyici değişince yada temilenince düzelir...ben 206 xs kullanıorum.benimkinde de aynı senin sorunlar oluyodu.
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:45
yok   benimki stop etmez etmedide biraz once boşa attım sıkıntı yok biraz turladiktan sonra da rolantide beklettim bozulma yok sadece ilk arabayi calistirinca bozulma var yarin detayli bi şekilde kontrol edeyim
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 02:57
sadece rolanti dengesizliği ilk çalıştırdığında kısa süreliğine mi oluyor ?
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 03:12
kisa değil tam bende bilmiyorum bugün yapmaya basladi yarin bakarım birde biraz once araba rolantide çalışırken motordan çik cik cik diye ses vardi dayanirim yarin yetkili servisin kapısına arac saglm girdi hasta cikti bisey yapsalar için yanmazdi
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 03:19
ne yaptılar sserviste kardeş... servise elini veren kolunu bırakıyorda genelde..kesin buji yada bobin söküp takmışlardır...o sırada tam oturtamamışlardır. araç sarsıntı yapabilir
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 03:22
bişey yapmdiklarini solediler parça listesi verdiler masraf pahaliya patladigi icin geri çektim arabayi
106 GTİ siyah
0 rh +
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı amonse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 03:43
liste verirken onlar birşey söküp takmıştır mutlaka...yarın çok sert davranma.servis nasılsa şikayet hakkım var diye aldanma...sanki opelden yada hundaıdan gelmiş gibi muamele görürsün...kardeş servisten parça alınırmı ya...trgire 500 parça fiyatı veren (triger değişim) servis aynı parçayı aynı yerden temin eden usta 200 e tregier değiştirdi ve yağıda beraberinde değişti mototrun....adamlar arka bagaj kapı fitiline 122 tl diyor.internette 40 tl ye buluosun
1. Vites
1. Vites
Simge
03 - Şubat - 1987

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by_imp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2011 Saat 03:48
ama ücret ödemedim 50 tl bilgisayar bağlama ücreti ödediniz sadece ve girişte söylemiştim değişecek parçalar hakinda bilgi istiyorum diye 3 parça ya 1650 tl işçilik haric
106 GTİ siyah
0 rh +
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1389 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1426 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English