Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >106
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106 Hakkında Fikirleriniz & Önerileriniz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106 Hakkında Fikirleriniz & Önerileriniz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Doktor Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Yaşı : 40
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 106 Hakkında Fikirleriniz & Önerileriniz
    Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:09
Selamlar arkadaşlar. 
Potansiyel bir soru bombası olarak sorularım başlıyor.
Şimdi benim şu sayfada anlattığım ve fotoğraflarını eklediğim siyah, 2004, 1.4 HDİ XR ve şu an 88.000 km de olan 307 aracım var.
Lakin ezelden beri var olan Honda Civic ve Pug 106 hastalığım bugünlerde iyice depreşti. Şimdi sorularımız başıyor bu noktada. Bu sorular doğrultusunda 307ile -modifiye edip-devam edebilir, şeytana uyup 106'ya yapışabilir ya da hepsinden vazgeçip Civic peşine düşebilirim. Bu yüzden cevaplarınızı esirgemezseniz sevinirim.
106 kullanan, bilenler ve tecrübe edenlerden ricam; 106 almaya, kullanmaya ve binmeye değer bir araç mı? Sizler memnun musunuz? Olumlu ya da olumsuz olarak neler diyebilirsiniz 106 için. 
İkinci sorum; 106 modellerinin birbirine farkları nasıl? Yani QS, GTi ve XSI vs modeller çok ama hangisi diğerine ne anlamda üstün ve siz hangisini önerirsiniz....
Ve yukarıdaki aracımı, durumumu gözönünde bulundurarak ne tavsiye edersiniz?
Farkındayım bir konuda bir sürü soru oldu ama lütfen bu kardeşinizi aydınlatın... Kendimi işime veremiyorum bu sorularla uğraşmaktan :)
Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Doktorlar da modifiye sever... :)
Çevrimdışı master Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı master Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:29
Pug sitesinde pug hakkında yorum yaparım.
ciciv ten bahsetmem. (kişisel görüşüm)

Lakin ilk aklıma gelen: 307 den 106 ya geçiş .... 106 çok küçük gelir yahu .
2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:43
Orjinalini yazan: master master Yazdı:

Master kardeş, Civic için yorum demedim zaten, başlığa da bakarsanız 106 için yorumları, fikirleri rica ediyorum. 
Çevrimdışı master Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı master Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:47
Orjinalini yazan: Doktor Doktor Yazdı:

Orjinalini yazan: master master Yazdı:

Master kardeş, Civic için yorum demedim zaten, başlığa da bakarsanız 106 için yorumları, fikirleri rica ediyorum. 

yazdım işte fikrimi.

Düzenleyen master - 15 Ağustos 2009 Saat 01:48
2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:52
Teşekkür ederim kardeşim.
Çevrimdışı cosiaL`` Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cosiaL`` Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 01:57
106 hız ve Tehlikenin işaretidir 307 ne yakar bilmem ama 106 300 350 yakar sürerken insana zevk verir hız tutkusu konusunda benim için vazgeçilmezlerden FArklardada GTİ Tavsiye ederim hem çok yakar ama araba sürdügünü anlarsın ßenim tahminim sat yapıştır bi siyah yada sarı GTİ Sonra GAZLAAAA (:
๋ ßi尺 uмuイイu尺 リムşムмムズ.. ๋
       <3 1o6GTİ
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 09:27
307 den 106 gti ya gectigin zaman fark edeceğin şeyler

1- konfor azlığı
2 - yol tutusundaki mükemmel kabiliyet
3 - yakıt fazlalıgı
4 - sürekli gazlama isteği
5 - yeni bir bebek sahibi olma
6 - temizini bulamazsan ufak tefek ama fazla sorun ve ciddi bir bakım parası ödemek
7- Şoför kabiliyetine göre yolda makas atmaktan bıkabilirsin
8 - 106 ya alıstıgın zamanda diğer bütün araclardan üstün havasını kabullenip baska aracları begenmeyebilirsin Smile

106 GTI 98 - 2002 yılları arasında üretilmistir. 2002 tr de 3 tane var bildigim kadarıyla
120 hp , 1,6 motor, Klima sunroof deri koltuk gibi gibi seçenekleri mevcuttur.
106 XSI tam olarak bilmiyorum ama eski modellerden biridir.
106 XS 98 yılına kadar üretilmis oda 1,6 90 hp dir. klima sunroof gibi secenekleri mevcuttur.
106 QS 2000-2002 yıllarında üretilmiş 1,4 75 hp dir. klima sunroof gibi secenekleri mevcuttur.

benim tavsiyem ben 106 hevesini almak istiyorum yakıtta ve bakım ücretinde problemim yok cabuk satma gibi bir düşüncemde yok dersen alabilirsin. ama ben 307 den inip 106 ya binmezdim şahsen, tasarrufa alısmıs birine yakıt agır gelir her gün biniyorsa.

106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı MirakGTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MirakGTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 09:41
mis gibi 307 aracınız var. 106 alıp başınıza dert mi alacaksınız sayın Doktor'um :)
Piyasada nadir temiz ve bakımlı 106 lar mevcut zaten. 10 Liraya da GTI var fakat muhakkak motorunda bir sorun vardır. Zevk için olacaksa alırsınız bir tane 106 Gti garajda bekler :)
Size önerim 307 aracınızı satıp tekrar 307 XS almanızı tercih ederim. 
307 satıp 106 aldığınızda bir vakit sonra diyeceksiniz " ah keşke satmasaydım 307imi" 
araç ufak gelicek. tek kapı. gidişi gazlaması güzel fakat bende gti sahibi olarak 2 kişiden fazla bindirmiyorum aracıma :) (ben ve nişanlım ) 
Hatunda diyor sat artık bu apaçi arabasını al bir tane 307 :) takas isterseniz olabilir :)
Saygılarımla
Çevrimdışı CIHANGIR_DONMEZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CIHANGIR_DONMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 09:51
Orjinalini yazan: Mirak Mirak Yazdı:

mis gibi 307 aracınız var. 106 alıp başınıza dert mi alacaksınız sayın Doktor'um :)
Piyasada nadir temiz ve bakımlı 106 lar mevcut zaten. 10 Liraya da GTI var fakat muhakkak motorunda bir sorun vardır. Zevk için olacaksa alırsınız bir tane 106 Gti garajda bekler :)
Size önerim 307 aracınızı satıp tekrar 307 XS almanızı tercih ederim. 
307 satıp 106 aldığınızda bir vakit sonra diyeceksiniz " ah keşke satmasaydım 307imi" 
araç ufak gelicek. tek kapı. gidişi gazlaması güzel fakat bende gti sahibi olarak 2 kişiden fazla bindirmiyorum aracıma :) (ben ve nişanlım ) 
Hatunda diyor sat artık bu apaçi arabasını al bir tane 307 :) takas isterseniz olabilir :)
Saygılarımla
muhauhauhuhahua apaçi arabası hee ne iştir bilmem ama benım hatunda cok kıskanıo benım balkısı sat dıo su kıbrıt kutusunu adam akıllı bıse al dıye basımın etını yıyo :)))
2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 12:12
Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim. Bir hayli cevap buldum kafamdaki sorulara, ama diğer arkadaşlar da fikir sunarlarsa sevinirim.
2 araç sahibi olacak durumda değilim, o yüzden birini seçmem gerekecek.
25 yaşında ve bekarım, mesleğin başındayım yani daha. Arabama çok nadiren bir üçüncü kişi biniyor. Tam gazlayacak dönemim hani:) 
307 aracım gayet az yakıyor, yol tutuşu ve konforu da yerinde, ses sistemim falan da mevcut, bulundugum ilçede baya hayranı var ama şeytan durmuyor, sürekli dürtüyor. 106 GTİ bahsettiğiniz kadar sorunlu bir araba ise şeytana kafa atabilirim ama eğer gerçekten aldığıma ve bindiğime değecekse düşünmeye devam edeceğim.

Mirak bey size mesaj atacaktım, aracınızı satmayı düşünür müsünüz diye ama sahibinden.com sitesinde gezerken aracınızı gördüm ve gözlerim açıldı :) Aracınız konusunda bir hasbihal edelim, bakarsınız takas ederiz.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 12:25
Orjinalini yazan: Doktor Doktor Yazdı:

Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim. Bir hayli cevap buldum kafamdaki sorulara, ama diğer arkadaşlar da fikir sunarlarsa sevinirim.
2 araç sahibi olacak durumda değilim, o yüzden birini seçmem gerekecek.
25 yaşında ve bekarım, mesleğin başındayım yani daha. Arabama çok nadiren bir üçüncü kişi biniyor. Tam gazlayacak dönemim hani:) 
307 aracım gayet az yakıyor, yol tutuşu ve konforu da yerinde, ses sistemim falan da mevcut, bulundugum ilçede baya hayranı var ama şeytan durmuyor, sürekli dürtüyor. 106 GTİ bahsettiğiniz kadar sorunlu bir araba ise şeytana kafa atabilirim ama eğer gerçekten aldığıma ve bindiğime değecekse düşünmeye devam edeceğim.

Mirak bey size mesaj atacaktım, aracınızı satmayı düşünür müsünüz diye ama sahibinden.com sitesinde gezerken aracınızı gördüm ve gözlerim açıldı :) Aracınız konusunda bir hasbihal edelim, bakarsınız takas ederiz.

masrafı var ama aldıgına ve bindigine deger. ben 1 bucuk sene 106 QS kullandım fazla masraf acmamıstı.Mirağın aracındaki seste çok farklıdır . Diğer gtilara hiç benzemiyor en güzel siyah en güzel 106
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı BurçUMUL Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BurçUMUL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 12:58
106 gti ın temizini bulmak samanlıkta iğne aramak gibi çok zaman ayırmanız lazım  . Ben bulamadım ve 206 gti aldım . 206 gti ım çok temizdi ve keyifle kullanıyorum . Ancak her zaman derim 106 306 gti benim için efsanedir ...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 13:06
307 satıp almak mantıksız olur ayrı yetten alınım garaj arabası olabılır hafta sonları gazlamak ıcn
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 16:02
hoca, görüyosun ki aklın yolu bir. kimse "git, hiç bekleme, hemen al" demiyor. sen de arkadaşlara kulak ver derim. 106, 307 nin konforunda eline su dökemez. yerde gidiyosun izlenimi verir 106.

temizini bulmak zor. alınca 2000 TL harcarsın kafana göre yapmak için. eğer 307 den bıktıysan ve performans arıyosan 25000-27000 TL aralığında çok sayıda satılık 407 2.0 cc araç bulabilirsin. pek bilmem ama seninki sanırım 18-19000 eder. 6-7000 de üste ekleyip alabilirsin. vergiye dikkat, yıllık 1300 TL civarı.

sözün özü, otur oturduğun yerde, bence hiç bulaşma....
Çevrimdışı Carmania Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
03 - Haziran - 1982

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Carmania Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 16:54

98 model 106 Xs kullanıcısıyım gayet memnunum ufak tefek sorunları oldu ama ben bu kadarına razıyım ama illaki ben 106 istiyorum diyorsanız sizin kararınız ama en güzeli 307 kalsın + olarak güzel bir 106 alabilirsiniz. Zaten 106 bence bi ayrıcalıktır her insan gidip parayı basmas meraklısı lazım..

2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2009 Saat 17:07
Keyfi olarak almak isterdim ama şu şartlarda ikinci bir araç için mali durumum yetersiz.
Sizlerin de dediği gibi aklın yolu birdir; bu kadar yorumdan sonra ikinci bir araba alacak duruma gelene dek böyle devam edelim bakalım, piyango falan çıkarsa da direk 106ya yapışırım artık :) Eğer öyle bir durum olursa da hiç düşünmeden Mirak kardeşimizin aracına yapışırım artık. Tabi o ana dek "apaçisini" satmamış ya da elden çıkarmamış olursa :)
E o zaman ben 307 modifiyesi ile ilgili sorularım ile başka başlıklarda kafanızı şişireyim bari! :)
Cevaplarınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Düzenleyen Doktor - 15 Ağustos 2009 Saat 17:07
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 Saat 11:23
ısrarla 2005 model 407 2.0 Exec. diyorum
2. Vites
2. Vites
Simge
DOKTOR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Doktor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağustos 2009 Saat 13:07
Orjinalini yazan: h_307 h_307 Yazdı:

ısrarla 2005 model 407 2.0 Exec. diyorum

Fikrin için teşekkür ederim kardeşim ama sedan araç sevmiyorum hele de Peugeot'un hb modelleri dışında hiçbir modelini sevmiyorum. Ben Spor araba tutkunuyum, 407 hem yaşıma hem de her gün çığ gibi artan araba sayısıyla şehir trafiğine göre değil.
Çevrimdışı CIHANGIR_DONMEZ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı CIHANGIR_DONMEZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağustos 2009 Saat 23:35
sıkısık tarfıkte sakın kulanımda hele bıde tuplu ıse jafıflıgınden dolayı az yakıo baya ama en cok ozellıgı suslersen cok dıkkat cekıo motorlar cok fena bakıo ıcıne atlıcakmıs gıbı  sunroof kapalı gezıom hep muhauhauhuha
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2009 Saat 19:24
arkadaslar hep106 gtı dan bahsetmissiniz bende doktorum gibi 106 alacam ama xr serisinden illa 4 kapı olacak ilerde hatunla kavga etmeyelim :D sunroff ve gri renk tercihimdir bu aracların yakıtı  nedir???
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 469 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5434 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1103 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 743 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 604 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2641 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1010 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1774 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12627 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 532 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 435 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 395 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 450 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 466 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 704 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 507 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 15986 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5488 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1833 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 463 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Musta08 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English