Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Modifiye ve Tuning Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar
    Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 09:45
Herkezin elinden bişeylerin gelebildiğini tahmin ediyorum ve kendi aracınızda neleri onarıp hangi bakımlarını yapabiliyosunuz paylaşın bizimle arkadaşlar.

Önce ben başlim yağ ve hava filtresi değişimini fren balatalarını ve bujileri kendim değiştiriyodum. (aracımı sattım )

Motorda ve şanzumanda gerekli tamiratları eski araçlarımda yapıyodum ama enson aracımda sadeec baskı balata deiştirmek nasip oldu gerisini ustaya yaptırdım. Fakat radyatör ve devirdaim pompasını kendim deiştirdim ve müzik sisteminide yine kendim bağlayıp tesisatını döşemiştim.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 09:51
COK SUKUR BENIMDE ELIM ANAHTAR TUTAR DAHA ONCE 62 MODEL CHEVROLET APACHEE ARACIM VARDI ZATEN NE OLSUYSA ONUN SAYESINDE OLDU O KADAR ARIZA YAPIYORDU KI SAYESINDE KENDI CAPINDA USTA OLDUK

SU ANDA ARACIMDA ELEKTRIK TESISATI HARIC HEMEN HER ARIZASINI KENDIM YAPIYORUM
ARACIMDAKI BUTUN AKSESUARLARIN MONTAJINI DA KENDIM YAPTIM AYRICA ANGELLAR HARIC ONU SEHAT  YAPTI :)

OZELLIKLE 206 KONUSUNDA HERKESE YARDIMCI OLMAKTAN ZEVK ALIRIM
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 09:54

Bende'de Trim İşciliği vardır.Koltuk Döşeme Konsol vs söker takar her türlü işlemi yaparım.

Motor'da;
Yag degişirim,filtre değişirim,gaz kelebegini temizlerim,buji,hava filtresi,polen filtresi falan değişirim.

Elektirikte;Far,Stop,Ampul,Led Takarım.

Atölyemiz olmadıgı için sokakta ancak bu kadar...

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 10:20

sencer sende polen fılıtresımı var...

bende kendım yapıyorum herseyını malum sanayıdeyız...

Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 11:35
bi tek ön cam fıskiyelerini söküp temizledim yine tıkandı oda LOL
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 11:49
Ben pek fazla bişi yapamam..Ancak motoru ve aracı temizlerim...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 12:03
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

sencer sende polen fılıtresımı var...

bende kendım yapıyorum herseyını malum sanayıdeyız...

Bende Polen Filtresi Yok..

Ama bende 1 tek Pejo'da yok.Başka Arabada Var Onda Var Polen Filtresi..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 12:04
baska ne arabalarınız var sencer bey sayarmısınız acaba bılelım belkı lazım olur...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 12:29

Msn'den yolluyorum

Çevrimdışı İsmailAteş Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Kasım - 1987

Yaşı : 35
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsmailAteş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2008 Saat 13:33
9 Yaşımdan beridir genelde babamla tamircilerde takıldığımdan komple bi motoru tek başıma indirip geri toplarım ama şu son sistem araçlar biraz uraştırıo çok garip yerlere garip mparçalar koyuyolar.Mesela elinden ne gelir diosanız filtrelerin tümünü değiştirebilirim alet edavat olursa yağ filtreside değiştiririm mesleğim elektronik olduğu için genelde elektrik arızalarını kendim hallederim balataları kendim değiştiririm varsa disklerde bi sorun anca tornacıya götürürüm.Bunun gibi şeyler gelir elimden şimdide modifiye namına bişeyler yapmaya çalışıorum bittiğinde sizlerlde paylaşacağım şu an orjinal 3o7 farının içine mercek koyup siyah zemin yapıorum ancak henüz bitmedi biter bitmez aracımın üzerindeki fotolarıyla paylaşıcam.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2008 Saat 11:28
Orjinalini yazan: DERAN_TUYNER DERAN_TUYNER Yazdı:

COK SUKUR BENIMDE ELIM ANAHTAR TUTAR DAHA ONCE 62 MODEL CHEVROLET APACHEE ARACIM VARDI ZATEN NE OLSUYSA ONUN SAYESINDE OLDU O KADAR ARIZA YAPIYORDU KI SAYESINDE KENDI CAPINDA USTA OLDUK

SU ANDA ARACIMDA ELEKTRIK TESISATI HARIC HEMEN HER ARIZASINI KENDIM YAPIYORUM
ARACIMDAKI BUTUN AKSESUARLARIN MONTAJINI DA KENDIM YAPTIM AYRICA ANGELLAR HARIC ONU SEHAT  YAPTI :)

OZELLIKLE 206 KONUSUNDA HERKESE YARDIMCI OLMAKTAN ZEVK ALIRIM
Senin kamyonet çok zevkli ve kullanımı hoş bi araç, piskopat tipi vardı onların. Eskiler adamı usta yapıyo, bende 1976 Ford Granadam varken hemen herşeyin söküp takıyodum, aslında eski araç alıp sorunlarıyla kendi başına mücadele etmenin çok büyük faydaları var.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2008 Saat 11:51
106 GTİ MOTURUNU SÖK PİSTON SEGMAN VS ALAYINI YAPTIM ÇOK ŞÜKÜR..YARDIM LAZIM OLURSA TULUMU GİYER GELİRİM...HERKEZİN HER DALDA BİLGİSİ VAR BUNDAN SONRA DIŞARI ARAÇ GÖTÜRMEYELİM OZAMAN..KENDİ SORUNUMUZU SANAYİDE SERHATTA UYGUN GÖRÜRSE ARAÇ BAKIM/ONARIM DAY ADI ALTINDA BULUŞMAALAR YAPARIZ :)))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2008 Saat 14:34
Orjinalini yazan: PiscocuK PiscocuK Yazdı:

106 GTİ MOTURUNU SÖK PİSTON SEGMAN VS ALAYINI YAPTIM ÇOK ŞÜKÜR..YARDIM LAZIM OLURSA TULUMU GİYER GELİRİM...HERKEZİN HER DALDA BİLGİSİ VAR BUNDAN SONRA DIŞARI ARAÇ GÖTÜRMEYELİM OZAMAN..KENDİ SORUNUMUZU SANAYİDE SERHATTA UYGUN GÖRÜRSE ARAÇ BAKIM/ONARIM DAY ADI ALTINDA BULUŞMAALAR YAPARIZ :)))

ben herturlu varımda atolye lazım bıze...
Çevrimdışı bydennis Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bydennis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 Saat 21:38
bende varım aga yeniyim ama varım :) ben bişe yapamıom ama çabuk ögrenirim ;)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 Saat 22:12
Hava filtresi, silecek değiştiririm. :)
Çevrimdışı Muhammet ÇAKIR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Muhammet ÇAKIR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 Saat 22:38
lastık degıstırırım :p :D elektrık arızalarının cogunu kendım hallederım takıldıgım yerlerı arastırırım hemen kapar yaparım cogu arızaya cozum bulurum bulamadıklarımı usta buluyo  :d
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!
Çevrimdışı 307P Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
09 - Kasım - 1987

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 307P Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ocak 2011 Saat 22:50
Yav benim elimden gelmez ama şu 307 xt modelinin tavanında gözlük kabı var orası açılmıyor onu nasıl halledebilirim? Sırıtma
Çevrimdışı sistemci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sistemci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2011 Saat 01:21
  Bu aralar değişime gideceğim. Kinetik enerjimi potansiyele dönüştürmeyi bekliyorum Göz Kırpma

Düzenleyen sistemci - 24 Ocak 2011 Saat 01:24
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...
Çevrimdışı sistemci Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sistemci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ocak 2011 Saat 01:23
Orjinalini yazan: bydennis bydennis Yazdı:

bende varım aga yeniyim ama varım :) ben bişe yapamıom ama çabuk ögrenirim ;)

Benden de yenisin ama acayip ışık gördüm sende Sırıtma
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1405 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5983 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25149 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1401 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 103 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1099 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 174 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 362 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 234 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1409 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10813 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 516 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 560 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 886 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English