Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU >Peugeot Jant Lastik Seçimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 106 GTI İçin En Uygun Performans Lastiği
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

106 GTI İçin En Uygun Performans Lastiği

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı ENGİN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENGİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 106 GTI İçin En Uygun Performans Lastiği
    Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2008 Saat 17:56
Arkadaşlar internette araştırdım ama her kafadan ayrı bir marka çıkıyor... Sizin de fikrinizi almak istersem; 106 gti için en uygun performans lastiği hangisidir ???...
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2008 Saat 18:30
sırasıyla

goodyer f1
bridgestone potenza
michelin pilot
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2008 Saat 18:53
Tabiki goodyear Eagle F1..

Şu anda farklı bir isimle üretiliyor sanıyorum..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2008 Saat 19:25
Tabiki goodyear Eagle F1..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENGİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2008 Saat 20:02

Arkadaşlar Eagle F1 artık çıkmıyor. Onun yerine yeni model olan Eagle F1 Asymetric çıkıyor. ve bu lastiğin de 185/55/14 ölçüleri yok. Benim eski lastiklerim (hatta şuan arka lastikler) Eagle F1. Ve gerçekten de 106 için en iyi lastik. Eagle F1 ile Eagle F1 Asymetric lastik arasında desen farkının olduğunu ayrıca belirtirim.

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2008 Saat 02:00
Şu anki desen eagle F1'den daha iyi yol tutuşa sahip bir desen zaten geliştirilmiş hali.

185 / 55 / R14 olmaması ilginc geldi bana.Netten direk resmi sitesine bakmak lazım.

Bulamazsan Pirellli PZero Rossa iyidir.

Ondada bulamazsan ebat son ihtimal Michelin Pilot serisi bak derim.(ama çok cabuk balon yapar.)

Çevrimdışı sinan-s Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sinan-s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2008 Saat 10:07
Toyo al bence...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENGİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2008 Saat 23:02
Evet şuan ki desen eagle ın daha gelişmişi. Çok yüksek performanslı araçlar (Ferrari lamboghini vs..) için üretiliyor. Kısaca 185/55/14 ölçüleri yok derken 14" lik janta uygun ölçü yok. 17" den başlıyor ölçüleri.. Şuan 14" lik janta ugun en iyi goodyear lastik modeli Excellance. Bu modeli de kullandım. Aslında şikayetçi değilim. Hatta yanakları Eagle F1 e göre daha dayanıklı. Bakalım bir de Toyo ve Pirelli hakkında araştırma yapayım. Teşekkürler ilginiz için..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2008 Saat 10:25

Ben 205 de eagle F1 kullandım virajlarda yanlamalarda güzel aracı dengede tutmaya yetiyor.Fakat yüzey tutunması bence yetersiz bir lastik.Sert yapısı yüzeyde de kullanılmış.Bir lastikçi arkadaşım şunu derdi desen ve performans aynı karede olmaz.Ya görüntüyü seç yada yol tutuşunu.Şuan kullandığım adrenalin gayet güzel çok sert bir yanağa sahip aynı ölçüde yumuşak bir yüzey hamuru var herşey güzel.Bence kullanılabilcekler:

Toyo
Brıdgestone
Mıchelın
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2008 Saat 13:41
toyo proxses t1 yada t2 ıkısıde 10 numara lastıkler maslakta otoparkta gordun arabayı nasıl cevırdım...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ENGİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mayıs 2008 Saat 15:35
evet gördüm abi bir gram savurma yoktu.. hatta öyle bi yattı ki arka tekerleklerden biri havaya kalktığını gördüm =) toyo düşünüyorum
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağustos 2008 Saat 21:55
bridgestone potenzaWink
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 09:58
KESİNLİKLE ADRENALİN MARKA LASTİĞİ TAVSİYE EDERİM..NORMALLERİNE GÖRE PAHALLI YARI SLİCK BİR LASTİK.ARACIN SARMASI GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL YERİ YALAYARAK GİDİYİR..ÖNLERE BİR TAKIM BUNDAN AL..ARKALARI NASIL İSTİYORSAN PARANA GÖRE ALABİLİRSİN..AMA BU SÖYLEDİĞİM MARKAYI ARAŞTIR..DENEDİM TECRÜBE ETTİM
Çevrimdışı SİNAN GTI Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİNAN GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 11:59
potenzaya cok asırı para ıstıyolar bence alma... lassa ımpetus kullandım cok memnunum ...vts de marshal var ondanda memnunum ama toyo kesınlıkle bır numara derım cok guzel lastık bence yenı alcaksan ondan al ... ama marshallda tavsıye ederım fıyat olarakta uygun
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 12:02
3 kuruşa 5 köfte olmaz maalesef.lastik ve fren sistemi araçta kanımca en önemli bölge..bu sebepten lastiklere verilen paraya acımam...o pahallı alma demek nekadar doğru tartışılır.
Çevrimdışı gökan Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gökan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 12:03
goodyer f1

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİNAN GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 13:07
o para edıcek bı lastık degil potenza bende arabada paraya acımam ama o lastık degerınden daha fazla paraya satılıyo gerek yok asırı derecede parası olan verebılır o ayrı sole solım benımde asırı param olsa bende verırım ama bence deymez 
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 14:23
Toyo Derim ;)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 15:11
arkadşlar yorumları okudum herkez bişiler demiş..neden dediğinizide bi açıklarmısınız..kulaktan dolma bilgiler değil yada alıntı değil..tamamen kendi tecrübelerinizi paylaşın arkadaşa yardımcı olabilmek adına
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SİNAN GTI Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağustos 2008 Saat 15:46
toyo aldımda arabanın uzerınde vardı ve bayada bı hasarlıydı yanları falan ama ona ramen yoldan koparmak cok zordu yagmurlu havada olsun sıcakta olsun lastık cok cabuk ısınıyo guzel lastık gercekten sonra lassa ımpetus sport aldım onlar da cok ıyı kolay ısınıyo ama ıslakta oakdar guven vermıyo bana ama oda cok guzel sımdıkı arabamı aldımda mıchelın pılot vardı  uzerınde gercı lastık cok yerınde durmus sert leşmişti ama hıc memnun degıldım ve cok hassas yanakları cabuk balon yapıyo onlarıda degıstırdım marshall aldım su an uzerınde onlar var cabuk ısınıyo vırajları falan gayet guzel alıyo yuksek hızlarda anı hareketlerde savrulma yapmıyo ıslak zemındede su tahlıyesı cok ıyı uctane su kanalı var ıse yarıyo gercekten fren mesafesıne katkısı var
potenza arkadasımda vardı oda gerccekten en ıyı lastık denecek kadar ıyı ama o fıyata deymıyo bence nangang ısnınana kadar yol bıtıyo ama noral mıchelın basıt bı lastıkten ıyı
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1592 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1471 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 216 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4905 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6007 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25171 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1414 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 112 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 373 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1437 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10839 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 525 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 589 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2051 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English