Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 207 düzensiz devir-vuruntu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

207 düzensiz devir-vuruntu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı MehMetC3 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : citroen c3 1.6 vti Auto.
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MehMetC3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 207 düzensiz devir-vuruntu
    Gönderim Zamanı: 02 Haziran 2023 Saat 08:51
Araç ECU yani hafıza ya aldığı için hatayı yaptırsan dahi gene  verebiliyor psa araçları için normal ama can sıkıcı....  düşük güç verisi olabilir buda vti teknolojisi için hata verme ihtimali bütün sensörleri temizlet bazen araçta hata yok ışık yakmadı sensör de pislik birikiyor okuyamıyor onu. 
atmosferik olduğu için ani az verme yapma boğaz kelebegini temiz tut yağ değişimini süresini azalt... 

Çevrimdışı uiyigun Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uiyigun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Haziran 2023 Saat 16:32
Merhabalar Forma yeni üye oldum bende,
Belirttiğiniz arızaların benzerin bendede var araç 1.6 120 lik otomatik vti paket 150 binde araç kırmışık ışıkta durmaya yakın yada gaza hafif dokunup çekerken sallıyor stop ediyor Depolitions system fault hatası alıyorum sadece P2178 veriyor 2. oksijen sensörü iptal edilince hata vermeyi kesmişti.

Araçta Gaz kelebeği, map sensörü, 1. oksijen sensörü, Beyin, Bujiler, Bobinler ve Triger seti değiştirildi, katalizörü söktürdüm sorun çözülmedi, 

Beyini değiştirdikten sonra araç gene hata vermeye başladı sensör iptal olmadığı için ama sensöre giden sadece voltaj verisi var başka veri okuma yapmıyor, sensör şuan çalışmadığından gazkelebeği adaptasyonunu yapamıyor olabilir mi, 

Aracın geçmeyen Rolanti dalgalanması stop etme marşta vuruntu var ilginç olan klimayı açınca rolanti yükseldiği için konu araçın devirleri, gaz tepkisi,  vites geçişleri, stop etmesi düzeliyor  hakkında bilgisi olan var mı yardım edecek sanayide sürenmekten yoruldum :)
Saygılarımla.
Çevrimdışı MehMetC3 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : citroen c3 1.6 vti Auto.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MehMetC3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2023 Saat 01:47
Kardesim araç LPG kiti var mı? Eğer varsa sebebi zaten o, yoksa da km normal 1.6 vti sanırım 1.4 lere göre daha sıhhatli motor. salınım yapması krank dan olabilir benzin müşürü de olabilir. Ama sağlıklı Bi 1.6 vti 4 ileir klasik otomatik pejo ve citroen içinde alınabilecek en sağlam ve kaliteli motor 

Düzenleyen MehMetC3 - 27 Mart 2023 Saat 01:49
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2023 Saat 09:30
arkadaşlar merhaba, uzun zamandan sonra tekrar forma girmeye vaktim oldu. 207 VTI sahibiyim. LPG li. bunların LPG ye uyumsuz olduğu söylenir çoğu zaman .evet pek uyumlu değil ,fakt ustasında taktırrsanız sorun olmuyor. sabahları ilk çalıştırmada motor titremesi ardından fan açma gibi sorunlarım vardır. banada kranmili vs dendi. çünkü arıza kodu o çıkıyor. en son kendi incelememde benzin basıncının düşük olduğunu gördüm. normalde 3.5- 4 bar arasında olacak. bnm basınç 3-4 defa kontak açılıp kapanınca basınç o değerlere geliyordu. daha sonra yine düşmeye başlıyordu. yeterli benzin basıncı olmadığı için motor saçmalıyordu. benzin pompasını kendim değiştirdim. sorunum çözüldü. ayrıca motor üzerinde bir valf kapağı var.bunu kimse bilmez. bunun contası yırtıksa, rolanti bozukluğu olur. bunuda değiştirmeniz lazım. linki ekliyorum.

Çevrimdışı Can207 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2010
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Can207 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2023 Saat 10:57
Buji ve bobinler yenilendi hava filtre ve yağ bakımı yapıldı ama sorun devam ediyor hocam araçta LPG var sabah ilk calismada rölanti düzensizliği patırtı oluyor 

Düzenleyen Can207 - 23 Mart 2023 Saat 10:59
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2023 Saat 08:44
öncelikle hocam aracın buji ve bobinleri değiştirmenizi tavisye ederim. gaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yapılması gerekiyor. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı arifbsrn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 206 - XR 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı arifbsrn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mart 2023 Saat 17:39
merhabalar. 

şu sorunun aynısı bende de var. bugün aracın altına girip egzoza falan vurdum aynı şıkırtı oradan geliyor gibiydi. muhtemelen katalizörden kopan ufak parçalardan dolayı çıkan ses. (en yakın zamanda bi egzozcuya gidip kontrol ettireceğim)
Alıntı "motordan zaman zaman gelen bir metal çıt çıt sesi var. (bozuk paraları birbirine çarpar gibi) belirli bir frekansta devam ediyor ama birkaç saniyeliğine bu ses kesilebiliyor. araç hareket halindeyken de sonrasında bu sesi duyuyorum."

motordan gelen patırdı-çatırdı sesleri düzensiz ateşelemeden olabilir, monifolt hava alıyor olabilir, bujiler düzgün ateşeleme yapamaıyor olabilir, bobin arızası olabilir, egzozda delik olabilir ... gibi.  

umarım kısa sürede ve makul fiyatlarda çözülür sorunlarınız.

Orjinalini yazan: Bayer Bayer Yazdı:

merhabalar, daha önce de aracımın motoru ile sayısız sorun yaşadım ancak bu sefer kökten çözmek istiyorum.

207, 1.6 benzin, 2007 model, 154bin KM, 4 ileri otomatik

• kontak çevirince ilk saniyelerde motor hafif sallantılı olarak çalışıyor.
  • ilk yarım dakika/1 dakika boyunca devir kendi kendine yükselip azalıyor.
  • aracı hemen hareket ettirmiyorum, park ya da boş viteste bekletiyorum. biraz ısındıktan sonra ilerliyorum. 1. vitese ilk aldığımda yine devir artabiliyor ama hareketlenince sorun olmuyor.
  • araç çalıştığı andan birkaç saniye sonra depollution system faulty uyarısı ile beraber motor ikaz lambası yanıyor ve bu ikaz lambası sönmüyor. 
  • motordan zaman zaman gelen bir metal çıt çıt sesi var. (bozuk paraları birbirine çarpar gibi) belirli bir frekansta devam ediyor ama birkaç saniyeliğine bu ses kesilebiliyor. araç hareket halindeyken de sonrasında bu sesi duyuyorum.
  • son birkaç seferdir zaman zaman ilk çalıştırıldığında (birkaç saat sonra çalıştırıldığında, motor soğukken) 2 kere motordan pat pat şeklinde vuruntu geliyor. çok aşırı kuvvetli bir sarsıntı olmasa da orta ayarda diyebilirim. bu olurken motor sallanıyor.
  • geçen hafta 1 kere bu vuruntudan sonra muhtemelen kendini korumaya geçirip fan çalıştırdı. fan dakikalarca susmayınca en sonunda akü bağlantısını kestim. ondan sonra bu fan sorununu yaşamadım.
  • vuruntu olduğunda devir düşecek gibi oluyor, o zaman biraz gaz verdiğimde devir yükseliyor ve araç stop etmiyor ya da çok fazla sallanmıyor. 
  • daha önceki muayenelerde ve teşhislerde eksantrik milinde arıza olabileceği, motorun sökülmesi gerektiği söylendi. (bu yatak sarar, sat bunu kurtul diyen de oldu)
  • araç 1. vitese alınıp ilerlemeye başlayınca neredeyse hiçbir sıkıntı yok. seyir halinde stop etmeden, sallamadan titremeden vs. (en azından hissettirmeden) ilerliyor. bütün bu problemler genelde ilk çalıştırıldığında oluyor. 
  • su ve yağ kaçağı oluyor. daha önce 2 kez su haznesini çatlattığı için yenilendi, şimdi eskiye oranla daha iyi durumda. belirli bir süre geçince azalmışsa ekliyorum. motor yağı da eskisi kadar eksiltmiyor, contaları değişti. ancak etraftaki kabloların üzerinde vs. yağ kalıntıları oluyor.

bu durumlar neticesinde tercihen istanbul anadolu yakası'nda ama illa diyorsanız en iyi usta avrupa yakası'nda orada da olur, peugeot motorlarından çok iyi anlayan, bu durumu en iyi şekilde halledecek motor ustası kimdir? yoksa illa yetkili servise mi gitmek gerekir? yölendirmelerinizi bekliyorum, teşekkür ediyorum.
Çevrimdışı Can207 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2010
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Can207 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mart 2023 Saat 00:27
Aynı sorunu birebir bende yaşıyorum obd cihazda krank sensör arizasi verdi sorun çözülmüş degil
Daha önce bu arıza kodu olmamasına rağmen aynı sıkıntı vardı bugün ilk defa bu arıza kodunu verdi silindir arızasını da beraberinde veriyor araç vti motor 1.6 yardımlarınız çok değerli syg. 

İletişim kurabilirsek video paylaşıp sorunu beraber çözebiliriz belki kardesim

Düzenleyen Can207 - 21 Mart 2023 Saat 00:31
Çevrimdışı Bayer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bayer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2023 Saat 17:14
merhabalar, daha önce de aracımın motoru ile sayısız sorun yaşadım ancak bu sefer kökten çözmek istiyorum.

207, 1.6 benzin, 2007 model, 154bin KM, 4 ileri otomatik

• kontak çevirince ilk saniyelerde motor hafif sallantılı olarak çalışıyor.
  • ilk yarım dakika/1 dakika boyunca devir kendi kendine yükselip azalıyor.
  • aracı hemen hareket ettirmiyorum, park ya da boş viteste bekletiyorum. biraz ısındıktan sonra ilerliyorum. 1. vitese ilk aldığımda yine devir artabiliyor ama hareketlenince sorun olmuyor.
  • araç çalıştığı andan birkaç saniye sonra depollution system faulty uyarısı ile beraber motor ikaz lambası yanıyor ve bu ikaz lambası sönmüyor. 
  • motordan zaman zaman gelen bir metal çıt çıt sesi var. (bozuk paraları birbirine çarpar gibi) belirli bir frekansta devam ediyor ama birkaç saniyeliğine bu ses kesilebiliyor. araç hareket halindeyken de sonrasında bu sesi duyuyorum.
  • son birkaç seferdir zaman zaman ilk çalıştırıldığında (birkaç saat sonra çalıştırıldığında, motor soğukken) 2 kere motordan pat pat şeklinde vuruntu geliyor. çok aşırı kuvvetli bir sarsıntı olmasa da orta ayarda diyebilirim. bu olurken motor sallanıyor.
  • geçen hafta 1 kere bu vuruntudan sonra muhtemelen kendini korumaya geçirip fan çalıştırdı. fan dakikalarca susmayınca en sonunda akü bağlantısını kestim. ondan sonra bu fan sorununu yaşamadım.
  • vuruntu olduğunda devir düşecek gibi oluyor, o zaman biraz gaz verdiğimde devir yükseliyor ve araç stop etmiyor ya da çok fazla sallanmıyor. 
  • daha önceki muayenelerde ve teşhislerde eksantrik milinde arıza olabileceği, motorun sökülmesi gerektiği söylendi. (bu yatak sarar, sat bunu kurtul diyen de oldu)
  • araç 1. vitese alınıp ilerlemeye başlayınca neredeyse hiçbir sıkıntı yok. seyir halinde stop etmeden, sallamadan titremeden vs. (en azından hissettirmeden) ilerliyor. bütün bu problemler genelde ilk çalıştırıldığında oluyor. 
  • su ve yağ kaçağı oluyor. daha önce 2 kez su haznesini çatlattığı için yenilendi, şimdi eskiye oranla daha iyi durumda. belirli bir süre geçince azalmışsa ekliyorum. motor yağı da eskisi kadar eksiltmiyor, contaları değişti. ancak etraftaki kabloların üzerinde vs. yağ kalıntıları oluyor.

bu durumlar neticesinde tercihen istanbul anadolu yakası'nda ama illa diyorsanız en iyi usta avrupa yakası'nda orada da olur, peugeot motorlarından çok iyi anlayan, bu durumu en iyi şekilde halledecek motor ustası kimdir? yoksa illa yetkili servise mi gitmek gerekir? yölendirmelerinizi bekliyorum, teşekkür ediyorum.

Düzenleyen Bayer - 21 Mart 2023 Saat 00:46
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1633 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1474 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 219 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4906 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6010 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25175 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1415 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 115 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1122 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 183 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 378 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 253 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1448 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10844 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 530 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 596 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4130 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3292 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2053 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English