Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - sabah gec calısma sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sabah gec calısma sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Gürkan Alp Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: sabah gec calısma sorunu
    Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2023 Saat 22:39
Dostlar Peugeot 206 1.4 benzinli aracım var araçta LPG yok sabahları ilk calistirmada bir tekleme var 10 sn sonra normale dönüyor iridium buji takmak istiyorum LPG siz araca takılır mi sorun yaratır mı kime sorsam herkez faklı birşey söylüyor su ilk mars da teklemeden geç çalışmadan kurtulamadım
Enjektör değiştirecem sonunda bir tek o kaldı degismedik
Gaz kelebeği
Bujiler
Ateşleme bobini
Enjektör contalari
Emme manifoltunun contalari
Benzin pompası
Degisenler
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ocak 2023 Saat 22:50
selamlar gazabasıncada  stop ediyor ama 10 sn sonra hiç bir sorun yok yolda cekiş veya stop etme yememe yada fazla benzin tüketimi falan asla yok kırklareline 140 150 km ortalama hızda gittim gidiş- dönüş 519 tl benzin yaktım bir tekleme veya aracın akısında hiç bir sorun yok
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2023 Saat 15:04
Hocam benzin pompası soğukken yeterli basıncı sağlayamıyor olabilir. Daha önce başıma gelmişti.

Bunun dışında bazen enjektör uzun beklemelerde işeme yapıyor. ilk marş yapınca da araba boğuluyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2023 Saat 23:02
aracımda ilk marsda sıkıntı yok
biraz dursun hararet 50-60-70 olsun calıstırmak istediğimde calısmıyor , istop ediyor fakat gaza basarak çalışıyor performansında hiç bir sorun yok
kimse bulamadı ustalar bile şaşırıyor artık bune diye
normalde aracım soğukken yarım marşta alıyor

Değişenler
gaz kelebegi (elektronik)
ateşleme bobini
şamandıra ve yakıt pompası
enjektörler
bujiler
emme manifoldu contaları
kanister valfi
hararet müşürü
bütün parçalar orjinal

bir fikir verirseniz sevinirim
tesekkürler
en son benzin doküp yakaccam artık deli etti beni
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2023 Saat 23:04
bujileri iridium takınca ilk mars düzeldi 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mart 2023 Saat 08:30
 birde lpg beyni (regülatörü) manifolta gaz kaçırırsa geç çalışma sorununa neden olabilir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2023 Saat 09:39
araçta LPG yokmuş. ECU kaynaklı olabilir. gaz kelebeğine komut vermiyordur. çünkü gaza basınca çalışıyor dedin. bence öncelikle hararet yine o değerlerdeyken, gaz kelebeğini görecek şekilde oraları sök. marş bastığında kelebek açılıyormu/ açılmıyormu kontrol et. aklıma gelen bu..belkide gaz kelebeği adaptastonu vs sorunludur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2023 Saat 22:34
kalibrasyon yapıldı sisleri baglatınca rica ettim onuda yaptılar 
bugün 
krank sensörü degişti sorun devam video atacagım anlarsınız (bu arada ona bakarken kabloları toplayayım derken radyatorü deldik birde o girdi 1000 tl ofbe) 
 pazar günü kanister deposu ve hortumlara bakacagım birde bobinde değişmişti usta 800 tl dedi 3 ay önce fakat 206 ların 800 tl ye bobini yok diye biliyorum ondan da yaparmı acaba 

olmadı 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mart 2023 Saat 23:01
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2023 Saat 04:00
Boğaz kelebeğine bağlı rolanti motoru var. Gaza basılmadığı zaman boğaz kelebeği kapalı konumda olur ve hava girişi kapanır. Işte bu sırada gereken hava akışını rölanti motoru yapar ki araç çalışabilsin.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gürkan Alp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2023 Saat 00:45
elektronik kelebek var 2 tane var eskisi de yenisi ayrı ayrı denendi aracı bıraktım yeter dedim ustam ugrasıp duruyor en son beyin kaldı artık eger beyindense ic ugrasmam gaza basıp calıstırıp gittigi yere kadar kullanırım motor haric değişmedik yeri kalmadı. hem maddi hem kafayı takmaktan yoruldum artık 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1392 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1427 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 152 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4888 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English