Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 207 hararet gostergesi sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

207 hararet gostergesi sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ugur1991 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugur1991 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 207 hararet gostergesi sorunu
    Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2022 Saat 00:36
Merhabalar aracım 2008 model 207 1.4 benzin LPG benim sorunum su ki aracım şehir içinde hararet 90 sabit ne bir yükselme ne de bir düşme oluyor 90 da sabit fakat uzun yolda 90 km yi geçince 100-110 da hararet birden kırmızı seviyelere kadar geliyor ayağımı gazdan çekip birazcık yavaşlayınca hararet yine 90 ila 95 seviyesine geri düşüyor termostattan dediler değiştirdim fakat hala sorun devam etmekte çözümü nedir ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz ?Bir de aracı çalıştırdıktan hemen kısa bir süre sonra yine 90 na ulaşıyor eğer gaza yüklenmez normal seviye de şehir içi. Vs de olursam sabit ama uzun yol otobandaysam şayet hararet yukseliyor. Sorun nerededir acaba ?
Çevrimdışı antipollution Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2022 Saat 12:49
Benzinlide ilk çalıştırmadan kısa süre sonra sıcaklık hemen 90 lara gelebiliyor. Mazotlularda bu daha geç olur.
Eğer aşırı devirli kullanmıyorsanız veya araç devirsizken dip gaz yapıp aracın kendi devirlenmesi için zorlandırmıyorsanız yani uygun vites normal bir kullanımınız olmasına rağmen hararet anormal yükseliyorsa olabilecekler.
Hararet ibresi kırmızıya geldiyse ve göstergeler bozuk değilse gerçekten 120 dereceye gelmişse zaten motor bayılmaya başlayacak, motorun çekişi bitme noktasına gelecektir. Bu olmuyorsa aslında 120 derece sıcaklık yok demektir. Buda hararet müşüründe sıkıntı olduğunu yanlış ölçtüğünü gösterebilir. Hararet müşürü termostat üzerinde bulunur. Tek değişitirilebilir. Termostat komple sorunlu olsa termostat hiç açmasa hararet ne yaparsanız yapın düşmezdi. Yine bunuda kontrol etmek için genleşme tankına giren ufak bir geri dönüşüm hortumu var. Elinizi yüzünüzü yakmadan kontrol edebilir ve termostat açmış mı suyu gönderiyor mu bakabilirsiniz.

Düzenleyen antipollution - 20 Temmuz 2022 Saat 12:52
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugur1991 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Temmuz 2022 Saat 21:14
Hocam 120ye geldiginde kirmiziya dayandiginda vs hic arabada bayilma olmuyor ayni performansı devam ediyor. Sehir icinde yukselmiyor asla. Termostat komple degisti hararet musuruyle vs hepsi değişti ama uzun yola çıktım mi yukselmeye basliyor. Sorun baska nerede olabilir sizce ? 10 15 km yilda 130 140 hiz yapiyorum sikinti yok. Ama uzun yolda hizim 90ni gecince hemen yukselmeye basliyor. . Su eksiltmesi vsnde yok 

Düzenleyen Ugur1991 - 23 Temmuz 2022 Saat 21:15
Çevrimdışı Forrsetgumpbey1k Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Forrsetgumpbey1k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2022 Saat 08:49
Daha once basima gelmisti yillar once oto beyin arizasi olabilir.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2022 Saat 17:46
abicim o zaman hararet göstergesi 120 yi geçtiğinde bayılma veya motor gücünde düşük olmuyorsa gerçekten hararet yapmıyor. Çünkü bende bir defa yaylaya çıkarken 110 nu geçmeye başladığında araç bayılmaya başlamıştı. Sağa çekip 15 dakika rölantide çalıştırıp tekrar yola devam etmiştim. Yani termostat değişti diyorsunuz ama yan sanayi termostat ise üzerinde bulunan hararet müşürü de yan sanayidir. Ve bunlarda hep böyle sorunlar yapabilir. Termost orjinaliyle değişti mi kesin emin misiniz?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2022 Saat 17:52
mesala şöyle bir anımı anlatayım. Yağ hatası alıyordum bir defasında. Usta bütün parçaları yağ soğutucu, yağ pompası vs  değişti en son yağ müşürü aklına geldi. Ucuz parça halbuki. Onu da değişti hata gitmedi. Usta yağ müşürünü de değişmişti ama yan sanayi olabilir diye, ben yinede orjinalini alıp kendim zorla taktırayım diye düşündüm. Netten sipariş verip ustaya götürdüm benimle alaycı tavırla ya yok ondan değildir vs derken taktı ve sorun halloldu. Yani müşhürlerde orjinal olması çok çok önemli.

Düzenleyen antipollution - 25 Temmuz 2022 Saat 17:54
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Temmuz 2022 Saat 12:35
Orjinalini yazan: Ugur1991 Ugur1991 Yazdı:

Merhabalar aracım 2008 model 207 1.4 benzin LPG benim sorunum su ki aracım şehir içinde hararet 90 sabit ne bir yükselme ne de bir düşme oluyor 90 da sabit fakat uzun yolda 90 km yi geçince 100-110 da hararet birden kırmızı seviyelere kadar geliyor ayağımı gazdan çekip birazcık yavaşlayınca hararet yine 90 ila 95 seviyesine geri düşüyor termostattan dediler değiştirdim fakat hala sorun devam etmekte çözümü nedir ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz ?Bir de aracı çalıştırdıktan hemen kısa bir süre sonra yine 90 na ulaşıyor eğer gaza yüklenmez normal seviye de şehir içi. Vs de olursam sabit ama uzun yol otobandaysam şayet hararet yukseliyor. Sorun nerededir acaba ?

Hız artınca hararetin artması problemi genellikle devirdaimle alakalıdır. Devirdaimin çarkları hasar görmüşse yüksek devirlerde suyu etkili çeviremedigi için hararetin yükselmesine sebep olabilir. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugur1991 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2022 Saat 20:55
Abi bugun aracin yag filtresi vs degisti. Yag pompasi değişmedi ama. 1 haftador falan yag hatasi veriyordu araba tamirden geldikten sonra surekli vermeye başladı. Tamircim olur o sistemden sildirmezsen gecmez vs dedi. Ama bana oyle degil gibi geldi ve simdi senin cevabını okudum. Yağ musur değişmedi.  Bi onada baktirayim. Ustam cunwrteso gel devirdaimi yapalim diyor. Banada nedense devirdaimden degil gibi geliyor. Devirdaimden olsa sehir icinde de yapar degil mi ? Sehir icinde saatlercede kullansam hic sikinti yok. Uzun yolda hizimi alinca oluyor sadece.  Hararet musuru orjinaliyle degisti ama sen soyleyince onada supheye dustum bi baska ustaya falan da gostericem. Bide acaba benim aracin hararetinin yukselmesinin sebebi yag pompasi sikintisi olabilir mi ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugur1991 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağustos 2022 Saat 20:57
Ama araba hararet yapmiyor ustam. Sadece hararet gostergesi yukseliyor ve hararet yukseldi hatasi aliyorum stop diyor. Gosterge 90 civarina inince devam ediyorum ama kisa sure sonra yine aynisi oluyor. Birde sehir icinde arabayi saatlerce de kullansam sikinti yok ama uzun yolda 10 dk ayni hizla gidince hemen basliyor yukselmeye ama dedigim gibi su kaynatmiyor 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı antipollution Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ağustos 2022 Saat 12:42
yağ hatası veriyorsa yağ müşürü, hararetle ilgili hata varsa hararet müşürü orjinaliyle değiş. Eğer aynı sorun devam ediyorsa o zaman büyük masraflı parçalardan şüphelen
Çevrimdışı skystar316 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı skystar316 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağustos 2022 Saat 21:51
Kardeş yıllar önce aynı hata başıma geldi. 2009 model peugeot 207 1.4 hdi     ile.    Sanayide uğraşma .Ben garanti kapsamında   satın aldığım yetkili serviste 2 gün bıraktım aracı ve beyin değiştirdiler. Sonrasında bir daha bu hatayı almadım. Aklında olsun.Ücretsiz garanti kapsamında idi o zaman.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1524 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1461 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 581 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English