Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hararet göstergesindeki Proplem (Videolu)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hararet göstergesindeki Proplem (Videolu)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ssedo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 XR
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hararet göstergesindeki Proplem (Videolu)
    Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2022 Saat 01:07
Merhaba dostlar

Video linki LİNK

Hararet göstergem full dibe iniyor full üste çıkıyor  hararet müşürü değiştirdim düzelmedi delphi marka tamirciye götürdüm göstergeden dedi netten göstergeci buldum video attım, hareket ediyor göstergeden olduğunu düşünmüyorum dedi  her  tamirciye gittiğimde bir şey yapmasalarda 100 lira  atıyoruz açıkcası daha önce yaşayan varsa yönlendirebilirse çok iyi olur, kafayı yedirecek bu sorun

acaba aldığım hararet müşürü mü uyumlu değil ya da bozuk mu çıktı

Son olarak bu hararet göstergesine hararetin kaç derece olduğunu gönderen komut fan müşürü mü  ısı müşürü mü, ısı müşürü mü bozuk fan müşürü mü görüşlerinizi bekliyorum (Isı müşüründen olsa araba dengesiz çalışır dedi usta

Düzenleyen Ssedo - 16 Haziran 2022 Saat 01:10
Çevrimdışı ByYlmzZz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Aracı : 2004 1.4i x-line 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2022 Saat 21:19
birincisi şase verip mi aldın müşürü ? ikincisi obd cihazına bağlayıp gerçek sıcaklık değerine baktınız mı? eğer ibre sona vurduğunda stop yazısı yanmıyorsa hararet ile ilgili değilde elektriksel sorun var demektir.ya müşür arızalı çıktı yada göstergeniin ilgili hattında sorun vardır.deneme yapmak için müşürü söküp bi bakın(soket takılı olsun) ibredeki oynama ne durumda diye. daha sonra sıcak su dolu bi kaba müşürün ucu değecek şekilde sokun(soketi takılı olsun) o arada da biri göstergedeki hareketi izlesin.hem boşta iken hem de müşürün ucu sıcak suya temas ederken gözlemleyin ibreyi.bu size sorunun kaynağı için referans verebilir.benim anladığım müşür arızalı muhtemelen.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2022 Saat 19:44
Stop yazısı yazmıyor hocam obd cihazına tamirci bağladı sıcaklık normal demişti fanda açıyor demişti ama pek güvendiğim birisi değil o yüzden obd cihazı olan bir yere gidip baktırmak lazım sanırım yıllık izine çıkınca bahsettiğiniz yöntemleri deneyeyim farklı bir yerden şa numarası ile tekrar alayım hangi müşürü değiştirmem gerek o kısımı tam anlamadım

İki tane müşür var tam olarak hangisi bilginiz var mı

Düzenleyen Ssedo - 22 Haziran 2022 Saat 20:33
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2022 Saat 22:17
Hocam 1 numara arızalı varsaydığımız sensör.fakat değişime gitmeden önce dediklerimi bir deneyin.multimetreniz varsa eğer,soketi takılı haldeyken kaba sıcak su koyup ucunu değdirdikten sonra bir ölçüm yapın.suya değmeden önce ve değdikten sonra veriler size referans olur.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2022 Saat 01:05
Multimetre cihazım da var hocam müsait zamanda söküp bahsettiğiniz olayı deneyeyim. Canımı sıkıyor valla, göstergeciye sordum çünkü hararet göstergesi kolay kolay bozulmaz, ayrıca hareket ediyorsa bozuk değildir dedi orjinal pejo parça bulabileceğim bir site biliyor musunuz ? Değerli cevaplarınızı için teşekkür ederim Smile

Düzenleyen Ssedo - 23 Haziran 2022 Saat 01:06
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2022 Saat 09:51
Hocam bende aracı obd cihazına bağlayıp devamlı kontrol ediyorum .obd'de  sıcaklık seviyem 90 derece ama nedense göstergede 75 civarlarında. hata kodu taramasında su sıcaklık sensör hatası alıyorum zaten. ben değişimi yapmak zorundayım mesela.bu sitenin sponsoru vardı link vereyim size orjinal müşür.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2022 Saat 21:38
Obddeki değere göre göstergeyi ayarlayın bence belki zamanla kaymıştır 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2022 Saat 22:06
bunu düşündüğümden daha önce obd değerine göre ayarladım fakat nasıl başarıyosa kayıyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ssedo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2022 Saat 02:43
Çok tuhaf hocam bursa'da anlayan gerçek usta yok gerçekten youtubede epey anlayan tamirci var siz hangi şehirdesiniz
Çevrimdışı Forrsetgumpbey1k Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Forrsetgumpbey1k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2022 Saat 17:08
Benimde arabam pejo 207 adana liyim hararet 75 gecmiyor. Pejo pismanlik 207 adana usta bilen varmi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2022 Saat 19:30
pejo pişmanlıksa aracınızı satıp memnun kalacağınız araç alın.tabiri caiz ise iki kuruş paradan kaçıp turşu araç alınca markaya laf etmeyelim.bende bakımsız sayılabilecek araç aldım ama markaya değil sahibinde suç buluyorum.sıfır araç alsak fabrika hatası dicez ama durum öyle değil
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Forrsetgumpbey1k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2022 Saat 19:48
Reis sakin arabayi ben almadim uzun hikaye tamiriyle ilgileniyorum bugunun degeriyle toplamda 2000 lira verdim bir arizasi icin iki farkli ustaya simdi daha kötü durumda . İnternetten arastirdim sorunun cozumunu buldum ustalari dolastim sadece bir tanesi ben soylemeden arizanin cozumunu soyledi oda 2000 dedi 500civari  malzeme 1500 iscilik ona da diyorumki basinda durabilirmiyim bana guvenmiyorsan birakma diyor, sittin sene o ustaya yaptirmam. Pismanlik konusuna gelince araba genc arabasi fiyati emsallerine gore uygun o yuzden hor kullaniliyor ona bagli olarakta arizalari cikiyor markayla kakalamiyorum. Bakimsizlik konusunda haklisin ustaya sunlari degistircem diyorum ses gelmiyorki diyor neden degistiriyorsun.2008 model 190000 aracin egzantrik zinciri icin diyor cunku kullanici profilinde degisim sadece ariza olunca yaptiyor ustalar beni garipsiyor.bugun basima gelen soledim degistircem butun parclaari 9000 cikti hesap 10000 diyor. Gereksiz buluyor degisimleri beni mal yada zengin zannediyor . Duzgun usta bulamiyorum ama sorsam yarin teslim ederim getir arabayi diyor. Satma konusuna gelince ben hirsiz degilim arizali arabayi satmam sahtekarlık yapmam gerci eski arabalarimida yabanciya satmadim. Arabama gelirsek tursu degil boyasi vs ici gayet iyi durumda .sadece enjektor yag kacagi ve hararet 70 de duruyor 90 a gecmiyor. Arizalari bunlar adanada usta ariyorum bildigin varsa soylersen sevinirim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ByYlmzZz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2022 Saat 21:26
hocam kendi aracınızı kendiniz tamir edeceksiniz ki bu ustamsı garip insanlar para kazanamasın.ya servise verilecek yada siz tamir edeceksiniz.ben kendi araçlarımı hep kendim tamir ettim.geçenlerde subap ayarı yaparken subap ayar somunu kırıldı.fiyat alayım dedim 1200 lira fiyat çekiyolar.parça fiyatı 25 lira(subap ayar somunu).bende eksik olan malzemöelerimi alıp oturdum hem subap ayarı yaptım hem ayar somununu piyanoları çıkararak değiştirdim.maliyet mi? 25 lira ayar somunu  25 lira e14 kodlu yıldız lokma bu kadar.bu arada benim araçta uzun yolda 80 derecelerde.90 görmüyorum.anca sıkıştırınca 90'a geliyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Forrsetgumpbey1k Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Temmuz 2022 Saat 21:48
Reis termostadi degistirdim 70 teydi 80 simdi sehir ici. 1.6 hdi 80 dami calisyor 
Çevrimdışı MuratCvk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 28
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı MuratCvk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2022 Saat 10:51
Diğer arkadaşların yazdıkları dışında beyin sıfırlamayı denediniz mi ?
Çevrimdışı Pejjo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Pejjo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eylül 2022 Saat 00:43
Merhaba bende de 2004 1.4 benzinli otomatik var. Yaklaşık 6 aydır. Hararet sorunuyla uğraşıyorum. 2 kere müşir değiştirdim. 1 valeo marka diğeri Delphi, termostat değişti. Roleler kontrol edildi. Elektrik aksam kontrol edildi. Hâlâ düzelmedi beyinde sıkıntı olabilir mi. Beyni test ettirebilir miyim. Bunu istanbulda nerede yaptirabilriim.

Düzenleyen Pejjo - 05 Eylül 2022 Saat 00:44
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1489 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1442 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 198 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 107 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 366 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 241 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 575 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English