Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 hararet sorunu (çözüldü)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 hararet sorunu (çözüldü)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı emreyalcin648 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyalcin648 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 hararet sorunu (çözüldü)
    Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2021 Saat 20:33
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri
206 1.4 xline aracın hararet sorunu var hararet bir anda 120 ye çıkıp hemen 90 a düşüyor daha önce yaklaşık 10 ay önce bir forum üyesi fan rolelerinin oksit yapmış olduğunu söylemişti kendim söküp oksit leri temizledim 10 aydır yapmıyordu müşürü değiştirdim fan rollerini değiştirdim en son ki ustaya ustaya götürdüm müşürün kablosunu değiştirdi ve aracı kullanırken olmuyor artık ama araç rolantide çalıştığı zaman oluyor kısacası araç fan açtığı zaman böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Çevremden rezidansı yada devirdaimi değiştirir isem düzeleceğini söylediler fan rolelerinin ikisinide yeni değiştirdim araç hareket halindeyken yapmıyor büyük ihtimalle havalar soğuk gittiği için fan açmıyor araba ama bir tepe dağ çıkarken veya araç rolantide çalışırken kısacası fan açtığı zaman bu sorunu yaşıyorum dediğim gibi rolleri de yeni değiştirdim yardımcı olabilecek form üyeleri bilginize ihticam şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleyen emreyalcin648 - 28 Nisan 2021 Saat 10:22
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2021 Saat 19:02
Fan rezistansını da değiştir hocam.  Çok pahalı bir parça değil.  Yeri de kolay yerde rölelerin olduğu bolgeye yakın Büyük bir ihtimal ondan yapar. Devirdaim olduğunu sanmıyorum.

Düzenleyen talip206 - 17 Nisan 2021 Saat 19:04
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyalcin648 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2021 Saat 19:45
Allah razı olsun talip hocam daha öncede sen yardımcı olmuştun. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emreyalcin648 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2021 Saat 10:20
Sorun çözüldü değerli forum üyeleri fan rezistansı sipariş ettim bugün geldi. fanın hemen sol tarafında eskisini söküp yenisini taktım. Arabayı çalıştırıp fan açmasını bekledim ve artık hararet yapmıyor talip beyin değerli bilgisi sayesinde aynı sorunu yasayan olursa ya rolelerdendir yada fan rezistansından. 
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mayıs 2021 Saat 15:17
Hadi geçmiş olsun çoğu usta role ve rezistansa ihtimal vermez. Hatta peugeot ustası değilse nerde olduğunu bile  bilmez. Genelde  hemen hararet müşürüne termostata ve devir daime yönelirler.
Role ve rezistans konumu itibariyle oksitlenmeye müsait bir yerde. O yüzden çok sorun çıkarıyor. Allahtan ucuz parçalar.
Çevrimdışı Sahnank Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2014
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sahnank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 03:56
Talip hocam merhaba
2014 C elysee aracım servis ve motor arıza lambasını yakıyor motor arızası aracı tamir ettiriniz yazıyor ekranda ustaya götürdüm devirdaimi müşürü değiştirdi yaklaşık 50-60 km bir sorun çıkmadı sonra geri tekrarladı ve araç sürekli yüksek sesli fan açıyor ve kapanmıyor ancak kutup başını sökerek durduruyorum bununla ilgili bilginizi paylaşabilir misiniz?
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:09
Hocam sizin sorun hararetle ilgili değil gibi. Motor kendini korumaya aldığı için fanları son kademe açıyor. Orjinal  bir cihaza bağlayıp hata koduna bakmak gerekiyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sahnank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:17
Hocam peki yönlendireceğiniz bilindik bir yer var mı beyinciye mi gidiyim dün aracı aldım sorun çıkartmadı eve geldim park ederken arızayı verdi öncesinde yolda çok gürültülü şekilde fan çalışmaya başladı içerden net bir şekilde duyuluyordu. Aracı park ettim fan kapanmadı kutup başını söktüm önceden kutup başını taktığımda fan direk çalışıyordu hemen arızaya geçiyordu bugün kurup başını taktım fan direk çalışmadı ustanın yanına geldim 5-6 km yol yaptım arızada yanmadı fanda o kadar gürültülü çalışmadı normal şekilde çalışıyor. Ustanın bilgisayarına bağladık hata vermedi üstada elektrikçi değil mekanikti ben ancak bu kadar yapabildim şuan için birşey görünmüyor dedi fan rezistansı termostad müşürüyle değişti siz bundan sonrası İçin ne önerirsiniz ne yapmalıyım. 
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:23
Yeriniz nerde hocam hangi il. Peugeot citroen orjinal  cihazı olan bir yere giderseniz sorunu hemen çözerler.
Dediğim  gibi fan açması sebep değil motorun korumaya geçtiği için aldığı bir tedbir yani sonuçtur.

Düzenleyen talip206 - 22 Mayıs 2021 Saat 14:25
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sahnank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:24
Ankaradayım ustam
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:36
Forum moderatörümüz Soner bey genelde mas peugeot firmasını öneriyor. Galiba linki bu.

Düzenleyen talip206 - 22 Mayıs 2021 Saat 14:36
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sahnank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 Saat 14:42
Teşekkür ediyorum. Pazartesi için randevulaştık.
Çevrimdışı nistelrooy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nistelrooy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2021 Saat 18:39
Merhabalar. Benimde 2006 1.4 otomatik xdesign Peugeot 206 aracım var. Aracın hararet göstergesi sürekli ani iniş çıkışlar yapıyor. Ev ile iş arası 4km mesela aksam işten eve gelirken 4 sefer stop uyarısı yanıyor hararet sona dayanıyor sonra kendi kendisine hızlı bir şekilde düşüyor.  Bu süreçte hararet yapmıyor yanlız. Ben artık aldırış etmiyorum durmuyorum kullanmaya devam ediyorum. Birde şuna dikkat ettim araba evde kapalı garajda duruyor güneş görmüyor. 10 km mesafeye de gitsem gidene kadar yapmıyor ama iş yerimde aksama kadar güneş altında kaldığımda mı ne eve gelene kadar 4 sefer yükselip düşüyor. Usta baktı göstergeye sorun olmadığını söyledi hararet müdürü degisti role iki sefer değişti. Siz tecrübeli arkadaşlar neden olabilir acaba sorun? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2021 Saat 19:40
Orjinalini yazan: nistelrooy nistelrooy Yazdı:

Merhabalar. Benimde 2006 1.4 otomatik xdesign Peugeot 206 aracım var. Aracın hararet göstergesi sürekli ani iniş çıkışlar yapıyor. Ev ile iş arası 4km mesela aksam işten eve gelirken 4 sefer stop uyarısı yanıyor hararet sona dayanıyor sonra kendi kendisine hızlı bir şekilde düşüyor.  Bu süreçte hararet yapmıyor yanlız. Ben artık aldırış etmiyorum durmuyorum kullanmaya devam ediyorum. Birde şuna dikkat ettim araba evde kapalı garajda duruyor güneş görmüyor. 10 km mesafeye de gitsem gidene kadar yapmıyor ama iş yerimde aksama kadar güneş altında kaldığımda mı ne eve gelene kadar 4 sefer yükselip düşüyor. Usta baktı göstergeye sorun olmadığını söyledi hararet müdürü degisti role iki sefer değişti. Siz tecrübeli arkadaşlar neden olabilir acaba sorun? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.
Sizin sorun ya fan rolesi yada fan rezistansı
O şekilde uzun kullanmayın conta yakmaya kadar gider.
Fan kademelerinden biri çalışmayınca ecu role ve rezistansı devre dışı bırakıp direkt 2. Kademe fanı açıyor. Öyle olunca hararet tekrar düşüyor. Bu döngü devam ediyor.
Role sağlam olsa bile  roleye giren kalın kablonun uç kısmı içerden oksit yapıp eriyor. Kablo dışarıdan sağlam  görünüyor ama içi kopuk oluyor. Kabloları kontrol ettirin.
Bir diğer  ihtimal fan rezistansı. Pahalı bir parça değil değiştirin.  
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nistelrooy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2021 Saat 19:57
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Fan kademelerinden biri çalışmayınca ecu role ve rezistansı devre dışı bırakıp direkt 2. Kademe fanı açıyor. Öyle olunca hararet tekrar düşüyor. Bu döngü devam ediyor.
Role sağlam olsa bile  roleye giren kalın kablonun uç kısmı içerden oksit yapıp eriyor. Kablo dışarıdan sağlam  görünüyor ama içi kopuk oluyor. Kabloları kontrol ettirin.

Çok teşekkür ederim ilk fırsatta dediklerinize baktiracagim,  sonucu da buraya yazacağım. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nistelrooy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2021 Saat 20:03
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Birde Talip bey bir usta beyinde sorun olabileceğini ama açmadan bilinemeyeceğini söyledi.  Olabilir mi sizce beyini ellettirmeye gerek var mı?
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mayıs 2021 Saat 21:05
Arıza durumunda basitten zora ucuzdan pahalıya gidilir.  Role kablosunu kontrol etmek 5 dakikalık iş, fan rezistansı ise çok ucuz bir parça. Beyne hiç dokundurmayın
 Zaten beyin dediğimiz ecunun içi silikonvari bir madde ile kaplı oluyor ve maalesef tamiri mümkün değil. 
Anca soket kısmında sorun varsa çözülür.

Düzenleyen talip206 - 25 Mayıs 2021 Saat 21:06
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nistelrooy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mayıs 2021 Saat 21:13
Talip Bey merhaba. Aracı daha once peugeot da çalışan bir ustaya teslim ettim bugün. Dediğiniz gibi ucuzdan pahalıya kontrol ederek geldiğini, rezistans role gosterge sigorta vs. bir sorun olmadığını söyledi. Elinde beyin olduğunu, onu deneyerek çözülüp çozulmedigine göre tamir mi çıkma mı alacağımıza karar vereceğimizi söyledi. Yarın inşallah belli olacak. Sorun beyinden çıksa 1500-2500 TL ye sorunumuz çözülse mı yoksa beyinde sorun olmasa sorunu cozemesek mı daha iyi olur bilemedim. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1524 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1461 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 212 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4893 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5991 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 109 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1112 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 246 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1429 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10834 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 581 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4124 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English