Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >406
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SOĞUKKEN TİTREME ROLANTİDE TEKLEME
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SOĞUKKEN TİTREME ROLANTİDE TEKLEME

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı grafikerbayram Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grafikerbayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SOĞUKKEN TİTREME ROLANTİDE TEKLEME
    Gönderim Zamanı: 14 Aralık 2020 Saat 23:10
Merhaba forma da yeniyim bir sorum olacaktı ustalarımız veya böyle bir arıza yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim arac sabahları calıştırdım da problemsiz çalışıyor yüksek devirde 10 saniye sonra rolanti normale dönmeye başladığında araba tiremeye ve teklemeye başlıyor bazen de arıza lambası yakıyor fakat 2/3 dakika bu şekilde çalışınca normale dönüyor ama bunu benzinde yapıyor be sadece soğukken yüksek devirde yapıyor araç birgisayara bağlandığında teklemeye bağlı olarak sadece vuruntu sensörü arıza veriyor başka arıza yokk ama bu sorun düzelmiyor bu gün bir şey daha teshiş ettimm araç yağmurlu ve nemli havada daha cokk yapıyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2020 Saat 09:16
Merhabalar hocam bu tip sorunların kaynağı genelde buji ve bobindir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grafikerbayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2020 Saat 15:12
Bunji ve bobinden olsa sıcakkken veya sürekli tekleme olmaZmı tamirciler buji ve bobine baktılar bir sorun yokkk sadece sabah ilk çalışmadan 10 saniye sonra titremeye başlıyor 3 dk sonra herşey normalll asla bir daha tekleme felan olmuyor 
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2020 Saat 15:25
Bobinin ucunda yoğun oksitlenme varsa nemli havalarda bu oksit yumuşuyor ve iletimi engelliyor. Daha sonra ısınan bobinin ucundaki oksitlenme bir miktar kuruyor ve daha rahat akım geçiriyor. 
Kendiniz bobini söküp ucundaki lastiklerini çıkararak kontrol edebilirsiniz.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grafikerbayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Aralık 2020 Saat 16:45
Cevabınız için teşekkürler bobini kendim söktümm içine baktım tertemiz başka yerleri varmı yani o siyah parçalar ayrı ayrı sökülüyormu ? 
Çevrimdışı sozuak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 406-2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sozuak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2021 Saat 09:22
LPG de bile çalışıyor olsa benzin  enjektör arızası buna sebep olabiliyor. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grafikerbayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2021 Saat 23:50
Ustalara selam olsunnn bu arıza için 12 tane pejo ustasına gittim ama kimse bu arızayı bulamadı sonunda arıZayı kendim buşdum arkadaşlar peki ama nasıl anlatayımm (bu arada ben usta değilim ama ustayım diye yer acıp da insanların paralarına alanlanlarıda allaha havale ettim gelelim konuya                     Bu sorun için aklıma gelen şeyy soğukken enjektöreleri söktğmmm fakat soketlerini cıkarmadımmm atına bir tane karton koyupp enjektöreleri cama doğru cevirdim ve marşa bastımm sağ taraf en baştaaki enjektör marşa batımda sadece damlatıyordu püskürtme yapmıyordu şaşırdımmm sonra aracı topladım çalıştırdım ısıttım aynı şeyi bir daha tekrarladım ve sıcakken yapmadıı soğukken yaptı anladım kiii enjektör arızalıı pekiiiii şimdi geldi enjektör almayaa gittin sanayiye enjektörün tanesine 800/900/1300 diyen bile varr en ucuz 800 fiyat aldımmm adamlara 600 olsum diyomm yokk vermiyolar peki dedim almıyomm geldim eve aliexpresden baktım aynısı var hemnde sadece 60 tll ve ücretsiz kargıoo düşününnn tabi ben heöen sipariş ettimmm 23 gün sonra geldi ürünnn hemen taktımm sabırsızlıklaaa sabahı bekledimmm sabah gittim marşa bastımmm araba süpperrrr hiç bir sorun yokkk yani 60 tl yee kendi arızamı kendim cözdümmm sizin alıcanız bunu yapacak ustaaa veyaaa firmaa yokkk düşününnn böle bir şehirde yaşıyoruzz hemnde ANKARADA formdaki arkadaşlara selam olsunn umarım bu arızası olan kişilerin işine yarar kafasına takılan olursa yazın cevaplandırıyımm 
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2021 Saat 20:05
Umarım eski benzin enjektörünü atmamışsınızdır. 
12 volt elektrik verin bir buton ekleyerek bas çek anahtarlama yapın . Enjektörün  üst taraftan bir şırıngaya wd40 veya benzin doldurun basınç yapın. (Şırınganın ignesi olmasın) birkaç denemeden sonra açılır genelde.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı grafikerbayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2021 Saat 10:18
Attım gitti :) hatta görmek bile istemedimm önce hırsımı alamadım cekiçle kırdımmm :))) beni o kadar uraştırdıkiii gezmedik pejocu kalmadıı neyse hallettim
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2021 Saat 08:53
Orjinalini yazan: grafikerbayram grafikerbayram Yazdı:

Attım gitti :) hatta görmek bile istemedimm önce hırsımı alamadım cekiçle kırdımmm :))) beni o kadar uraştırdıkiii gezmedik pejocu kalmadıı neyse hallettim

tak diye enjektör değiştise senden 1 defa par alır. ama böyle oldumu 10 defa alır.
Çevrimdışı cnrocl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cnrocl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağustos 2021 Saat 22:34

Ustalara selam olsunnn bu arıza için 12 tane pejo ustasına gittim ama kimse bu arızayı bulamadı sonunda arıZayı kendim buşdum arkadaşlar peki ama nasıl anlatayımm (bu arada ben usta değilim ama ustayım diye yer acıp da insanların paralarına alanlanlarıda allaha havale ettim gelelim konuya                     Bu sorun için aklıma gelen şeyy soğukken enjektöreleri söktğmmm fakat soketlerini cıkarmadımmm atına bir tane karton koyupp enjektöreleri cama doğru cevirdim ve marşa bastımm sağ taraf en baştaaki enjektör marşa batımda sadece damlatıyordu püskürtme yapmıyordu şaşırdımmm sonra aracı topladım çalıştırdım ısıttım aynı şeyi bir daha tekrarladım ve sıcakken yapmadıı soğukken yaptı anladım kiii enjektör arızalıı pekiiiii şimdi geldi enjektör almayaa gittin sanayiye enjektörün tanesine 800/900/1300 diyen bile varr en ucuz 800 fiyat aldımmm adamlara 600 olsum diyomm yokk vermiyolar peki dedim almıyomm geldim eve aliexpresden baktım aynısı var hemnde sadece 60 tll ve ücretsiz kargıoo düşününnn tabi ben heöen sipariş ettimmm 23 gün sonra geldi ürünnn hemen taktımm sabırsızlıklaaa sabahı bekledimmm sabah gittim marşa bastımmm araba süpperrrr hiç bir sorun yokkk yani 60 tl yee kendi arızamı kendim cözdümmm sizin alıcanız bunu yapacak ustaaa veyaaa firmaa yokkk düşününnn böle bir şehirde yaşıyoruzz hemnde ANKARADA formdaki arkadaşlara selam olsunn umarım bu arızası olan kişilerin işine yarar kafasına takılan olursa yazın cevaplandırıyımm 

hocam merhaba buna benzer bir sorunum var benimde ancak enjektörleri sökmeye çalıştığımda enjentör kütüğünün manifolda ve motor bloğuna bağlı olduğunu fark ettim bu yüzden sökemedim. siz nasıl söktünüz acaba?
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ağustos 2021 Saat 00:05
Orjinalini yazan: cnrocl cnrocl Yazdı:

hocam merhaba buna benzer bir sorunum var benimde ancak enjektörleri sökmeye çalıştığımda enjentör kütüğünün manifolda ve motor bloğuna bağlı olduğunu fark ettim bu yüzden sökemedim. siz nasıl söktünüz acaba?

youtube da çok fazla videosu var. bi izle çözersin hemen.
Çevrimdışı Toprak46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Toprak46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eylül 2022 Saat 11:15
Suan bendede var ayni ariza sabahlari tekleme lpgde bisey yok goturcem bakalim senin yaptigin gibi denesinler
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 403 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 128 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 165 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 129 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20875 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 678 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3371 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11667 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 195 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24806 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 227 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3055 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 349 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 327 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 247 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 505 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English