Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geç çalışma sorunum çözülemedi !!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geç çalışma sorunum çözülemedi !!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ankaragücü1910 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2000 roland garros 90 hp
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ankaragücü1910 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geç çalışma sorunum çözülemedi !!
    Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2020 Saat 23:48
Saygılar herkese 2000  garros aracım var ılk marsta uzgun calısıyordu soğukken daha sonra benzın almaya gırdıgımde markete ugradıgımda yanı duraklama yapıp tekrar aracı calıstırmak ıstedıgımde arac cok  zor calısıyordu 3 4 marsta basıyordu bunun uzerıne sanayıye gıtmeye karar verdım sanayıde yapılan ıslemler 
1 benzım pompası komple  degıstı bosch marka
2 benzın filtresi  degıstı bosh marka
3 krank sensoru degıstı
4 bujıler degıstı bosch marka
5 hararet musur degısımı yapıldı delphi marka
6 gaz ayarı yapıldı
7 komple antifriz  yenılendı 6 lıtre aldım 
Fren ayarına komple bakıma gırdım ekstra  bı anlamı yok ama konuya
Ama sorun  çözulmedı bu ıslemlerden sonra halen aynı arıza devam edıyor usta benzınle bın dedı 2 gun kadar dolastım sorun aynı yapılmadık ne kalmıs olabılır fikırlerınızı beklıyorum

Roland Garros 1.6 16v 90Hp
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2020 Saat 13:34
Aracında lpg var sanırım. Lpg regülatörü sızdırıyor olabilir. Yanma odasına lpg sızıntısı olduğunda zengin karışımdan dolayı geç çalışır. Belki sorunun budur. Bence yazıklarımı bir dene. 
Lpg deposundan lpg vanasını kapat. Manuel bir vana var. Pirinç malzeme. 
Daha sonra borulardaki lpg bitene kadar araba çalışsın. 
Sonra benzine geçer zaten veya sen geçir ve dene. 

Vanayı kapatmadan sadece lpg düğmesinden kapatman, bir işe yaramaz. 

Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2020 Saat 12:00
Bende aynı sorun vardı. Uzun yolda iken durunca tekrar hareket edince çok oluordu. Fakat benimkinde yolda giderken de stop ediyordu. Sorun beyinden çıktı. Sanırım ısınınca lehimde ayrılma oluyordu.

Bir de marş motoru kömürünü kontrol ettirin hocam. Araba sıcakken kömür yapışıyor ve marş basarken tam kavramıyor. Ama genelde bu durumda marş basinca cırtlama vs yapar. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ankaragücü1910 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2020 Saat 23:44
Bugun sabah 7 de lpg tüpünden vanasını kapattım gaz bıtene kadar calsıtırıp benzıne gectı.Aksam saat 9 cıvarı 15 dk benzınle gezdım uygun bı yerde stop ettım marsa bastım calısmadı 3 kere  bastım marsa benzınde bu arada gaz kapalı tupten vanası direk benzınde denedım cok benzın kokusu verdı ıcerıye korktum bıraktım oldugu yerde sabaha tekrar deneyecgım ılk marsta alıyor uzun sure bekleyınce ama sonra kontagı kapattıktan  sonra çalışana kadar canımızı cıkartıyor akuyu de bıtırecek hepten rezıl olacagım

Düzenleyen Ankaragücü1910 - 15 Kasım 2020 Saat 23:47
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2020 Saat 09:25
Yapılmadık pek birşey kalmamış ama hocam. sorun devam ediyor. yani usta işi bilmiyor olabilir. motor ecu ve benzin enjektörleri kontrol edildimi. direk lpg de çalıştırmayı deneyin birde. tabi bazı lpg modelleri desteklemiyor.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Berkay Erdinç Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Berkay Erdinç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2020 Saat 09:40
Geçmiş olsun.
Yakıt hortumlarınızı kontrol ettinizmi.ufacık bir kaçak varsa pompa istenilen basınçta benzin göndersede enjektörlere yeteri kadar ulaşmayacak.benzin kokusu geldi dediğinizde aklıma kaçak olabileceği geldi.bazen benzin filtresini vs değiştirirken jaklar tam geçmiyor oturmuyor.yada hortum eskidiği için kırılıyor yada çatlıyor.
Arabayı benzinde çalıştırıp altında yada motor içi kaçak var mı bakmanızda yarar var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ankaragücü1910 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2020 Saat 13:18
Berkay bey en kısa sürede kontrol  ettireceğim sorun suan devam edıyor ama ısten  güçten  vakıt bulup gidemiyorum baktırmaya ama cok  mantıklı geldı bana dedıklerınız
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2020 Saat 20:50
206 larda ecu sorunu oluyormuş. Onu duydum. 
Birde anahtarını kontrol edermisin. İmmobilizer görev görüyor mu.?
Onu test etmek için birşeyler yapıyorlardı. Tam aklımda kalmadı. Bundan da olabilir. 
Denene bilir en azından. Onun haricinde arıza kodu veriyor mu ona bak. Ordan belki sonuca ulaşabilirsin. ELM327 alabilirsin. Lazım oluyor arada. Ben aldım. En azından hangi arızayı veriyor görebiliyorum. 
Çevrimdışı Berkay Erdinç Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Berkay Erdinç Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2020 Saat 13:00
Orjinalini yazan: Ankaragücü1910 Ankaragücü1910 Yazdı:

Berkay bey en kısa sürede kontrol  ettireceğim sorun suan devam edıyor ama ısten  güçten  vakıt bulup gidemiyorum baktırmaya ama cok  mantıklı geldı bana dedıklerınız
Tez zamanda sorunu çözersiniz inşallah tekrar geçmiş olsun
Çevrimdışı berkantyildiz Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı berkantyildiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Aralık 2020 Saat 01:13
Merhaba benzin hortumlarını bi kontrol ettirin, sorun yoksa enjektörleri temizlettirin ve kontrol ettirin. benzin pompası yeni takıldı dediniz belki fabrika hatası olarak bar basıncı düşük geliyor olabilir. bar basıncınada baktırınız. en son marş motoruna baktırınız 

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ankaragücü1910 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2021 Saat 22:45
SORUN çözüldü. Gecen ay ankara ulus ıskıtlerde lpg ayarı yapan bır yere gıttım orada bogaz kelebegı balata spreyı ıle  temizlendi adaptasyon yapıldı ve gaz fıltresı degısıp gaz ayarı oldu butun sorun bu kadarmıs toplam 150 verdım yanı. basına gelen olursa benım gibi 50 tane parca degıstırıp bır suru para harcamasın ilkten bu parçalara baksın dıye donus yapıyorum saygılarımla...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 41 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 46 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 463 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 132 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 169 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 133 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20889 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 686 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3372 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11674 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 210 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24812 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 231 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 136 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 240 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3065 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 358 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 337 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English