Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >2008 (2020-)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Motor arızası aracı tamir ettiriniz uyarısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Motor arızası aracı tamir ettiriniz uyarısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2020 Saat 10:44
Arkadaşlar sıfır araçlarda da sorunlar oluyor malesef. Sorunların yine büyük motor ve şanzıman arızası olmamasına sevinin bence. O arızalar, yolda bırakan insanı rezil eden arızalardır. Başka bir markadan sıfır araç alıp bu motor sorunlarını yaşayan biri olarak söylüyorum. Hele servis te arızayı gördüğü halde bunun kronik olduğunu bildiği halde ve halen fabrikanın buna çözüm bulamadığı düşünürsek, servisinde insanla alay edercesine bu normal deyip bizi yollamasına şahit oldum. 
Bu yüzden bence ufak sesleri sorun etmeyin. Az daha müziğin sesini açın. :) veya bazı sorunları kendiniz çözmeyi deneyin. En güzeli bu. 

Çevrimdışı Murat062 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Murat062 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2020 Saat 13:27
Galiba haklısınız :)  dün arkadaşın premium marka aracına bindim. Gecen yıl sıfır almıstı. Onunda  bi cok  yerinden trim sesleri geliyor. Dediğiniz gibi Allah büyük arızalar verip kimseyi yolda koymasın. Gönül tabiki o kadar para verince hersey dört dörtlük olsun diye arzu ediyor ama günümüz yeni nesil araçları böyle demekki
Çevrimdışı Kemal62 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 2017
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemal62 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2020 Saat 17:31
Murat hoca çözüm buldular mı?
Çevrimdışı From_hell Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 3008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı From_hell Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2021 Saat 07:58
2019 model 1.5 dizel 3008 sahibiyim. Bu sabah bahse konu uyarı ekranında çıktı ve hemen arkasından adblue uyarısı da geldi. Adblue yu iki ay önce serviste doldurtmustum. Benim fikrim Erzurum gibi yüksek ve soğuk şehirlerde dizel araçlar genellikle partikül sıkıntısı yaşıyor ve motor isigimin  yanma nedeni bu. Kendim biraz adblue ekleyerek boş bir yolda yüksek devir yapmayı deneyeceğim. Çünkü burada partikül sıkıntısı olunca servislerinde aslında yaptığı bu ancak yine de başka bir fikri olan varsa paylaşsın lütfen.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı From_hell Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ocak 2021 Saat 20:30
Orjinalini yazan: From_hell From_hell Yazdı:

2019 model 1.5 dizel 3008 sahibiyim. Bu sabah bahse konu uyarı ekranında çıktı ve hemen arkasından adblue uyarısı da geldi. Adblue yu iki ay önce serviste doldurtmustum. Benim fikrim Erzurum gibi yüksek ve soğuk şehirlerde dizel araçlar genellikle partikül sıkıntısı yaşıyor ve motor isigimin  yanma nedeni bu. Kendim biraz adblue ekleyerek boş bir yolda yüksek devir yapmayı deneyeceğim. Çünkü burada partikül sıkıntısı olunca servislerinde aslında yaptığı bu ancak yine de başka bir fikri olan varsa paylaşsın lütfen.
YapamadimLOLaracim yeni olduğu için en iyisi servise sokayım diye düşündüm. İyi ki de öyle yapmışım. Tahmin ettiğim gibi partikül açtilar. Sonra aracımı yıkayıp bana teslim ettiler. Garanti kapsamında para da almadılar.
Çevrimdışı kizilat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 3008 1.6 Allure
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kizilat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2021 Saat 21:18
Arkadaslar merhaba, makyajli 2021 kasa 1.6 allure model 3008 aldim, 3. Gununde bu ariza yandi bugun hava -7 derece falandi, araba normal gidiyordu ama her ihtimale karsi stop edip biraz bekledim ve tekrar calistirdim ariza ikazi gecti. Sizce servise gostereyimmi 5-6km gittim eve kadar motor sicakligi bormal kaldi sanki motor biraz titresimli calisti ve sanziman gecisleri bir tik sertti ama psikolojikte olabilir bilemiyorum.

Yardim ve onerilerinizi bekliyorum.

Not: İki kere benzin aldim ilki opet ikincisi shellden ikiside ana yol uzeri ve sirkulasyonu yuksek bayilerdi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı From_hell Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ocak 2021 Saat 01:08
Benzinli mi oluyor araciniz?
Tekrar yanarsa motor isigi o sekilde servise goturun. En azindan ariza kaydi olustursunlar. İleride olusabilecek sikintida elinizde koz olur
Çevrimdışı Mrturn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mrturn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2021 Saat 03:17
Merhaba aranıza yeni katıldım aynı sıkıntılardan dolayı.
Aracım 1.6 vti 308 2008 model bir iki ay önce sürekli kirli yakıt 
Uyarsı verdi daha sonra sol teker tarafından ses ve daha sonra gaz yememeye çalışınca titremeya başladı.
En sonunda çalışmadı çekici eşliğinde sanayiye orda motorun bittiğini değişmesi gerektiğini söylediler 22 bin lira masraf... acaba doğru mu bilemedik tabi
Çevrimdışı Emn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eylül 2021 Saat 13:32
Merhabalar benim de 2008 model 1.2 active model aracimda ilk calistirmada 1dk gurultulu calisma oluyorr sonra geciyor. 3-4 kez motor ariza uyarisi aldim kontagi kapatinca fan calisiip sustuktan sonra kontagii acinda sorun olmuyor. Servise goturduumde gecici oldugunu sorun.olmadigini soylediler. Ama kafama takiliyor sorunu cozebildiniz mi ?
Çevrimdışı surrounder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : yeni 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı surrounder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2021 Saat 12:30
Yeni 2008 1.2 benzinli araçta alındıktan bir buçuk yıl sonra ışık yakma problemi ve servisin bu konuda net bir şey söyleyememesi durumu bende de var. Gürültülü çalışıp sonradan azalması zaten oluyordu (3 silindirli motorun özellliğidir dedik geçtik) . Bu arıza lambası ile ilgili son durum nedir ? 
Çevrimdışı Emn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Emn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2021 Saat 14:13
Arkadaslar merhaba bahse konu olan motor ariza lambasi yakin zamanda tekrar etti arasi stop ettirmeden yolyardimiyla irtibata gectik araci servise goturdum. Bujilerin 30 bin bakiminda degismesi gerektigini fakat degisim yapilmamis oldugunu soylediler. Bujiler degisti motor yazilimi guncellendi su an bir sorun yok. Ilk calismadaki sarsinti bu motorlar icin normalmis. 
Çevrimdışı surrounder Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : yeni 2008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı surrounder Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2021 Saat 08:03
Selamlar bendeki durumun fren müşiri ile alakalı olduğunu söylediler . Değiştirdiler şimdilik çözülmüş gibi
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon P1340 TİTREME ARIZASI ACİL YARDIM son mesaja git 866 4 berkant12
konu icon Lastik basınc uyarısı son mesaja git 383 2 sonerkyl
konu icon 208 otomatik alınır mı (207 olacak yanlış yazmışım son mesaja git 405 1 sonerkyl
konu icon Aşırı yakıt tüketimi. Neredeyse 2 katı yakıyor. son mesaja git 1247 8 sonerkyl
konu icon SMEG ekran geri görüş kamerası son mesaja git 200 1 sonerkyl
konu icon 206 1.4 hdi motor suyunda yağ son mesaja git 587 2 AdemUsta1
konu icon Acil bilgi devir sorunu son mesaja git 1179 8 AdemUsta1
konu icon 208 1.5 hdi gaz pedalı dipte kademe son mesaja git 1538 2 Puger208
konu icon Triger Kayışı Hknd. son mesaja git 1044 6 Puger208
konu icon 8v mı 16v mı lütfen destek son mesaja git 789 2 Berkay Erdinç
konu icon Selektör sorunu son mesaja git 717 6 talip206
konu icon GÖSTERGI ISIKLARI SORUNU son mesaja git 1335 7 armani28
konu icon Giderken stop etti. (8 ay sonra yeniden) p0192 son mesaja git 10015 23 assaint
konu icon Yakıt sarfiyatı son mesaja git 431 2 Sametmutlu2958
konu icon 307 Dizel Olağanüstü yakıt tüketimi son mesaja git 685 3 sonerkyl
konu icon 308 start stop sorunu son mesaja git 594 3 sonerkyl
konu icon Triger seti ve Devirdaim Değişimi son mesaja git 342 1 sonerkyl
konu icon 18 SMD Xenon beyaz bagaj son mesaja git 337 0 muzo
konu icon Araç içi telefon tutucu önerisi son mesaja git 463 2 Sail
konu icon bir kaç ufak soru son mesaja git 629 4 sonerkyl
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2021 KASıM EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 49
AdemUsta1 17
Puger208 17
assaint 9
Sametmutlu2958 9
muzo 8
GökhaN 6
Bay.psikoz 5
Penbeece 5
armani28 5
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2021
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English