Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ESP / ASR Arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ESP / ASR Arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Appmage Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307 sw 2006 1.6 hdi
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Appmage Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ESP / ASR Arızası
    Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2020 Saat 10:06
sorun hala çözülmedi. çözünce buraya yazacağım.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Appmage Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2019 Saat 13:14
güncelleme : bsi nin beynini söktüm tüm herşeyini kontrol ettik hiç bir hata bulamadık. Hatayı aramaya devam sigortaya bakcaz şimdi.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2019 Saat 09:35
hocam biryerlerde kısa devre oluşmuş bu muhtemelen havalandırma fan reziztansı yada motorunda sıkıntı olabilir. son olarak (bsı) araç içi ve motor bölümündeki siğorta kutularını kontrol etmek gerekiyor. sağlam bir oto elektrikçi bulmanızı tavsiye ederim. özelliklede peugeot bilen bir yer isterseniz ivdikte mas peugeot var.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Appmage Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2019 Saat 15:44
kimsenin başına böyle birşey gelmemiş anlaşılan.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Appmage Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2019 Saat 12:02
kimse yok mu?
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Appmage Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2019 Saat 17:15
Bu konu bir çok açılmış hepsini okudum ama hiç biri bana çare olmadı. Bu yüzden bu başlığı açıyorum.

Bir kaç gün önce arabamı çalıştırdım ve bir anda ESP arıza ışığı yaktı. Akabinde arabayı park ettim. Bir arkadaş arabamı görmüş teker inmiş git yaptır dedi. Şişirdim tekeri gittim tekeri yaptırdım. İnternette yazılanlara bakmaya başladım o sıra. Sensörlerden kaynaklı olabilir gibi birşeyler yazıyordu bende gidip sensörleri kontrol ettirdim. Ama arabayı bilgisayara bağladığımda sensör arızası görünmüyordu. Sensörler düzgün ölçüm yapıyordu. BSI de C1310 arızası göründü. O sıra araştırma yaparken bir forumda bir arkadaş teypden kaynaklı olabilir diye yazmıştı. Orjinal teybi söktüm. Işık kesildi ta ki 5-6 km gittikten sonra bir anda geri yandı. Bu arada fren müşürünü de değiştirdim. Ertesi gün aynı arıza devam ederken aracımla bir yere gidiyordum. Cruise control e aldım 90km ye sabitledim 2-3 dk gittikten sonra ekran gitti geldi  "off ----" şeklinde yazıya geri döndü. Bugün sabah araba ile hareket ettim sabahın serinliğinde klimayı sıcak konuma getirdim. Klimanın sağ taraf sıcak üflerken sol taraf soğuk üflemeye başladı. Ekranı baktığımda ikisininde sıcak ayarlı olduğunu gördüm. 

Hikayemi anlattıktan sonra soruma geleyim. 
BSI arızası buna sebep olur mu? Bana bir yol gösterin lütfen.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1378 1 arifbsrn
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1421 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 151 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4887 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5985 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 364 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1416 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10821 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 519 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2045 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English