Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sağ Taraftan Gelen Ses
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sağ Taraftan Gelen Ses

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı bilisimci01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206 HDİ
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sağ Taraftan Gelen Ses
    Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2019 Saat 20:00
Merhaba Arkadaşlar 1 2 haftadır araçla(206 2006 Model hdi) giderken sağ cam açtığımda cık cık diye ses geliyor sağ taraftan çok hafif ayağımın uçu ile frene dokandığımda gidiyor ses acaba bunun sebebi ne olabilir araça bi zarar verirmi cam açmadığımda ses belli olmuyor sağ cam açtığımda fark ettim belki daha öncede vardı yeni fark ettim 
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2019 Saat 20:35
Teker rulmanı olabilir. Bazı sesler geçici olabiliyor.  Biraz takip edin devam ederse bir ustaya gösterin. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eylül 2019 Saat 20:37
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Teker rulmanı olabilir. Bazı sesler geçici olabiliyor.  Biraz takip edin devam ederse bir ustaya gösterin. 

benimde aklıma teker rulmanı geldi ama daha önceki konulara baktığımda hep balata ve diskten bahsetmişler işin garip tarafı frene çok az bi dokandığımda bile kesiliyor ses 

Düzenleyen bilisimci01 - 09 Eylül 2019 Saat 20:38
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2019 Saat 08:05
araç ilk çalıştırıp gitmeye başladığımda 2 3 km lik bi mesafede gelmiyor ses daha sonra başlıyor gelmeye balatadan olabilirmi acaba  hafif fren yapınca kesiyor direk 
Çevrimdışı hasimkadir08 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimkadir08 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 17:33
daha önce arabamdan bu tarz bir ses geliyordu balataları değiştirttim düzeldi kardeşim değişim yaptır istersen geçeceğine inanıyorum..
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 19:23
Orjinalini yazan: hasimkadir08 hasimkadir08 Yazdı:

daha önce arabamdan bu tarz bir ses geliyordu balataları değiştirttim düzeldi kardeşim değişim yaptır istersen geçeceğine inanıyorum..

bugün balatarı değiştirdim ama sonuç gene aynı usta her balatadan gelebileceğini söyledi şans dedi başka marka balata taktırdım sökülende yeniydi ama gene aynı ses geliyor disklerinden değil dedi diskten olsa fren yapınca geçmez dedi şimdilik bineceğim böyle ama aklımın bi uçundada ses var binerken sürekli Big smile
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 19:51
En az 90 km ile giderken frene sert bir sekilde bastiginizda  direksiyonda titresim oluyormu?
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı tungajo Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tungajo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 20:45
hocam öncelikle fren diskine bak fatura yapmışmı
Fren diskinin oturduğu yuvaya bak pas vs bi.durum var mı
Sonra balatanın bağlı olduğu avucun vidalarına bak
Ardından balataları çıkar bak nereden baskı yapıo göbekden mi yoksa uçlardan mı
Bunlarda problem yoksa bilyaya bak bilyada sağlamsa poryaya bak
Hiç birinde problem yoksa bütün parçalara spreyi bassss.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 22:06
muhtemelen diskte var ısınınca genleşiyor tabi balatada kaliteli olunca genleşen diskin milimetrik eğrisi balataya sürtüyor olabilir frenede dokunduğunda balatalar harekete geçmeden kendilerini saniyelik gevşeltir buda sanırım fren hidroliğinin ilk hareketinden kaynaklı oluyor .Arkadaşın dediği gibi yüksek hızda giderken firene basınca direksiyonda titreme yaşıyorsan diskte sorun var demektir.
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2019 Saat 22:09
yarın bakacağım yüksek hızda giderken frene basarak deneyeceğim titreme oluyornu zaten alt takımın bakım zamanı geldi amörtisörler ve salıncakları değiştireceğim ses yapıyor o bahaneyle disklerede baktırıyım 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2019 Saat 10:01
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

muhtemelen diskte var ısınınca genleşiyor tabi balatada kaliteli olunca genleşen diskin milimetrik eğrisi balataya sürtüyor olabilir frenede dokunduğunda balatalar harekete geçmeden kendilerini saniyelik gevşeltir buda sanırım fren hidroliğinin ilk hareketinden kaynaklı oluyor .Arkadaşın dediği gibi yüksek hızda giderken firene basınca direksiyonda titreme yaşıyorsan diskte sorun var demektir.
bugün denedim yüksek hızlarda basıyorum titreme olmuyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tungajo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Eylül 2019 Saat 00:14
Orjinalini yazan: bilisimci01 bilisimci01 Yazdı:

Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

bugün denedim yüksek hızlarda basıyorum titreme olmuyor
Hocam dediklerime sırayla bak ya bilyadan yada balata avucu veya balata bağlantısından
Pimler sürtüo olabilir yada bilya 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2019 Saat 12:21
Ön balatadan geliyormuş ses Delphi Marka balata aldım kesildi ses ama 200 km sonra tekrar başladı yumuşak balata öneriniz varmı acaba marka olarak ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tungajo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2019 Saat 15:35

Ön balatadan geliyormuş ses Delphi Marka balata aldım kesildi ses ama 200 km sonra tekrar başladı yumuşak balata önefriniz varmı acaba marka olarak ?
Ben 2005 206 ıma kango balatası taktırdım.
Yumuşak kango balata diosun 2006 206ya takıcam veriolar hemen
40-60 arasıydı 3 ay önce şimdi nedir bilmem
Yalnız ben orjinal çıkma sıfıra yakın diskte almıştım çok uyguna almışım hatırladımda tanesi 90 liraya
Valla 3 aydır sıkıntı yok sadece tam tutacağı anda kıtlıo oda yumuşak olmasından tutup bırakıo gibi ama sorun teşkil etmio kanımca disk yeni yer edince o ses gider
Çevrimdışı Ferda Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ferda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2019 Saat 17:59
merhaba muhtemelen triger kayışından geliyor bendede gelıyodu hava sartlarına  bağlı olduğunu soyledıler
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2019 Saat 17:44
Orjinalini yazan: Ferda Ferda Yazdı:

merhaba muhtemelen triger kayışından geliyor bendede gelıyodu hava sartlarına  bağlı olduğunu soyledıler

bendeki kesin balatadan geliyor delphi marka takında kesildi ama 200 km sonra tekrar başladı disk ve balatayı aynı marka alırsam sorun gidecek ama şimdilik dursun 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2019 Saat 08:03
Orjinalini yazan: tungajo tungajo Yazdı:

diskleri yeni değiştirdim titreme yapıyordu yüksek hızlarda onun için değiştirdim balatalar yeni değişti ama sorun hala devam ediyorum sanayi ustaları bi tuaf olur böyle bin diyip geçiyorlar hiç eğilip bakan yok en son kendim sökecem vaziyet kaliperden geliyor belli ses ama hangi parça sürtüyor pimleri yağladık geçen gün ama sürten başka neresi olabilir bilemiyorum tekerden geliyor desem frene basınca gidiyor direk ses hafif değmem yeterli frene  hafta sonu birde frenciye gösterecem 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tungajo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eylül 2019 Saat 18:04

diskleri yeni değiştirdim titreme yapıyordu yüksek hızlarda onun için değiştirdim balatalar yeni değişti ama sorun hala devam ediyorum sanayi ustaları bi tuaf olur böyle bin diyip geçiyorlar hiç eğilip bakan yok en son kendim sökecem vaziyet kaliperden geliyor belli ses ama hangi parça sürtüyor pimleri yağladık geçen gün ama sürten başka neresi olabilir bilemiyorum tekerden geliyor desem frene basınca gidiyor direk ses hafif değmem yeterli frene  hafta sonu birde frenciye gösterecem 
Aklıma gelen birşey var. Fren balatalarını takarken boru yada ing. anahtarıyla ustalar hidroliğin damağını kasnatıorlar. Acaba o damak geriye almıyor mu kendini ?
Diğer bir şey ise; balataların yüzeylerine baktın mı ve disk yüzeyine? iz kendini belli eder.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilisimci01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eylül 2019 Saat 08:10

Aklıma gelen birşey var. Fren balatalarını takarken boru yada ing. anahtarıyla ustalar hidroliğin damağını kasnatıorlar. Acaba o damak geriye almıyor mu kendini ?
Diğer bir şey ise; balataların yüzeylerine baktın mı ve disk yüzeyine? iz kendini belli eder.

diskler sıfır  1 hafta önce değiştirdim eskilerde hadi iz vardı diyelim onlardada yoktu ama bu sıfır disk yüzeyide oldukca iyi  teker bilyası dedim başta ama hiç bir şekilde uğultu yok teker bilyası olsa azda olsa uğultu yapar  yüksek hızlarda frenle ilgili bi sorun bencede öyle gibi geliyor 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tungajo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eylül 2019 Saat 10:34

diskler sıfır  1 hafta önce değiştirdim eskilerde hadi iz vardı diyelim onlardada yoktu ama bu sıfır disk yüzeyide oldukca iyi  teker bilyası dedim başta ama hiç bir şekilde uğultu yok teker bilyası olsa azda olsa uğultu yapar  yüksek hızlarda frenle ilgili bi sorun bencede öyle gibi geliyor 
ilk mesajını okudumda tekrar bende 1979 golf 1 vardı.
Frenleri değiştikten sonra frene basmadan cıyaklama sesi geliyordu
Bilya bozuktu porya söküldü bilya değişti ses geçti.
Diğer yandan tekerin her turunda mı ciyaklamasesi.geliyor?

Düzenleyen tungajo - 27 Eylül 2019 Saat 10:34
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1498 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1447 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 203 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10831 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English