Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 308 antipoliton fault
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

308 antipoliton fault

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı gkt35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gkt35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 308 antipoliton fault
    Gönderim Zamanı: 12 Ağustos 2019 Saat 11:57
arkadaşlar merhaba öncelikle hetkesin kurban bayramını kutlarım
1 haftalık 2008 pejo 308 kullanıcısıyım dizel otomatik araçta birşey yokken 3 gün önce antipolition fault ikazı geldi sanayide izmir arkadaşlara gösterdim cihaza soktular hata kodunu sildiler ama dün tekrar çıktı tekrar götürdüm tekrar baktılar ama bişey bulamadılar forymlarda bu şikayetten çok fazla var ama kesin bir çmzüm bulabilen yok sanırım yakın zamanda bu ikaza uyarıya denk gelen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba saygular şimdiden 

Çevrimdışı umydn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 quiksilver 1.6 16v 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı umydn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağustos 2019 Saat 14:20
Orjinalini yazan: gkt35 gkt35 Yazdı:

arkadaşlar merhaba öncelikle hetkesin kurban bayramını kutlarım
1 haftalık 2008 pejo 308 kullanıcısıyım dizel otomatik araçta birşey yokken 3 gün önce antipolition fault ikazı geldi sanayide izmir arkadaşlara gösterdim cihaza soktular hata kodunu sildiler ama dün tekrar çıktı tekrar götürdüm tekrar baktılar ama bişey bulamadılar forymlarda bu şikayetten çok fazla var ama kesin bir çmzüm bulabilen yok sanırım yakın zamanda bu ikaza uyarıya denk gelen arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba saygular şimdiden 

arıza kodunda ne yazıyor ?
PEUGEOT 206 QUİKSİLVER 2004 1.6 16V ALÜMİNYUM GRİ
Çevrimdışı Kasim22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 308 1.6 vti
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kasim22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2019 Saat 13:27
merhabalar. Aracim 2008 model 1.6 vti. Son 1 yilda 3 kez antipolition hatasi verdi. Yolda hata verdikten sonra aniden gucu kesiliyor gazi almiyor. Once bujiler degisti sonra bobinler degisti ama gene ayni hatayi verdi benzinli lpg felan yok. Ama surekli bu sorun olmaya basladi. Cozumu var mi acaba bildiginiz?
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2019 Saat 18:29
merhabalar, bu sorun bir kirletme hatasıdır. Birçok sebebi var. Aldığın benzinin kalitesinden, ateşleme sistemine ve egzost sistemine kadar bir sürü sebebi var. 
Öncelikle aracını orjinal OBD cihazı ile arıza koduna baktırman lazım. Hatayı nerenin verdiği belli olur. 
Bazı OBD cihazları tam marka model ve yıl algılamadığı için tam arıza kodu vermiyor diye duymuştum. 
Bulunduğun ilde peugeot, citroen servisinden ayrılan birilerini bulursan (şimdi kendine iş yeri açmış)
Sana nokta atışı sorunu bulur. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kasim22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2019 Saat 21:20
hata kodu 1336 1340 sanirim ama bobin buji vs. Degisti hala ayda bir bozuluyor 
Çevrimdışı omerb Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı omerb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2019 Saat 22:18
verdiğin hata kodları;

P1336: aralıklı arıza, belirsiz silindirlerde aşırı yanma bozukluğu
P1340: sürekli arıza, 4 nolu silindirde aşırı yanma bozukluğu

Buna göre bobinleri ve bujileri değiştirmişsin. Bobinlerin ıslanması gibi bir durum yok ise, kısa devre oluşturabilir. Bu nedenle bu arızayı görebilirsin. Veya bu arıza olarak 
Krankşaft pozisyon sensörü arızası yazılmış. 
Bu sensörün verdiği değerlere göre ECU yakıtta ateşlemeye izin veriyor. Belki bu sensörde problem vardır. Buna da bir baktır derim. Ucuzsa değiştirebilirsin. 
Ek olarak, bir yazıda da, bu sensör arızasında araç belirli bir devrin üzerine çıkmaz. Ecu sadece buna izin verir diyor. 

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kasim22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kasım 2019 Saat 14:11
Çok tesekkurler hocam ilginiz için
Çevrimdışı Gökhan Güney Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gökhan Güney Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2021 Saat 11:10
Merhaba, bende yeni katıldım aranıza. 2008 model 1.6 VTI aracım var. Dün uzun yolda seyir ederken birden antipoliton fault arızası verdi. Ustaya götürdüğümde 

P1336: aralıklı arıza, belirsiz silindirlerde aşırı yanma bozukluğu
P1340: sürekli arıza, 4 nolu silindirde aşırı yanma bozukluğu ve bunların yanında 1,2,3 numaralı silindirlerin de arızalarını verdi.

Ateşlemede sıkıntı var diye buji ve bobinleri değiştirdim. Ama hatayı tekrarladı. Çok can sıkıcı bir durum ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz? Ankara' da tavsiye edecğiniz bir Peugeot ustası da var mı?
Çevrimdışı Gökhan Güney Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gökhan Güney Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2021 Saat 11:11
Merhaba, bende yeni katıldım aranıza. 2008 model 1.6 VTI aracım var. Dün uzun yolda seyir ederken birden antipoliton fault arızası verdi. Ustaya götürdüğümde 

P1336: aralıklı arıza, belirsiz silindirlerde aşırı yanma bozukluğu
P1340: sürekli arıza, 4 nolu silindirde aşırı yanma bozukluğu ve bunların yanında 1,2,3 numaralı silindirlerin de arızalarını verdi.

Ateşlemede sıkıntı var diye buji ve bobinleri değiştirdim. Ama hatayı tekrarladı. Çok can sıkıcı bir durum ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilir misiniz? Ankara' da tavsiye edecğiniz bir Peugeot ustası da var mı?
Çevrimdışı Mrturn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mrturn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haziran 2021 Saat 03:20
Merhaba aranıza yeni katıldım aynı sıkıntılardan dolayı.
Aracım 1.6 vti 308 2008 model bir iki ay önce sürekli kirli yakıt 
Uyarsı verdi daha sonra sol teker tarafından ses ve daha sonra gaz yememeye çalışınca titremeya başladı.
En sonunda çalışmadı çekici eşliğinde sanayiye orda motorun bittiğini değişmesi gerektiğini söylediler 22 bin lira masraf... acaba doğru mu bilemedik tabi
Çevrimdışı teknikeredirne Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : Peugeot 308 1.6 HDMI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikeredirne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2021 Saat 18:46
bendede 2008 model 308 var 1.6 hdi  2 yıldır bendede bu sorun vardı bir süre sönüyor sonra yanıyor mazotu shell den almaya başladım kendi kendine söndü birazda devir li kullanmanı tavsiye ederim hemen sanayiye gitme derim ustalar 4 gözle bekliyor egzoz sisteminin anasını belelr dağıtırlar temzilenemsi alzım falan alırlar bir sürü paranı
Çevrimdışı teknikeredirne Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 47
Aracı : Peugeot 308 1.6 HDMI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı teknikeredirne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2021 Saat 18:47
kaliteli yakıt,dev,rli kullnaım silinir

Çevrimdışı oktan24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oktan24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2022 Saat 09:29
Merhabalar , 2008 model 1.6 vti benzinli aracım var (LPG yok)
Motor arıza lambası her zaman yanmıyor yandığında antipollution faulty uyarısı veriyor. 
2. Vites düşük devirde ufak ufak tekleme hissediyorum 
Tekrar konu açmak istemedim mükerrerlik olmasın diye 
Hatayı verdiğinde obdden arıza kodlarını öğrendim. 
P0011 
P1017
P2178
P1031
P1062
Değerli görüş ve yardımlarınızı talep ediyorum. 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2022 Saat 10:39
Orjinalini yazan: oktan24 oktan24 Yazdı:

Merhabalar , 2008 model 1.6 vti benzinli aracım var (LPG yok)
Motor arıza lambası her zaman yanmıyor yandığında antipollution faulty uyarısı veriyor. 
2. Vites düşük devirde ufak ufak tekleme hissediyorum 
Tekrar konu açmak istemedim mükerrerlik olmasın diye 
Hatayı verdiğinde obdden arıza kodlarını öğrendim. 
P0011 
P1017
P2178
P1031
P1062
Değerli görüş ve yardımlarınızı talep ediyorum. 

Merhabalar, hocam öncelikle, yapmanız gerekenler aracınızada kesinlike 5w/30 haricinde yağ kullanmayın. motorun ön kısmında iki tane selenoid valf var eksantirik yağlayıcı diyede geçer söküp güzelce temizleyin. batala spreyi ile. hata kodlarının geneli hava emme kısmı ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor. bunların biri diğerlerininde  arıza vermesine sebep olabilir. aracınızda buji ve bobin değişimi yapıldımı hiç aracın üstündeki bobinleri tarihine bir bakabilirmisiniz ve en son yakıt filtresini en son ne zaman değişti.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı oktan24 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı oktan24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2022 Saat 21:42
Merhaba Soner Bey , Aracı yeni aldım yağ bakımına 3.000 km var 
Bobin ve bujilere baktırmadım hiç
yetkili servis dışında önerebileceğiniz bir yer var mıdır Ankara da ?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1764 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1488 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25198 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1421 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1480 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10859 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 542 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 613 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4135 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English