Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Sohbet \ Muhabbet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2.el aracı alıp satmak çok sıkıntılı .. :(
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2.el aracı alıp satmak çok sıkıntılı .. :(

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Duhan_ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : NEMO
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duhan_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2.el aracı alıp satmak çok sıkıntılı .. :(
    Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 00:37
Mevcut olan aracımızı satmak için 2 siteye ilana koyduk cumartesi günü  biriyle görüştük pazarlığımızı yaptık. araca bakmak istedi yanında sözde motor ustası birini getirdi. baktı inceledi güzel araba dedi  km henüz 85 binde  fiyat kıracak ya bunun tirigeri değişmesi lazım uzun yolda şöyle olur böyle olur demeye  başladı arka  silecek kırık bunu sen yaptır şöyle böyle dedi pazartesi exspre gidelim ordan notere gideriz dedi ayrıldık ama içime bir kurt düştü adam biraz kaypak bir tip.. neyse babam dediki oğlum bu adamla  açıp konuşalım exsper parasını kim ödeyecek soralım dedi açtık adam diyor ki arabada bir şey çıkarsa exsper masrafı size ait biz diyoriz ki arabamız hatasız adam doktora  gidiyor sağlamım diyor doktor diyor ciğerleri iflas etmiş 8 yaşında  araba bin tane parçası var biryerinde  bir şey çıkarsa ben ne diye exsper parasını ödeiyim + adam illa kışlık lastikleri de olacak diyor biz vermek istemiyoruz. adam kesin net konuşmuyor neyse biz bakalım size geri döneriz dedik adam bize  hiç güven vermedi ayrıca exsper için biz neden senin ayağına gidiyoz satıcı alıcının ayağına gitmez 1 saat sonra aradım dedim biz satmıyoruz  vazgeçtik 2. el arabayı almak da satmak çok sıkıntılı  çok değişik tiplerlle muhatap oluyon çeşit çeşit insanlar iyi niyetli mi kötü mü bilmiyon 2. el aracı almak da satmak çok sıkıntılı  nacizene acı tecrübemi paylaştım.... :( 
Çevrimdışı fkundak Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 508 allure thp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı fkundak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 07:56
En güzelini yapmışsınız, çünkü muhatap olduğunuz insanlar muhtemelen sizi yoracaklardı.
Zaten alacak adamın hali tavrı başka oluyor
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duhan_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 11:34
Orjinalini yazan: fkundak fkundak Yazdı:

En güzelini yapmışsınız, çünkü muhatap olduğunuz insanlar muhtemelen sizi yoracaklardı.
Zaten alacak adamın hali tavrı başka oluyor

AYNEN hocam haklısın alacak olan adam 3 -5 bakmaz pazarlığı eder notere  gider alır bu kadar biz 10 -15 gün önce enişteme bir araba aldık tokata gittik enişteme 97 model opel astra aldık bir tane mhendis den gittik adamla  buluştuk konuştuk zaten daha önce pazarlık etmiş enişltem adamla konuştuk sohbet ettik adam çok iyi niyetli biriydi tokatta bahçesi varmış gelin sizi oraya götüreyim meyve toplayın şöyle böyle dedi baya  konuştuk Allah herkesin karşısına aklı başında iyi niyetli insanlar çıkarsın...
Çevrimdışı samet206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 32
Aracı : Peugeot 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 22:45
Çakallık yapılmaya çalışıldığını anladığım anda alışverişi keserim,en doğru olanı yapmışsınız.Hayırlı müşteri çıkar mutlaka.
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 23:17
Orjinalini yazan: Duhan_ Duhan_ Yazdı:

Mevcut olan aracımızı satmak için 2 siteye ilana koyduk cumartesi günü  biriyle görüştük pazarlığımızı yaptık. araca bakmak istedi yanında sözde motor ustası birini getirdi. baktı inceledi güzel araba dedi  km henüz 85 binde  fiyat kıracak ya bunun tirigeri değişmesi lazım uzun yolda şöyle olur böyle olur demeye  başladı arka  silecek kırık bunu sen yaptır şöyle böyle dedi pazartesi exspre gidelim ordan notere gideriz dedi ayrıldık ama içime bir kurt düştü adam biraz kaypak bir tip.. neyse babam dediki oğlum bu adamla  açıp konuşalım exsper parasını kim ödeyecek soralım dedi açtık adam diyor ki arabada bir şey çıkarsa exsper masrafı size ait biz diyoriz ki arabamız hatasız adam doktora  gidiyor sağlamım diyor doktor diyor ciğerleri iflas etmiş 8 yaşında  araba bin tane parçası var biryerinde  bir şey çıkarsa ben ne diye exsper parasını ödeiyim + adam illa kışlık lastikleri de olacak diyor biz vermek istemiyoruz. adam kesin net konuşmuyor neyse biz bakalım size geri döneriz dedik adam bize  hiç güven vermedi ayrıca exsper için biz neden senin ayağına gidiyoz satıcı alıcının ayağına gitmez 1 saat sonra aradım dedim biz satmıyoruz  vazgeçtik 2. el arabayı almak da satmak çok sıkıntılı  çok değişik tiplerlle muhatap oluyon çeşit çeşit insanlar iyi niyetli mi kötü mü bilmiyon 2. el aracı almak da satmak çok sıkıntılı  nacizene acı tecrübemi paylaştım.... :( 

Valla ben araba alırken eksper muhabbeti bile yoktu bir kaportacı bir motorcu gördü sorunsuz dediler aldık. Eksper e götürecek adam da parayı kendi verir. Niye? Çünkü hizmeti sen talep ediyorsun. Çakallığın alemi yok.

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duhan_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2019 Saat 23:43
aynen arkadaşlar  yıldım vallaha yıldım bu tip adamlarla  uğraşmaktan bu bizim 2. aracımız biz bunuda bundan öncekini de opel bayisinden aldık ne exspre soktuk ne motorcuya götürdük ne boyacıya güvendik aldık pişmanmıyız değiliz sorunsuz bindik ufak tefek sıkıntılar oldu illaki bu tarz işlerde her zaman iyi niyetli olmak lazım naçizane düşüncem...
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2019 Saat 02:20

aynen arkadaşlar  yıldım vallaha yıldım bu tip adamlarla  uğraşmaktan bu bizim 2. aracımız biz bunuda bundan öncekini de opel bayisinden aldık ne exspre soktuk ne motorcuya götürdük ne boyacıya güvendik aldık pişmanmıyız değiliz sorunsuz bindik ufak tefek sıkıntılar oldu illaki bu tarz işlerde her zaman iyi niyetli olmak lazım naçizane düşüncem...
hocam yanlis anlama ama boyle iyi niyetli gordugun kisilere pek inanma piyasada oyle fırıldak adamlar varki gözünü öyle boyuyorlarki hatta oyle hizmet ediyorlarki arabayi begenmesen bile adama ayip olmasin diye alanlar bile var youtube de tarcanlar oto ekspertiz diye kanal var oraya gelen araclari bir gorsen şaşar kalırsin ki hepside sagda soda ekspertiz yapilmis araclar 2 parca boya diyip ortadan eklenmis araclarmi dersin ne ararsan var
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Duhan_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2019 Saat 14:05
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

hocam yanlis anlama ama boyle iyi niyetli gordugun kisilere pek inanma piyasada oyle fırıldak adamlar varki gözünü öyle boyuyorlarki hatta oyle hizmet ediyorlarki arabayi begenmesen bile adama ayip olmasin diye alanlar bile var youtube de tarcanlar oto ekspertiz diye kanal var oraya gelen araclari bir gorsen şaşar kalırsin ki hepside sagda soda ekspertiz yapilmis araclar 2 parca boya diyip ortadan eklenmis araclarmi dersin ne ararsan var

doğrudur usta haklısınız  ama biz alınca adamlar kendilri exspertiz yapmışlardı  ona baktık aldık + oranın sahibi  bizim pederin arkadaşıydı....
Çevrimdışı Karacocuk24 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 33
Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karacocuk24 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2019 Saat 20:55

Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

doğrudur usta haklısınız  ama biz alınca adamlar kendilri exspertiz yapmışlardı  ona baktık aldık + oranın sahibi  bizim pederin arkadaşıydı....

Buyrun 

Çevrimdışı emrahi Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 208 1.4 hdı
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrahi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağustos 2019 Saat 21:22
Adam fırıldak birine benziyormuş, muhabbeti kesmeniz iyi olmuş ancak 

"adam diyor ki arabada bir şey çıkarsa exsper masrafı size ait biz diyoriz ki arabamız hatasız " 

adamın burda haklı olduğunu düşünüyorum. 12 saat yol gittim adamın temiz dediği arabanın sol kapılar boyalı çıktı, exper masrafı ve yol param  o adama haram zıkkım olsun dedim döndüm.
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2019 Saat 09:34
Bunlar çok normal şeyler aslında. Yazılanları okuyunca ekspere kimse gitmiyor anlamını cıkardım ben. Araç kaç yıldır sizde en son trigerini ne zaman değiştirdiniz tabiki bunu soracak adam size, değişmediyse fiyattan kıracak. Ekspere tabi ki götürecek. Siz aracın ilk sahibi misiniz? gidip bayiden alınan araçlar bile boyalı çıkıyor. Bence burada haksız olan sizsiniz. Olması gereken sıralama budur. Satıcının belirlediği yerde buluşulur araca bakalır pazarlık yapılır expere gidilir satıcının aksini söylediği bir şey cıkarsa alıcı ya vazgecer experi satıcı öder yada fiyattan kırılır alıcı exper parasını öder arabayı satınalır.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
Çevrimdışı KILIÇ Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010 - 207 1.4 HDİ Millesim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KILIÇ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2019 Saat 09:42
Bununla ilgili başımdan gecen olay şu şekildedir. 
Otomatik palio için samsunda biri ile fiyatta anlaştık. Dediki araçımda birparca boya var, 1 parçada değişen var dedi. cizikleri güneşyanıkları ufak tefek vuruklarıda vardı onları dert etmedim. Fiyatta anlaştık. Gaziantepden Samsuna gideceğim. Yaklaşık 12 saat yol. Elamana dedimki  ben sana kapora göndereyim sen orda experi yaptır birşey cıkarsa exper paramı ve kaporamı geri gönderirsin dedim. O da tamam dedi birşey cıkmaz dedi. İStediğim yerde exper yaptırabilirmiyim dedim yaptırabilirsin dedi. Az cok samsunu bilirim sağlam bildiğim bir yerde OTORAPOR da randevu aldım satıcıya söyledim götürdü. Bİliyosunuzdur orda paketler var ben full paket sectim 300 tl. Satıcı bana dedi 2006 model hiçbir özelliği olmayan palio için bu paket cok değilmi dedi. Bende cok değil dedim iyice bakılmasını istiyorum ben dedim. Elaman aracı götürdü 3 parca değişen cıktı kaput dahil boyalı cıktı direklerde boya cıktı vs vs. Ama motor güzel cıktı otomatik şanzumanı güzel  tabi bunlarda şans biraz experde %90 motor performansı cıkıpda notere giderken motor kitleyen arabada gördüm:). HEr neyse elamana dedim ozaman kaporamı ve exper ücretimi geri gönder dedim. Yan yatmaya başladı bu paket bu arabaya fazla bilmem ne, ne gerek vardı buna ben alıcıyım kardeşim istediğim yere götürürüm sen malına güvenmiyorsan söyleseydin başta benim aracımda sorun var ben gitmem expere diyeydin vermeyeydim. Sonra başladı hakkımı helal etmem bilmem ne aldım paramı geri alamayadabilirdim. 

Demem  o ki hocam aracın ilk sahibi bile olsanız bayiden boyalı değişenli cıkma olasılığı var. o nedenle satmaya karar verdiğinizde önce gidin siz bir expere sokun ki aracınızda ne var ne yok bilesiniz.gelen alıcıya gönül rahatlığı ile istediği yere götürebilirsin diyesiniz.
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1438 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1400 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 155 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4889 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1417 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English