Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ayagimi gazdan cekince öne atma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ayagimi gazdan cekince öne atma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı alixx35 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Peugeot 307 1.4 HDİ
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alixx35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2019 Saat 18:04
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Bu sorun genelde katalizörün dolmasından kaynaklanıyor arkadaşlar. Ya da egzos sisteminde tıkanıklık vardır. Yani yanan yakıt dumanı rhatça araçtan tahliye olmadığı içindir.  Bunu test etmek için de aracınızı 2 3 dk dip gaz çalıştırın ve sonra 1.viteste hızlanıp ayağınızı gazdan çekin. Bir rahatlama gözlemlerseniz, dediğim şey olmuştur demek. Tabi öncelikle takozları kulakları kontrol ettirmeyi unutmayın.

katalizörün içi boş 3 tane takoz debrıaj balatası yani mazot pompası hariç herşey orjınal yeni takılı 
istavrozdan şüpeleniyorum.
Çevrimdışı Ersin5252 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307 1.4 xr hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ersin5252 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2019 Saat 09:30
selam arkadaşlar pejo 307 1.4 dizel aracinda aynı irkilme sorunu var sanayiye gittim
Arka taşıyıcı dingilin lastik burçları değişecek dediler henüz yaptırmadım bakalım degisince gidecek mi 
Sizde bir deneyin muhtemelen düzelmesi lazım 
Çevrimdışı esensoy Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206 14 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı esensoy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2019 Saat 20:37
Selam arkadaşlar, bende de aynı sorun var ama benimki elektronik sanırım, ilk videoda ki gibi hız saati 0 dayken araba gaza aşırı duyarlı oluyor,
Gaz verince kafa kaldırıyor, çekince motor freni yapar gibi oluyor, 
Ama bir süre gidince önce hız saati çalışmaya başlıyor, aynı anda otomatik kapı kilidi de devreye giriyor,

İkinci videodaki gaz yememeyi de yeni yapmaya başladı, bilmiyorum iki arıza bağlantılı mıdır? stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor,
Araç 206 2008 1.4 hdi van,
Yardım lütfen

1-

2-

Düzenleyen esensoy - 20 Ekim 2019 Saat 20:38
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alixx35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ekim 2019 Saat 00:51
otomatik kapı kilidi de devreye giriyor, dediğin için çok farklı arıza var gaz yememezlıkde yapıyor yazmıssın bunlar olmasaydı hız sensörü arızasıda silkeleme yapar derdim ama bsi (beyin)arızasıda olabılır ki tahmınım o yönde
Çevrimdışı platinium306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 306 platinum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı platinium306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2019 Saat 17:12
Selamlar cümleten.Soner hocam bu konuyla ilgili hala cevabınızı bekleyen bir güruh var,çözüm yada önerinizi bizimle de paylaşırsanız seviniriz.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alixx35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2019 Saat 18:39
merhaba kardeşim biz olayı çözdük sorun iç akslardan kaynaklı ilerleyen kmlerden dolayı iç akslar aşınma yapıyor malesef 307de tamir olayını beceremıyorlar komple akslar değişecek ve orjınal olucak ben aracı sattım kurtuldum sırf bu nedenden artık masraf yapıcak gücüm kalmadı 307 beni yedi bitirdi.
Çevrimdışı platinium306 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 306 platinum
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı platinium306 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2019 Saat 22:52
Sağol kardeşim bende akslardan şüpelendim ama cevap özelden gönderilince gizemli geldi bana Big smile 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı alixx35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2019 Saat 23:00
bu arada ben o sorun varken 3 defa motor yaptırdım ve akslarda hıc bısey yok denıldı inat et ve söktür akscıya gıt parcalasın iç aksı görüceksın oyuntuları yükteyken araba bellı edıyor elle kontrolde anlasılmıyor
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2019 Saat 00:25
Arkadaşlar araçlarınızın arızasını tam net anlatmanız lazım açıklayıcı yazarsanız bilgimiz olan sorunları çözmeye çalışırız Debriyaj plakasını değiştirmek isterseniz set olarak değiştirin ve aks ve prizdirek dişlerinde boşluk varmı diye kontrol ettirin aksları da kontrol ettiriniz 
 1 TAKIM DEBRİYAJ SETİ (BASKI+BALATA+RULMAN)
1 ADET AKS KEÇESİ SOL 
1 ADET AKS KEÇESİ SAĞ 
1 ADET DEBRİYAJ ÇATALI 
1 PRİZDİREK KEÇESİ 
bu parçalı muhakkak değiştirin bir arkadaş sürtme sesi veya ciyaklama sesi geliyor demiş ;  debriyaja basınca ses kesiliyorsa debriyaj bilyasınden kaynaklı olduğunu bilsin debriyajdan çıkan tozlar bilyeyi bozuyor bilginize birde arkadaşlar araçlarınızın arızaları için  kendinize ayrı konu açın burada herkesin sorunu aynı olmayabilir .Kendinize yeni konu açın 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1450 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1412 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 166 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1406 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1421 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10824 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English