Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni üye yeni araç   kronik sorunlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni üye yeni araç kronik sorunlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ugurdaghan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugurdaghan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni üye yeni araç kronik sorunlar
    Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2019 Saat 15:37
Cümleten    selamin aleyküm...
15 günlük  2003 307 sw  sahibiyim. 
Araci tanimaya tanidikca sevmeye basladim.hele ki genişliği ve rahatligi muhtesem...
Konuyu acmamin sebebi  aracin ozelliklerini sorunlarini daha iyi anlamak  bilgisiz ustalara yem olmamak elimden geldigince de kendim halledebilmek ....
Aracin gördüğüm  eksikleri ...
1_ ön  cam izgarasi kirikti silikonla  doldurmuşlar.  yenisini aldim ve bu problemi cabuk hallettim.
2_ sol cam acma grubu dengeli çalışmıyordu.  Soktum temizledim fakat bir tirnak kirikti oyle olunca ugrasmadim  onunda yan sanayi yenisini aldim .bu sorunda kolayca halloldu. 
3_ cam suyu calismiyor... motorunu soktum dışarda  test edince çalışıyor  ama yerinde çalışmıyor..  elektiriksel bir problem mi var kol mu bozuk yoksa bir konuda okumuştum  sigortası atmis tir diye ama hangi sigorta onun arastirdim bir şema bulamadım ... varsa bilen yardimci olabilirmi....
4 _ otomatik vites 1 den 2 ye gecerken genelde devri yükselterek  ve vuruntulu geçiyor.  Diger viteslerde sorunyok   yinebu sitede baska bir forumda okumuştum  arkadaş  gayet guzel aciklamis ama dun servisi aradigimda   yag değişimi  icin 600 tl fiyat çektiler r..   galiba bu is icin servise gidicez gibi duruyor....
5_  cam tavanim   çatlak  ucuz fiyata nasil teminedebilirim..bilgisi olan varsa yazarsasevinirim...acelesi yok ama sira onada gelecek 
6_   cam tavan perdesi çalışmıyor. Int baktigimda  tirnak setini buldum yapimida kolay gorunuyor ama daha once yapan varsma bilmem gereken noktalalari varsa ogrenmek isterim  zira  araci alma sebebim o kocaman  cam tavan   ...    
7_  On Taraftan Bir Yerden Bir GIcirti  Geliyor   Sanki Camin ALtinda Birşeyler   Birbirine Surtuyor Ama Simdilik Anlamadim Nereden Geldigini  Kulak Kesildimm BulaCagim Ama .....
8_ Park Senroru Çalışmıyor . .. Ona Daha Bakamadim 
  9_  ust bilgi ekrani da calismiyor   ...  cinden yenisini alinca calisir sanirim   afyon ve yakinlarinda gercekten bilgili bir usta varsa tavsiye edebiliceceginiz varsaonlarida acigimmmm...

Cevap veren herkese şimdiden  tesekkurederim . ...i

Düzenleyen Ugurdaghan - 24 Mayıs 2019 Saat 16:43
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2019 Saat 09:04
Aleyküm selam.

1-malesef ustalar bakım yaparken o bakalit parçaya çok dikkat etmiyorlar ya kırılıyor yada sürekli güneş gibi etkenlere maruz kalmasından deforme oluyor. 
2-onunda sebebi yağmurlu havalarda cam açında su direk bu düğme grubuna geliyor buda zamanla oksit vs. nedenelerde düğme işlemez duruma geliyor tabi sürekli olarakta herkez biz deil söküp temizlesin baskı uyguluyor sonuç ya birşeyler kırılıyor.
3-iki ihitimal var hocam biri ya kronik olan far sinyal kolu arızası yada siğorta genelde başka elektrikli parçalarla siğortası ortak olabiliyor.
4-bu durum motor sıcak soğuk fark ediyormu. yoksa motor sıcakkenmi yapıyor sadece. sadece yağ değişimine çok yüksek fiyat vermişler litresi 50-60 tl olsa en fazla 4 bilemedin 5 lt yağ koyabilirler. tam otomatiklerde bütün yağ değişimi yapılamıyor komple şanzuman dağıtılması lazım. 
5-cam tavan işi biraz maliyetli olacak muhtemelen hocam çıkmacılara bakmak lazım. sıfır fiyatı 4000-5000 tl civarı olabilir. parçacılara sormak lazım.
6-Cam tavan perdesi tamiri ilgili forum içinde bir konu vardı hocam bakayım bulabilirsem konu içine eklerım. bu tamir işinide izmirde bir ustamız yapıyordu.
7-ön takımla alakalı olabilir o ses. 
8-park sensörü gözleri bozuk olabilir sensörleri çinden yine sipariş verebilirsiniz inşallah park yardıcısı beyni arızalı deildir. yoksa 500-600 tl civarı isteyenler olabiliyor.
9-dediğiniz gibi çinden sipariş verebilirsiniz.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugurdaghan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2019 Saat 12:49
Cevap icin cok teşekkürler....  pazar günü  tavan perdesini komple soktum.amacim perde mekanizmasinin durumuna bakmakti... elime almışken  komple indirdim dosemeyi ve mekanizmayi....
Tabi bu arada istenmeyen bir durum  cikti  tavan perdesi  baya eskimis sokerken kumaşı  dağıldı. Birde döşeme  maliyeti girdi  isin isine.( bir taraftan da guzel oldu . Dosemede sıfırlandı)...tavani dosemeciye verdim  .. kendim ugrasmadim..  yarin elimde olacak ... bu arada tavan komple açılmışken   catlak cama fa bir film cektireyim dedim...ama ne hikmetse cam filmi çekenler  catlak cama film cekme konusunda biraz isteksizdi   ..cok kirilir yok elimizde kalır. Yaparim diyende rakamı yiksek tutuyo...en son bir ustayla anlaştım   yarin getir 130 tl e yapivereyim dedi.... bakalim o nasil olacak    ...bugün  perde tirnaklarim geldi... haftasonu yerine takmayi dusunuyorum....bakalim soktugum kadar kolay takabilecekmiyi...
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2019 Saat 13:39
burada ilgili bir konu var hocam.bu arada maşallah diyelim emekleriniz boşa gitmez inşallah problem çalışır tavan perdesi

https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41626&title=307-sw-cam-tavan-perdesi-bakim-ve-tamiri-nasil-yap

Düzenleyen sonerkyl - 28 Mayıs 2019 Saat 13:46
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ugurdaghan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mayıs 2019 Saat 20:53
Ilgi ve alakaniz icin cok tesekkur ederim. .link verdiginiz iki konuyla  bastan sonra daha once okumuştum  videolarida incelemistim.z zaten ondan sonra sojmeye karar  verdim...allah razi olsun bu iki arkadaştan. ..parca işi  isedagah once ben de ayni ilani bulmuştum aradim adami fakat elinde yokmus tavan cami bu ilanda baya eski .bir ara birdaha bakicaz cikmacilara artik...
Eksikleri  giderdikce buradan yazmaya calisirim....
Sirada bayram sonrasi yag degisimi var...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 74 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 74 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 494 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 134 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 170 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 140 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20900 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 689 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3373 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11678 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 211 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24815 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 235 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 137 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 241 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3067 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 364 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 340 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English