Peugeot Türkiye Forumları
Anasayfa PT Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Acil yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Acil yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Mert SAV Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2009
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Acil yardım
    Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2019 Saat 21:50
Merhabalar aranıza yeni katıldım ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim kredi falan çekip 2009 model 177.000 km de 1.6 vti bir 308 aldım 2 ay olacak. Ilk ara cim olduğu için büyük mutlulukla aldım ama binemedim arabayı eksper in müthiş sorunsuz diye ovmesi sonucu aldık ve kullana kullana sorunlar çıkıyor. Aracı aldığım 2. Gün aracın camının çatlak olduğunu fark ettim 3.Gun ise araba su alıyordu 5.Gun yan aynasinin kaynaklı olduğu gördüm (eski sahibi fabrika hatası dedi) 7. Gun arka rezistamslarin çalışmadığını fark ettim, arka ampul az yanıyordu gittim besleme kaynağın da kaçak varmış sürüşe engel olan herşeyi yaptırdım derken motordan ses gelmeye başladı 300 tl rulman değişti ve hala ses var dün memlekete geldim araç 1 saat boyunca hiç fan kapatmadı sinirlendi m 150/160 bastım ve cam düzeldi durdu sabah bilgisayar a baglattim 4 hata kodu çıktı P0054 P0139 P2231 P2626 iki sensor değişecek mis sadece sensörler 750 tl dedi araç ara sıra çalışmıyor daha doğrusu çalışıyor 10 saniye sonra stop ediyor ve yarım saat çalışmıyor genelde bunu benzin gaz geçişler inde yapıyor ne tamirci ne lpg ci sorunu bulamadı araca gaza hızlı basınca 4^5 devir arasında ileri geri oynuyor bunu her viteste sadece 4/5 bin devir arasında yapıyor büyük bir hevesle aldığım araba beni mahvetti ve ailem peugeot istemiyordu bende pejo kötü sözünü kenara atıp aldım öğrenci olduğum içim her masrafı onlardan alıyorum lütfen bana yardım edin 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2019 Saat 09:08
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz mert aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim. Malesef sana bakımsız arızalı aracı satmışlar kardeşim. Senin sorun dediğin gibi oksijen sensörleri. Malesef sensörlerin fiyarları biraz pahalı. Bizim araçlarda ateşleme sistemlerinde bobin-buji-oksijen sensörü vs. arıza motor korumaya alıyor fan açarak kendini.Akü kutup başını sökerek durdurabilirsin. 300 tl değişen parça ne kardeşim. Birde belli bir süre aracınız benzinde kullan ve kesinlikle bujilerini kontrol ettir sen hiç değiştirmediysen bujilerinde bitik olabilir. İmzada gördüğün gibi benim aracımda 308 1.6 vti 2 yıldır kullanıyorum. lpg kendim taktırdım buji sorunu dışında bir promlem yaşamadım. Aklına takılan her konuda yardımcı olurum. Ulaşmak istersen cep tel: 0505 789 36 33
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2019 Saat 19:11
cevabınız için çok teşekkür ederim en kısa sürede arayıp fikir alacağım 
Çevrimdışı whisky Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 407
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2019 Saat 08:57
Ülkemizde aracı kaportası boyası sattırıyor fiyatlara etkiyi yapıyor ama içi, motoru bakımlı olması falan daha önemli. satan kişi arızalarını biliyordur zaten çünkü herkes arabasını tanır uzun süre binince siz de 1-2 haftada çözmüşsünüz. o da onun ayıbı. ama her bakımı arızayı kendiniz yaptırıp kullanırsanız kafa her zaman rahat oluyor.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2019 Saat 11:28
evet aynı hataya bende düştüm 1100 tl hasar kaydı 3 parça boya cazip geldi hangi tamirciye gotursem araba güzel ama elinden çıkar diyorlar neden abi diyorum peugeot dikiş tutmaz yaptirirsin yaptirirsin bozulur diyorlar
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2019 Saat 16:03
hocam pug'a laf etmedim kendimde kullanıyorum gayet memnunum. aracın boyasına hasar kaydına aldanıp almamak gerekiyor genel olarak. bakımsız her araç masraf çıkarır. sanayiye uğramadan pug kullanan çok tanıdığım var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mayıs 2019 Saat 03:59
benimde pug laf ettiğim yok çevremde 508 ve 307yi sorunsuz kullananlar var özellikle 2 kişi 307de hiçbir sorun yaşamamış ben sadece sanayiye gittiğim de aldığım cevapları söylemek istedim kuzenim 308 VTI 4 yıl masraf yapmadan bindi bana kötüsü denk geldi ve beni korkutan şu oldu ankara ve isparta daki pejo bayilerinden birileriyle konuştum keşke VTI almasaydin diye bir yanıt aldım aydın da götürdüğü m pejo servisi ise ooo VTI motor bide lpg var uğraş dur şimdi dedi pejonun içinde olan adamlar bana bunları deyince insan korkuyor elbet bugün soner abiyle de konuştuk yardımcı oldu yaptığımız hesaplara göre satmanın daha mantıklı bi karar olduğu kanaatine vardık 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2019 Saat 08:18
geçmiş olsun diyelim. daha iyilerini ve sağlamlarını denk getirsin :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mayıs 2019 Saat 18:41
Çok sağolun inşallah 🙏
Çevrimdışı Adem Kurtuldu Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 23
Aracı : '06 206 X - Design #S16Hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Adem Kurtuldu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mayıs 2019 Saat 04:30
sen  aracını düzgün bir PEUGEOT USTASINA götür orjinal parçalar kullanılıp yapılırsa ileriye dönük aynı sıkıntıları yasamazsın muhtemelen sen al satcı birinden aldıgından biraz masraf actı sana ama anlamayan bir usta yaparsa arabayı daha kötü olur bu yüzde peugeotlar alınmaz diyor sevgili herşeyi bilen ustalarımız mesela 206ların bsi kroniği var kornası çalmıyor aracın götürüyon bilen biri ise bsiya bakıyor düzeltiyor bilmeyen biri ise gidip başka bir yere korna düğmesi koyuyor bsiyi dahada beter ediyor tesisat bozuluyor tavsiyem en ufak bişeyini bile bilen bir usta yapsın sorunsuz kullanırsın ben 5 senedir kullanıyorum hiç sorunsuz kullanıyorum 
#35GA8139 #S16HDİ 💨💨
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Mayıs 2019 Saat 19:30
ya abim aydın da bilmiyorum sağlam pejo cu usta ama burada sadece pug arabalarını yapan yere gittim ooo mini motorlu hemde lpg var çok ugrastirir dediler ve yukarıda soner ab iyi aradım konuştuk kafadan 4/5 bin gibi masrafı var bide dedim ki üstünde atiker lpg var onu degistirsem 9 bin gibi bir masraf ilk önce tüp uyumlulugumu kontrol ettirmek istedim gittim atiker bayisine konuştum adam açtı kaputu ee bu lovato dedi abi bilmiyorum bagajdaki tüp atiker lovatoya bakıyor musun dedim evet dedi sonra lpg beynine baktı went gaz çıktı bunu aydın da yaptiramazsin her parçası farklı ızmir e git dedi öyle kaldı. 
Çevrimdışı nqs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1.6 XT OTOMATİK 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mayıs 2019 Saat 13:42
size tavsiyem satıcıyı dava etmeniz. paranızı rahatlıkla geri alırsınız, hatta arabayıda bu süreçte kullanabilirsiniz. size vereceğim linkteki bilgileri detaylıca okuyun gerekeni yapın. sattım kurtuldum diye bir şey söz konusu değil, ayıplı mal satıp kenara çekilme diye bir şey yok

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2019 Saat 19:43
ya abim iki avukata gittim. Gittiğim de sorunlar şuydu 1-arabanin su alması 2 ön cam çatlak 3 arka ampul değişecek dedi satıcı ama besleme beynin de arıza varmış 4 sağ ayna kaynakliydi.  Avukatlar ve diğer insanlar dedi ki davaya verecegin parayı tamir e ver aynı şey bende yaptırmaya başladım yavaştan ama hergün yeni sorun çıktı 5. Sorun olarak arka cam isiticilari calismiyir 6-klima rulmani bozuldu (aldıktan 10 gün sonra) 6. 4000/5000 devir arası silkeleme yapıyor 7. Katalik konvertör doluymuş (bu sorun yüzünde oksijen sensorlaeri de bozuldu ) bugün çok iyi denilen bir ustaya gittim konvertör ü bosaltacagiz sensirleri temizleriz bu sana 500 tl gibi tutar dedi eğer sensörler bozuksa fiat sensör u talariz daha ucuz olur dendi ama güvenip yaptirmadim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mayıs 2019 Saat 19:46
Konuştuğum 2 avukattan biri şahit var mi dedi anne ve eniştem dedim yakın akraba zor olur dediler. Diğer avukat ise sözleşme yaptın mi diye sordu hayır dedim oda zor kazanırız dedi öyle kaldi
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2019 Saat 11:12
Orjinalini yazan: Mert SAV Mert SAV Yazdı:

Konuştuğum 2 avukattan biri şahit var mi dedi anne ve eniştem dedim yakın akraba zor olur dediler. Diğer avukat ise sözleşme yaptın mi diye sordu hayır dedim oda zor kazanırız dedi öyle kaldi

verdiğim linki incelediniz mi, muhtemelen avukatlar uğraşmamak adına bu tür konuşmuşlardır
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Mert SAV Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2019 Saat 23:17
evet abim okudum. Ben aracı aldığım da su alma, arka stop un az yanma (bsi arizaliymis), çatlak cam ve kaynaklanmış ayna vardı. Zaten som iki tanesi gözle görüldüğü için ayıp sayılmıyor muş. Sonra arabayı kullandıkça arka rezistamslarin çalışmadığını, daha sonra klima rulmaninin bozuk olduğunu, daha somra da katalik konvektirun dolu olduğunu, daha somra da oksijen sensorlerinin bozuk olduğunu ortaya çıktı ilk başta o yüzden basvurmadik sonra sonra çıktı ama ben şikayet süresi 15 gün diye biliyordum
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2019 Saat 12:18
Orjinalini yazan: Mert SAV Mert SAV Yazdı:

evet abim okudum. Ben aracı aldığım da su alma, arka stop un az yanma (bsi arizaliymis), çatlak cam ve kaynaklanmış ayna vardı. Zaten som iki tanesi gözle görüldüğü için ayıp sayılmıyor muş. Sonra arabayı kullandıkça arka rezistamslarin çalışmadığını, daha sonra klima rulmaninin bozuk olduğunu, daha somra da katalik konvektirun dolu olduğunu, daha somra da oksijen sensorlerinin bozuk olduğunu ortaya çıktı ilk başta o yüzden basvurmadik sonra sonra çıktı ama ben şikayet süresi 15 gün diye biliyordum

Arka cam rezistanı

Klima rulmanı

Motorun silkeleme yapması

Katalik konvertörün dolu olması

Oksijen sensörlerinin bozuk olması

Hatta camın çatlak, aynanın işlem görmesi bile AYIP sayılıyor.

Sen şahıstan aldıysan bu aracı TKB madde 219 (Türk Borçlar Kanunu) göre dava edebilirsin, süre aracın teslim tarihinden itibaren 2 yıllık zaman aşımına tabiidir. Hatta bu alış verişte ekpertizide dava edebilirsin, çünkü bu konuda onlarında sorumluluğu var. Eğer ki galericiden falan aldıysan Tüketici Mahkemesinde hakkını ararsın ve galeri olduğu için zaman aşımı süresi yoktur.

Verdiğim linkte “ALICININ SEÇİMLİK HAKLARI” diye maddeler var, ordakine göre ne istiyorsan onu talep edebilirsin. Başvurduğun avukatlara da bir daha danışma, kolay gelsin J

Düzenleyen nqs - 14 Mayıs 2019 Saat 12:18
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Aux Aktifleştirme son mesaja git 2094 17 TeamMcLaren
konu icon [Aranıyor] 207 - Otomatik son mesaja git 406 2 TeamMcLaren
konu icon PEUGEOT 206 1.4 DİZEL TURBO HAVA KUTUSU YAĞ ATTI. son mesaja git 104 0 AHMETKARACA61
konu icon 307 lerin direksiyon pompası hakkında son mesaja git 538 3 x571
konu icon 307 CC DEVİR GÖSTERGE ALTINDAKİ son mesaja git 179 0 byemre07
konu icon PEUGEOT 307 CC ANTALYA son mesaja git 193 0 byemre07
konu icon 2015 3008 gripcontrol lastik tavsiyesi son mesaja git 185 0 cvheneburi
konu icon Antipollution Fault Çözümü son mesaja git 34226 29 Bykariz
konu icon 206 1.4 hdi Rolantide Motor Sesi (şakırtı) son mesaja git 539 4 ukayl
konu icon Satılık teyp ve ekran son mesaja git 1262 5 Fatallius
konu icon 207 Urban MoveTakviyeli Direksiyon Arızası son mesaja git 520 3 iso0625
konu icon Turbo çevresi is hakkında. son mesaja git 254 0 whisky
konu icon satılık 307 makyajlı kasa mercekli far son mesaja git 1144 5 emresensoy307
konu icon 208 Lastik son mesaja git 235 1 sonerkyl
konu icon 308 1.6 vti ilk çalıştığnda çıkan "gıcır gıcr" ses son mesaja git 419 3 sonerkyl
konu icon Afyondan selam son mesaja git 18 2 Ugurdaghan
konu icon Yeni üye yeni araç kronik sorunlar son mesaja git 230 0 Ugurdaghan
konu icon PEUGEOT 2008 YARI OTO ARACIM İLK KALKIŞLARDA SİRK son mesaja git 378 2 Hasan2008
konu icon Arkadan Gelen Ses son mesaja git 275 4 kayaca
konu icon UĞULTU son mesaja git 823 6 sonerkyl
Bu ayki En Aktif 10 Üye 2019 MAYıS EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 121
burakkurekci 12
pusutr 11
Karacocuk24 10
nqs 10
GökhaN 10
kaan206 9
x571 9
Adem Kurtuldu 9
Fatallius 9
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2019
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.