Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Rolanti motoru  sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Rolanti motoru sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Gemlik16 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gemlik16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Rolanti motoru sorunu
    Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2019 Saat 16:20
merhaba,
Aracım 2008 206 sedan comfort. İlk çalıştırmada gaz vermeden çalıştırdığımda ve bazen trafikte ani duruşlarda stop etme sorunu yaşıyorum. Rolanti motoru değişecek dendi. Ancak parcacıya sase no ile baktırdığım da rolanti motorunun tek olmadığını komple gaz kelebeği ile satıldığı söylendi. Bana çok saçma geldi. Rolanti motoru tek nasıl olmaz🤔konu hk. Bilgisi olan varsa yardımlarınızı rica ederim. 
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2019 Saat 16:02
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. hocam yeni araçlarda atık elektronik olduğu için gazkelbeği içinde sabit olarak satılıyor. Araçta lpg varmı. eğer benzinde bu sorun varsa hava filtresi ve boruları kontrol edin. gaz kelebeği adaptasyonu yaptırmanızı öneririm.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gemlik16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 10:06
öncelikle hoşbuldum.Alakanız için teşekkürler.Araçta BRC lpg mevcut. rolantide dengesizlik yok. ilk çalıştırmada gaz vermeden çalıştırırsan stop ediyor. ayrıca trafiktede ara sıra ediyor.Aracı alalı 2 ay oldu.ön takımdı .aks lardı ,kayışlardı derken masrafım bütçemi çok aştı.boruları kontrol ettirdim. Hava filtresi kontrol edilmedi.benzindede lpg dede aynı sorun var.Bir ustada bana gaz kelebeği temizliği ve servo ayarı ile çözüleceğini söyledi.Sizce bu ustayımı dinlemeliyim. rolanti motoru değişecek diyen ustaya bir daha götürmedim. çünü sadece parça 1500 TL.
Teşekkürler.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 10:11
rica ederim. Malesef bizler gibi aracı ile ilgilenen pek olmuyor ve bakımsız araçlar bizlere denk geliyor. orasını burasını yaptırayım derken baya bir masraf çıkabiliyor.Bence düzelir hocam çünkü kolay kolay arıza yapan bir parça deil gaz kelbeği. Öncelik gaz kelbeği temizliği ve adaptasyonu yaptır aracını 250-300 km benzinde kullanıp güzel bir lpg ayarı yaptır derim hocam. ek olarak lpg ayarını öyle standart yapmasınlar araca yol ayarı yapsın düzelecektir muhtemelen.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 16:21
Boğaz kelebeğiyle alakalı değil bu sorun aracınızda 1.4 16v 88 hp olan motor versiyonu mu var .? eğer bu motor versiyonu varsa rolanti dalgalanması ve stop etme sorunuyla muhakkak  karşılaşırsın yazılım güncellemesi yaptırırsan benzin ve lpg nin belki stop etmekten kurtulursun ama rolanti dalgalanmasına kesin çözüm şimdilik yok sadece çözüm için kırmızı ışıkta durduğunda veya dururken motorun elektrik voltajını etkileyecek durumlardan uzak durman mesela direksiyonu dururken çevirmemek gibi veya klimanı açmamak gibi vs. vs. ben şahsi olarak bu sorunu çözebilecek ucuz basit bir şeyle çözmeye çalışıyorum 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gemlik16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 18:16
selamlar. Araç 1.4 8v 55hp. Rolanti dalgalanması çok abes olmadığı sürece idare edilebilir bir durum. Ama stop etmesi insana kaza bile yaptırır. Araç çok sessiz maşallahı varda bu sebeplede durmaya yakın hep gözüm yolda değil ekranda oluyor. Stop edecekmi diye. Birde acemi pozisyonuna düşmesi de cabası. Bundan önce fiat brava vardı. Aynı sorunu çözemediğimden araçtan soğuyup sattım. Bu ne şanszızlıktırki aynı pozisyona yine düştüm. Daha aracı yeni almama rağmen şevkim kırıldı. Binesim gelmiyor. Çok can sıkıcı kardeşim. 
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 19:49
Sorunun çözülürmü bilemem  yalavo yolunda baykar pejo var onun yanında BRC nin lpg montaj servisi var sanırım bir ara gözüm ilişmişti istersen bir baktır yada küçük sanayide 17. blokta AGS otogaz var birde ilbe peugeot var adresini tam bilmiyorum ilbe de benzinde yazılım güncellemesi  AGS oto gazdada lpg güncellemesi yaptır derim
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gemlik16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2019 Saat 20:50
sağolasın kardeşim. İlk olarak gaz kelebeği temizliği, sörvo ayarı gaz adaptasyonu yaptırıcam. Düzelme olmazsa baykar da yazılım güncellemesi yaptırıp lpg sisteminin parçalarında saçma sapan yerlerde boşta falan. Onları sabitlettirip lpg yazılımınada baktırıcaz. Napalım gücümüz yokki sıfır alıp  en az 5 sene keyfimize bakalım. Uğraşıcaz bi şekilde😉
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gemlik16 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nisan 2019 Saat 15:01
selamlar. Baykar yetkili servisinden konu ile ilgili olarak ravdevu almak istedim. Ancak lpg li araç kabul etmiyormuş beyefendiler. Bende ilbe yi aradım. Cumartesi oraya götürüp güncellemeyi ne gerekiyorsa yaptıracağım inşallah. Sonrada belirttiğiniz lpg ciye geçeceğim. Umarım çözeceğiz bu işi😌
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 668 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5466 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 776 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 611 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2657 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1014 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1787 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12637 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 556 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 436 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 399 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 451 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 468 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 719 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 532 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16005 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5497 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1847 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 469 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
Mustafa1923 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
ggitaristt 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English