Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >207
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Düşük yağ basıncı uyarısı 207 1,4 vti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Düşük yağ basıncı uyarısı 207 1,4 vti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Myk21 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 207
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Myk21 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2020 Saat 11:49
Merhaba Metin bey acaba sizin aracin sorunu neydi benimki üst kapak açılıp yapıldıktan sonra bu arızayı verdi rolantide yağ basıncı düşük uyarısı pompayı muşür yağ filtresi falan herşeyi değiştik olmadı usta motor indirecek dedi kanallarda tıkanma var dedi en son sonra arabayı aldım öyle kullanıyorum halen sorunlarimiz aynı mi acaba 
Çevrimdışı Myk21 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Myk21 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2020 Saat 11:53
Merhbaa metin bey acaba sizin aracın sorunu neydi benim üst kapak açıldıktan sonra yaptı düşük yağ basıncı uyarısı verdi rolantideyken yağ pompası müşür yağ filtresi hepsini değiştirdik olmadı en son usta motor indirecez dedi kanallarda tıkanma vardır dedi bende yok dedim arabayı aldım yaklaşık 1 senedir öyle kullaniyorum çare bulamadım sizinde sorun aynimiydi acaba
Çevrimdışı a41109 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 207 1.4 90 BG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı a41109 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2020 Saat 15:21
Aracımı satın aldıktan sonra rutin bakımını yaptırdım.Araç hararet göstergesi 90 da iken fren yapınca düşük yağ basıncı uyarısı veriyordu.Gaz verince kesiliyordu.Çok araştırma yaptım.Üç defa yağ müşiri değiştirdim.Bana da tamirciler üst kapak açılacak, eksantrik millerinden kaynaklanıyor ,yağ pompası değişecek filan dediler.Sonra üstte yer alan videoyu buldum.Ağustos ayında o videoda denilen şeylerin hepsini yaptım ve Allah'a çok şükür sorun gitti.Tekrar Uyarı almadım.
Çevrimdışı Kenan 976 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kenan 976 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2020 Saat 22:04
Benim başıma geldi yolda giderken birden düşük devirde yağlambası yandı başımdan kaynar su döküldü sanki sonra motor yağ dolum kapağını açtım baktım güzel yağ akışı var ustaya gittim filtre denmiş Peugeot yağ filtresi kartuştipi olanlarda yani plastik kapağı açılıp değişenler yağ filtresi tıkanırsa motor yağsız çalışmasın diye bir by_pass valfi var bu valfi filtre in içindeki + Şeklide ince plastik tutuyor filtre tıkanınca kırılıp by pass valfini bırakıyor bu arızalı olabilir yağ filtresini önce bloğuyla Bir söktürüp kontrol edin derim bişey gelip o by pası açık bırakmış olabilir ucuz bişeyse komple değişip deneyin derim nacizane

Düzenleyen Kenan 976 - 04 Şubat 2020 Saat 22:10
Çevrimdışı Ünal0134 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Pejo 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ünal0134 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2020 Saat 14:09
Kardeş bende hepsini denedim gitmedi yağ pompada değiştirdim çözüm bulursan banada yaz
Çevrimdışı yldrmcbb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yldrmcbb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2020 Saat 08:22
Yazılanları okudukça içim sıkıldı....

Geçen gün bende seyir halindeyken ''yağ basınç seviyesi düşük'' ve ''egzoz emisyon arızalı'' uyarısı aldım.

o sırada aracımı kenara çekmeye çalışırken gazda yemedi araç. kapatıp açtıktan sonra düzeldi..

Şuanda nasıl bir yol izlemem gerekli bilmiyorum...
Çevrimdışı yldrmcbb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 207 1.4 HDI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yldrmcbb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2020 Saat 11:10
Orjinalini yazan: yldrmcbb yldrmcbb Yazdı:

Yazılanları okudukça içim sıkıldı....

Geçen gün bende seyir halindeyken ''yağ basınç seviyesi düşük'' ve ''egzoz emisyon arızalı'' uyarısı aldım.

o sırada aracımı kenara çekmeye çalışırken gazda yemedi araç. kapatıp açtıktan sonra düzeldi..

Şuanda nasıl bir yol izlemem gerekli bilmiyorum...

Şöyle bir dipnot ekleyeyim. aracımı çalıştırdığımda  ''OIL OK'' diyor ancak hemen altında -600 ibaresi yanıyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi _?
Çevrimdışı Nurettin46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeot 207
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nurettin46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2020 Saat 08:55
Oil ok  yağ seviyesi yeterli demek de   yalnız - 600 ne onu anlamdım aracın dizel mi acaba bu konuyu ben açmıştım ben önce motul koydum o uyarıyı almıştım sonra hata edip 10-40 koydum çok bilmiş yağcı tavsiyesi ile evet uyarı gidiyor ama araç bildiğin kablumbaga oluyor sonra gene motul 5-30 koydum uyarı gitti binde bir geri vites te iken motor da aşırı sıcak olursa 2 sn gelip gidiyor oda düşük devir olursa geliyor yani 700 falan Ken  gaza bastinmi bidaha gelmiyor bile 
Çevrimdışı kaan206 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 206 1.6 XS 90hp
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2020 Saat 10:25
çok zararlı bu kimyasallar bnde kullanıcaktım son anda vazgeçtim
Çevrimdışı BayQ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BayQ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2020 Saat 10:36
Yağ devirdaim pompasını değiştirdiniz mi? bu pompa hem suyunuda devirdaim yapıyor sanırım değiştirmişken tiriger  kayışınıda değiştirin
Bakımlı Araç Yolda Bırakmaz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ünal0134 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2020 Saat 19:42
ben hala düşük yağ basınç sorununu gideremedim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ünal0134 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2020 Saat 19:44
Senin araç dizelmi benzinlimi bnmki benzinli hala sorun cozulmedi
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2020 Saat 02:11
benzinli veya benzin lpg li araçlarda yağ basınç uyarısı alan arkadaşların ekranlarında arıza lambası mı yanıyor yoksa yağ lambası mı yanıyor yağ lambası yanıyorsa yağını motor soğukken düz bir zeminde kontrol edin eğer motor arıza lambası yanıyorsa ve arıza tespit cihazıyla yağ basınç hatası kodu alıyorsanız aracınızın başka bir sorunundan kaynaklı olabilir . Örnek verecek olursam motor çalışırken durma esnasında park etme esnasında veya ani durduğu yerde direksiyonu sertçe çevirme esnasında motorda stop edercesine hareket olursa buna bağlı yağ basınc hatası alabilirsiniz ve motor arıza ışığını yakabilir .Bu tür sorunlar yağ basıncından kaynaklanmaz . Aracınızın arıza lambası yanıyorsa kontak anahtarınızı marş pozisyonuna getirin ve 10 sn bekleyin sonra marş yapın 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı a41109 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2020 Saat 07:48
Allah rızası için yardım edin.Mesaja bu cümle ile başladım çünkü bu arıza psikolojimi bozdu.Cumartesi günü aracımın bakımlarına daha 2000 km olması rağmen yaptırmak istedim.Geçen sene yağ kartelini temizletmiş mahle marka yağ filtresi kullanmış ve hella marka yağ müşürü kullanmıştım.Arıza gitmişti.Tam 5000 km arıza hiç vermedi.Cumartesi günkü bakımda normal bakımlarını yaptırdım.Geçen seneki gibi mahle yağ filtresi kullandım.Araba 3 km gitmeden 10 defa uyarı verdi.Psikolojim bozuldu.Çünkü bu araç benim ilk aracım.Dişimizden tırnağımızdan attırarak anca 2007 model araç alabildik onunda daha 20 ay borcu var.Allah rızası için bi akıl verin.Aceba tekrar yağ kartelini söktürüp temizletmediğim için mi veriyor.Aracın içindeki yağ boşalırken ,araç içindeki pisliklerde süzgecimi tıkıyor. yani her sene bakım yaptırırken yağ kartelinini temizletmelimiyiz.Ben geçen sene yaptığımız için gerek olmaz diye düşünmüştüm.Birde geçen sene araştırma yaparken Konya efe pejodan bir usta bosch marka yağ filtresi önermişti.Bulunduğum şehirde bulamadım.İnternette de bulamadım.Pejo 207 14. 90 bg için bosch yağ filtresini internetten nerden alabilirim.İnanın bulamadım.
Allah rızası için bu problemi kökten çözemn yok mu?Bu üle de antalyada antepte adanada izmirde yılın 300 günü 35 derecenin üstünde sıcaklık olan yerlerde yaşayan ve pejo kullananlar hiç mi yaşamıyor bu problemi.Onlar nasıl çözüyor?Ben kul hakkından çok korkarım aracın böyle bir promlemi varken de satamam kimseye.lütfen allah rızası için yardım?

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haziran 2020 Saat 08:09
özeline mesaj attım
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı a41109 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2020 Saat 11:03
Arkadaşlar merhaba, bu mesajı belki birisinin işine yarar diye yazıyorum.Çünkü hem bu forumda hem de diğer forumlarda sorunu çözenler nasıl çözdükleri konusunda mesaj yazmamış.

Ben aracımın yağ karterini tekrar temizilettim(sanırım her bakımda temizlettirecez)ve aşağıda linkini yazdığım yağ filtresininden taktım.Cumartesinden bu yana hata vermedi çok şükür.
Çevrimdışı 34pejo34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 307 1.4 benzin 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı 34pejo34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2020 Saat 18:48
Çözüm bulursanız lütfen paylaşın arkadaşlar...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2020 Saat 22:35
Bu sorunu tekrar yaşayacaksın geçici çözüm onlar 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Temmuz 2020 Saat 22:42
Bu sorunu yasayipta Bursa'ya yakın olan arkadaşlar var mı varsa araçlarını birde ben kontrol edeyim 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı a41109 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2020 Saat 07:36
İsmail  Bey kesin çözüm nedir?Pejo servisleri bile konuya hakim değil.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1413 7 jaseen
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 150 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4885 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5984 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1404 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 104 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1100 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 363 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 235 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1411 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10817 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 518 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 564 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3277 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 14 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2044 6 kiziltamu
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 887 0 Berkay Erdinç
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
a.kaplan 2
Aliturkoglu 2
Hüseyinboztas 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English