Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Benzin Göstergesi Sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Benzin Göstergesi Sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Aykutemre92 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykutemre92 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Benzin Göstergesi Sorunu
    Gönderim Zamanı: 27 Ocak 2019 Saat 20:28
Arkadaşlar arabamda bazen kontak açtıgımda benzin yokmuş gibi gösteriyor bazen hiç bir problem olmadan benzin göstergesi doğru çalışıyor sebebi ne olabilir aracım lpgli 
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ocak 2019 Saat 00:03
yakıt azsa ve yakış aşağı yukarı eğimli durumlarda duruyorsa bu tarz sıkıntılar olabilir.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2019 Saat 09:25
lpg li olunca öyle olması normal hocam depoyu çeyrek altına düşürmezseniz daha iyi olur. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı Frt-Aydin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004-206 X-Line BVA 5P
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ocak 2019 Saat 10:48
Valla ben şamandiranin araya direnc koydum on numara oldu tavsiye ederim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykutemre92 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ocak 2019 Saat 21:42
Orjinalini yazan: Frt-Aydin Frt-Aydin Yazdı:

Valla ben şamandiranin araya direnc koydum on numara oldu tavsiye ederim
Nasıl yapabilirim nerde yaptırabilirim sorun çözülür mü ? bu bir sorun mudur ?
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2019 Saat 09:18
bu bir sorun deildir hocam. bizim araçlarda yakır göstergesi gittiğin yola göre düşer. yani araçta benzin olsada lpg ile gidice ibre düşmeye devam eder. depo çeyrek üstünde olunca belli aralıklarla kendi resetleme yapar ve olması gereken yere gelir. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykutemre92 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ocak 2019 Saat 22:26
Hocam aniden benzin yok gösteriyor sorunu iyi okumadınız sanırım
Çevrimdışı Kysr038 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2019 Saat 03:12
Orjinalini yazan: Aykutemre92 Aykutemre92 Yazdı:

Aynı şey bende de oluyordu. Bi anda benzin bitmiş gibi gösteriyor. Sonra ertesi gün yakıt almadığım halde geri yükseliyordu. Yukarıda yazılan yorumlar nispeten doğru. Çözümü var da yok da. Arada sırada 20 30 lira benzin ekletin kafanıx rahat olsun. Yada en iyi çözüm arabayı satın.
Ben öyle yaptım kurtuldum. Belediye otobüsü hiç de kötü değilmiş. 
Burada okuduğum kronik sorunların nerdeyse hepsini yaşamaya başladım.
Bir kısmını yaptırdım, düzelmedi. çoğunu da yaptırmaya hevesim kalmadı alsatçının birine düşük fiyata sattım. Alsatçı yağlayıp bağlayıp kime okutacak bakalım. 
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2019 Saat 22:07
Orjinalini yazan: Kysr038 Kysr038 Yazdı:

Aynı şey bende de oluyordu. Bi anda benzin bitmiş gibi gösteriyor. Sonra ertesi gün yakıt almadığım halde geri yükseliyordu. Yukarıda yazılan yorumlar nispeten doğru. Çözümü var da yok da. Arada sırada 20 30 lira benzin ekletin kafanıx rahat olsun. Yada en iyi çözüm arabayı satın.
Ben öyle yaptım kurtuldum. Belediye otobüsü hiç de kötü değilmiş. 
Burada okuduğum kronik sorunların nerdeyse hepsini yaşamaya başladım.
Bir kısmını yaptırdım, düzelmedi. çoğunu da yaptırmaya hevesim kalmadı alsatçının birine düşük fiyata sattım. Alsatçı yağlayıp bağlayıp kime okutacak bakalım. 

siz yaşadınız diye herkes kronik sıkıntıları yaşayacak diye bir kaide yok. leş bir 206 alıp eşek niyetine binerseniz, kimsenin başına gelmeyenleri de yaşarsınız. 
soruna gelirsek bende de zaman zaman oluyor ibrenin doğru göstermeme sıkıntısı 50 lira benzin koyuyorum düzeliyor, olması gereken yere geliyor. bu bir sorun değil. şamandıra sandığınız kadar komplike bir sistem değil. Peugeot beğenmeyen 3 büyükten birine binebilir. ya da otobüse.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykutemre92 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2019 Saat 22:39
Hocam benzin yok gösteriyor diyorum sadece siz anlamıyorsunuz bende haftaya satılığa çıkartcam inşallah böyle bir araba daha yok cumartesi günleri arabayla gezmek yerine bildiğin sanayiye gidiyorum servise gidiyorum sorunu kimse bulamıyor. Yemin ederim yarın yine servise gitcem. Araba uan rolantide zangır zangır titriyor.
Çevrimdışı Kysr038 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kysr038 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2019 Saat 03:44

Hocam benzin yok gösteriyor diyorum sadece siz anlamıyorsunuz bende haftaya satılığa çıkartcam inşallah böyle bir araba daha yok cumartesi günleri arabayla gezmek yerine bildiğin sanayiye gidiyorum servise gidiyorum sorunu kimse bulamıyor. Yemin ederim yarın yine servise gitcem. Araba uan rolantide zangır zangır titriyor.
Ben de bundan muzdariptim işte. Aracın sorunu var diyorsun kapı kapı geziyorsun herkes farklı birşey diyor. Yaptırmaya başlıyorsun, bundan değilmiş bundan da değilmiş şu da değil derken arabayı baştan satın alacak kıvama geliyor masraflar. Forum çok güzel bayağı fikir alışverişi oluyor ancak sorunları da kabul etmek gerek. 

Eşşek niyetine binip bakımı yapmıyormuşuz. Bilip bilmeden konuşmak denir buna. Para harcamayalım demeyelim yaptıralım temiz temiz binelim. Ancak sorunlarımız hep aynı ama çözümü belli değil, pejo dan korkan sanayi esnafı var. 
Bir de Bir arıza tek tük rastlanırsa neyse diyeceğim de o kadar çok kişide aynı sorunlar ortaya çıkıyor ki. 
Ve forumu okurken bu arıza bende yok dediğim ne varsa aracımda çıkmaya başlamıştı. 
Sattığım kişi alsatçıydı pejo 206 alıp satıyor sürekli, sorunları saydım şunlara bakım gerekebilir diye, adam boş boş bakıyor suratıma pejoyu benden daha mı iyi bileceksin der gibi. Normal alıcıya söylesem bunları bırak satın almayı arkasına bakmadan kaçar. O da sorunları söylemeden satacak eminim birine. Ben üzerime düşeni yaptım sorunları söyledim fiyatı o oranda indirdim günahı boynuna. 

Sabahları çalışıp hemen geri stop etme 5. 6.marşta anca çalışma (kesin bir çözümü yok deneme yanılma ile birsürü parça değişecek benzin pompasından tutun da beynin altındaki bilmem nelere kadar araştıracaksın) 
Motor soğukken gaz yememe (üstteki sorun ile ilintili gibi, ya da oksijen sensörü olabilir bobin olabilir hava kaçağı olabilir vs. Deniyor ) 
Lpg ye geçince stop etme (boğaz kelebeği temizliği derler yaparsın bu sefer rolantin bozulur, benzinle binersin bi depo düzelir gibi olur lpg ye geçince yine başlar, adaptasyon gerekli derler olmadı boğaz kelebeği değişecek hadi ya düzelmezse ucuz da değil ki) 
Benzin ibren düşer de düşer kafasına göre bazen kendi yükselir. Şamandıramı bozuk yok lpgden arac cın beyni karışıyor yok benzin göstergesi bozuk 
Direksiyon sertliği, direksiyonu kaymak gibi 206 görmedim (Direksiyon hidrolik pompası ve ya direksiyon kutusu değişecekmiş, direksiyon pompasının tamiri de bir seçenek) 
Antfirizin araç içine akması (basit bir 3.vida eksikliği ve oring değişimi, ama bilmeyene eziyet ustalara kabul ettiremiyorsunuz da, paha da hafif parçaların işçiliği uzun bir iş ya) 
Sinyal kolunun kafasına göre takılması bazen çalışır bazen uff yoruldum der. Tamiri olur düzen tutmaz kol ve sargısı değişecek derler. 
Arka torsiyon ve bitmek bilmez takırtılar. (700 750 lira para verip torsiyon tamiri revizyonu yaptırırsın hala ses geliyor, gelir tabi araba doymuyor şuramı da değişin buramı da değişin) 

Ve Daha aklıma&başıma gelmeyenler... Benim aracımda yok bunlar der geçebilirsiniz sizinkinde de çıkacak

Düzenleyen Kysr038 - 02 Şubat 2019 Saat 03:49
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2019 Saat 04:20
Bunlar benim aracımda yok diyorum ve geçmiyorum.  58 binde satın aldığım aracıma 65 bin km’dir sorunsuz biniyorum çok şükür. 
Ben Peugeot veya Peugeot 206 kusursuzdur demedim. Kronikleri sıralamanız benim için birşey ifade etmiyor. Sizi yormuş başınızı ağrıtmış olabilir. Kötü bi tecrübe yaşatmış olabilir. Bundan sonra araç alırken dikkatli olur, forum okur, kronik araştırır öyle alırsınız. 
Benim takıldığım detay, Peugeot kötü sattım kurtuldum diye buralarda dolanıyor olmanız. Bu sorunların bir kısmı Peugeot kaynaklı üretim hatasıdır. Bir kısmı kullanıcı hatasıdır. Sırf ucuz diye iş bilmeyen ustaya dandik bir LPG kiti taktırmak da kullanıcı hatasıdır. LPG’den sonra bitmeyen sorunları da arabaya yüklememek gerekir. Yayları kesip torsiyonu alçaltıp 1.4 arabaya 17 jant takmak da kullanıcı hatasıdır. Sonra sen alıp torsiyon ayar tutmuyor diyorsun. Normal. Sattınız kurtuldunuz Allah hayırlı araçlar nasip etsin. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykutemre92 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şubat 2019 Saat 12:38
Arkadaşlar benimde contam yandı. arabayı alalı 8 ay oldu 1600 lira masraf ettim 2000 lira civarıda conta tamiri olacak. Şuan sanayiye bırakıp geldim. İnşallah satabilirim. Arabamda orjınaliğinde olsun en ufak bir oynama yok. Yalnız ben hayatımda bu kadar sorunlu bir araç görmedim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2019 Saat 12:22
BÜTÜN PROBLEM İŞTE ARACIN BOYA VE DEĞİŞENİNE YÖNELMEK
ARACIM SATILIKTA ADAM MASRAFINDAN ÖNCE DEĞİŞEN HASAR KAYDI SORUYOR.
SEN ARACIN MASRAFLIMI ALAN ADAM BAKIMLARINI YAPMISMI NEYİNİ NE KADAR YAPMIŞ BUNLARI İNCELEMEDEN SORMADAN ARAÇ TA DEĞİŞEN BOYA YADA HASAR KAYDI AZ DİYE ZIPLARSANIZ ARACA OYLE ELİNİZDE KALIR

ARABA KOMPLE BOYALI OLSA DEĞİŞEN PARÇASI OLSA NE YAZAR BAKIMLI TABİ TAKLA ATAN ARACI ALIN DEMİYORUZ AMA BAKIMLI ARABA ARAYIN ALIN TAKILMAYIN BU KADAR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2019 Saat 12:22
MASALLAH İYİKİ ORJİNAL ARABA ALMISSIN. KEŞKE BAKIMLI ARAÇ ALSAYDINDA UĞRAŞMASAYDIN.
Çevrimdışı altnyunuss Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2010
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı altnyunuss Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2022 Saat 10:08
Selam kardeşim,bu direnç koyma işi nasıl yapılıyor,tarif edebilirmisin

altnyunuss
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1773 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1489 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 228 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4915 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 6018 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25198 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1422 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 131 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1130 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 189 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 384 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 261 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1483 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10868 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 543 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 615 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4136 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3300 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2058 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
Emintoprak 4
SametRcz 4
serdarcan34 3
slckgms 3
antipollution 3
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
OsmUnl 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English