Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 otomatik kendi kendine gaz verme soru.(ÇÖZÜLDÜ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 otomatik kendi kendine gaz verme soru.(ÇÖZÜLDÜ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 21:57
Rolanti sensörünü balata  spreyi ile temizlemeyi denediniz mi? O da rolanti motorunun yaninda yer alır. Fişi çekince gaz verme olayı yapmıyorsa ya rolanti motoruna gelen kablolar saşe yapıp yanlış komut gönderiyor yada beyin(ecu) kafası  karışıyor.
Çevrimdışı Omeraras Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 feline 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Omeraras Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 23:28
inş dediğniz gibi çıkar bobin biraz masraflı verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler 
Çevrimdışı sacar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : PEUGEOT 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sacar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2018 Saat 11:25
tamirci bilgisayara bagladi beyinden buyuk ihtimal dedi bilgisayarin yanilma sansi var mi
Çevrimdışı sacar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : PEUGEOT 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sacar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2018 Saat 12:31
Bilgisayara bağladılar ve beyinden dediler bilgisayar yanılabilir mi kablodan falan olsa bilgisayar söylemezmiydı ?

4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2018 Saat 13:29
Orjinalini yazan: sacar sacar Yazdı:

Bilgisayara bağladılar ve beyinden dediler bilgisayar yanılabilir mi kablodan falan olsa bilgisayar söylemezmiydı ?

Bilgisayar yanılabilir öyle bir ihtimal var.  Örneğin kablolar sase vs yaparsa pek çok hatayı peş peşe verebilir. Beyin maliyetli birşey olduğu için emin olmak için biraz daha araştırmak iyidir.  Fakat sorunu başka yerde arayacağım diye ektra parça masrafına da girmemek gerekiyor. 
Çevrimdışı Frt-Aydin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2004-206 X-Line BVA 5P
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2018 Saat 14:01
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Rolanti sensörünü balata  spreyi ile temizlemeyi denediniz mi? O da rolanti motorunun yaninda yer alır. Fişi çekince gaz verme olayı yapmıyorsa ya rolanti motoruna gelen kablolar saşe yapıp yanlış komut gönderiyor yada beyin(ecu) kafası  karışıyor.
Onuda denedik defalarca yine bi etkisi yok
Bugun baska bi ustaya biraktim bakalim ne cikicak

Sibop ayari yapilmasi lazim dedi sente ayarsiz gibi duruyo dedi 
Onlarda olmaz yetkli servis yolu gozuktu sana diyo bakalim ne cikicak
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2018 Saat 11:43
Merhaba arkadaşlar obd2 cihaziyla baktığımda aracımda aşağıdaki hatalari verdi fakat herhangi bir arıza ışığı yanmadi bilgisi olan arkadaslar yardım edebilirmi ?

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit

P0721 Output Speed Sensör Circuit Range/Performance

P1523

P0730 Incorect Gear Ratio

P0110 Intake Air Teperature Sersor 1 Circuit

P1167

P0350 Ignition Coil Primary/Secondary Circuit

P0120 Throttle/Pedal Position sersor/Switch "A" Circuit
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2018 Saat 19:33
Bir yerlerde kısa devre var gibi.  Yoksa birbirinden farklı bu kadar arızayı vermemesi lazım. 
P0105 map sensörü / bp arızası
P0721 çıkış şaftı hız sensörü performans yok
P1523 IVC selenoidi devre arızası
P0730 yanlış vites oranı
P0110 IAT devre arızası (emme hava sensörü sıcaklık sensörü arızası)
P1167 geçersiz test, sürücü gaz pedalını çalıştırmamış.
P0350 ateşleme bobin birincil A/ ikincil devre arızası 
P0120 TP (pedal pozisyon arızası)sensör A devre arızası. 

Hata kodları için kaynak:

Düzenleyen talip206 - 24 Kasım 2018 Saat 19:39
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kasım 2018 Saat 21:28
talip hocam dediginiz gibi bi yerde bi kacak var iyi bi usta ariyorum baktirmak icin.
Birde sunu farkettim ki potansiyo metrenin soketiyle oynayinca devirde dalgalanmalar oluyo acaba bu kacak rolantiyi bozarmi?
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2018 Saat 08:57
hocam eğer kabloların içinde oksitlenme vs. yada soketlerde ayaklar tam oturmuyorda iletimsizlik yapabilir buda etkiler. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2018 Saat 19:06
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

hocam eğer kabloların içinde oksitlenme vs. yada soketlerde ayaklar tam oturmuyorda iletimsizlik yapabilir buda etkiler. 
P1523 ivc selenoidi ariza devresi hatasini surekli aliyorum aciklamasini bulamadim internette bilginiz varmidir
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2018 Saat 23:27

Beyin diyenler in %99 u hikaye.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 09:34
Orjinalini yazan: Frt-Aydin Frt-Aydin Yazdı:

P1523 ivc selenoidi ariza devresi hatasini surekli aliyorum aciklamasini bulamadim internette bilginiz varmidir

hocam aracın arıza koduna nasıl bir cihazla baktılar orjinal peugeot yazılımı ileme yoksa üniversal bir cihazla mı?

bu linke tıklayıp türkçe yaparsanız kod ile ilgili açıklama var hocam. 

Düzenleyen sonerkyl - 28 Kasım 2018 Saat 09:41
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 11:51
universal bi cihazla bakildi hocam
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 15:06

Bilgisayar yanılabilir öyle bir ihtimal var.  Örneğin kablolar sase vs yaparsa pek çok hatayı peş peşe verebilir. Beyin maliyetli birşey olduğu için emin olmak için biraz daha araştırmak iyidir.  Fakat sorunu başka yerde arayacağım diye ektra parça masrafına da girmemek gerekiyor. 

talip hocam benim araç 2004 xline bi kac gündür araç 4000 devirlerde vites atmaya başladı. yağı falanda yeni kontrol edilmştiki halbuki ve arada çok vuruntulu geçiyo eski sıkıntı yeni problemi tetiklemiş olabilirmi 
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 17:18

talip hocam benim araç 2004 xline bi kac gündür araç 4000 devirlerde vites atmaya başladı. yağı falanda yeni kontrol edilmştiki halbuki ve arada çok vuruntulu geçiyo eski sıkıntı yeni problemi tetiklemiş olabilirmi 
Vites geçişlerinde boğaz kelebeği gazı anlık keser. Eğer herhangi bir nedenden dolayı boğaz kelebeği gazı kesmezse vuruntu tepme oluşur.  Sizin aracınızda kendi kendine gaz verme olayı olduğu için boğaz kelebeği gazı anlık kesemeyebilir.  Veya herhangi bir elektriksel arıza  şase vb. durumlar otomatik vites beyninin değerleri yanlış okumasina neden olabilir.  Dolayısıyla bu sorun onunla alakalıdır diye düşünüyorum.  Diğer sorun ortadan kalkarsa bu da düzelir bence. 
Benim araçta vites değişimlerinde hafif tepme olduğunda boğaz kelebeği,rolanti motoru ve rolanti sensörünü balata spreyi ile temizliyorum vites geçişleri bayağı fark ediyor ve tepmeler vuruntular azalıyor.   

Düzenleyen talip206 - 28 Kasım 2018 Saat 17:21
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 18:18

bazen arıza kodlarını universel cihazlarda göremeyebiliyoruz. elinde orjinal yazılım olan bir özel servistede baktırmanızı tavsiye ederim.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Kasım 2018 Saat 19:14

bazen arıza kodlarını universel cihazlarda göremeyebiliyoruz. elinde orjinal yazılım olan bir özel servistede baktırmanızı tavsiye ederim.
Simdi hocam bugun arabayi baska bi ustaya biraktim sabahtan beri ugrasiyorum dedi adam arabanda herhangi bi problem yok rolanti motorun ayar tutmuyo degistigin motorda sikintili olabilir yetkili servisten al motoru sorunun çözülecek diyor. 

Simdi benim sorum ben motoru yeni aldim zaten magnetti marelli verdiler orjinal diye 250 tl para verdim bunlar orjinal degilmi servisteki motorlar dahami farkli oluyor. Yani bu yeni motoru taktigimizda ufakta olsa bi degisim olmazmi

Bi diger sorum da  bi kac ustada servise git motor ve sanziman beynini silip yazilimi yeniden yuklesinler duzelir dedi
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kasım 2018 Saat 22:30

Simdi hocam bugun arabayi baska bi ustaya biraktim sabahtan beri ugrasiyorum dedi adam arabanda herhangi bi problem yok rolanti motorun ayar tutmuyo degistigin motorda sikintili olabilir yetkili servisten al motoru sorunun çözülecek diyor. 

Simdi benim sorum ben motoru yeni aldim zaten magnetti marelli verdiler orjinal diye 250 tl para verdim bunlar orjinal degilmi servisteki motorlar dahami farkli oluyor. Yani bu yeni motoru taktigimizda ufakta olsa bi degisim olmazmi

Bi diger sorum da  bi kac ustada servise git motor ve sanziman beynini silip yazilimi yeniden yuklesinler duzelir dedi
Ben rolanti motorundan olacağına ihtimal vermiyorum artık. Boşa masraf yapmayın. Ama bir yerden bulup deneme şansınız varsa deneyin. Zaten bunu da yeni aldınız. Magnetti marelli orjinal parça değil ama kaliteli malzemedir. Eğer  imkanınız varsa yetkili serviste kesin tanı koydurabilirsiniz
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kasım 2018 Saat 08:53
Talip usta bilgilerin icin tesekkur ederim dun servise gittim oda rolanti motorun ayar tutmuyo dedi
Yalniz rolanti motorunun cok uzun zamandir gelmedigini en son fiyatininda 1300 tl oldigunu soylediler isimiz, oyle yarim kaldi bi iki internet sitesinde servis urunu diyerek 600 tl fiyat istiyolar acaba dogrumudur
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1439 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1401 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 156 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4889 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 105 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1102 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 236 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1418 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10822 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 570 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English