Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 otomatik kendi kendine gaz verme soru.(ÇÖZÜLDÜ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 otomatik kendi kendine gaz verme soru.(ÇÖZÜLDÜ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Frt-Aydin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2004-206 X-Line BVA 5P
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 otomatik kendi kendine gaz verme soru.(ÇÖZÜLDÜ
    Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 09:41
Arkadaşlar öncelikle sorunum için 3 gündür alakalı olan bütün başlıkları incelemiş olup bir sonuca varamadığımdan dolayı yeni konu açmış bulunuyorum.

sorun şöyleki vitesi "D" konumundan "P ye çektiğimde araç 2000 devirde takılıyor 2000 ile 3000 arasında kendi kendine gaz veriyor. ya aracı stop etmek gerekiyo yada aracı 6000 devire kadar gaz vermek gerekiyo sürekli değil ama sık sık yapıyor

ilk olarak kelebek vs pislenmistir temizleyelim dediler temizledik rölantideki ufak dalgalanmalar gitti sadece
rolanti motoru dediler orjinali ile değiştirdik hiç bi değişim olmadı(MAGNETTİ MARELLİ ORJİNAL DİYE SATILIYOR AMA BAZEN AYAR TUTMUYOR SAĞLAM OLANI SERVİSTEN ALMAK)
buji dediler değiştirdik.
bobin dediler sağlam bobinle denedik düzelmedi
ısı müşürü dediler orjinali ile değiştirdik 
defalarca kelebek vs kalibrasyonları yapıldı bi değişim olmadı
beyinde problem var dediler defalarca farklı beyincilere gidildi çözüm bulunmadı

BENİM ARAÇTAKİ ÇÖZÜMÜ İSE;
Gaz kelebeği potansiyometresi arızasıymış. güzel ustalarımız ariza yapmaz o parça deyip hiç bakmadılar bile oraya.
Sonuç parça çok pahalı oldugu için cıkma gaz kelebeği bulduk üzerinde tabi orjinal rolanti motoru ve potansiyometreside vardi. takıldı ayar yapıldı sorun halloldu

maliyeti ise kelebek cıkma 300 tl
ustaya işçilik 100 tl

Düzenleyen Frt-Aydin - 03 Aralık 2018 Saat 17:52
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 11:18
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. hocam yapılacak işlemleri bir çoğunu yapmışsınız zaten. peki manifolta kaçak varmı hava hortum vs. kontrol edildimi peki. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 11:30
öncelikle cevabın için teşekkür ederim hava kaçağı yok hepsine baktırdık.
bugun bi konu dikkatimi cekti benzin isigi yanınca yapıyomus arkadasla bende forumda araya diren konan yeri okudum samandırada 4 kablo dediler benimkinfr 5 kablo var yapamadım
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 11:51
rica ederim.hocam direnç işi lpg araçlarda uygulanan bir yöntem başka bir sıkıntı öyle uygulama yapan görmedim açıkcası. peki map sensörünü kontrol ettinizmi. ek olarak peki enjektörlere bakıldımı. Birde pc bağlayığ arıza kodu görüldümü hiç. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 12:22
Bu arada aracim lgpli atiker var Isin ilginc tarafi hic bir ariza kaydi yok arabada klasik bakilmasi gereken her yere bakildi enjektörlerde bakildi 
Dedigim gibi bi kullanici benzin isigiyla alakali cozmus problemini bende mecbur hepsini deniyorum.
Sizin bu samandira soketindeki kablolarla alakali bir bilginiz varmi 2 ince 2 kalin kablo var debiliyo hep yalniz benimkinde 3 ince 2 kalin kablo var hangileri acaba bilginiz vsrmidir en azindan denemek istiyorum

Düzenleyen Frt-Aydin - 19 Kasım 2018 Saat 12:23
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 13:17
Forumda daha önce benzer konu açılmıştı ve sorun beyinden çıkmıştı diye hatırlıyorum.  Bulursam linkini yazarım buraya.
Onun dışında ihtimaller şunlar.
1. Bogaz kelebegi
2. Rolanti sensörü (rolanti motorunun yaninda yer alır )
3. Rolanti motoru 
4. Ecu yani beyin.
Bobin buji ısı sensörünün hiç  alakası yoktur boşa  masraf yaptırmışlar.  
Konuyu buldum bir kişi hararet müşürü değiştirerek bulmuş diğer kişi ecu değişimi ile halletmiş.

Düzenleyen talip206 - 19 Kasım 2018 Saat 13:29
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 15:40
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Forumda daha önce benzer konu açılmıştı ve sorun beyinden çıkmıştı diye hatırlıyorum.  Bulursam linkini yazarım buraya.
Onun dışında ihtimaller şunlar.
1. Bogaz kelebegi
2. Rolanti sensörü (rolanti motorunun yaninda yer alır )
3. Rolanti motoru 
4. Ecu yani beyin.
Bobin buji ısı sensörünün hiç  alakası yoktur boşa  masraf yaptırmışlar.  
Konuyu buldum bir kişi hararet müşürü değiştirerek bulmuş diğer kişi ecu değişimi ile halletmiş.

Talip usta cevabın için teşşekkür ederim konuyu inceledim orda sorunu çözen arkadaşlarla aynı işlemi yaptırmıştım zaten hararet müşürü değişimini çalışan beyinle denemesinide yaptırdım fakat sonuç yine aynı

yanlız dikkatimi çeken bi yer oldu oksijen sensörünü temizletin yazmıslar benim araçta hiç bir arıza kodu yok oksijen hatasida vermiyor yinede böyle bi sorun yaparmı acaba ?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 17:14
Ayrica yokus cikmiyodum uzun zamandir

Bugun dik rampayi cikayim dedim arac resmen ikinci viteste bayildi kaldi.
Sebebi nddir

Düzenleyen Frt-Aydin - 19 Kasım 2018 Saat 19:09
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 18:42
ustalarim az once yine baska bi bilgisayara bagladik km hiz sensoru aralikli ariza verdi bu hata otomatik vites aracta devir yukselmesine etki edebilirmi
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 20:20
Orjinalini yazan: Frt-Aydin Frt-Aydin Yazdı:

ustalarim az once yine baska bi bilgisayara bagladik km hiz sensoru aralikli ariza verdi bu hata otomatik vites aracta devir yukselmesine etki edebilirmi
Yok hocam zannetmiyorum. Genelde hareket halinde iken stop edince bu hafızayı kaydediyor. Oksijen sensörü ile ilgili olsa hafizaya arızayı kaydederdi diye düşünüyorum. 
Akü  kutup başını sök tak yaptınız  mı yaptıysanız nasıl tepki verdi.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2018 Saat 21:15

Yok hocam zannetmiyorum. Genelde hareket halinde iken stop edince bu hafızayı kaydediyor. Oksijen sensörü ile ilgili olsa hafizaya arızayı kaydederdi diye düşünüyorum. 
Anladim hocam oksijen sensoru olayini peki hiz sensoru hata verdi demistim konuyla ilgisi olabilirmi? Yani o hatayi verince gostergeye dikkatli baktim hizlanirken hiz gostergesi donuk hizlaniyo sanki bi bekliyo daha sonra birden yukseliyor
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2018 Saat 16:35

Anladim hocam oksijen sensoru olayini peki hiz sensoru hata verdi demistim konuyla ilgisi olabilirmi? Yani o hatayi verince gostergeye dikkatli baktim hizlanirken hiz gostergesi donuk hizlaniyo sanki bi bekliyo daha sonra birden yukseliyor
Hız göstergesi ile ilgili iki problem olabilir.  Ya gösterge  arızalıdır yada km  / hız sensörü.  Anlamak basit aslında. Kilometreyi  sıfırlayın. Mesafesini bildiğiniz bir yola gidin.  Vardığınız zaman kilometreyi kontrol  edin. Mesela 5 kilometrelik bir yol gittiniz ama gösterge 4.2 gösterdi ise kilometre sensörü arızalıdır. (Lastikler standart ölçülerde ise) Ama sayaç  5 kilometre gösterirse o zaman gösterge panelinde sıkıntı vardır.  Mesela ben 200 kmlik yılda gittim  120 falan gösterdi. Hız sensörünü değiştirdim

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2018 Saat 16:50
anladım hocam sanırım sorunu çözdük rolanti motoru sipariş verdim son bi usta iyi bakti kesin rolanti motoru dedi fişi cıkardı bişiler yaptı su anda oyle geziyorum ve gaz verme olayını kesti yeni motor gelince o usta iyi bi ayar yapalım kesin çözülücek dedi bakalım yarın ola hayrola
Çevrimdışı sacar Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : PEUGEOT 206+
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sacar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2018 Saat 16:56
Merhabalar;
Benim aracım 206 plus dizel 2011 comfort aracımın teyibi çalışıyor ama hiç kanal bulmuyor ve ses gelmiyor. Bazen kendi kendine düzeliyor .Tamircinin birine sordum bsi beyni arızalı olabilir dedi daha önce başına gelen var mı?
Çevrimdışı Omeraras Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 feline 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Omeraras Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2018 Saat 18:49
ardaşlar merhaba 206 1.4 feline benzinli aracım rolantide çok hafif titreme ve devir saatinde yine çok hafif dalgalanma yapıyor arac cihaza bağlandı arıza çıkmadı usta boğaz kelebeğini temizledi subap ayarı yaptı bujileri değiştir di düzelmedi ayrıca motor soğukken yığılma yapıyor ısınınca yığılma geçiyor yardımlarınızı bekliyorum tşkler
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 09:26
Orjinalini yazan: sacar sacar Yazdı:

Merhabalar;
Benim aracım 206 plus dizel 2011 comfort aracımın teyibi çalışıyor ama hiç kanal bulmuyor ve ses gelmiyor. Bazen kendi kendine düzeliyor .Tamircinin birine sordum bsi beyni arızalı olabilir dedi daha önce başına gelen var mı?

peki siğorta ve kablo tesisatını kontrol ettinizmi? kopukluk yada siğortada oksitlenme olabilir.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 09:30
Orjinalini yazan: Omeraras Omeraras Yazdı:

ardaşlar merhaba 206 1.4 feline benzinli aracım rolantide çok hafif titreme ve devir saatinde yine çok hafif dalgalanma yapıyor arac cihaza bağlandı arıza çıkmadı usta boğaz kelebeğini temizledi subap ayarı yaptı bujileri değiştir di düzelmedi ayrıca motor soğukken yığılma yapıyor ısınınca yığılma geçiyor yardımlarınızı bekliyorum tşkler

araca takılan hava filtresi orjinal mi kardeşim. birde hava hortumları vs. kontrol edin bir yerden hava alıyor olabilir.

Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı Omeraras Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 feline 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Omeraras Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 12:12
hava filtresi orjinalmi bilmiyorum bı baktırırım , bana bobin arızası diyolar 
4. Vites
4. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 13:13
Orjinalini yazan: Omeraras Omeraras Yazdı:

hava filtresi orjinalmi bilmiyorum bı baktırırım , bana bobin arızası diyolar 
Bobin olacağını zannetmiyorum. Siz Soner'in dediği gibi hava hortumlarını ve hava hortumuna bağlı  olan yağ  buhar hortumu kontrol ettirin.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Frt-Aydin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2018 Saat 19:46
arkadaslar sorunu cozemedik rolanti motorunu degistirdik ama sonuc yine ayni bosuna para verdik.
Yokmu yardim edecek arkadas gaz verme olayini cozemedik
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1468 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1429 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 184 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4891 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1108 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 177 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1425 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10828 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 522 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 572 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3279 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2047 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English