Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 stop ediyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 stop ediyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Turcann Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 206 stop ediyor
    Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2018 Saat 13:36
Merhaba arkadaşlar.2009 model 206 aracima lpg taktirdim.ilk 10 gün herşey çok güzeldi.ama sonradan stop etmeler başladı.motor sogukken arabayı calistiriyorum bazen 5 metre bazen 1 km gittigimde vites gecislerini yapmak icin debriyaja bastigimda araba stop ediyordu.(devir gostergesi 3000 den çok hizli bir şekilde 500 lere düşüyor ve stop ediyor).en başta sadece lpg de yapıyor diye düşünerek lpg taktigim yere götürdüm PC den ufak bir ayar yapti.gene yapmaya devam ederse ustana görür kelebek temizliği yaptir ve bujilerini kontrol ettirt dedi.sonrada fark ettimki benzinde de ayni olayi yapiyor.pazartesi özel servise gidecem.ama kafamda binbir türlü soru varSmile(bujilerdenmi yapiyor bobindenmi yapiyor bogaz kelebegindenmi yapiyor regulatordenmi yapiyor diye) ayni durum başına gelipte çözen varmi acaba.yorumlariniz için simdiden çok teşekkür ederim.lpg kiti atiker
Çevrimdışı kilic46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kilic46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2018 Saat 20:39
Benim araçta ayni durumda. Benim LPG yi sökesim var. LPG elektronik eski araclari bozuyor ve usta neresinde arıza olduğunu bulamıyor. Yakıttan kar edelim diye takmışlar ama arıza için verilen paranın haddi hesabı yok.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2018 Saat 23:40
Orjinalini yazan: kilic46 kilic46 Yazdı:

Benim araçta ayni durumda. Benim LPG yi sökesim var. LPG elektronik eski araclari bozuyor ve usta neresinde arıza olduğunu bulamıyor. Yakıttan kar edelim diye takmışlar ama arıza için verilen paranın haddi hesabı yok.
Hocam neler denediniz de sorunlar hala devam ediyor?
Çevrimdışı kilic46 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kilic46 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2018 Saat 23:55
Akü degisti, rölanti motoru değişti, subap ayarı yapıldı, boğaz kelebeği zaten sürekli temizleniyor, b enzin enjektörleri temizlendi, bujiler değişti, regülatör değişti, LPG map sensörü değişti, LPG filtre değişti, sorun aynen devam ediyor. Yürürken tekleme olmuyor ama rölanti ye geçince artarak dalgalanma ve sonrası stop ediyor. Benzinde dalgalanma oluyor ama stop etmiyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2018 Saat 00:04
Orjinalini yazan: kilic46 kilic46 Yazdı:

Akü degisti, rölanti motoru değişti, subap ayarı yapıldı, boğaz kelebeği zaten sürekli temizleniyor, b enzin enjektörleri temizlendi, bujiler değişti, regülatör değişti, LPG map sensörü değişti, LPG filtre değişti, sorun aynen devam ediyor. Yürürken tekleme olmuyor ama rölanti ye geçince artarak dalgalanma ve sonrası stop ediyor. Benzinde dalgalanma oluyor ama stop etmiyor. 
Beni bu gece uyku tutmaz sormaz olaydim:( insallah en kisa zamanda sorunu çözersiniz..
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2018 Saat 09:22
bence hocam lpg sistemi ile alakalı bir durum bence yanlış bir montaj var büyük ihtimal öncelikle lpg sistemini siğortadan komple pasif hale getirin. Benzindede oluşan bu sorunu benzinde düzğün çalışmasını sağlayın ondan sonra lpg sistemini kontrol ettirin.Bende 206 aracıma lpg taktırdım ve 80000 km yol yaptım hiç sıkıntı olmadı ne rolanti dalgalanması nede stop etme lpg sisteminde öncelik iyi bir montaj.
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ekim 2018 Saat 15:51
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

bence hocam lpg sistemi ile alakalı bir durum bence yanlış bir montaj var büyük ihtimal öncelikle lpg sistemini siğortadan komple pasif hale getirin. Benzindede oluşan bu sorunu benzinde düzğün çalışmasını sağlayın ondan sonra lpg sistemini kontrol ettirin.Bende 206 aracıma lpg taktırdım ve 80000 km yol yaptım hiç sıkıntı olmadı ne rolanti dalgalanması nede stop etme lpg sisteminde öncelik iyi bir montaj.
3 gündür yapmamaya başladı.servise götürmekten vazgeçtim.çalışınca izin almak biraz sorun oluyor tekrar yapmaya başlarsa götürecem.insallah yapmaz:)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2018 Saat 21:20

LPG nin kalitesinden kaynaklanabilirmi bu olay.son yakitimi PO dan aldim.stop olayi kalmadi?
Çevrimdışı KvncKR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1999 Peugeot 106 XR 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı KvncKR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Ekim 2018 Saat 22:52
LPG yakıtının kalitesi bazen etkili olabiliyor farklı iki yerden depoyu doldurunca yaptığım kilometre ve aracın gidişinde az bir fark oluyor LPG sistemi aracınıza yeni takıldığı için devirli kullanmanızda fayda var sıfır km araç alıp 10 bin km rodaj yapmak gibi düşünün. Sorununuz devam ediyorsa ankarada oturuyorsanız yardımcı olabilirim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2018 Saat 13:28
Orjinalini yazan: KvncKR KvncKR Yazdı:

LPG yakıtının kalitesi bazen etkili olabiliyor farklı iki yerden depoyu doldurunca yaptığım kilometre ve aracın gidişinde az bir fark oluyor LPG sistemi aracınıza yeni takıldığı için devirli kullanmanızda fayda var sıfır km araç alıp 10 bin km rodaj yapmak gibi düşünün. Sorununuz devam ediyorsa ankarada oturuyorsanız yardımcı olabilirim.
Ankarada degilim ama yardım teklifiniz için çok teşekkür ederim.genelde arabayı pek zorlamam ama bazen sehir içi trafiginde insan sinirlerine hakim olamıyor.bu uyarinizi dikkate alacam tesekkurler
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2018 Saat 15:44
araba kirli gazdan yapiyor demiştim ama yanılmışım.bu hafta ici aynı sorunu tekrar tekrar yaşadım.bugün özel servise götürdüm motoru açmam lazim dedi min. 1000 tl gider açmadan bişey diyemem dedi ve ekledi eğer motordan değilse bobine bakacam dedi.boyle çelişkili konuşunca ben bir düşünüp size dönecem dedim.baska bir yere gittim oda subaplardan yapiyor araba hava aliyor araç biraz fazla yakit harciyor dedi ve arabanın sogukken kontrol etmem lazim dedi arabayi biraktim yarin sabah haber verecekler.arac lpg 100 km de 10 litre harciyor.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2018 Saat 15:48
önce motor açıp sonra bobine bakan ustaya bulaşma usta dediğin önce uygun işlemleri yapmalı hocam bobin - buji vs. sonra sente ve subap ayarı yapmalı eğer olmazsa üst kapak açılıp subaplara bakılmalı. araç 1.4 8v ise tabi :) 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2018 Saat 19:11

önce motor açıp sonra bobine bakan ustaya bulaşma usta dediğin önce uygun işlemleri yapmalı hocam bobin - buji vs. sonra sente ve subap ayarı yapmalı eğer olmazsa üst kapak açılıp subaplara bakılmalı. araç 1.4 8v ise tabi :) 
Usta araçta hiç bir sorun yok dedi.sadece bir yerden hava aliyordu onuda giderdim dedi(nereden hava aldığını sormayi unuttum)muhtemelen yanlış lpg montajindan kaynaklı dedi.lpg taktiğin yere görür dedi.ilk firsatta lpg taktigim yere götürecem
Çevrimdışı Akrepizma Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Akrepizma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2018 Saat 20:13
oksijen sensörüne bakıldımı? Rölanti motoruna bakıldımı? Dediğiniz olay araç hava yakıt oranını anlık olarak ayarlayamıyor ve stop ediyor.Yüzde doksan oksijen sensörü bence
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2018 Saat 23:20
Orjinalini yazan: Akrepizma Akrepizma Yazdı:

oksijen sensörüne bakıldımı? Rölanti motoruna bakıldımı? Dediğiniz olay araç hava yakıt oranını anlık olarak ayarlayamıyor ve stop ediyor.Yüzde doksan oksijen sensörü bence
Benim aklimdanda onlar geçiyordu.ama 2 ustada onlardan hiç bahsetmedi.bugün 2 defa araç sogukken çalıştırdım herhangi bir sorun olmadi rolanti dalgalanmasida yoktu araç gündüze göre biraz daha seri gidiyor.umarim bütün sorun hava kacagindan kaynaklaniyordur
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2019 Saat 00:32
merhaba arkadaşlar.rolanti sorunum devam ediyor.eskisi gibi olmasada bazen stop etmeler oluyor.ateşleme bobini buji ve subap ayari yapildi.sorunum azaldi ama bitmedi.kendi lpg ustam dışında başka bir ustaya götürdüm bogaz kelebegini söküp temizledi.araç canavar gibi oldu ama 1 hafta sonra tekrar ayni sorunlar başladı.ben kendim kelebeği sokmeden hava filtresi hortumunu sokup ordan temizlemeye calistim balata spreyile.araba gene şahlandi ama 1hafta sonra tekrar eski haline döndü.artik arac kullanmaktan soğudum.ustaya gitmeden önce danışmak istedim bogaz kelebeginin degismesine gerek varmi.neden boyle haftada 1 kirleniyor.
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2019 Saat 10:19
Orjinalini yazan: Turcann Turcann Yazdı:

merhaba arkadaşlar.rolanti sorunum devam ediyor.eskisi gibi olmasada bazen stop etmeler oluyor.ateşleme bobini buji ve subap ayari yapildi.sorunum azaldi ama bitmedi.kendi lpg ustam dışında başka bir ustaya götürdüm bogaz kelebegini söküp temizledi.araç canavar gibi oldu ama 1 hafta sonra tekrar ayni sorunlar başladı.ben kendim kelebeği sokmeden hava filtresi hortumunu sokup ordan temizlemeye calistim balata spreyile.araba gene şahlandi ama 1hafta sonra tekrar eski haline döndü.artik arac kullanmaktan soğudum.ustaya gitmeden önce danışmak istedim bogaz kelebeginin degismesine gerek varmi.neden boyle haftada 1 kirleniyor.

denenmeyen bir şey kalmamış. bu sorun benzinde de oluyor mu ? lpg takılmadan önce varmıydı ? lpg de montaj önemli. arkadaşım balıkesirden kayseriye montaj yaptırmaya gitti düşünün.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turcann Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2019 Saat 14:17
lpg kit takmadan once sorunum yoktu.lpg taktiktan sonra basladi.ama suanda ayni sorun benzindede oluyor.
Çevrimdışı ergin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2001
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ergin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nisan 2019 Saat 00:21
Zaten lpg ustası soruna sebep olmuş. Ya iyi bir lpg servisinde yada arabanın elektrik tesisatını bilen bir elektrikçiye gidip kobloları kontrol ettirin. Lpgnin beyin ve enjektör soketlerinin dışında araç beyninden ve enjektör kablolarından alınan 4 ~ 5 soket daha var. Onları takmak isterken kablolara zarar vermiş olmalı.
Burası da çok önemli; eğer giderilemeyen hararet sorununuz varsa, conta, termostat, radyatör dışında, lpg montajı yapılırken su borularına yapılan ekleri ve boruların giriş çıkış yönlerini kontrol ettirin. Malesef lpg ustalarının %90'ı iki vida dahi sıkmayı beceremeyek adamlar.

Düzenleyen ergin - 13 Nisan 2019 Saat 00:26
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1575 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1468 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4898 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5995 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25160 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1411 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2050 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English