Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - rölanti dalgalanma ve bazen stop etme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

rölanti dalgalanma ve bazen stop etme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Simuzer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : C3
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Simuzer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2019 Saat 08:40
Orjinalini yazan: eneseren eneseren Yazdı:

Orjinalini yazan: Simuzer Simuzer Yazdı:

Orjinalini yazan: eneseren eneseren Yazdı:

Ha birde araç 70 dereceyekadar soğukken yapmıyor. 70dennsonra başlıyor ufak ufak. Sanki 70 dereceden öncede yapmak istiyorda yapamıyor gibi.

Hararet müşürüne bi baktırın. Yeşil renkli olan. Motor sıcakken ve soğukken beyin motora farklı hava-yakıt karışımı gönderir. sıcak motora yoğun yakıt gelirse boğulup stop edebilir.

birkaç ay önce bir tamirci rolanti videodaki gibi dalgalanırken o müşürü söküverdi ve biranda rolanti düzeldi. çok sevinmiştim aha bulundu sorun diye git dedi ısı müşürü al tamam. gittim delphi marka 80tl ye müşür aldım ve takıldı ama sorun yine aynen devam etti.

Motorun çalışmasına etki edenler;
- Hararet müşürü
- Krank mili hız&konum sensörü
- Maf sensörü
- Kelebek boğazı
- Hava filtresinin kirlilik durumu
- Yakıt filtresi kirlilik durumu
- Yakıt hortumları
- Hava hortumları, kelepçelerin sıkı olmalı ve kelepçe olmayan yerlerde sıkı olmalı.
- Motor yağı
- Elektrik tesisatı
- ...
- ...

Sanayideki ustaların geneli, deneme yanılma ile sorun çözme peşindeler. Sebep sonuç ilişkilerinden pek anlamazlar.

- enjeksiyon bozuksa, sıcak ve soğukta her zaman sıkıntı yapar
- oksijen sensörü ise devir dalgalanmasına etkisi olacağını zannetmiyorum. Çevre koruması ve yakıt tasarrufu amacıyla kullanılıyor.
Çevrimdışı eneseren Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 42
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneseren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2019 Saat 11:32
Orjinalini yazan: kayaca kayaca Yazdı:

206 feline modeli bir aracım var hepininizin yorumlarını okudum aynı dalgalanma bende de vardı. vitesten cıkarınca arabayı bosa atınca direk stop ediyordu. bunu soguk degilde sıcakken yapıyordu arac rolantiyi tutturamıyordu en sonunda enjektörlerin üstündeki hava giriş kablosunu cekene kadar cektikten sonra dalgalanma ufak oluyor ama hic bir zaman stop etmedi aracım direk taktıgım an stop etme durumuna geciyor. havayla yakıtı tam karsılayamadıgı icin ya hava cok geliyor ya da yakıt fazla gelip arabayı boguyor su an icin bu sorunu bu şekilde çözümledim benim lpg akl marka baya olmus nerdeyse 6  7 senelik vardır böyle bi cözüme ulastım sizinde belki yararınıza olabilir yazarsanızda yardımcı olmaya calısırım 

bence senin bu çözümün zaman içinde başka sorunlara neden olabilecek gibi duruyor. aslında çözümde değil sorunu baskılama gibi birşey. benim sorunum stop etme ve dalgalanmaydı lakin tüpte, benzinde çok azdı ve hiç birzaman benzinde stop etmedi. artık bezdim ve maddi manevi yorulduğum için tüpü söktürüp eniştenin toledosuna taktırdık onda hiç sorunsuz çalışıyor. benim benzinde şuan sadece ISININCA boştayken araç bir an 900 devirden 800 e inip tekrar geliyor bunuda ara ara yapıyor. ısınıncayı kalın yazdım çünkü işin sırrı burda gibi yani araç soğukken ilk 90 dereceye geldiği zaman bile değil bir süre daha geçince yapmaya başlıyor. sanki motor kabini iyice ısınınca yapıyor gibi. neyse son denenmeyen beyin yazılımı güncellemesi kaldı onuda yakınlarda yaptıracam sonucu yazarım.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Mart 2019 Saat 21:39
Arkadaşlar 1.4 16v 90 motorlu aracı olanlar lpg  de hep aynı sorunları yaşamakta rolanti dalgalanması ve stop etme sorunları ben hala arastırıyorum ben aracımı uzun yolda lpg sehır ıcınde benzınle kullanıyorum sımdılık bu sorunu boyle gecıstırıyorum  aracınız durdugu esnada stop edıyorsa yazılım guncellemesı yaptırmanız lazım hem benzın daha sonra lpg 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı M.Ahmet059 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı M.Ahmet059 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Mart 2019 Saat 01:27
sorunun çevresinden dönmek belki ama aracı 70 derecede çalıştırmayı deneseniz ? 
hani 80de fan açsın 70e düşünce kapasın gibi mesela yapılabilir birşeyse bence aracı sağlıklı kullanmak için deneyebilirsiniz :) 
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneseren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mart 2019 Saat 11:40
maalesef o dediğin olmuyor
Çevrimdışı ErCmNt Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2006
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErCmNt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2019 Saat 20:59
yok mu bu konuda bilgisi olan benin araçta 2006 1.4 16v 90 lik 307. benzinde hic sikinti yok. Lpg de sadece durmaya yakın ya da saga sola dönerken stop ışığı yanıp motor duruyo.. bugün direksiyon kutusu dediller. Bi değiştirsem mi acaba???
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneseren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mart 2019 Saat 16:10
yok sakın o bendede oluyordu hatta kaloriferi açınca bile rolanti sallanma yapıyordu. ilk bakılacak yer değil bu sorun için bence.
Çevrimdışı salihcanberk Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihcanberk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2019 Saat 19:50
hocam bu rölanti dalgalanması frene basınca stop etme sorununu yaşıyorum.Ankaradayım kim çözer bu işi bi yardımcı ol lütfen sinir sahibi oldum resmen.
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2019 Saat 21:29
benzindede yapiyor mu

KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihcanberk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2019 Saat 21:30
Evet maalesef yapıyor. Ve sabah işe gidene kadar 10 kıröızı ışık varsa 8 inde stop ediyor. Artık sabır kalmadı. Bi an önce çözüm bulmam gerek
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2019 Saat 06:18
Sorununuz cozulur cozulmez bilemem burada bilgi veriyoruz ama sorununuz kesin burdan diyemiyoruz sorununuz cozulmezsse bizde mahcup oluyoruz ya arizasi o degilse deyip adam onca masraf edip birde bize sovup sayarsa diye aklimizdan geciyor . Ben bu konu icin 1 -2 aydir ugrasiyorum ayni sorun bendede vardi ben baya masraf ettim sorunum tam cozuldumu hayir hala ufak bir sikintim var.Lambda oksijen sensorlerin degisecek orjinalleri pahali bosh marka uyumlu olan sensoru peugeot parcasi satanlardan ruhsat bilgisiyle ogrenebilirsiniz bosh servisinden de temin edebilirsiniz pejo parcasi satanlarda biraz pahali olabilir once ust oksijen sensorunu alin duzelmez ise sonra digerini degistirin egsozcuya taktirin anahtari genelde egzozcularda oluyor .Duzelmezsse orjinal cihazi olan pejocu tamircisine benzinde yazilim guncellemesi yaptir sonra lpg cine gidip yazilim guncellemesi yaptir .Alt sensorunu. degistirmeden once sokebiliyorsan sokup benzinle temizle veya egzozcuya sokturup temizlettir insallah duzelir 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı salihcanberk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2019 Saat 08:23
Çok haklısın tabiki biliyorum yardımcı olmak istediğinizi hiç bilmediğim bir konuda bilgi sahibi olup sayenizde sorunun nelerden olabileceğini öğrenip üstüne bide size söversem o da benim ayıbım olur. Tamam bugün başlayacağım bakalım iş durumuna oranla ne kadar sürede sonuç alcam bilmiyorum ama size bilgisini geçeceğim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı eneseren Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2019 Saat 08:56
İsmailkaya ya aynen katılıyorum. benimaraçta enson katalizör erimiş o değişti üst oksijen sensörüyle beraber arabada çekiş daha tatlı oldu gaz tepkimesi felan harika ama yine stop etmeye devamdı. son yazılım güncellemesi kalmıştı ama okadar sabredemedim. bir sinirle söktürdüm tüpü. banada kalırsa yazılım güncellemesini mutlaka yaptır. ama merdiven altı elektronikçilerde değil yetkili olamasa bile özel peugeot servisleride yapabiliyor. Konyadaki öyle demişti İstanbula yaptıracaz gibi bişeyler. Ben çözemedim umarım sen çözersin.
Çevrimdışı yucel067 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : 106 XR - 206 XR
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yucel067 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2019 Saat 16:40
kronik sorun bunlarda bendede yapıyor ara sıra stop ediyor dalgalanma oluyor stop eder gibi oluyor etmiyor bazen öyle gidip geliyorum çözümü bulan yardımcı olursa seviniriz ankaradayım
peugeot 206 xr 2001
06 BA 7782
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2019 Saat 12:02
Arkadaşlar elektrikli direksiyon , frene basınca , klima açınca veya far açınca voltajda dalgalanmalara sebep oluyor. buda rolantide dengesizliğe ve stop etme sorununa neden oluyor . lamda oksijen sensörlerinden de  kaynaklanıyor .Ben şimdilik sorunumu durma esnasında direksiyonu mümkün olduğunca cevirmiyorum rolantide fan açmıyorum veya lambaları açmıyorum hemen etkiliyor yoksa   En önemli sorun voltaj dalgalanması motora elektronik devre bağladım kondansatör destekli pek işe yaramadı en son kapasitör bağlayacağım  sonucu göreceğiz 
Çevrimdışı nqs Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 1.6 XT OTOMATİK 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nisan 2019 Saat 14:14
Benim araç 2004 model benzin+lpg (BRC), 230.000 kilometrede otomatik XT 307. Benim araçta dün Bursa-Balıkesir yolunda ilerlerken yağmur çilemesi sonucu silecekleri çalıştırınca, bilgi ekranında antipollution fault yazısı göründü, ama sonra 1-2 saniye içinde söndü. Normalde arabayı ilk çalıştırdığımda (soğuk-sıcak farketmez) bu hatayı veriyor zaten ve motor arıza lambası sürekli yanıyor. Ama bu yazı ekranda kalmıyor birkaç saniye sonra sönüyor. Arabayı ilk aldığım zaman (yaklaşık bir ay falan oldu) (soğuk çalıştırmadan sonra) yaklaşık 1 kilometre falan gidip kırmızı ışığa denk gelince frene basınca araç teklemeye başlıyordu. Hatta 2-3 kez stop ettiği de oldu. Şimdilerde bu stop etme olayı yok, ama araç lpg ye geçerken rölanti bir sallanıyor o kadar. Ben aracı alınca vatandaş 30.000 kilometrede bir bakım yapıyormuş (güya bakımlı diyordu), ben hemen 10.000 bakımını yaptım. Motor yağı olarak liqui moly 10w40 mos2 ve orijinal hava, polen, yağ filtresi kulandım. Bu değişimden sonra stop etme olayını yaşamadım ama rölanti bazen (lpgye geçişte) bir aşağı iniyor bir yukarı çıkıyor. Şimdilerde yapmayı düşündüğüm kelebek ve maf sensör temizliği. Lpg filtresi bu hafta değişti, gaz ayarı tam olmadı, bu dediğim temizlikleri yaparsan tekrar bir ayar yaparız dedi. Aklımda AFR ayarı denen ayarı yaptırmak var. Belki motor arıza lambası söner diye umuyorum.
Çevrimdışı shaq1907 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : PEUGEOT 207 1.6 VTİ OTM.
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı shaq1907 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2019 Saat 13:50
Maalesef aynı problem benim 207 de de var. Çözümü için tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nisan 2019 Saat 18:57
Ben Bursa'da yeniyim, iyi bir usta veya servis bilmiyorum

3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2019 Saat 14:07
Aracının ne sorunu var ona göre yönlendirelim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nqs Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Nisan 2019 Saat 14:51
Motor arıza lambası yanıyor, bazen ısınmadan önce kırmızı ışıkta falan yavaşlayınca veya durunca stop edebiliyor (araç lpgli), bazen otomatik vites geçişleri vuruntulu olabiliyor. Büyük ihtimal şimdiye kadar şanzıman yağıda değişmemiştir.Ben Mustafakemalpaşa'da ikamet ediyorum, Bursa'da iyi bir şanzıman ustası varsa baktırmak isterim. Aracım 230.000 kilometrede hiç olmazsa oluşabilecek arızalara karşı tedbir almış olurum.

Düzenleyen nqs - 11 Nisan 2019 Saat 15:37
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 2345>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1573 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1468 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 215 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4898 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5995 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25160 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1411 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1116 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 181 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 370 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1435 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 587 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3289 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2050 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English