Peugeot Türkiye Forumları Peugeot Yedek Parça
Anasayfa PT Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Xenon alıcam tavsiye öneri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Xenon alıcam tavsiye öneri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı disocerydeli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı disocerydeli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Xenon alıcam tavsiye öneri
    Gönderim Zamanı: 15 Eylül 2018 Saat 12:20
iyi forumlarınız olsun
Araç 307 1.6hdi 2006 model mercekli
Hepsiburadadan xenon siparişi vericem fakat uyar mı uymaz mı yada versiyon olarak (h1/7/11) doğru mu tavsiyeye ihtiyaç duyuyorum 
Baktığım ürünler 
Kısakar için
Uzunlar için
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2018 Saat 08:52
sizin farlar kısalar h1 olacak uzunlar h7 olacak. buradanda bakabilirsiniz ampul tipine. not olarak arkası uzun olanlar bazen fara sığmıyor yani arka kapağı kapanmaya bilir. kısa olan tiplerede bakmanızı öneririm.

http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/

1. Kısa farlar (H1-55 W ya da xenon tipi lamba). DİKKAT : ELEKTRİK ÇARPMA TEHLİKESİ Xénon tipi bir lambanın değiştirilmesi bir PEUGEOT Yetkili Servisi tarafından yapılmalıdır. 2. Uzun farlar (H7-55 W).  Arızalı ampule ilişkin koruyucu kapağı çıkarınız.  Konektörü ayırınız.  Her bir tespit kancasının ucuna bastırınız. Ampulü değiştiriniz. Montaj sırasında yönlendirme kertiklerinin iyi konumlanmasına ve tespit kancalarının iyi kilitlenmesine dikkat ediniz
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 2011 206+ Comfort
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2018 Saat 13:42
+ uzun farlara xenon olmaz, 
xenon fara elektrik verdiğinde yaklaşık 4 5 saniye de far açılır, uzuna bağlaman durumunda selektör yapmak için 4 5 saniye kolu çekik tutman gerekir. 
uzunlar için ya led ampül, ya beyaz renkli halogen ampül, yada komple bi xenon far olması lazım. 
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2018 Saat 13:45
ürünlere bakmadan direk yorum yaptımda, bu ürünler xenon değil, led ampül.  :) 

uzunlarda 1 seneden fazla süredir C6 marka kullanıyorum, aydınlatmasından da selektör gücünden de çok memnunum, ama benim 206+ a tam sığmadı, arka kapak açıkta geziyorum. 

Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı disocerydeli Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı disocerydeli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2018 Saat 21:39
hocam pek anlamıyorum görüntü olarak kuvvetli aydınlattığını gördüm o nedenle almak istiyorum bu verdiğim ürünler xenon olmuyor mu daha mı iyidir daha mı kötüdür
Çevrimdışı OguzhanKucuk61 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : 206 Sedan
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OguzhanKucuk61 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eylül 2018 Saat 23:47
Xenon başka Led başka hocam. Almanız gereken yani verimlilik anlamında iyi olan ürün leddir. Soner abinin dediği gibi fan kısmı uzun olanlar kapağın kapanmasını engeller. Ben aliexpressten almıştım. Fan kısmı kısa olanlardan. Benimkiler 10.000 lümen gücünde. En azından kutusunda öyle yazıyor LOLO sebeple 4200 lümen az geldi bana. Marka konusunda net bilgim yok ama kaliteli bilinen bir ürün tercih edin. 
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2018 Saat 09:47
Orjinalini yazan: disocerydeli disocerydeli Yazdı:

hocam pek anlamıyorum görüntü olarak kuvvetli aydınlattığını gördüm o nedenle almak istiyorum bu verdiğim ürünler xenon olmuyor mu daha mı iyidir daha mı kötüdür

led daha iyidir, 
aynı marka için çektiğim fotoğraflar ve video da yukarıdaki mesajımda yazdığım konuda görebilirsin. 

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon peugeot 308 dizel otomatik donanım tavsiyesi? son mesaja git 477 8 milyoncubaba
konu icon Turbo Revizyonu Sonrası Yoğun Egzoz Dumanı son mesaja git 728 5 hakanme
konu icon 307 Silecek mekanizması arıyorum son mesaja git 13 0 HalilK
konu icon 407 kumandadan far açma son mesaja git 165 4 LUDACRIS
konu icon İstanbul'dan selam ve saygılar son mesaja git 3 0 Tornado34
konu icon enjektor temizligi son mesaja git 325 2 Tornado34
konu icon 206 x-line benzinli elektronik sorun son mesaja git 38 1 sonerkyl
konu icon Peugeot 206 Bardaklık son mesaja git 122 1 sonerkyl
konu icon 307 sw aux son mesaja git 1098 10 hozer33
konu icon Aracın su alması son mesaja git 140 2 ersin61
konu icon Yakıt Tüketimi son mesaja git 197 4 kayaca
konu icon Peugeot 206 konsol merkezi kilit düğmesi. son mesaja git 158 1 sonerkyl
konu icon Ön tekerlerde ki boşluk son mesaja git 184 1 ismailkaya
konu icon Satılık Peugeot 407 1.6hdi parça son mesaja git 156 0 LUDACRIS
konu icon Radyatör e 2. hararet müşürü? son mesaja git 890 6 x571
konu icon kışın dahamı çok yakar son mesaja git 269 1 sonerkyl
konu icon 308 Ankara buluşması son mesaja git 1209 5 ersin61
konu icon Peugeot 3008 start-stop ve akü ışığı son mesaja git 1656 7 samet2461
konu icon 2008 Park sensörü sesi son mesaja git 324 1 sonerkyl
konu icon 307 konsoldaki merkezi kilit calismiyor. son mesaja git 722 7 sonerkyl
Bu ayki En Aktif 10 Üye 2018 ARALıK EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 96
GökhaN 30
talip206 24
x571 19
kayaca 19
Frt-Aydin 19
peugociho 14
peugotayfun 11
ersin61 10
ismailkaya 10
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2018
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.