Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >407
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - UYARI LAMBASI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

UYARI LAMBASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı whisky Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 407
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYARI LAMBASI
    Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 08:54
Selam arkadaşlar. daha önce 307 sahibiydim ancak askerlik nedeniy ile sattım. gelince de 2006 407 comfort alarak yine aranıza katıldım. şaşmıyoruz tabi pug'dan :D gelelim sorunuma. aracı alalı daha 1 hafta anca oldu. genellikle gözlemlediğim kadarı ile 4. ve 5. viteste giderken ayağımı gazdan çektiğimde devir biraz düşerek araç kendi ivmelenmesi ile giderken ünlem şeklindeki uyarı lambası yanıyor.yani atıyorum vites 4 te ve ben gaza basmadan gidiyorum. ama 4 ve 5. viteste oluyor hep. sonra normal gitmeye başlayınca hemen geri sönüyor uyarı ışığı. bayağı da araştırdım birşey bulamadım. sorun turbo falan mı diye aklıma geliyor. gidiş-çekiş hızlanma vs hepsi muhteşem durumda bir değişmede olmuyor.Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 09:23
hayırlı olsun yeni aracın. Şuan anlattığına göre tek çözüm bilgisayara bağlayıp bakmak
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 09:28
Teşekkür ederim. servisin yolu göründü o zaman. aslında bir sıkıntısı yok ama varsa da yoksa da insanın kafasını kurcalıyor. ne güzel araçlar ancak nazlılar pug'lar :)
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2018 Saat 09:42
rica ederim makina ile sorunun çözülür giderken bir problemi yok madem. Peugeot' lar  aynen öyleler ama araca baktığın zamanda uzun yıllar sorunsuz binilebilen uygun fiyatlı alınabilecek en iyi araçlar
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı necmettinn Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 50
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2018 Saat 20:28
Uyarı lambası yandığında bilgi ekranında yazı çıkmıyor mu?
Benzer sorun bende de var ve aracım şuan bakımda. Enjektörde ve turboda kaçak vardı. Motor tekliyor önce ABS/ESP uyarı veriyor bazen geri sönüyor bazen yağ basınç uyarısı veriyordu. En sonunda motor tamirine ihtiyaç olduğunu yazdı bende öyle yaptım.
Araştırmalarıma göre motor bölümü sigorta panelinde temassızlık olabileceğini öğrendim, s,z,n de böyle bir sorun olabilir. Benim enjektör ve turbo bakımı sorunu çözmezse sigorta panelini ele alcaz...Geçmiş olsun...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2018 Saat 13:04
Orjinalini yazan: necmettinn necmettinn Yazdı:

Uyarı lambası yandığında bilgi ekranında yazı çıkmıyor mu?
Benzer sorun bende de var ve aracım şuan bakımda. Enjektörde ve turboda kaçak vardı. Motor tekliyor önce ABS/ESP uyarı veriyor bazen geri sönüyor bazen yağ basınç uyarısı veriyordu. En sonunda motor tamirine ihtiyaç olduğunu yazdı bende öyle yaptım.
Araştırmalarıma göre motor bölümü sigorta panelinde temassızlık olabileceğini öğrendim, s,z,n de böyle bir sorun olabilir. Benim enjektör ve turbo bakımı sorunu çözmezse sigorta panelini ele alcaz...Geçmiş olsun...
Uyarı çıktığında bilgi ekranım silik olduğu için göremiyorum. netten sipariş verdim gelmesini bekliyorum. onu taktıktan sonra fikir edinebilirim bir de obd2 cihazım var bir de onunla bakmayı deneyeceğim. gazdan ayak çekince falan oluyor genelde bu yüzden turbo kaçağı geliyor aklıma turbo cevresinde hafif siyah is mevcut sanırım bu da olabilir. yada normal durumumu bilmiyorum artık. umarım büyük bir şeyler çıkmaz da araçtan soğumam.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2018 Saat 21:28
Benim sorun halloldu, kayışların yan tarafında çamurluk davlumbazının içinden müdahale edilebilen bir soketi değiştirdiler tam detayını bilmiyorum ne soketi olduğunun. OBDII değilde obd'den bilgisayar bağlayıp pp200 programından tespit ettiler arızayı. Sizinki de öyle bir şey olabilir. Tekrar geçmiş olsun...
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2018 Saat 22:05
Orjinalini yazan: necmettinn necmettinn Yazdı:

Benim sorun halloldu, kayışların yan tarafında çamurluk davlumbazının içinden müdahale edilebilen bir soketi değiştirdiler tam detayını bilmiyorum ne soketi olduğunun. OBDII değilde obd'den bilgisayar bağlayıp pp200 programından tespit ettiler arızayı. Sizinki de öyle bir şey olabilir. Tekrar geçmiş olsun...
Teşekkür ettim Necmettin bey. servise gidemedim henüz ancak aklımda söylediğiniz şey. bilgisayardan baktırmak lazım. bir de bugün fark ettim sabit devirde ilerlerken aracın deviri hafif hafif yükseliyor iniyor çok belirgin değil ama hem ibrede hem de yolda giderken kendini hafif öne atıp olağan şekilde devam ediyor bunu da soracağım servise. kısacası yolda ilerlerken devirde dalgalanma var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı whisky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2018 Saat 08:40
Bilgi ekranı değişimini dün yaptım ve sabırlar uyarı almayı bekledim. ama hepte ayağımı gazdan çekince yanması tesadüf değildir ama neyse zaten arada bir oluyor. neyseki ekranda tyre pressure hatasını okudum. tüm sıkıntısı lastik basınç uyarısıymış. comfort modelde lastik basınç ölçer yok diye biliyordum ama belkide var zannedip ölçemediğinden naz yapıyor kerata. her neyse içim rahatladı. yardımlar için teşekkürler.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı necmettinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2018 Saat 16:47
:D :D :D Bende de yok, belki de sonradan takılabiliyor... Geçmiş olsun...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 789 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5487 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 793 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 612 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1015 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12655 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 572 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 402 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 469 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 738 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 549 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16017 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5503 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1854 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 471 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English