Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >308 T7 (2008-2013)
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Egsoz Emisyon Arızası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Egsoz Emisyon Arızası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Ulas02 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 308
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ulas02 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Egsoz Emisyon Arızası
    Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2018 Saat 15:13
Arkadaşlar merhaba. Aracım Peugeot 308 1.6 VTİ Otomatik Benzinli 2009 model. Geçen hafta ekranda Egsoz Emisyon Arıza uyarısı verdi. Bilgisayara bağlayıp sorun temizlendi. Fakat dün yine aynı uyarıyı verdi. Tamirci arkadaş Map sensörü bozulmuş dedi. Aynı zamanda gaz yeme sorunu var. Sizce tamircinin dediği gibi midir?

Düzenleyen Ulas02 - 02 Temmuz 2018 Saat 15:14
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2018 Saat 15:36
eğzoz emisyon arızasının sebebi katalizör dolmuş olabilir. pc bağlayıp arıza kodlarına baktımı kardeşim. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ulas02 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2018 Saat 16:04
Evet pc bağlayıp hata kodunu temizledi fakat 2 gün sonra tekrar aynı hatayı verdi kardeş.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2018 Saat 16:14
işte o hata kodları neler hocam onu keçke not alsaydınız bu sorunun birçok sebebi olabiliyor. 

-katalizör
-buji
-bobin
-oksijen sensörü
-map sensörü olabilir ama kolay kolay bozulan bir parça deil temizleyip öyle denemek lazım.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ulas02 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Temmuz 2018 Saat 17:03
Gösterdiğim tamirci hata koduna göre map sensörü demişti. Gazı yememesini de map sensörüne bağladı. Sensörü bulamadığı için sadece hata kodunu sildi ve servise yönlendirdi. Fiyatları 150-200 TL arasında. Serviste ise en 300 lirayla başlıyor. Kendim takmaya çalışacağım. Teşekkürler
Çevrimdışı ercanayman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : PG 308 VTİ AUTO
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ercanayman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2018 Saat 11:58
selam,
aynı hatayı bende de zaman zaman veriyor. Ben bir kaç gün bekliyorum, hata kendiliğinden kayboluyor.

Ancak benim düşüncem kötü yakıt veya yakma probleminden kaynaklı.

Hatayı alınca biraz uzun sürerse iyi yakıt alıp, bir kaç kere gazı köklüyorum. ne genelde o gün sorun kalkıyor.

uzun süre örneğin yaklaşık 10 -20 gün devamlı motor ışığı yanıyorsa mutlaka gösterin. daha sonra yakma probleminden kaynaklı sorunlar çıkıyor.
PEUGEOT 308 1.6 VTİ 120 BG OTOMATİK
Çevrimdışı uurgzl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı uurgzl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2018 Saat 19:12
Bende de 308 vti 2009 model var.58 bin km de.lpg yok.Egzos emisyon sistemi arızalı hatası bende de var.farklı yerden yakıt aldıktan bir süre sonra arıza ışığı yaktı.bilgisayara bağladık P0013 " egzosda değişken dağıtım elektro vanası kumanda arızası" parantez içinde geçici  yazdı.sildik bir süre sonra yine yandı kirli olduğunu düşündüğüm yakıt  hala depodaydı ama. sonra o yakıtı bitirip würth enjeksiyon temizleyici atıp her zaman aldığım yerden benzin aldım.sonra tekrar pc ye bağlatıp arızayı sildik.bakalım ne olucak? aracın gidişinde vs. problem yok ama insan rahatsız oluyor.bakalım ne olucak? sizin çözümünüz ne oldu?

Derken 10- 15 km sonra tekrar yandı.Çözümü net belli olsa direkt yaptırırım ama bilmiyorum nasıl çözülücek?

Düzenleyen uurgzl - 17 Temmuz 2018 Saat 00:28
Çevrimdışı ibrahimdcan71 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : 2010
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ibrahimdcan71 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2018 Saat 19:59
Arkadaşlar 2010 vti lpg li araç 130 binde bende egzos emisyon uyarısı alıyorum. Ancak sabahları oluyor bu durum araç tekliyor gaz yemiyor bu uyarı geliyor..ancak araç ısınınca hersey düzeliyor. Arıza ışığında sönüyor..
Çevrimdışı Simuzer Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : C3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Simuzer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2018 Saat 14:36
bu sorunun asıl nedeni, ilk oksijen sensörünün ile ikinci oksijen sensörü ölçümlerinin karşılaştırmasında sıkıntı olmasıdır. bu neden yapar bir kaç olasılık var..

1. alınan yakıtta yabancı madde çıkmıştır, anlıktır. bir sonraki yakın alımında geçer.
2. oksijen sensörü ölçüm ucuna bir partikül gelmiştir. uzun yolda yüksek devirlerde bu partikül yerinden oynarark dışarı atılabilir.
3. oksije snsörü arızalanmıştır. değişmesi gerekir.
4. oksijen sensörü sağlamsa katalizör yeterinde temizlik yapamıyordur. dolmuştur yani. değişmesi gerekir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ulas02 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2018 Saat 14:51
Merhaba arkadaşlar. Peugeot servisindeki yetkili mühendis arkadaş egzoz emisyon uyarısının hata kodu silinmediği müddetçe uyarı vereceğini söyledi. Başka arızalarda da bu uyarıyı veriyormuş. Ama temeldeki sorun yakıt alımlarına dikkat etmek gerekiyor. O sorundan sonra yakıtı bilindik firmalardan alınca uyarı vermedi 
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kasım 2018 Saat 15:15
bilgilendirme ve geri dönüş için teşekkürler hocam.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı hulya1558 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : pejo 206 x line
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hulya1558 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2019 Saat 09:49
aynı sorunu yazıcaktım sarı ikaz yanıyor emisyon hatası yorumları okudum teşekürler arkadaşlar 
tebessüm kana en hızlı karışan ilaçtır; gülümse :)
Çevrimdışı nurti55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 308 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurti55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2019 Saat 16:20
Merhaba Arkadaşlar,

bir kaç hafta önce 308 SW 2009 aldım. Aracımda aynı sizler gibi Egsoz emisyon hatası diye bir arıza bilgisi verdi. Uyarıyı sildirdim katalizatör ve partikül temizliği yaptırdım ama düzelmedi. Sonra fark ettimki yüksek hızlara çıkınca  (tahmini 150 km -160 km arasında)  araç hata mesajı veriyor ve arıza lambası yanıyor (Egsoz emisyon hatas) Aynı zamanda araç çekişidende düşüyor. Dün yine  sanayi ye götürdüm aracı kücük bir kaç hortum değişimi yaptılar ve arıza lambasını söndürdüler. Fakat eve dönerken biraz hız yapıp aracı deneyeyim dedim . Yine 150 km sonrasında hata verdi ve hatta aracın hararet göstergesi de birden yükseldi ibre birden sona kadar geldi ve stop uyarısı verdi. Hemen kalöriferleri açtım rolantide biraz kenara çekip bekledim 5 dk sonra ibre yavaş yavaş 90 derecelere indi. Sorunun asıl kaynağı ne olabilir acaba.
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2019 Saat 16:40
Orjinalini yazan: nurti55 nurti55 Yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

bir kaç hafta önce 308 SW 2009 aldım. Aracımda aynı sizler gibi Egsoz emisyon hatası diye bir arıza bilgisi verdi. Uyarıyı sildirdim katalizatör ve partikül temizliği yaptırdım ama düzelmedi. Sonra fark ettimki yüksek hızlara çıkınca  (tahmini 150 km -160 km arasında)  araç hata mesajı veriyor ve arıza lambası yanıyor (Egsoz emisyon hatas) Aynı zamanda araç çekişidende düşüyor. Dün yine  sanayi ye götürdüm aracı kücük bir kaç hortum değişimi yaptılar ve arıza lambasını söndürdüler. Fakat eve dönerken biraz hız yapıp aracı deneyeyim dedim . Yine 150 km sonrasında hata verdi ve hatta aracın hararet göstergesi de birden yükseldi ibre birden sona kadar geldi ve stop uyarısı verdi. Hemen kalöriferleri açtım rolantide biraz kenara çekip bekledim 5 dk sonra ibre yavaş yavaş 90 derecelere indi. Sorunun asıl kaynağı ne olabilir acaba.

aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmanızı dilerim. yakıtı nereden alıyorsunuz hocam. birde kaliteli bir enjektör temizleci alın çeyrek dopaya doldurun ve üstüne 100-150 tl yakıt alın. sonra 4 vites yüksek devirde biraz kullanın muhtemelen geçecektir. ama hata kodlarını bir yere not almayı unutmayın ki bizlerde ona göre daha çözüm odaklı açıklamalar yaparız.
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı nurti55 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Aracı : 308 sw
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurti55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2019 Saat 18:43
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Yakıtımı genelde Shell yada Opet ten alıyorum. Dediğinizi yapmak istiyorum fakat aracı biraz zorlayınca hararet ibresi 90 nın üstüne çıkıyor. Geçengün fark ettimki radyatör hortumuna bir müşür eklemişler. Aracın hararet yapmasına neden bu hortumdaki müşür olabilirmi acaba.

Hata kodlarını bir dahaki sefere mutlaka not edeceğim.

MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2019 Saat 08:32
Orjinalini yazan: nurti55 nurti55 Yazdı:

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
Yakıtımı genelde Shell yada Opet ten alıyorum. Dediğinizi yapmak istiyorum fakat aracı biraz zorlayınca hararet ibresi 90 nın üstüne çıkıyor. Geçengün fark ettimki radyatör hortumuna bir müşür eklemişler. Aracın hararet yapmasına neden bu hortumdaki müşür olabilirmi acaba.

Hata kodlarını bir dahaki sefere mutlaka not edeceğim.

Rica ederim bir foto atabilirseniz yardımcı daha olacaktır hızlıresim.com yükleyince orada forumlar için olan linki buraya yaptırırsanız görebiliriz. shell dışınca çok tarcih etmeyin yakıtı. 90 üzerine çıkmaması lazım hocam. bir radayatör temizliği yaptırın ek olarak devirdaim pompasını değiştirin. antifiriz koyun kırmızı olanından. birde öyle gözlemleyin. koydukları müşür muhtemelen hararet müşürü olabilir. termostat üzerinde olan müşürü iptal etmiş olabililer. 

Düzenleyen sonerkyl - 19 Kasım 2019 Saat 08:47
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2019 Saat 21:42
maf sensörü arızalansa araç stop eder sensörün fişini çek stop eder  diye biliyorum senin sorunun katalizördeki sensörlerle alakalı olabilir

KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kasım 2019 Saat 21:43
maf sensörü arızalansa araç stop eder sensörün fişini çek stop eder  diye biliyorum senin sorunun katalizördeki sensörlerle alakalı olabilir
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı pejo40 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pejo40 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2020 Saat 00:08
arkadaşlar herkese merhaba adım safa aranıza kırşehirden katılıyorum. 8 yıldır 308 var dizel. 100 bin de şimdiye kadar hiçbir sorunu olmadı geçen gün şehirlerarasında depomu opette fulledim ardından bi süre sonra egzos emisyon hatası ve esp hatası verdi gaz kesti titreme var. kırşehire kadar öyle 40-50 ile geldim devir yükseltmeden.
kırşehirde sanayiye götürdüm herkeste orjinal olmayan cihazdan var onu takıp bakıyorlar biri enjektör 2 hatası verdi biri enjektör 3 hatası verdi. bize bırak 3-4 gün motor sokup bulalım diyorlar bende elletmedim. ben aracımı sürekli düşük devirde kullanırım bu arada. ne yapmam gerek yardımcıolursan sevinirim.
Allah iyilerle karşılaştırsın.
Çevrimdışı BayQ Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 41
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BayQ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2020 Saat 13:46
sefa bey senin aracının katalizörden tut sensörlerinden tut egr enjektörlerin hepsinin temizlenmesi gerekiyor birde dizel araçlar sakin kullanılmamalı devirli kullanman gerekli yoksa aracının motoru kurumdan dolayı sıkıntı çıkartabilir turbonunda bakım ve temizliği olmassa değişmesi en doğrusu olur.
Bakımlı Araç Yolda Bırakmaz
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 77 0 slckgms
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 77 0 feyyazbugan
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 497 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 135 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 170 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 141 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20901 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 690 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3373 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11678 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 534 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 211 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24815 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 235 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 137 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 241 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3067 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 365 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 340 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 254 0 cimenquantex
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English