Peugeot Türkiye Forumları Peugeot Yedek Parça
Anasayfa PT Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >3008
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2015-3008-EAT-6-TİTREME-VURUNTULU VİTES ARIZASI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2015-3008-EAT-6-TİTREME-VURUNTULU VİTES ARIZASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı RooT_TooR Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : 2015-3008-EAT6
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2018 Saat 16:17
Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Orjinalini yazan: RooT_TooR RooT_TooR Yazdı:

Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. Sırf bu tür sorunlarla uğraşmamak için dünya para verip de sıfır araç alıp bunlarla karşılaşmak gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Ama açıkçası bana çok samimi gelmediniz. Ne adınız var ne soyadınız. e-mailiniz bile sırf siteye üye olmak için alınmış gibi. Hangi bayiden aldınız falan neden bunları yazmıyorsunuz ki. Hiç değilse o bayiden alacak arkadaşlarımız için referans olur bu. Diğer arkadaşı suçlamanız da hiç hoş olmamış gerçekten. 

Bakın beyfendi size pm attım, pm olarak attıklarımı buraya yazmıyorsam adımı soyadımı yazmıyorsam hepimiz için iyidir/daha sağlıklıdır. Size attığım kişisel bilgilerimi burada paylaşmazsanız sevinirim. Beni kişisel bilgilerimi vermek zorunda bırakmanız da ayrı bir durum eğer yalan söylüyorsam pejo türkiye ya da onun ne kadar işbirlikçisi varsa beni dava etsin mağdur olan bizken, sorunumuzu onlarca defa paylaşmışken bir de üstüne yalancı mısın sen demeniz böyle itham etmeniz inanın insanı çıldırtıyor. Daha bugün araç iki defa yerinden kalkmadı d ye takıyorum gitmiyor r ye takıyorum gitmiyor. 

Yine dayanamadım yazıyorum kimsenin hakkına girmemek için yazmadığım bayiyi felan yazıyorum. Araçtaki kronik sorundan bayi mi sorumlu?

Araç sivas ofz pejodan alındı.
Aracın karter korumasının orjinal olmadığını kabul etti aldığım bayi
onlarda şaşırdı. İsterseniz telefon konuşması kayıtlarını size pm olarak atarım,
Akslar ankara fatih pejoda değişti.

Hatta dün beni egzantik mili kasnağı değişecek diye aradılar istersen onunda telefon kaydını atarım bunları atmıyorsam açacağım davada sorun yaratmasın diyedir.

Diğer verdiğim bilgileri buraya yazmayınız lütfen.

Kusura bakmayın özür dilerim yanlış anlaşıldım galiba. Bunu pm den de siz bildirdim arkadaşlarda görmesi için buradan da yazıyorum. Ben sizi yalancılıkla suçlamadım. Aracınızdaki sorun kesinlikle kronik bir sorun değil kronik olsa bile bunu  çözmek bayinin sorumluluğunda malı kimden aldıysanız hatasını sorununda onun çözmesi gerekli sonuçta. Bundan dolayıdır ki bayinin hangisi olduğunu hem ben  hemde sizin şüphe ile yaklaştığınız bayinin elemanı gibi gördüğünüz diğer arkadaşımın sormasını sebebi  ilerde o bayiden araç alacak arkadaşlar veya aracının bakımını yaptıracak arkadaşlar daha dikkatli olur amacı ile yazıldı. Sıfır aldığınız araçla sorun yaşamanız herkese şüphe ile yaklaşacağınız anlamına gelmez. İsmini soyisminiz aracınızın plakası vs bunlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor.
Tekrar söylüyorum en az sizin kadar yaşadıgını duruma üzüldüm. İnşallah bir an önce aracınızdaki sorunlar halledilir.

Zorlu bir süreçten geçtiğimden ben de cümlelerimi tartmadan yazmış olabilirim, bu manada ben de yanlış anlaşılmış olabilirim bu sebeple bir yanlış anlaşmayı da tetiklemiş olabilir, bu bağlam da ben de sizden ve diğer arkadaştan özür dilerim. Size pm olarak yazdım zaten teşekkür ederim anlayışınız için.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mayıs 2018 Saat 16:22
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Ekşi sözlükteki entryleri okuduktan sonra, e sizin araç en azından çalışıyor dedim kendi kendime :)

Şaka bir yana, bu tarz sorunlar her markada olabilir. Fakat marka sahibi, bakım onarım yedek parça temini konusunda titiz olmak zorunda. Burada alınan  ürün 100 200tl lik bir ürün değil. İnsan boğazından kesip belki kredi çekip bi dünya borçlanıp şu fani dünyada az mutlu olmak istiyor. Değil 100bin tl 40bin tl bile büyük para artık, bizim gbi insanların gözünde.

Ben de olsam, kişisel kimliğimi gizli tutardım. Sebebi, günümüzde bazı markaların mafyavari çalışmasıdır. Bunun da sebebi Hak hukuk adalet eksikliğidir.

Konu ile bi miktar alakası olan başımdan geçmiş bir olayı sizinle paylaşmak isterim.
Eskiden ünv. öğrencisi iken bir adep ps1 aldım. Arızalı çıktı. Satıcı da para iadesi ya da ürün değişimi hiç birini kabul etmedi. Sanayi ve ticaret bakanlığı tüketici hak. md ne mektup yazdım, 14 gün sonra falan işyeri sahibi sorgusuz sualsiz para iadesi yaptı bana. Çünkü Tüketici mahkeme heyeti yüklü bir miktar cezayla tehdit etmişlerdi.
Şu anda da sanayi ve tic. bakanlığı bu tarz yaptırım uygulasa, eminim ki hiç bir kurum müşterisine mafyavari yaklaşamayacaktır.

Sonuç olarak, aracımı çok seviyorum ama bir gün sıfır araç alacak param olunca, peugeot almayacağım.

Dediğiniz hususta haklısınız geçmiş aracım da dizel cvt idi arıza yapmayanı kalmamıştı, hatta kronik cvt arızası c-max diye aratırsanız bolca çıkar, bendeki cvt ise bir kez tık demedi aracımdan memnundum sadece cvt ne zaman bozulur diye korkarak gittim tam otomatik aldım (3008) ki sorunsuz bineyim ama fordun ahı tuttu. Servis ve satış türkiyede premium markalar hariç hepsinde gerçekten bayağı vasat. Ad soyad bilgimi vermeme sebebim markadan korkmam değil. Marka zaten kim olduğumu gayet iyi biliyor. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2018 Saat 13:50
Sayın forum üyeleri aracım şu an serviste geri çağırma kapsamında eksantrik mili kasnağı değişecek dendi. Ayrıca yine geri çağırma kapsamında adblue kapağı değişecek dendi. Eksantrikle triger kayışı da değişiyormuş. Bunlar başlıkta belirttiğim sorundan bağımsız değişim ve işlemler.

Arızam ile ilgili olarak araç incelenmiş, enjektörlerden kaynaklanan bir titreme ve vuruntu olduğu söylendi. Açıkcası bana halen mantıklı gelmiyor, bu aracın fabrikadan çıktığından beri mi enjektörü bozuktu anlamış değilim. Şimdi enjektörleri sökmüşler pompacıdaymış test ediyorlarmış, pejo genel merkez bayiye ne derse onu yapacaklarmış. 4 enjektörümün de bozuk olduğu ve değişeceği söylendi az önce. Ben yakıt konusuna çok dikkat ediyorum sırf daha kaliteli shell yakıt almak için yolum üzerindeki bir opet, bir shell bayisini geçip evime 7 km uzaklıktaki güvendiğim shell bayisine gidiyorum buna rağmen bu nasıl bir saçmalık...

Ayrıca bu arıza pistonlara ve motor gömleğine zarar vermişse ne olacak, yani enjektör işiyorsa motor rektefiye kadar giden olaylar varmış. Bu km deki, sıfır  bir araç için bu nasıl bir saçmalık

Benzer sorunu yaşayan üyeler için bilgi olması adına bunu yazdım titremenin sebebi bu dediler. Henüz aracı almadım halen serviste geçen cumadan beri. Aracı alırsam uzun test sonrası yine buraya dönüt vereceğim

Düzenleyen RooT_TooR - 26 Haziran 2018 Saat 14:03
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 308 1.6 vti 120 bg
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2018 Saat 14:59
Kasnak ve triger değişimini büyük ihtimal fransadan bülten çıkmıştır hocam Değişim için. Arızanıza gelince enjektörlerden kaynaklı olduğu kesin tespit için göndermişlerdir tabi bunu merkez istemiş olabilir sıkıntı varmı yokmu test için eğer arızalı olduğu kesinse tamirine karşı çıkın ve yenisi ile ücretsiz değişimi talep edin. Pistonlara ve diğer aksanlara bir sıkıntı olacağını hiç düşünmüyorum zaten değişim yapıldıktan sonra problem ortadan kalkarsa motorda bir sıkıntı yoktur. Eğer morun çalışmasında sıkıntı varsa servis bundan sonra sıfır motor değişiminede gidebilir. 
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2018 Saat 18:36
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Kasnak ve triger değişimini büyük ihtimal fransadan bülten çıkmıştır hocam Değişim için. Arızanıza gelince enjektörlerden kaynaklı olduğu kesin tespit için göndermişlerdir tabi bunu merkez istemiş olabilir sıkıntı varmı yokmu test için eğer arızalı olduğu kesinse tamirine karşı çıkın ve yenisi ile ücretsiz değişimi talep edin. Pistonlara ve diğer aksanlara bir sıkıntı olacağını hiç düşünmüyorum zaten değişim yapıldıktan sonra problem ortadan kalkarsa motorda bir sıkıntı yoktur. Eğer morun çalışmasında sıkıntı varsa servis bundan sonra sıfır motor değişiminede gidebilir. 

Eksantrik mili kasnağı, triger ve adblue kapağı yukarıda belirttiğim gibi bülten dahilinde değişti.

Başlığımızda belirtilen ve aldığımdan beri düzelmeyen sorunumuz enjektörlere bağlandı. Aracımız ankara fatih pejoda işlem görmekte, yaklaşık 15 yıldır bir çok araç kullandım, marka hakkında fikirlerimi beyan etmek istemiyorum ama gerçekten ankara fatih pejo sadece servis hizmeti vermesi dolayısıyla işiyle oldukça ilgili, daha önce yine sıfır alıp kullandığım fordun servisiyle kıyaslayınca müşterisine yaklaşımı gayet olumlu. 4 enjektörümüzde garantiden sıfırı ile değişecek, umarım sorunun kaynağı budur, umarım çözülür. Aynı sorunu yaşayan bir çok eski ve yeni kasa 3008 sahibi var, eski ve yeni kasa arasında iki ortak nokta var 1. motor, 2 eat6. Sorun yaşayan kullanıcıların çoğu bu sorunu çok düşük kmlerden itibaren yaşıyor hemen hepsinin enjenktör arızası olsa diğerlerinde neden çıkmıyor, bunu da çözmüş değilim. İnşallah boşa kürek çekmiyoruzdur. Geçen yıl da akslar değişti bu sebepten. Umarım en son geriye kokrtuğumuz ihtimal kalmaz. Uzamn arkdaşlara şunu sormak istiyorum enjektör arızası yüksek hızlarda hiç kendini belli etmez mi, çünkü uzun yolda 4-5-6 viteslerde bu sorunu yaşamadım sadece aracın çekisi ilk aldığım zamanlara göre iyi değildi. 

Düzenleyen RooT_TooR - 26 Haziran 2018 Saat 20:34
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2018 Saat 09:45
Fatih peugeot müşteri memnuniyeti konusunda dediğiniz gerçekten ilgili bir servis sosyal ağlarda bir çok kullanıcı bu konuda hemfikir. Soruna gelince sanırım belli bir serilerde üretilen bazı parçalarda üretim sorunu var gibi hocam çünkü çevremde bir çok 308 ve 3008 kullanıcısı arkadaşlarım ve bu dediğiniz sorunlarla karşılaşmadılar daha yıllardır araçlarını kullanıyorlar. e-hdi olsun bluehdi olsun bir şikayetleri yok araçlarında çok çok memnunlar. Hayırlısı inşallah düzelir bu değişen parçalar sonucunda problemiz.
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Çevrimdışı x571 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 306 station wagon
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haziran 2018 Saat 15:05

Eksantrik mili kasnağı, triger ve adblue kapağı yukarıda belirttiğim gibi bülten dahilinde değişti.

Başlığımızda belirtilen ve aldığımdan beri düzelmeyen sorunumuz enjektörlere bağlandı. Aracımız ankara fatih pejoda işlem görmekte, yaklaşık 15 yıldır bir çok araç kullandım, marka hakkında fikirlerimi beyan etmek istemiyorum ama gerçekten ankara fatih pejo sadece servis hizmeti vermesi dolayısıyla işiyle oldukça ilgili, daha önce yine sıfır alıp kullandığım fordun servisiyle kıyaslayınca müşterisine yaklaşımı gayet olumlu. 4 enjektörümüzde garantiden sıfırı ile değişecek, umarım sorunun kaynağı budur, umarım çözülür. Aynı sorunu yaşayan bir çok eski ve yeni kasa 3008 sahibi var, eski ve yeni kasa arasında iki ortak nokta var 1. motor, 2 eat6. Sorun yaşayan kullanıcıların çoğu bu sorunu çok düşük kmlerden itibaren yaşıyor hemen hepsinin enjenktör arızası olsa diğerlerinde neden çıkmıyor, bunu da çözmüş değilim. İnşallah boşa kürek çekmiyoruzdur. Geçen yıl da akslar değişti bu sebepten. Umarım en son geriye kokrtuğumuz ihtimal kalmaz. Uzamn arkdaşlara şunu sormak istiyorum enjektör arızası yüksek hızlarda hiç kendini belli etmez mi, çünkü uzun yolda 4-5-6 viteslerde bu sorunu yaşamadım sadece aracın çekisi ilk aldığım zamanlara göre iyi değildi. 

aracın garantisi devam ediyor mu bilmiyorum ama 50 parça yer değişmiş. değişim hakkınız doğmuş. hakem heyeti limiti üzerinde kaldığı için tüketici mahkemesine dava açmanız lazım. öncesinde de bir avukata danışsanız iyi olur.

memleket iyice lanet edilecek bir noktaya geldi. kim kime ne sokarsa. kanun nizam hak hukuk hiç bir şey kalmadı.  200.000 verip rezil oluyorsun. dilenci gibi onun bunun kapısında geziyorsun.  ekşide türkiye den siktir olup gitmek başlığı var ya. hak vermeye başladım artık. neyi tutsan elinde kalıyor. sırf bu gibi şeyler yüzünden geçen sene sıfır araç alacaktım almadım. 15 senelik araçla yola devam ediyorum. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2018 Saat 03:42
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

aracın garantisi devam ediyor mu bilmiyorum ama 50 parça yer değişmiş. değişim hakkınız doğmuş. hakem heyeti limiti üzerinde kaldığı için tüketici mahkemesine dava açmanız lazım. öncesinde de bir avukata danışsanız iyi olur.

memleket iyice lanet edilecek bir noktaya geldi. kim kime ne sokarsa. kanun nizam hak hukuk hiç bir şey kalmadı.  200.000 verip rezil oluyorsun. dilenci gibi onun bunun kapısında geziyorsun.  ekşide türkiye den siktir olup gitmek başlığı var ya. hak vermeye başladım artık. neyi tutsan elinde kalıyor. sırf bu gibi şeyler yüzünden geçen sene sıfır araç alacaktım almadım. 15 senelik araçla yola devam ediyorum. 

Hocam zaten araçtan soğudum, hani burası pejo forumu gelip burada marka hakkında aslında ne düşündüğümü yazmak istemiyorum, çünkü tartışmak istemiyorum. Bunu sizin için yazmadım yani genel anlamda söylüyorum.

Aracın şimdiye dek değişenleri
1. Direksiyonda titreme ve vuruntulu vites geçme, yokuşta yığılıp kalma sebebiyle 2017 yılında 2 aksımda değişti garantiden. Değişti denen akslardan soldaki açtığım bu konunun ilk mesajında ilettiğim gibi 7 ayda paslandı. 2018 haziranında servise bu aks neden paslandı dedim, zaten önceden genel merkeze de şikayet etmiştim. Servis noktası genel merkeze aksı sormuş genel merkez "aksların tıpkı diskler gibi korozyona uğrayan paslanabilen malzemeler" olduğunu söylemiş dolayısıyla bu konuda böyle kapandı. Yani o konuda bir gelişme yok.

2. Aracı ilk aldığımdan 2 yıl sonra rastlantı eseri başka bir aynı yıl 3008 kullanıcısından karter muhafazasının plastik olduğunu öğrendim. Sonra aldığım bayiyi sivas ofz yi aradım, benim karter korumam kauçuk olması gerekirken neden metal dedim. Bayi evet orjinali plastik olması gerekir, "siz değiştirtmişinizdir" dedi. Oysa ben, ne kaza yaptım ne de keyfi değiştirdim. Bayi dürüst şekilde muhafazanın orjinal olmadığını kabul etti. Sonra genel merkeze şikayet ettim genel merkezde değiştiğini ama nerede değiştiğini bilmediklerini söyledi tüm bunların telefon kayıtları elimde mevcut. Karter muhafazam da aynen kaldı onun da üstüne yattılar.

3. Geri çağırma kapsamında bazı 308 ve 3008 lerin eksantirk mili kasnağı ve triger  2018 haziranda değişti Adblue kapağı sızdırmaz bir kapakla değişti eskisi bidon kapağı gibi bir şeydi.

4. 2017 yılında akstan olduğu düşünülen vuruntu ve titreme devam ettiği için ve sıklaştığı için 2018 haziranda da tekrar bakımla beraber sorunun incelenmesini istedim servis enjektörleri söküp test etti 2 enjektörün kesin bozuk diğer ikisinin de bozulmak üzere olduğunu söyledi genel merkez onay vermiş 4 enjenktör de garantiden değişti

5. Sürücü koltuğum mekanizması bozuk, en üst konuma alıyorum 1 hafta içinde kendi kendine aşağı iniyor. Aslınca ciddi bir güvenlik riski. Avrupada olsa neler olur? Bununla ilgili 2017 yazında işlem yapıldı, en son bakımda halen sorunun sürdüğünü söyledim baktılar incelediler sorun yok dediler, o konuda öyle kapandı.

yani tüm bunlar size komik gelebilir, bunları yaşayan sıradan bir türk tüketicisi galeri basabilir. Bu yüzden, sen de peygamber sabrı var diyebilirisiniz ama bazı sağlık sorunlarım sebebiyle ve bazı özel durumlar dolayısıyla inanın üzerine düşemiyorum..

Son olarak gerçekten dediğiniz yola başvurursam nasıl bir yol izlerim ben daha önce araştırdım tüketici hakem heyetleri kaymakamlıklarda 500 tl ile 1500 tl arasındaki sorunlara bakıyormuş. Bunun üzerindeki meblağ ile ilgili işler il ya da ilçedeki adliye binalarında yer alan tüketici mahkemeleri bakıyormuş. Hiç uğraşacak zamanım ve enerjim yok ama bana yol gösterirseniz en azından bu titreme sorunum tekrar ederse ya da başka bir sorun çıkarırsa aklımda olur.

Bu arada aracın uzatılmış garantisi var ağustos 2020 de bitiyor. Ayrıca tüm bunların şans olduğunu düşünmüyorum altında anlamlı bir kasıt olduğunu düşünüyorum.

şu sözlerinize de canı gönülden katılıyorum

Düzenleyen RooT_TooR - 05 Temmuz 2018 Saat 03:55
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2018 Saat 09:52
şuan son durum ne hocam araç servisten çıktı sanırım yapılan işlemlerin bir faydası olmuştur inşallah.Sizin duruma benzer bir ankarada wv caravelle alan birinin başına gelmişti araç 15000 km motor kitlemiş. ve bu olayı sosyal medyadan bir video ile yayınlamıştı bir ay içinde doğuş otodan yetkili müdür arayıp aracın değişimini yapacakları söylemişti. TAbi bunda önce 3 ay servisle uğraşması cabası olmuştu elemanın. Eğer sorununuz devam ederse bu işlerle uğraşmış iyi bir avukat bulup tüketici mahkemesine başvurulabilir. Forum sitlerinde bu tip durumlarla uğrşan insanların yorumları var iyi araştırmak lazım tabiki. Çünkü sizin olayda bu yöne doğru gidiyor aynı ve benzer durumdan dolayı 5-6 kere servise gitti araç sanırım. Melesefki ükemizdeki araç satan firma merkezleri bizleri insan yerine koymuyor. Aynısı avrupada yapılsa ikiletmeden aracı sıfırı ile değişimi yapılırdı. Aslında ülkemizdede kanunlar var ama uygulayan yok gerekli birimler bunları inceleyip sağlam yaptırımlar uygulasa firmalara böyle sizeleri magdur etmezler.
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2018 Saat 12:56

hakem heyetleri artık 2500 yada 3500 tl ye kadar olan işlere bakabiliyor. bilgi olsun diye yazdım sizin hakem heyetlik birşeyiniz yok.

sizin olayınız direk tüketici mahkemesi. seçimlik haklarınızı almanız için gereken bütün şartlar oluşmuş. kazanmamanız için bir  sebep yok. isterseniz bir avukattan yardım alın daha sağlıklı olur. kazanınca avukat masrafını da pejo ödeyecek. 

büyük ihtimalle bir şekilde geri dönen bir aracı size satmışlardır. çok oluyor. aklınıza iş düşürmüş gibi olmayayım ama kaliteli bir cihaz ile boya kalınlığını da ölçün.

Düzenleyen x571 - 06 Temmuz 2018 Saat 13:02
Çevrimdışı HasGur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 48
Aracı : Civic, SuperB, Pug 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HasGur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Temmuz 2018 Saat 17:13
Öncelikle geçmiş olsun... Daha fazla gecikmeden yasal yollardan hakkınızı arayın.

Durduk yere airbag açan araçlardan, kazada darbe almadığı halde kırılan koltuklara kadar buna benzer problemler maalesef dünya genelinde ve her markada ortaya çıkıyor.

1973 200
1976 280S
1983Şahin
1990Transit
1991Şahin
1993Toros,Kartal
1995R19
1997Tempra
1999E2200
2000Megane
2004Axor2523
2005Focus
2005 1840
2006307
2007R420
2008Civic
2012SpB
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2018 Saat 19:01

hakem heyetleri artık 2500 yada 3500 tl ye kadar olan işlere bakabiliyor. bilgi olsun diye yazdım sizin hakem heyetlik birşeyiniz yok.

sizin olayınız direk tüketici mahkemesi. seçimlik haklarınızı almanız için gereken bütün şartlar oluşmuş. kazanmamanız için bir  sebep yok. isterseniz bir avukattan yardım alın daha sağlıklı olur. kazanınca avukat masrafını da pejo ödeyecek. 

büyük ihtimalle bir şekilde geri dönen bir aracı size satmışlardır. çok oluyor. aklınıza iş düşürmüş gibi olmayayım ama kaliteli bir cihaz ile boya kalınlığını da ölçün.

Geri dönen araç nasıl oluyor biraz açar mısınız?
Geçen sene araç kazalı mı diye bende şüphe ettim, ekspertize götürüp baktırdım, boyada bir anormallik bulmadılar, araç alt düzeninde bir darbe vs. belirtisi de yok dedi ekspertiz.
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı x571 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Temmuz 2018 Saat 21:54

Geri dönen araç nasıl oluyor biraz açar mısınız?
Geçen sene araç kazalı mı diye bende şüphe ettim, ekspertize götürüp baktırdım, boyada bir anormallik bulmadılar, araç alt düzeninde bir darbe vs. belirtisi de yok dedi ekspertiz.

araba herhangi bir sebepten-büyük ihtimalle üretim bandı sorunu- sürekli arıza çıkarıyor. orası burası yapıyorsun yapıyorsun düzen tutmuyor. normalde o araç çürüğe çıkacak,eritilecek. yurdum esnafı ne yapıyor ? ben bunu ittiririm birine mantığı ile vatandaşın birine kitliyor. ya mahkeme ile hakkını arıyorsun yada  bıkıp başka birisine satıyorsun. o uğraşıyor. sizin araçta bu şekilde bir araç,birine satmışlar,adam çelik koruma falan yaptırmış. bir süre sonra bozulmaya başlayınca   dişli çıkıp bayiye vermiş aracı onlar da size satmış. km sıfırlama falan basit iş,iki dakika da yapar servis onu.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 12:55
4 enjektörüm değiştikten sonraki sürece dair, son 2 haftada 4k km felan yaptım, araç dün hız ve devir göstergesinin orada servis uyarısı çıktığında çıkan sarı ünlem uyarısı verdi (bakım yeni yapıldı), teybin menü kısmından arıza teşhis kısmına baktım herhangi bir şey yoktu, ibretle ve merakla bekliyorum daha neler yaşayacağız diye
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Temmuz 2018 Saat 18:12

4 enjektörüm değiştikten sonraki sürece dair, son 2 haftada 4k km felan yaptım, araç dün hız ve devir göstergesinin orada servis uyarısı çıktığında çıkan sarı ünlem uyarısı verdi (bakım yeni yapıldı), teybin menü kısmından arıza teşhis kısmına baktım herhangi bir şey yoktu, ibretle ve merakla bekliyorum daha neler yaşayacağız diye

Bence hocam bundan sonra peugeot türkiye ile aracın değişimi veya ücret iadesi ile ilgili görüşmelere başlamanız bu tip sorunlarla uğraşan avukatlar var. Sizin şansınıza mı artık bahtsızlınıza mı demekten başka bir çare gelmiyor. Hayırlısı olur inşallah. 
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2018 Saat 20:52
2 sayfa yazdık, uzun test sonrası yazacağız dedik, marka ile olumsuz fikirlerimizi yazdık; şimdi uzun kullanım sonrası durumu da özetleyelim de kimsenin hakkı kalmasın. En son 4 enjektör değişti demiştik, enjektörler değiştikten sonra yaklaşık 5000 km yakın yol yaptım. Bunun çoğu uzun yoldur, zaten uzun yolda bu titremeyi yapmıyordu  -ivme ve hız yüksek olduğundan- şehir içinde geçen sürede ise titremeyi yaşamadım ama zaman zaman halen o ilk arıza verdiği zamanlardaki garip sesleri dik yokuşlarda hissettiriyor, ayrıca aracı ilk aldığımdaki akselarasyonu ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Altı üstü 20000 yaklaştı araç bence bu olmamalıydı. İnsanlar bilgilensin, o kadar yazıp gitti, dönüt vermedi demesin diye yazıyorum bunları. Ben şimdiye dek hiç bu kadar rahatsız edici ve motor devir bandıyla uyumsuz çalışan bir şanzıman kullanmadım. 10 yıllık lpg li crv bile daha akışkan daha kasmadan yürüyor. 

Düzenleyen RooT_TooR - 18 Eylül 2018 Saat 20:53
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı RooT_TooR Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eylül 2018 Saat 21:13
Doğrudan bu konuyla ilgili değil ama araçta şöyle bir sıkıntı yaşıyorum; aracın ön camın sağ ve sol köşelerinde, tam camın bittiği tavanın başladığı yerde; yani alttaki fotoda işaretli yerlerde camı kaportaya tutturan yapıştırıcı aralarında sonradan oluşan garip hava kabarcıkları oluştu. Sanki araç camı değişmişte o siyah yapıştırıcı aralardan su çekmiş gibi bu konuda bilgisi okan var mı? 

Bahsettiğim sorun alttaki fotoda işaretli olan köşelerde

Sorun aşağıda gösterildiği gibidir:

Düzenleyen RooT_TooR - 18 Eylül 2018 Saat 21:23
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2018 Saat 09:26

2 sayfa yazdık, uzun test sonrası yazacağız dedik, marka ile olumsuz fikirlerimizi yazdık; şimdi uzun kullanım sonrası durumu da özetleyelim de kimsenin hakkı kalmasın. En son 4 enjektör değişti demiştik, enjektörler değiştikten sonra yaklaşık 5000 km yakın yol yaptım. Bunun çoğu uzun yoldur, zaten uzun yolda bu titremeyi yapmıyordu  -ivme ve hız yüksek olduğundan- şehir içinde geçen sürede ise titremeyi yaşamadım ama zaman zaman halen o ilk arıza verdiği zamanlardaki garip sesleri dik yokuşlarda hissettiriyor, ayrıca aracı ilk aldığımdaki akselarasyonu ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Altı üstü 20000 yaklaştı araç bence bu olmamalıydı. İnsanlar bilgilensin, o kadar yazıp gitti, dönüt vermedi demesin diye yazıyorum bunları. Ben şimdiye dek hiç bu kadar rahatsız edici ve motor devir bandıyla uyumsuz çalışan bir şanzıman kullanmadım. 10 yıllık lpg li crv bile daha akışkan daha kasmadan yürüyor. 

Bununla geçmiş olsun diyelim hocam ama yokuşlarda o ses olayı hala varsa bence şazumanla igili bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. sonuçta tam otomatik ve japon bir şanzuman eğer yine buna benzer bir sıkıntı yaşarsanız artık dava açmanızı kesinlikle öneririm sonuçta parayı kimse sokakta kazanmıyor. Bence sizin aracınız fabrika çıkışı problemli bir araç önceden dediğim sizin aracın aynısında bir arkaşımızın babasındada mevcut ve bu problemlerin hiç birini yaşamadılar araç 2 ay önce 60000 km civarlarındadı günlük kullanılıyor. Eğer durumunuz ve vaktiniz varsa bu işlerle uğraşan iyi bir avukatla görüşmenizi öneririm. 
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eylül 2018 Saat 09:28
hele bu cam olayı çok garip ilk defa böyle bir şey görüyorum. tama olurda bu kadar içlere doğru hava yapmaması lazım. bir kaç tane 3008 incelemiştim ama böyle bir şey hiç gözüme çarpmadı. Disapprove
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon HATA BİLDİRİMİ son mesaja git 228 4 27BEN80
konu icon 308 (t8) kafalık son mesaja git 29 0 grk
konu icon Devir yukselmesi son mesaja git 755 8 Emirseng
konu icon 301 5. Vitese geçmiyor son mesaja git 41 0 fragman
konu icon bakım kilometresi normalden hızlı düşüyor son mesaja git 44 0 gregor samsa
konu icon 206 otomatik kendi kendine gaz verme sorunu son mesaja git 245 10 Frt-Aydin
konu icon 206 Hararet Göstergesi Sorunu son mesaja git 2669 30 talip206
konu icon Motorda Titreme sorunu son mesaja git 89 0 conteo
konu icon Akşehirden selamlar son mesaja git 14 3 peugotayfun
konu icon Merhaba son mesaja git 6 2 peugotayfun
konu icon Selenoid valf arızası?? son mesaja git 385 3 arachnid
konu icon 307 ÖN CAM son mesaja git 2732 10 okan77
konu icon Araç Yakıt Problemi son mesaja git 111 0 demirtaskerem
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 441 2 talip206
konu icon Kış lastiği ebatları ve antifiriz önerisi. son mesaja git 336 5 Dadas
konu icon 307 1.4 benzinli 90 hp araçlarda LPG Kullanımı son mesaja git 332 1 sonerkyl
konu icon Lastik sensoru son mesaja git 364 1 sonerkyl
konu icon Dizel yarı otomatik baskı balata ömrü son mesaja git 352 1 sonerkyl
konu icon Motor arıza ikaz lambası neden yanıyor? son mesaja git 265 2 sonerkyl
konu icon Lpg de benzin ibresi düşmesi sorunu ucuz çözüm son mesaja git 27765 120 Frt-Aydin
Bu ayki En Aktif 10 Üye 2018 KASıM EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
sonerkyl 64
HasGur 25
GökhaN 23
OguzhanKucuk61 18
talip206 17
f4t1hltn 15
peugotayfun 13
x571 9
Frt-Aydin 9
27BEN80 7
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
Alicilik MODERATÖR
KILIÇ MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2018
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.