Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - fan açılmıyor (SORUN ÇÖZÜLDÜ)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

fan açılmıyor (SORUN ÇÖZÜLDÜ)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı fuat2048 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 206 1.4 xline
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: fan açılmıyor (SORUN ÇÖZÜLDÜ)
    Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2018 Saat 23:52
hararet 90 da sabit gosteriyor ama fan acmiyor arkadaslar.
fan acmayinca bi sure sonra arabanin yedek su deposunn kapaginin yanlarından su geliyor
motor yaginda su yok,yedek su deposunda yag yok,contayla alakali deyil.
simdiye kadar yapilan islemler.
hararet musuru degişti
termostat degisti
fan roleleri degisti

sunu farkettim hararet musurunun soketini cikarinca fan 1 ci kadede calisiyor
fan saglam yani,acaba aldigim muşürmü bozuk dedim yenisini aldim ondada ayni.
usta usta geziyorum artik bi yol gosterin arkadaslar lutfen

Düzenleyen sonerkyl - 28 Mayıs 2018 Saat 16:40
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 00:02
hararet musurunun soketini cikarinca fan calisiyor 1 ci kademede
sürücü ekraninda sicaklik gostergesi en üste gozukup stop lambasi yaniyor.

fan elektrik tesisatinin şeması elinde olan varsa paylasirsa sevinirim
Çevrimdışı dou Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dou Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 08:44
devirdaim ici curumus olabilirmi veya radyator tikali olabilirmi bunlari bir arastirmanizda fayda var
Çevrimdışı bilo131 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 12:12
aynı sorun geçen seneki eski 206’mda başıma geldi. Hararet 90a geldiği zaman yedek su deposundan su fışkırıyordu. 5 usta gezdim hepsi de conta yanık motor yapılacak dedi. 1 tanesi de devirdaim pompasının kanatları bu arabalarda plastik kırılmıştır ve debirdaim yapmıyor değişmesi lazım dedi. Yeni orijinal devirdaim aldım ve kanatları demir idi. Neyse usta söktü devirdaimi bi de ne görelim kanatları sapasağlam ve demirdenLOL eee dedim usta ne işş?? Neyse sökmüşken değiştirdim sonra aracı aldım tavsiye üzerine Düzce eski sanayide oto Erhan var ona gittim. Kapaktan aynı suyu attı sorunu gördü ve sesi ki bu araba mı conta yakmış ne biçim ustalar var LOL usta termostatı söktü yayını kontrol etti sağlam dedi taktık yine olmadı. Termostatı söktü direk bağladı. Sonra deponun kapağının altındaki conta oynamıştı onu yerine taktı ve sorun çözüldü. Siz yazmışsınız contadan değil diye ama yine de yeni bir kapak alıp denemekte fayda var.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 12:16
Orjinalini yazan: fuat2048 fuat2048 Yazdı:

hararet musurunun soketini cikarinca fan calisiyor 1 ci kademede
sürücü ekraninda sicaklik gostergesi en üste gozukup stop lambasi yaniyor.

fan elektrik tesisatinin şeması elinde olan varsa paylasirsa sevinirim

Müşürün fişini çekince fan çalışır doğrudur. Fan çalışıp stop lambası mı yanıyor yani? Forumda görmüştüm fan motorunun bağlantısı ters yapmışlar fan radyatöre üfleyeceğine motora üflüyormuş Big smile bağlantıyı düzeltince sorun hallolmuş fanı çalıştırıp elinizle kontrol etmenizi de tavsiye ederim. 

Yine de ısrarla yedek su deposu kapağının contasını kontrol etmenizi tavsiye ederim.👍

Düzenleyen bilo131 - 13 Mayıs 2018 Saat 12:19
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dou Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 14:31
fan zaten normalde motora dogru uflemesi gereShockedkmiyormu kafa karisti
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 14:38
Orjinalini yazan: dou dou Yazdı:

fan zaten normalde motora dogru uflemesi gereShockedkmiyormu kafa karisti

Fan radyatöre üfler motor suyunu soğutmak için 👍
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dou Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 16:48
peki havayi nerden cekiyorda ufluyor motorun sicaginimi ufluyor on taraftan motora dogru ufluyorki souk hava radyatoru sogutsun diye sizin dediginiz gibi olsa motorun sicak havasini ufleyerek radyatoru soutmaz ilik hava ufler    fan acikken bi ara bakim de aklimi kurcalamasin Smile
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı bilo131 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 17:10
evet doğru 206 da ve diğer yeni araçlarda önden üflüyor aklım babamın 1985 model Broadway’ine gitti. Big smile Onunkinde fan motor tarafında. 

Yine de eğer fan ters dönüyorsa havayı öne doğru üfleyecektir.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 20:27
arkadaslar bayabir masraf yaptim gereksiz yere ama cozduk sonunda fan rezistansındaymış sorun
fan rezistansina kadar yapmadiklari sey kalmadi hararet musuru aldim yan sanayi bu dediler,adam geri almadı,sonra orjinal al dediler 140 tlye aldim geldim yine olmadı.termostat dediler orjinal al dediler aldim 100 tlye yine olmadı,sonra yedek su deposu kapagi aldım almisken tam olsun dedim.
ve en sonunda fan rezistansi aldık bu sefer başka parcacidan aldim onunda yan sanayisini aldim ama bu sefer bunu geri alirim dedi.neyse yine olmadı yan sanayiymis ya araba kabul etmiyormuş :-D neyse onunda orjinal valeo olanini bulduk ve sonunda oldu araba artik 1 ve 2 kademe fan acar oldu. nasil bir arabadir bu arkadasya illa orjinal olucak
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dou Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 22:13
gozun aydin sorun duzelmis arac 206 sanirsam rezistans fiyati ve markasi ne bilgilendirirmisin fiyat konusunda basimiza gelirse bilgi sahibi olalim bjrde musur termostatin tam ustundeki musurmu baya pahaliymis 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mayıs 2018 Saat 22:41
aynen termostatin uzerindeki musuru degistirdigim,orjinal  fan rezistansı 75 tlye alidim.yan sanayisi 25 tlydi.cok sukur sorunu bosuna masraf yapsakta.tesekkur ederim
Çevrimdışı cyalman Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Aracı : '17 3008 Allure Elagance
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cyalman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2018 Saat 19:10
Malesef ülkemizdeki usta potansiyeli böyle. atan atana tutturan iyi usta oluyor.  konusunda uzman olanları ayrı tutuyorum.

Geçmiş olsun..

Düzenleyen cyalman - 14 Mayıs 2018 Saat 19:11
'00 Focus Hb
'11 Fiat Punto Evo
'14 Focus Sedan
'14 VW Passat Highline
'17 3008 Allure Elagance 1.6 bluehdi Otomatik

Çevrimdışı tigrap Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 30
Aracı : 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2018 Saat 04:48

hararet 90 da sabit gosteriyor ama fan acmiyor arkadaslar.
fan acmayinca bi sure sonra arabanin yedek su deposunn kapaginin yanlarından su geliyor
motor yaginda su yok,yedek su deposunda yag yok,contayla alakali deyil.
simdiye kadar yapilan islemler.
hararet musuru degişti
termostat degisti
fan roleleri degisti

sunu farkettim hararet musurunun soketini cikarinca fan 1 ci kadede calisiyor
fan saglam yani,acaba aldigim muşürmü bozuk dedim yenisini aldim ondada ayni.
usta usta geziyorum artik bi yol gosterin arkadaslar lutfen

birebir aynı sorunu yaşıyorum müşürü değişecektim demekki ondan değil
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mayıs 2018 Saat 10:34
yardımcı olabildiysem ne mutlu,fan rezistansını değiştir,yine olmazsa mutlaka bilgisayarada bağlatıp hatayı sildir,yoksa yine devam eder fan açmama sorunu
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2018 Saat 14:06

yardımcı olabildiysem ne mutlu,fan rezistansını değiştir,yine olmazsa mutlaka bilgisayarada bağlatıp hatayı sildir,yoksa yine devam eder fan açmama sorunu

dün gittim sanayiye hiçbiryerde rezistans yoktu bi parçacı al dedi müşürü değiştir dene olmazsa geri alırım dedi değiştirdim sanırım oldu fan açıyor ama 95-100 olmadan açmıyor. önceki müşürde hiç açmıyordu unutup 120-130 dereceleri gördüğüm oldu bir iki kere.

bu arada önceki müşürün contası kaynamış üstüne yenisini takınca kasmış sekman fırlamış müşür aradan suyu boşaltmışLOL sanayiye dönene kadar her markette bi su aldım valla canım çıktı götürene kadar sağ olsun sekmanıda beleş verdiBig smile plastik gerçi ama olsun sağlama benziyor. yanarım yanarım giden antifirize yanarım Big smile

dikkatsizlik ve uykusuzluk sonucu biraz acı oldu ama şimdilik sorun yok gibi
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fuat2048 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2018 Saat 14:49
120-130 dereceyi görünce ne olmuştu arabada su atma felan olmuşmuydu
Çevrimdışı fthusl Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : 2003 206 1.4 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fthusl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2018 Saat 17:02
CryCry Sanırım benim aracta da aynı sorun var normal düz yolda giderken hararet 70 i gecmiyor ama biraz yokuş tırmanınca hemen 90 ı buluyor hatta 110 a kadar çıkıyor 3 hafta önce yaylaya giderken uyarı verdi hemen durup yedek su deposunda su kalmamış allahtan yanımda su vardı hemen takviye yaptım radyotöre su filan döktüm fan çalısıyor ama yavas dönüyordu. Dün sabah yine gece 5 te yaylaya gittim yine 110 u buldu hararet ama fan açma dı sonra klima açtı klima açınca da fan açmadığını farkettim. neyi değiştirteceğimi inanin bilmiyorum. her kafadan farklı ses çıkıyor
2003 206 1.4 HDİ X-LİNE
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tigrap Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2018 Saat 19:54

120-130 dereceyi görünce ne olmuştu arabada su atma felan olmuşmuydu

Suyu komple boşalttızaten müşürün ordan
2006 206 1.4 HDI
07 GG 611
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2018 Saat 21:12
Orjinalini yazan: fthusl fthusl Yazdı:

CryCry Sanırım benim aracta da aynı sorun var normal düz yolda giderken hararet 70 i gecmiyor ama biraz yokuş tırmanınca hemen 90 ı buluyor hatta 110 a kadar çıkıyor 3 hafta önce yaylaya giderken uyarı verdi hemen durup yedek su deposunda su kalmamış allahtan yanımda su vardı hemen takviye yaptım radyotöre su filan döktüm fan çalısıyor ama yavas dönüyordu. Dün sabah yine gece 5 te yaylaya gittim yine 110 u buldu hararet ama fan açma dı sonra klima açtı klima açınca da fan açmadığını farkettim. neyi değiştirteceğimi inanin bilmiyorum. her kafadan farklı ses çıkıyor
Klimayi açınca  fan acmiyorsa kesinlikle fan rolelerin arızalı. Baska yerde problemi arama. Fan rolesi yeri itibariyle oksit yapabilecek yerde açıp kontrol edin zaten rolenin halini görünce anlarsınız roleden yaptığını. 
Rolelerin yeri ve değişimi  burda anlatilmış.

https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=30517&title=206-fan-rolesi-nasil-degistirilir

Not : Birde kesinlikle hararet yapan arabanın Radyöterine su boca etmeyin. Blok çatlatmaya kadar yolu gider. 

Düzenleyen talip206 - 21 Mayıs 2018 Saat 21:18
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 839 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5494 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1111 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 799 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 613 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2667 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1017 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1792 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12657 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 585 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 437 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 403 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 452 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 470 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 741 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 558 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16018 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5507 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1855 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 473 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
Mustafa1923 3
drneuron 3
ppfustasi12 3
chanyilmz 2
arifbsrn 2
antipollution 2
Musta08 1
mryldz 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English