Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Airbag Patlaması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Airbag Patlaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı i78ster Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Airbag Patlaması
    Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 00:12
Otoyolda seyir halinde iken sol perde ve sürücü koltuğu airbag sebepsiz patlamıştır Araçta herhangi bir çarpma, sarsıntı, darbe olmamıştır. Otoyolda herhangi bir cisim, çukur, kasis bulunmamaktadır. Bunlara rağmen sebepsiz airbagler patladı. Aracımı İstanbul da bulunan yetkili Peugeot  servisine götürdüm. Servis sorumlusu ile görüşmemizde aracımda airbag neden patladığı hakkında kesin net ve bilimsel raporlama istediğimi söyledim. Yapılacak tüm masrafların garanti kapsamında yapılması gerektiğini paylaştım. Aracı incelediklerini söyleyen servisin raporundan sadece hasarın nasıl onarılacağı ve maddi tutar çalışması yapılmıştır. Tarafıma bilimsel mühendislik çalışması yapılmadan bilgi verilmiştir. İki airbag tamiri için aracın piyasa fiyatının neredeyse yarısı kadar fiyat çıkarılmıştır. Garantiden yapılamadığı firmanın hukuki dayanağının olduğu söylenmiştir. Tamiri sanayide yapılmaktadır.Sizce guvenilir mi? Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı rica ediyorum Ilginize tesekkürler. 

Düzenleyen i78ster - 06 Nisan 2018 Saat 00:19
Zor yoktur,imkansız zaman alır.
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 08:59
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. ilk defa böyle bir durumu sizden duydum hocam geçmiş olsun. öncelikli aracınız kaç model. araçta sonradan exnon ve ses sitemi gibi elektrikle ilgili işlem yapıldımı hiç. Daha önceden kazası felan oldumu. ilk sahibi siz misiniz. Birde aracın yaşından dolayı eski araçlarda bu tip sorunlar görülebilmekte dünyada. Sonuçta kul yapısı. Bu diğer markalarda karşılaşılan bir passatından tutun opeline kadar internette araştırırsanız bulabilirsiniz. Sanayide yaptırmanızda bir sakında yok ancak bu işi iyi bilen birilerine yaptırın. Çünkü aibağ beyni felan sıfırlanması veya değişmesi gerekiyor. Birde darbe sensörlerinin kontrolünü kesinlikle yapsınlar.Tekrardan büyük geçmiş olsun hocam. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 09:18
Sizden önceki sahibinden airbaglere herhangi bir işlem yapılmış olabilirmi acaba çünkü elektriksel bir akım gitmişki darbe sonrası çalışan sensörle airbaglari açmış ben Peugeot'nun neredeyse 8 seri aracını kullandım 10 yıldırda bu forumun sahibiyim ilk defa kendi kendi açan airbag duyuyorum. Hep duyduğum kaza sonrası açılmayan airbaglardi
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 12:25
Cevabınız için teşekkür ederim. Aracım 2006 model ilk sahibi değilim. Arac ta eloktronik ariza yada elektrik ile alakalı işlem yaptirmadim. Ancak bu durumu bende duymadım yaşayarak öğrendim. İnternet üzerinden araştırma yaptım  aynı marka iki araçta aynı airbaglerin Sebepsiz patladığını gördüm. Kafam karışık kendi kusurum da vardır elbette ama Peugeot beni ikna etmek için bir çaba sarf etmeden başından savdi. Ölümlü bir kaza yapmadigim için şanslıyım. Peugeot  yetkilileri bana aracin kullanım kılavuzunda araç 10 yaşınaa geldiğinde yetkili serviste değişmesi gerektiğini yazmış diye söylediler. Ben kendi klavuzunda bulamadım kendilerine telefon ile tekrar sordum. Yanit bekliyorum.

Düzenleyen i78ster - 06 Nisan 2018 Saat 12:27
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 12:31
cevabiniz için teşekkür ederim. Yetkili servis tarafından kontrol edildi.Airbaglerin tamiri yada degistigi hakkında bir bilgi vermediler. Zaten böyle bir şey olsaydı ilk onu bana sunarak Garanti den yapılmayacağını söyleyeceklerdi.
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 14:19
öncelikle geçmiş olsun, Allah korusun ağır bir kaza geçirebilirdiniz. 
daha önce bir octavia da kornaya bastığı anda patlayan airbag duymuştum. 
bu airbag arızası olupda masraf yapmamak için illegal şekilde devre dışı bırakanlar oluyor, aracın evveliyatında öyle birşey mi var acaba.
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
Çevrimdışı pusutr Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 49
Aracı : 308 1.6 hdi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı pusutr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 18:05
Daha önce forumda da paylaşılmıştı. Araç güneşte beklemekten aibaglar şişen ve ya patlayan araç okumuştum. 208 ve 307 de okumuştum bunu. Bir de başka forumlarda Golfte ve passatta  durduk yere patlamış airbag okumuştum.  Googlede araştırsanız bunun gibi makalelerle karşılaşırsınız. Anladığım kadarıyla aracınız 10 yaş üzerinde. İsterseniz yaptırın isterseniz airbagları taktırmadan tamir ettirebilirsiniz. Tabi gönül güvenlikten yanadır.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 18:10
Aracı yetkili servise tam olarak ne arızası var. Neden patladığı hakkında kesin bir bilgi alırım diye götürdüm Ancak bu konuda yardımcı olamadilar.Sadece yorum yaptılar. Bence bu olmamalı benden önceki sahibi yapmış olabilir mi ? Araçta yanlış bir işlem yapılmış mı? Bu sorulara maalesef benim bilgim yeterli olmadığı için cevap veremiyorum. Araştırma yapıyorum bilirkişi raporu hazırlanması için. Peugeot yetkili kişiler bana diğer Airbagler içinde garanti vermemektedir. Kuşkuya düştüm bu araç ta ki hata bulunup düzgün tamir edilmez ise aynı hata tekrarinda bu kadar sansli olmayabiliriz.
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2018 Saat 19:49
Geçmiş olsun. Servis doğru söylemiş . Klavuzda airbaglerin sağlam olsa bile 10 yilda bir değişmesi gerektiği yazar. 
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2018 Saat 07:55
peugeot firması ürettiği araçların hava yastiklari yetkili serviste 10 yıl sonra değişmesi gerektiğini yazmış.Bunu burada ki arkadaşlar ve Peugeot İstanbul Anadolu yakası sorumlusu telefonda bana aynen bu şekilde soylemistir. Araçların hava yastiklari yetkili serviste 10 yıl sonra değişmelidir. Bundan dolayı firmamız sorumlu değildir. Peki sormak istiyorum bu forumda kaç kişi 10 yıl sonra airbag değiştirmiştir. Yada firma yetkilileri size böyle bir uyarı davet yaptımı? Bu sekilşe 10 yıldan sonra bu araclar güvenle kullanılabilir mi? Lütfen bu konuda araştırma yapiniz. 
Çevrimdışı samet2461 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 XT 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nisan 2018 Saat 21:29
Orjinalini yazan: i78ster i78ster Yazdı:

peugeot firması ürettiği araçların hava yastiklari yetkili serviste 10 yıl sonra değişmesi gerektiğini yazmış.Bunu burada ki arkadaşlar ve Peugeot İstanbul Anadolu yakası sorumlusu telefonda bana aynen bu şekilde soylemistir. Araçların hava yastiklari yetkili serviste 10 yıl sonra değişmelidir. Bundan dolayı firmamız sorumlu değildir. Peki sormak istiyorum bu forumda kaç kişi 10 yıl sonra airbag değiştirmiştir. Yada firma yetkilileri size böyle bir uyarı davet yaptımı? Bu sekilşe 10 yıldan sonra bu araclar güvenle kullanılabilir mi? Lütfen bu konuda araştırma yapiniz. 

10 yıl meselesinde size katılıyorum . Diyelimki peugeot u dinledik 10 yıl doldu hava yastıklarını değiştik. Satarken alıcıya nasıl anlatacaz LOL. Kesin kaza yapmıştır değişmiştir düşüncesi kaçınılmaz. Bide 50 tl 100 tl değil ki 6 hava yastığı değişmeye kalksak arabadan pahalı Big smile
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i78ster Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2018 Saat 20:25
Cevabınız için teşekkür ederim.Bu gün forumda yine benzer bir durum paylaşım yapılmış. Ağır bir kaza yapmış arac pert olmuş ancak airbagleri açılmamış benim aracim ile aynı marka ve model..Burada ki arkadaşlar ve diğer forum sitelerinde bu konuyu kulak ardı ettiler. Umarım başka mağdur olmayacaktır. 
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1447 8 arifbsrn
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1409 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 163 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4890 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5986 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25150 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1405 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 106 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1103 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 176 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 365 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 238 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1418 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10823 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 520 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 571 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3278 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2046 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 6
Emintoprak 4
SametRcz 4
antipollution 3
serdarcan34 3
slckgms 3
Hüseyinboztas 2
arifbsrn 2
feyyazbugan 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English