Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >307
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sonradan Far/Yağmur sensörü takılırmı? GÜNCEL
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sonradan Far/Yağmur sensörü takılırmı? GÜNCEL

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Orçun.Dmr Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 29
Aracı : 307
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sonradan Far/Yağmur sensörü takılırmı? GÜNCEL
    Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2018 Saat 02:50
Öncelikle cümleten Selamün aleyküm, başlıkta da belirttiğim gibi 307 aracıma sonradan yağmur sensörü ve far sensörü taktırmak mümkün müdür? Çıkma yağmur sensörü/far sensörü tesisatını alıp gelsem ve gerekli Sensörleri, Com2000 ünitesi alsam olur mu? Bilen bilmeyen forum sakinleri lütfen bir yorumda bulunsun. Smile

Düzeltme; Ön camı değiştirirken yağmur sensörlü cam ile değiştirdim. 

Düzenleyen Orçun.Dmr - 30 Temmuz 2019 Saat 02:30
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...
Çevrimdışı samet2461 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 34
Aracı : 307 XT 1.6 HDİ
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı samet2461 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2018 Saat 10:39
Tahminlerimi söylüyorum , imkansıza yakın olur orjinalini yapabilmen. Çünkü bsi dahil değişmen lazım gibi geliyor ayrıca sinyal kolları hepsi. Benim araçta orjinalde olmasına rağmen %100 çalışır pozisyona getiremedim. Sensörün jeli problemli bazen çalışmıyor farlar yanık kalıyor gündüz. Yani orijinal şekilde yapman imkansız geliyor.

Düzenleyen samet2461 - 17 Şubat 2018 Saat 10:40
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

Çevrimdışı Alicilik Açılır Kutu Gör
5. Vites
5. Vites
Simge

Aracı : '13 Auris D-4D MMT Adv SkyP
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Alicilik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2018 Saat 01:54
camin bir esprisi yok.

Onemli olan

Uygun sensor
sensorle cam arasindaki jel
tesisat kablosu
COm2000 (kollarin oldugu unite) degismesi
sensorun kodlanmasi

Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2018 Saat 02:49
Orjinalini yazan: samet2461 samet2461 Yazdı:

Tahminlerimi söylüyorum , imkansıza yakın olur orjinalini yapabilmen. Çünkü bsi dahil değişmen lazım gibi geliyor ayrıca sinyal kolları hepsi. Benim araçta orjinalde olmasına rağmen %100 çalışır pozisyona getiremedim. Sensörün jeli problemli bazen çalışmıyor farlar yanık kalıyor gündüz. Yani orijinal şekilde yapman imkansız geliyor.

Hocam tanıdığım çıkmacı var gel ne istiyorsan sök git dedi bende bu fırsatı değerlendireyim dedim. Smile Airbag sargısı değişirken Com2000(Kollar) ile komple değiştiği için ve de bozuk olduğu için komple yeni orjinal parçayla değiştiricem ayriyetten de sensörü ve tesisatını orjinal çıkma alıp montajını yapıcaz. BSİ ın değişeceğini zannetmiyorum. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2018 Saat 02:53
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

camin bir esprisi yok.

Onemli olan

Uygun sensor
sensorle cam arasindaki jel
tesisat kablosu
COm2000 (kollarin oldugu unite) degismesi
sensorun kodlanmasi

Sensörü ve tesisatı orjinal çıkma alıp montaj yapıcaz. COM2000 ünitesini orjinal yeni parça ile değişecez fakat jeli nasıl halledebilecez bir fikrim yok. Kodlama dediğiniz ne oluyor? Şu anda benim aracımda yağmur/far sensörü modu var ise aktif etmemiz mi gerek? Smile

Düzenleyen Orçun.Dmr - 18 Şubat 2018 Saat 02:54
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2018 Saat 00:53
Güncel.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2018 Saat 00:02
Konuyu güncelliyorum. Bilen yok mu acaba? Smile Ayriyetten eğer doğruysa bir şey öğrendim, Yağmur sensörü ve far sensörü ayrıymış. Yağmur sensörü camda, far sensörü ise göğüsteki ekranın arkasında(yol bilgisayarı ünitesi) olan ufak bir göz gibi bir şey.
Çevrimdışı monalos Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

Yaşı : 28
Aracı : 2002 206 XT FULL
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monalos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2018 Saat 09:56
Sensörler ayrı demişsiniz ama sensörler aynı yerde 2side camda çünkü ben cama elimi tutunca farlar yanıyor,

Yapılabilir orjinal parçalarla
PEUGEOT 206 FARKI 1.4 BENZİN XT 2002 ABS
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2018 Saat 22:39
Orjinalini yazan: monalos monalos Yazdı:

Sensörler ayrı demişsiniz ama sensörler aynı yerde 2side camda çünkü ben cama elimi tutunca farlar yanıyor,

Yapılabilir orjinal parçalarla

Doğrudur dedim ama cümlenin başında eğer doğruysa diye belirttim. Kısmetse 1 ay sonra işe girişecez bakalım. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2018 Saat 03:29
Arkadaslar yagmur-far sensorunu, tesisatini ve kararan dikiz aynasini cikma 307 den 70 tlye aldim fakat olacakmi diye supheliyim. Fikri olan soyleyebilirmi? Parcalari henuz elektrikci arkadasa goturmedim. Parcalarin hepsini taktiktan sonra herhangi bi aktif etme islemi yapiliyormu varmi bilen? Eger yaparsam da olursa mutlaka buraya noktasina kadar yazip bos kasa 307 si olanlari sevindiririm. LOL

Düzenleyen Orçun.Dmr - 17 Şubat 2020 Saat 14:13
Çevrimdışı maximusti Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Aracı : 2000 Opel Astra G HB
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı maximusti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2018 Saat 10:28
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

Arkadaslar yagmur-far sensorunu, tesisatini ve kararan dikiz aynasini cikma 307 den 150 tlye aldim fakat olacakmi diye supheliyim. Fikri olan soyleyebilirmi? Parcalari henuz elektrikci arkadasa goturmedim. Parcalarin hepsini taktiktan sonra herhangi bi aktif etme islemi yapiliyormu varmi bilen? Eger yaparsam da olursa mutlaka buraya noktasina kadar yazip bos kasa 307 si olanlari sevindiririm. LOL

montaj işlemi bittikten sonra mutlaka bsi üzerine yazılım ile kodlanması lazım(yani aktif etme)
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2018 Saat 17:04
Orjinalini yazan: maximusti maximusti Yazdı:

Arkadaslar yagmur-far sensorunu, tesisatini ve kararan dikiz aynasini cikma 307 den 150 tlye aldim fakat olacakmi diye supheliyim. Fikri olan soyleyebilirmi? Parcalari henuz elektrikci arkadasa goturmedim. Parcalarin hepsini taktiktan sonra herhangi bi aktif etme islemi yapiliyormu varmi bilen? Eger yaparsam da olursa mutlaka buraya noktasina kadar yazip bos kasa 307 si olanlari sevindiririm. LOL

montaj işlemi bittikten sonra mutlaka bsi üzerine yazılım ile kodlanması lazım(yani aktif etme)

Kodlama yapildiktan ve aktif ettikten sonra sinyal kolunun ustundeki far sensor aktif etme tusuna bastigimda ekranda far sensorunun aktif oldugunu belirten bir yazimi gelicek? Veya silecek kolunu auto konumuna getirince herhangi bir sesmi vericek. Bu kodlama dediginiz sey zormu yoksa bilgisayardan anlayan elektrikci yapabilirmi?
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2018 Saat 17:20
çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur .kafaya koyduysan yaparsın ama önce bu donanımlı araçların parçalarına ve kablo ve soketine iyi bakman gerekiyor. bende bir araştırayım bakalım ne gibi sorunlar çıkacak karşıma 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2018 Saat 17:47
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur .kafaya koyduysan yaparsın ama önce bu donanımlı araçların parçalarına ve kablo ve soketine iyi bakman gerekiyor. bende bir araştırayım bakalım ne gibi sorunlar çıkacak karşıma 

Bos kasa araci doldurmak hosuma gidiyor. Mesela daha onceden aracim 4 cam otomatik ve aynalar elektrikli degildi kafaya koydum cikma tesisat ve cam krikolari, motorlari, aynalar vs. 800 tllik gibi bir rakamla hem 4 cam otomatik oldu hemde aynalar elektrik oldu. Tesisati sensoru filan hepsini aldim montajlamasi kaldi geriye. Yalniz donanimli araclarin parcalarina ve kablo ve soketlerine iyi bakman gerekiyor kismini anlamadim. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Aralık 2018 Saat 20:22
Konuyu guncelliyorum. Kararan dikiz aynasi ve sensorlerin montajini yaptim kapaklarini takinca goruntusu cok hos oldu, dikiz aynasini kendim bagladim ve gayet basarili arkadan isik vurunca kendi karariyor. Beyine kadar gelen tesisati kesip almistim ama kablolarin nereye baglandigini unuttum. Eksik parca olarak geriye sadece com2000 ile beyinden direksiyona kadar gelen tesisati kaldi. Sargisi bozuk sensorlu kolu alip benim aracta ki sargiyi aktarsam olurmu? 
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Aralık 2018 Saat 10:36

Konuyu guncelliyorum. Kararan dikiz aynasi ve sensorlerin montajini yaptim kapaklarini takinca goruntusu cok hos oldu, dikiz aynasini kendim bagladim ve gayet basarili arkadan isik vurunca kendi karariyor. Beyine kadar gelen tesisati kesip almistim ama kablolarin nereye baglandigini unuttum. Eksik parca olarak geriye sadece com2000 ile beyinden direksiyona kadar gelen tesisati kaldi. Sargisi bozuk sensorlu kolu alip benim aracta ki sargiyi aktarsam olurmu? 

bende bunları yaptığına göre onuda yaparsın Smile
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2018 Saat 01:43
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

bende bunları yaptığına göre onuda yaparsın Smile

Yapmasina yaparim hocam elektrik olarak bilgim var fakat nasil aktif edicem onu dusunuyorum, bilgisayar kullanan forum sakinlerimizden yardim istiyorum. Smile
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2019 Saat 03:00
Eveeett sonunda tum parcalarin montajini yaptim hersey tamam sensorler kollar falan hepsini taktim fakat koskoca sanayide sensoru aktif edecek bi yer bulamadim ve bu yuzden de aracimin uzerindeki K02 kodlu Bsi beynini XT kasalarda kullanilan J03 le degistirmeyi dusununuyorum. XT kasalarda tum sensorler ozellikler falan oldugu icin kodlamayla falan ugrasmak istemiyorum sadece bsi beyni degistigi ve aracin calismasi icin immobilizer kodlamasi yapilacak, fakat aklimda soru isareti var. Benim aracin klima kontrol paneli manuel, XT kasalarin dijital. Eger J03 kodlu beyini benim araca takarsam manuel olan klima panelim calisirmi? Umarim anlatabilmisimdir.

Not: J03 bsi beynini benim araca taktim denedim ve sensorler falan hersey calisti, araba calismadigi icin klima paneli calisiyormu diye kontrol edemedim. 

Düzenleyen Orçun.Dmr - 06 Şubat 2019 Saat 03:04
Çevrimdışı sonerkyl Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Scenic 2.0 16v
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sonerkyl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2019 Saat 09:47
helal olsun orçun eline koluna sağlık.sadece kodlama işlerini yapacak usta bulmak sıkıntı olabilri bazıları gözü korkabilir ankarada olsaydınız yardım edecek arakadaşlar vardı. muhtemel kodlama ile ilgili işlemler yapılması gerekecek j03 içinde diye düşünüyorum. 
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Orçun.Dmr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şubat 2019 Saat 23:25
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

helal olsun orçun eline koluna sağlık.sadece kodlama işlerini yapacak usta bulmak sıkıntı olabilri bazıları gözü korkabilir ankarada olsaydınız yardım edecek arakadaşlar vardı. muhtemel kodlama ile ilgili işlemler yapılması gerekecek j03 içinde diye düşünüyorum. 

Tesekkur ederim abi azmin sonu diyelim LOL J03 icin sadece immo kodlamasi yapilacak, onu yapacak olan ustayi buldum da klimam calismazsa diye korkuyorum. Smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1499 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1449 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 204 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4892 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5987 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25153 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1407 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 108 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1110 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 367 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 242 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1428 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10832 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 523 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 577 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4123 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3283 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2048 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English