Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 206 1.4 Gaz Kelebeği Tamir Edilebilir mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 206 1.4 Gaz Kelebeği Tamir Edilebilir mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2018 Saat 18:38
Orjinalini yazan: cuneytkad cuneytkad Yazdı:

tekrar merhaba. bu dediğimi tabiki yapacak usta varsa bile ćok azdır. zaten sanayide bunun cümlesini bile kurdurtmazlar adama. cok guvenilir ve isinin ehli bir usta bulmak lazim ki zaten bulsak sorun ortadan kalkiyor. nasil olacak bilmiyorum valla iyice umutsuzluga kapilmaya basladim.

dediğiniz gibi 1000 liraya yakin para harcadim ve sorunum düzelmedi. ciddi ciddi baski balatadan supheleniyorum ama rolantide o kadar kendi kendine gaz vermeyi baski balata bitmesi yapar mi ondan emin olamiyorum. cuma izinliyim ve sadece cumayi bu işe ayirdim. butun gun antalya da onerilen ustalari tek tek gezicem ta ki bu sorun halledilene kadar. baski balata degisr de sorun devam ederse madden ve manen biterim cunku. insallah isler uzamaz ve sorunumuz bir an once cozulur. saygilarimla...

Rolantide kendi kendine gaz vermesinin baskı balata ile hiçbir alakası yoktur hocam. bence hiç baskı balata olayına girme.
Çevrimdışı cuneytkad Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Aracı : 2000 206 1.6 xs 8v benzinli
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytkad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2018 Saat 19:43
öyle mi dersin hocam? çoğu arkadaş kendi kendine gaz verme oluyursa diyor da ondan dedim. zaten giderken de aynı baski balata bitmis gibi duruyor. tabiki belki ikisi de farkli problemler de olabilir..
206 1.6 xs 2000 model 8v benzinli
Çevrimdışı talip206 Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Aracı : 2002 206 colorline otomatik
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı talip206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2018 Saat 21:04

öyle mi dersin hocam? çoğu arkadaş kendi kendine gaz verme oluyursa diyor da ondan dedim. zaten giderken de aynı baski balata bitmis gibi duruyor. tabiki belki ikisi de farkli problemler de olabilir..

Rolantide dururken kendi kendine gaz vermenin baskı balata ile hiç alakası yoktur. Baskı balatanın problemli olduğunu kalkista ve giderken anlarsın. Youtube de baskı balata test videoları vardır. Ordan bakıp test edebilirsiniz. Bence son gittiginiz hortumlarda çatlağı tespit eden ustaya tekrar gidin. Sorunun devam ettiğini söyleyin. ilk tespitleri iyi gibi geldi bana.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytkad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şubat 2018 Saat 21:16
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Rolantide dururken kendi kendine gaz vermenin baskı balata ile hiç alakası yoktur. Baskı balatanın problemli olduğunu kalkista ve giderken anlarsın. Youtube de baskı balata test videoları vardır. Ordan bakıp test edebilirsiniz. Bence son gittiginiz hortumlarda çatlağı tespit eden ustaya tekrar gidin. Sorunun devam ettiğini söyleyin. ilk tespitleri iyi gibi geldi bana.

aynen cuma günü tekrar gidicem yanına. bakalım ne diyecek. mantıklı bir şey duyamazsam yeni sanayide sadece peugeot tamiri yapan duyduguma gore yetkili servisten daha iyi bir tamirci varmış. oraya da gidicem bu sorun bende sinir uyku bırakmadı. çok takıyorum böyle durumları.
internette her gün araştırıyorum bu sorunu.

daha önce hiç cihaza bağlatmadım arabayı. bu cihazlarda her tür problem gösteriliyor mu acaba bununla ilgili bilgim yok. direkt yetkili servise gotursem cihaza baglayacaklar ne sorun varsa yapariz diyecekler benim sorunum cihazda gorunmeyen bir sorunsa nasil olacak ondan da kararsizim.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytkad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mart 2018 Saat 21:04
emoem hocam iyi aksamlar. sorunu uzun ugraslar sonucu halletmis bulunmaktayim.
sorun sizin konunun basinda da belirttiginiz gibi hararet musurundeymis. degisti ve hersey duzeldi. sizin gelisme var mi. en azindan sensorleri deneyerek baslamak lazim sanirim.
Çevrimdışı ismailkaya Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Yaşı : 40
Aracı : 2005
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ismailkaya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mart 2018 Saat 12:39
merhaba arkadaşlar bazı arızalara mantık yürütüp çözmeye çalışsak  daha etkili olur. bana  basit bir arıza gibi geliyor. Mesela araç kendi kendine gaz vermesi derken gazı sürekli mi veriyor yoksa ibre dalgalanması mı yapıyor. sürekli gaz veriyorsa otomatik cikleye beyin biryerden sinyal alıp komut gönderiyor olabilir .araçlarınızda varmı bilmiyorum ama firen debriyaj vegaz pedalının dibinde sivic düğmeleri olabilir onları gözle bir kontrol edin arızalanan yerinden oynayan varmı diye  ibre dalgalanma yapıyorsa zengin fakir karışımı ayarını yapan lambada sensörleri yani katalizördeki bulunan sensörler beyine sürekli komut göndermekte sensörler iyi ölçüm yapamıyorsa bu sorunla karşılanılmakta bence boğaz kelebeğini değiştirmek çözüm olmayacaktır. boğaz kelebeğini söküp temizleyebilirsiniz hatta eliniz yatkınsa içini bile söküp inceleyebilirsiniz içinde küçük bir motor sürücüsü ve plastik dişliler mevcut debriyaz baskı balatanın bittiğini devir ibresi ve hız göstergesinin orantılı yükselmesinden birde araç 120-130 hızları geçmemesinden anlayabilirsiniz kimi 40.000 de değiştiriyor kimi benim gibi 130.000 olunca değiştiriyor buda kullanmanıza bağlı 
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.
Çevrimdışı emoem Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Aracı : Peugeot 206 Comfort 1.4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emoem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 13:13
merhaba cuneyt bey
sorununuz çözüldüğüne gerçekten çok sevindim. basit bir ısı müşürü olarak görünen bir parçanın ne gibi problem yaratabileceğini tecrübe etmiş olduk. aslında aracı tekrar bakıma götürmek için sizden gelecek cevabı da bekliyordum. geri dönüşünüz için teşekkürler.
daha önce belirttiğim gibi bende de sıcaklık göstergesi -hararet göstergesi- problemi vardı. bu problemle ilgili bir tamirci müşürün değişmesi gerektiğini söyleyerek test etmek için çıkma bir müşür takmıştı. fakat bu müşür sorunu gösterge problemini çözmedi. bir sonra gittiğim tamirci ise termostatın arızalı olduğunu söyleyerek sıfır bir termostat taktı. bu termostatı takmadan önce hararet göstergesi 70 dereceyi geçemiyordu ancak nadirende olsa 80 dereceye kadar çıkıyor fakat 90 dereceye hiçbir zaman ulaşmıyordu. termostat değişince 90 dereceyi görür oldum ancak kısa mesafede ve şehir içinde aracın 90 dereceye çıkması epeyce bir süre alıyor. havanın 15 derece civarında olması durumunda yaklaşık 15 dakika sonra. bu durum normal midir bilmiyorum. ikinci bir durum ise hararet göstergesi 90 ı bir türlü sabitlemiyor. yine şehir içi kullanımda yaklaşık 20 kilometre yol alıyorum. araç 90 dereceyi aşarak bir sonraki çizgiye yaklaşıyor ve daha sonra 80 dereceye kadar düşüyor ve bu durum hareket halinde iken oluyor. devir kullanımı falan normal. aracı normal devrinde kullanıyorum. bu nedenle müşürde sorun olup olmadığını anlayamadım. bunu nasıl tespit edeceğimi bilen var ise yardımcı olabilir mi? ayrıca termostat değiştiğinde müşürde değişmiş olur mu? 
Ek olarak sıcak havalarda kendi kendine gaz verme (rolanti dalgalanması şeklinde. daha önceki mesajlarımda video linki mevcut) problemi daha hafifliyor. yani soğuk havalarda 2000 devirlere kadar çıkabilirken sıcak gavalarda 1000 devir biraz üzerinde dalgalanıyor.
Bir de termostatı değiştiren tamirci arkadaşımız kendi kendine gaz verme sorunu ile hararet göstergesinin hiçbir alakası olmadığını söylemişti. sorununuzun çözülmesi ile iddiası çürümüş oldu sanırım.

Düzenleyen emoem - 07 Mart 2018 Saat 13:22
Fransız arabaları ne kadar kaliteli?
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytkad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 14:25
merhaba emoem hocam tesekkurler oncelikle.
ben de ne alaka diyordum ama usta mantikli bir cerceveye oturttu aslinda.
beyin bu sensorlere gore hava-yakit karisimini ayarliyor bunlardan biri arizali olunca saglikli veri gitmiyor haliyle ustanin dedigi gibi araba aptallasiyor. rolantiyi yukseltme veya dusurme gibi. ben ikna oldum acikcasi ki sorun yok su an dedigi dogru sanirim.

arabayla gecen sene konser kuyrugunda hararet sorunu yasadim malum antalya sicagi hava 45 derece vardi. ustaya gittim termostatsiz kullan dedi soktuk duzeldi. 1 hafta gecmeden hararet müşürü bozuldu ayni ustaya gittim müşürü çıkardı çok eskimiş. o gun yanimda az nakit vardı ve fazla uğraşmadan parçacıya gittim abi yan sanayi var 30 tl orijinal var 50 dedi (fiyatlar hala aynı sanırım) dedim yan sanayi tak o kadar param var;)

o günden bu yana gosterge 90 uzerine hava cok sicakken cikiyor fan aciyor hemen geri dusuyordu. gaz verme olayi basladigindan beri 90 derceye hava 10-15 dereceyken bile 20 dakikada cikiyordu. buradan da anlamam lazimdi aslinda sorunun buralarda olduğunu.
allahtan bilgisayar olayi var da sorun halledildi. size su an için tek tavsiyem aracı kimseye goturmeden pp2000 cihazina baglatmaniz. sorun neyse cikacaktir ortaya. ben giderken sorunu bilgisayar gostermezse naparim diye dusunerek gittim ama sorunu gosterdi. sizinki de bendeki gibi basit ariza sanirim ama can sıkıyor işte.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emoem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 15:40
cuneyt bey
cevabini icin tesekkurler. muhtemelen bende de müşür sorunu devam ediyor. 90 dereceye geç çıktığını düşünüyorum. ben de tekrar kontrol ettirerek sonucunu paylasacagim. tekrar gecmis olsun. saygılarımla.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cuneytkad Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mart 2018 Saat 15:44
merakla bekleyecegiz bakalim sorun neymis. kotu bisey degildir umarim. gecmis olsun simdiden.
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emoem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2018 Saat 21:20
cuneyt bey merhaba
ben de hararet müşürünü orjinali ile değiştirdim. 3 gündür test ediyorum. önceki durumundan iyi ancak sorunum tam olarak çözülmüş degil. belki de tekrar adaptasyon yaptırmam gerekiyor bilemiyorum. bu arada müşürü kendim değiştirdim. kötü ustalar bize kısmen araba tamir etmeyi öğretecek :)
Çevrimdışı Gokhan_367 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : Peugeout 206
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Gokhan_367 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 01:11
Arkadaşlar selamlar aracım 206 1.6 Quicksilver bu boğaz kelebeği 2 aydan beri beni yedi bitirdi bugün oto sanayide bir usta buldum aracı bilgisayara bağladı boğaz kelebeği arızası çıktı. Usta bu parçayı söktü ve çok detaylı dikkatli bir şekilde temizledi havaylada kuruttu parçanın içi gözükmüyordu pislikten. Taktıktan sonra kutup başlarını söktük tekrar taktık ilk beş marşta araba kendinden geçti . Aracı yapan usta dinlendirelim dedi . Yaklaşık 40 dakika sonra arabamda ne rölanti düşmesi ve stop etmesi vs tüm sıkıntılar bitti çekişi arttı . Size tavsiyem evet bu arabadan arabaya değişiyor o parçayı söktürüp temizletin araç saat gibi şu an umarım bu sıkıntıyı çekenler bu ayrıntıya dikkat eder ciddi anlamda bu parça bozuk git sıfırını al diyen ustalarda çıktı ama her arızalı parçanın değişeceğini düşünmüyorum iyi bir usta bulun ve detaylı temizletin ilk 1 saat arabanız düzensiz çalışabilir 2 saat sonra saat gibi bir aracınız olacak emin olabilirsiniz;)
1. Vites
1. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emoem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 11:16
merhaba arkadaslar
benim problemim beyinden cikti. motor beyni degisti ve sorunum tamamen çözüldü 

izmir de bulunan arkadaslar için inci oto test i tavsiye ederim. 2. sanayide. kesinlikle islerini cok iyi yapiyorlar. milleti kaziklama gibi bir dertleri yok.
Çevrimdışı boruc Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Aracı : 206 RG
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı boruc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2018 Saat 18:42
Orjinalini yazan: emoem emoem Yazdı:

merhaba arkadaslar
benim problemim beyinden cikti. motor beyni degisti ve sorunum tamamen çözüldü 

izmir de bulunan arkadaslar için inci oto test i tavsiye ederim. 2. sanayide. kesinlikle islerini cok iyi yapiyorlar. milleti kaziklama gibi bir dertleri yok.

Gecmis olsun hocam.
Beyin degisimi maliyeti ne oldu?
Çıkma beyin mi takıldı?
2002 / 206 Roland Garros 1,6 / 110HP
Çevrimdışı Turkos Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

Yaşı : 27
Aracı : Peugeot 206 QS 1.6 16V
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Turkos Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ocak 2019 Saat 15:10
İyi günler, 

Benim aracımın şöför yanı koltuğu geri yatmamaya başladı. Yanımda oturan adam dim dik otumak zorunda kalıyor. Konu hakkında bilginiz var mı? 

Not: Forumda nasıl konu açıldığını bilmediğim için buradan yazıyorum
Turkoss.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Torsiyon nedir,tamiri nasıl yapılır son mesaja git 393 0 Berkay Erdinç
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 126 0 SametRcz
konu icon 206 GİDERKEN KİLİT AÇILIP KAPANIYOR son mesaja git 164 0 yusufaynur_
konu icon Bir anda gaz kesip motor/vites kutusu arızası son mesaja git 129 0 canbek
konu icon LPG de çalısıyor Benzinde çalışmıyor son mesaja git 20875 18 erhan çay
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 675 1 Ozant.
konu icon 307 gaz kesme acil son mesaja git 3371 21 Hüseyinboztas
konu icon Bipper Tepee 1.4 com.plus vites kutusunu kontrol e son mesaja git 11665 7 BipperFan
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 531 0 SametRcz
konu icon 1.6 THP YAĞ POMPASI son mesaja git 195 0 SametRcz
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 24805 19 SametRcz
konu icon 2005 1.4 16V Stop etme son mesaja git 227 0 debug
konu icon 2003 Peugeot 307 1.4 hdi sağ cam indirip kaldırmıy son mesaja git 134 0 ismetskry
konu icon Seyir halinde 90-110 arası gaza basınca titreme son mesaja git 238 0 serdar.a
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 3055 5 Serdarakgl
konu icon EAT6 Şanzıman Bakım ?? son mesaja git 348 0 by_bozkurt
konu icon BAKIMLI SATILIK 508 - 2012 DİZEL/OTOMATİK son mesaja git 326 0 Emintoprak
konu icon 206 Spor ve Kar ışıkları yanıp sönüyor. son mesaja git 247 0 cimenquantex
konu icon 308 1.6 dizel su eksiltme(çözüldü) son mesaja git 4351 11 tongucuk
konu icon Triger kayışı, zinciri ? son mesaja git 505 0 Fisherking
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
SametRcz 4
Emintoprak 4
OsmUnl 2
Berkay Erdinç 2
Necm57 2
Serdarakgl 2
yakup5353 2
a.kaplan 2
Hüseyinboztas 2
serdarcan34 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English